Fieldmann FZV 4001-E - krátka recenzia

22. septembra 2021 0
Fieldmann FZV 4001-E
 • typ pohonu: elektrický
 • záber: 32 cm
 • nastavenie hĺbky: centrálne 4 polohy
 • výkon : 1300 W
 • objem koša: 40 l
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Vertikutátory
138,44 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Vertikutáror nemecky znejúcej českej značky Fieldmann FZV 4001-E vyrobený v Číne disponuje dvomi valcami - vertikutačným a prevzdušňovacím, motorom s výkonom 1300 wattov a záberom širokým 32 cm. Pracovná hĺbka je nastaviteľná v štyroch úrovniach v rozmedzí -9 až +3 cm. Tá posledná je určená na transport zariadenia. Látkový zberný kôš s objemom 40 litrov je súčasťou balenia. Dvojitá rukoväť je sklopná a má ergonomické zakončenie, čo zvyšuje komfort pri práci. Stroj bez problémov zvládne trávnatú plochu o výmere 1000 m2.

Výhody

 • ovládanie aj výmena valcov jednoduchá
 • motor sa neprehrieva

Nevýhody

 • kôš je príliš malý ako takmer u každého vertikutátora

Záver recenzie: Slušný výkon za dobrú cenu.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
138,44 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o Fieldmann FZV 4001-E píše eshop

FIELDMANN FZV 4001-E Elektrický vertikutátor 50001295

 • Robustný elektrický vertikutátor určený pre väčšie plochy
 • Motor: ELEKTROMOTOR
 • Príkon: 1300 W
 • Záber kosenia: 320 mm
 • 2 výmenné válce- vertikutačný a prevzdušňovacie
 • Nastavenie pracovnej hĺbky ÁNO
 • Poč. Pozícií nastavenia výšky 4
 • Výška kosenia 9-3
 • Látkový kôš s objemom 40 l
 • Hmotnosť 10 kg

Robustný elektrický vertikutátor s príkonom elektromotora 1 300 W. Aj v tomto prípade predstavuje pracovný záber 320 mm, ale vďaka svojej konštrukcii znesie tento model väčšie zaťaženie. Dvojitá sklopná rukoväť s ergonomickým zakončením prispieva komfortu obsluhy a zvyšuje stabilitu stroja pri práci. Štandardnou výbavou sú dva valce - vertikutačný s nožmi a prevzdušňovacie s pružinami. Výmena valcov je veľmi jednoduchá. Nastavenie pracovnej hĺbky sa vykonáva raz páčkou. Voliť môžete, v závislosti na opotrebenie nožov či pružín, zo štyroch pozícií v rozmedzí -9 až +3 cm (pozícia + 3 cm je určená pre transport stroja). Súčasťou vertikutátora je aj látkový kôš s objemom 40 l. Odporúčaná pracovná plocha 1000 m2.

Čo je to vertikutácia?

Proces, ktorý zbavuje trávnik starých zvyškov posekanej trávy a machu. Proces, ktorý zvyšuje prívod svetla, cirkuláciu vzduchu, rýchlosť priesaku vody a živín ku koreňom trávy.

Prečo a kedy vertikutovať?

Počas celého roka čelí trávnik rôznym záťažiam a jeho pravidelným užívaním dochádza ku zhusťovanie povrchu. Tvorí sa v ňom trávnu plsť, ktorá trávnik upcháva, ku koreňom nepreniká vlaha, živiny ani svetlo. Aby sme docielili výstavného trávnika, je nutné vykonávať vertikutácii aspoň dvakrát do roka (jar, jeseň). Dôležitá je najmä jarné obnova, kedy je potrebné, aby trávnik po náročnej zime rýchlo regeneroval.

Zásady správnej vertikutácie

Vertikutácia sa vykonáva maximálne do hĺbky 3 mm. Pri nastavení väčšej hĺbky hrozí poškodenie trávniku. Pred vertikutáciou nezabudnite trávnik pokosiť, po nej je vhodné dosiať holé miesta, ktoré môžu týmto procesom vzniknúť, a trávnik pohnojiť.

O značke Fieldmann / Produkty vyrábané srdcom

Fieldmann - značka náradie pre dom aj záhradu na slovenskom trhu. Môže sa pochváliť zaujímavou škálou ľahko ovládateľných strojov so sviežim a nevšedným dizajnom. Pre túto značku charakteristická farebná kombinácia dodáva náradie hravosť a sviežosť. A s takým náradím je skutočne radosť o záhradu starať.

Fieldmann je navrhnutý a skonštruovaný tak, aby zodpovedal požiadavkám náročného spotrebiteľa: uľahčuje prácu a šetrí čas, je ergonomický, bezpečný, ľahko ovládateľný, prináša najnovšie trendy a poskytuje maximálny komfort pri práci na záhrade, v dome i dielni.

Hoci to podľa názvu nevyzerá, jedná sa o rýdzo českú značku. FIELDMANN je značka s českým manažmentom a zázemím silnej spoločnosti, ktorá na trh uviedla už celý rad značiek zvučných mien. Manažéri a technici zodpovední za výrobky Fieldmann dbajú na vysoké nároky značky a aktívne sa venujú rozširovanie portfólia kvalitných výrobkov.

Obchodné aj technickí špecialisti najmä na základe svojich skúseností, ktoré pozbierali u renomovaných firiem v oblasti záhradnej a hobby techniky, vyberajú tie najlepšie čínske výrobné závody, ktoré produkujú výrobky aj ďalších na trhu už etablovaných značiek.

Snaha celého tímu značky Fieldmann je ponúknuť zákazníkom produkty za priaznivé ceny, produkty v kvalitnom prevedení spĺňajúca súčasné trendy a ktoré maximálne ctí všetky bezpečnostné a ergonomické parametre.

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaFieldmann
Typ pohonuelektrické
Hĺbka záberu9 mm
Záber32 cm
Nastavenie hĺbky-9 až +3 mm
Výkon1300 W
Pojazdnie
Objem koša40 l
Hmotnosť10 kg

Vývoj ceny Fieldmann FZV 4001-E


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.