Crussis e-Guera 9.6-M 2021 - krátka recenzia

17. júna 2021 0
Crussis e-Guera 9.6-M 2021
 • Určenie: Dámske
 • Nosnosť: 120 kg
 • Priemer kolies: 27,5"
 • Veľkosť rámu: 17", 19"
 • Maximálny dojazd: 170 km
 • Umiestnenie batérie: Rámová rúrka
 • Kapacita batérie: 720 Wh
 • Umiestnenie motora: Stredový
 • Maximálny výkon: 500 W
 • Blatníky: Nie
 • Svetlá: Nie
 • Stojan: Áno
 • Hmotnosť (kg): 0 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Elektrobicykle
2 489,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Crussis e-Guera 9.6 2021 je horský bicykel pre dámy, ktorý okrem kvalitatívnych parametrov zaujme aj dizajnom aj farebným vyhotovením. Bicykel disponuje silnejšou batériou pre jazdu v teréne (Li-Ion články Samsung 36 V / 720 Wh resp. 20 Ah a k tomu je aj vyberateľná, takže je možné ju nabíjať aj mimo bicykla), samozrejme „zvládne“ aj cestu či cyklotrasu. Maximálny dojazd je 170 km, čo je celkom fajn číslo (jedno z najlepších v našom teste) – tu však samozrejme záleží aj na profile trati a spôsobe využitia asistencie. Pri tomto modeli je klasicky 5 stupňová a ovláda sa prostredníctvom LCD displeja na riadidlách (zobrazuje stav baterky, zvolený stupeň asistencie, rýchlosť a prejdenú vzdialenosť).

Elektromotor je umiestnený v strede rámu, čo prispieva k lepšiemu vyváženiu - charakteristické pre elektrobicykle vyšších radov. Ten je mimochodom značky BAFANG s nominálnym výkonom 250 W (max 500 W), s krútiacim momentom 95 Nm (vyššie modelové rady e-Guera - 10.6 a 11.6 disponujú motormi značky BOSCH a sú približne o štvrtinu drahšie).

Veľkosť kolies je 27,5“ - v prípade horských bicyklov štandard, a s možnosťou výberu rámu 17“ a 19“ (tie vyhovujú jazdcom s výškou približne od 165 cm do 180 cm). Určite treba spomenúť ďalšie parametre, vďaka ktorým sa tento elektrobicykel radí medzi tie lepšie v našom porovnávacom teste - 12 stupňové radenie, hydraulické brzdy Shimano alebo SRAM level (z dôvodu nedostatku komponentov na trhu bolo v druhej fáze výroby (cca polovice februára 2021) u modelov s označením 5.6, 7.6, 8.6 a 9.6 osadenie Shimano nahradené osadením SRAM na porovnateľnej výkonnostnej úrovni), odpružená vidlica značky ROCKSHOX vybavená vzduchovým tlmením, zamykaním z riadidiel so zdvihom 100 mm.

Výhody

 • silná batéria - dojazd 170 km
 • výkon motora
 • odpružená vidlica
 • slušná ponuka 12 prevodov
 • kvalitné komponenty
 • pohon i batérie v strede bicykla
 • vo výbave aj USB konektor

Nevýhody

 • vyššia cena
 • menší výber veľkostí
 • bez ďalších prvkov, ako sú svetlá, blatníky, stojan či nosič (ale to je pri horských bicykloch normal)

Záver recenzie: Dámsky horský elektrobicykel s kvalitnými komponentami a dobrým dojazdom. V elegantnom vyhotovení.

Čítať viac...

kde kúpiť
inSPORTline.sk ⭐️ jasne stanovený dátum doručenia tovaru k zákazníkovi
⭐️ pri objednávke nad 80 € poštovné zdarma
⭐️ garancia vrátenia peňazí, nákup na spĺatky, kvalitný, spoľahlivý a známy eshop
⭐️ výpredaje, zľavy a aktuálne akcie → nájdete tu
2 489,00 € Do obchodu inSPORTline.sk

Čo o Crussis e-Guera 9.6-M 2021 píše eshop

Dámy, hľadáte parádny výbavou nabúchaný e-bike? Potom môže byť Crussis e-Guera 9.6-M  voľbou pre vás. Vezmete ho na vaše výlety prírodou, cestou necestou, po rovinách, cez kopce i na túlanie sa po horách, po miestach, kam ste sa napríklad so svojim bicyklom ešte neodvážili. Dámsky horský elektrobicykel e-Guera 9.6-M so silnejšou batériou je určený pre jazdu v teréne, ale bez problémov zvládne i cestu alebo cyklochodník. Záleží len na vás. Od svojej  kolegyne e-Fionna 9.6-M sa líši veľkosťou kolies – dodávaný je na 27,5“ kolesách. Hliníkový rám je vďaka pohodlnej geometrii plne prispôsobený dámskym potrebám. Geometria rámu zaisťuje skvelú stabilitu a ovládateľnosť e-biku, k čomu prispieva batéria s Li-Ion článkami Samsung 36V / 720 Wh (20 Ah). Tá je do rámu elektrobicykla plne integrovaná. Praktický, funkčný a k tomu oku lahodiaci dizajn. Čo viac si priať?

Snáď dojazd a spoľahlivosť. O to sa stará stredový elektromotor BAFANG M500, s nominálnym výkonom 250W (max 500W), s krútiacim momentom 95 Nm. Použitie stredového elektromotora pri tomto modeli prispieva veľkou mierou k ideálnemu vyváženiu elektrobicykla – ide o moderné riešenie používané pri vyšších radoch e-bikov po celom svete. Dojazd e-biku je 170 km – tu samozrejme vždy záleží na profile trati a spôsobe využitia asistencie, ktorá je v prípade tohto modelu päťstupňová. A ako vlastne asistenciu ovládate? Ako u väčšiny elektrobicyklov prostredníctvom LCD displeja umiesteného na riadidlách. Farebný displej zobrazuje stav baterky, zvolený stupeň asistencie elektromotora, rýchlosť a prejdenú vzdialenosť. Elektrobicykel je vyrábaný na kolesách s veľkosťou 27,5“, ktoré sú v prípade horských bicyklov dnes už nutným štandardom, a vo veľkostiach rámu 17“ a 19“. Radenie obstaráva špičková 12 rýchlostná sada SRAM Eagle SX 12s a jazdný komfort vám spríjemnia kotúčové hydraulické brzdy SHIMANO Deore BR-MT410 alebo SRAM Level, odpružená vidlica ROCKSHOX FS Judy Silver TK R Solo Air 27,5", ako názov napovedá je vybavená vzduchovým tlmením, zamykaním z riadidiel a disponuje zdvihom 100 mm. Kolesá sú obuté do bikových plášťov MAXXIS ARDENT 27,5 X 2,40, takže sa nemusíte báť, že by o priľnavosť elektrobicykla v teréne nebolo postarané.

E-bike je dodávaný bez blatníkov, osvetlenia, stojanu a iného. Tie sa však dajú k bicyklu bez problémov dokúpiť a následne namontovať. Naopak súčasťou vybavenia je USB konektor na dobíjane mobilných zariadení. Tak čo myslíte? Chcete vyraziť tam, kam sa s normálnym bicyklom nedostanete? Šliapnite do pedálov, elektrobicykel Crussis e-Guera 9.6-M so silnejšou batériou je pripravený vyraziť s vami! Pokiaľ by ste napriek tomu zatúžili po modeli s lepšou doplnkovou výbavou (vidlica, motor…), mrknite na e-Guera 10.6 a 11.6, ktoré sú vybavené motorom Bosch Performance CX 4 generácie.

Elektromotor - Bafang M500 95 Nm

Elektromotor BAFANG M500 je supervýkonný stredový motor s nominálnym výkonom 250W (max 500W), ktorý skvelo balancuje medzi krútiacim momentom a spotrebou, ktorá je pro e-bike vždy kritická. Pre dynamickú jazdu je zásadný krútiaci moment, ten je v prípade tohto motora naozaj vysoký - až 95 Nm. Elektromotor Bafang M500 je určený pre elektrobicykle pri ktorých je očakávaný športový výkon i v tom najnáročnejšom teréne, preto sme nim vybavili „deviatkový“ rad našich e-bikov. Pre takto vybavené elektrobicykle tak nie je prekážkou naozaj žiadny terén. Elektromotor je vybavený torzným snímačom sily šliapania. Reguláciu výkonu motora vykonáva riadiaca jednotka, ktorá neustále vyhodnocuje, akou silou jazdec šliape do pedálov. Zjednodušene povedané všetko funguje tak, že čím väčší výkon pri jazde (pri šliapaní do pedálov) vynaložíte, tým viac vám motor pomôže. Použitím stredového elektromotora u väčšiny našich e-bikov sme docielili optimálneho umiestenia ťažiska priamo do stredu bicykla. Elektrobicykle Crussis sú tak skvelo ovládateľné a parádne držia stopu. Ďalšou nespornou výhodou je nízka hmotnosť motora (3,3 kg).

Prehľadný farebný LCD displej zobrazuje okrem základných informácií týkajúcich sa stavu batérie a aktuálne využívaného stupňa asistencie tiež ďalšie údaje týkajúce sa jazdy (rýchlosť, prejdená vzdialenosť ai.). Váš cyklocomputer tak môžete nechať doma, nebudete ho už potrebovať. Displej je ďalej vybavený USB konektorom umožňujúcim dobíjanie mobilných zariadení (telefón, navigácia, osvetlenie ai.). Dobíjať svoje zariadenie tak môžete i mimo civilizáciu, čo sa najmä pri dlhších výletoch môže hodiť. Elektromotor samotný (voľba miery asistencie) je potom ovládaná prostredníctvom tlačidiel (plus, mínus, on/off) umiestených na riadidlách vedľa páky prednej brzdy. Jednoduché, pohodlné, bezpečné – čo viac si priať?

Vidlica - ROCKSHOX FS Judy Silver TK R Solo Air 27,5"

Vzduchom tlmená vidlica ROCKSHOX FS Judy Silver TK Solo Air 27,5" so zdvihom 100 mm je skvelo prispôsobivá váhe cyklistu. Stačí jednoducho upraviť tlak vzduchu vo vidlici a e-bike plne prispôsobiť vašej váhe a štýlu jazdy. Dobre nastavená vidlica potom skvelo tlmí nárazy pri jazde v teréne, zatiaľ čo na rovnom povrchu zbytočne „neprepružuje.“ Pruženie je možné uzamknúť pomocou uzávierky z korunky vidlice. Samozrejmosťou je možnosť uzamknutia vidlice z riadidiel páčkou PopLoc Remote.

Batéria - Panasonic 630 Wh (17,5 Ah)

Srdcom elektrobicykla dodávajúcim energiu do systému je batéria s Li-Ion článkami Panasonic 36V / 630 Wh (17,5 Ah). Batéria je čiastočne integrovaná do rámu e-biku, čo v kombinácii so stredovým elektromotorom znamená jediné. Skvele vyvážený, stabilný a ľahko ovládateľný e-bike, ktorý navyše lahodí oku. Batéria je schopná doviezť elektrobicykel na jedno nabitie až do vzdialenosti 150 km. Vždy však samozrejme závisí na profile trati a spôsobe využitia asistencie. Samozrejmosťou je vybavenie batérie BMS doskou (Battery Management System), ktorá ju chráni pred prehriatím, skratom alebo prebitím. Batériu môžete nabíjať priamo na nosiči bicykla, alebo ju možno za účelom nabitia vybrať - nabiť ju tak môžete doma pomocou priloženej nabíjačky v akejkoľvek štandardnej zásuvke. Úplne vybitú batériu nabijete do plnej kapacity za 9 hodín.

Základná charakteristika
VýrobcaCrussis
Určeniedámske
Modelový rok2021
Dojazd170 km
Umiestenie motorastredový

Vývoj ceny Crussis e-Guera 9.6-M 2021 (dámsky)


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.