Kolobežka OXELO Town 5 XL - krátka recenzia

2. decembra 2021 0
Kolobežka Town 5 XL pre dospelých sivá OXELO
 • materiál: hliník
 • brzdný systém: nášľapný
 • nosnosť: 100 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kolobežky
94,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Decathlon.sk

Kolobežka OXELO Town 5 XL je ideálna na krátke presuny po meste (výrobca uvádza do 2 km denne), a primárne určená dospelým užívateľom. Čiže na cyklistický chodník či akrobatické kúsky sa určite bude hodiť iný typ. Kolobežka z nižšej rady Town XL nedisponuje brzdami na riadidlách (napríklad Town 7 XL už áno, model má navyše aj odpruženie vpredu i vzadu), nožnou brzdou samozrejme áno (blatník na zadnom koliesku). Kolieska sú mimochodom väčšie ako pri freestylových kolobežkách, majú 20 cm priemer, a sú z pružnej PU gumy, s ložiskami ABEC 5, čo umožňuje plynulejšiu a hlavne príjemnejšiu jazdu.

Čo sa týka nosnosti, tak 100 kg je podľa nášho názoru pre tento typ úplne postačujúca hodnota (v našom porovnávacom teste ale samozrejme nájdete aj kolobežky s vyššou nosnosťou). Rám je hliníkový, čo sa odráža aj na celkom nízkej hmotnosti (4,7 kg), takže manipulácia nie je vôbec náročná. Keďže má bočný stojan, po skončení jazdy ju jednoducho odparkujete na mieste, prípadne ju môžete vziať zo sebou (sklápací systém). Výškovo nastaviteľné riadidlá v rozmedzí 1,45 m – 1,95 m sú v podstate samozrejmosť (ako pri väčšine modelov v tejto cenovej kategórii).

Výhody

 • nosnosť
 • jednoduché ovládanie
 • nastaviteľná výška riadidiel
 • flexibilné a veľké kolieska
 • elegantný dizajn

Nevýhody

 • vhodná iba do mesta a na kratšie vzdialenosti
 • bez odpruženia

Záver recenzie: Mestská kolobežka v základnej výbave - na jednoduché a krátke presuny v meste celkom postačí. Ak však hľadáte univerzálnejšiu kolobežku popozerajte sa po robustnejšom type s nafukovacími kolesami.

Čítať viac...

porovnanie cien
Decathlon.sk ⭐️ spoľahlivá a tradičná sieť športových predajní
⭐️ platba: kartou, darčekovou kartou, dobierkou
⭐️ cena dopravy: od 3,99 €
94,99 € Do obchodu Decathlon.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
94,99 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o Kolobežka OXELO Town 5 XL píše eshop

Kolobežka je určená na príležitostnú jazdu (maximálne 2 km). Výška: od 1,45 m do 1,95 m. Nosnosť: 100 kg.
Nevyhnutná na krátke vzdialenosti! Presúvajte sa trikrát rýchlejšie a trikrát ďalej než peši.
Aké sú bezpečnostné pokyny pre túto kolobežku?

Pozor, počas kolobežkovania odporúčame nosiť chrániče (prilbu, chrániče kolien a lakťov). Keďže sa väčšina najvážnejších úrazov stáva počas prvých mesiacov, venujte preto čas na osvojenie si základov kolobežkovania, aby ste dokázali ovládať rýchlosť a brzdenie v akejkoľvek núdzovej situácii a za každého počasia (najmä, keď je mokro).

Aká je kvalita jazdy na kolobežke Town 5 XL?

Návrhári túto kolobežku pre dospelých vybavili veľkými kolieskami 200 mm z PU gumy s vysokým odrazom, vďaka čomu je pri presune výkonná. Veľké koliesko taktiež zjednodušuje odrážanie a znižuje námahu. Ložiská ABEC 5 poskytujú kvalitnú jazdu a znižujú počet potrebných odrazov a teda aj únavu.

Obsahuje kolobežka Town 5 XL nejaké vybavenie?

Dlhá a dobre priliehajúca brzda na zadnom koliesku zaručuje účinné brzdenie a slúži tiež ako blatník.

A osvetlenie? Aké sú možnosti pri tejto kolobežke?

Kolobežka Town 5 XL má zabudovaný držiak na zadnom blatníku a na predných rukovätiach na upevnenie svetla LED typu „Vioo Clip 500 B'Twin“ (nie je súčasťou balenia).

Je manipulácia s kolobežkou Town 5 XL praktická?

Vysunuté riadidlá umožňujú lepšie riadenie a pohyb.
Riadidlá majú tiež stupnicu, ktorá umožňuje jednoduché nastavenie správnej výšky riadidiel a ich vrátenie na pôvodné miesto pri každom nastavovaní.
Chcete zastaviť? Odparkujte jednoducho hocikde vďaka bočnému stojanu.

Koľko váži kolobežka Town 5 XL?

4,7 kg.

Aké správne návyky si vytvoriť na predĺženie životnosti mojej kolobežky?

Odporúčame kontrolovať pred a po každom použití stav kolobežky a vznik neobvyklej vôle, prasklín alebo ostrých hrán. Kolieska a ložiská podliehajú opotrebeniu. Pravidelne ich kontrolujte a v prípade potreby ich vymeňte.
Opravu a predĺženie životnosti kolobežky umožňujú náhradné diely dostupné na objednanie v servise vo vašej predajni Decathlon.

Ako sú testované naše výrobky?

Všetky naše kolobežky sú testované v laboratóriu. Tieto testy umožňujú overiť európske normy týkajúce sa používania kolobežiek, ale aj testy opotrebovania (napríklad stroj zloží kolobežku 10 000-krát, aby sa skontroloval skladací systém).
Tieto laboratórne testy sú doplnené testami v teréne, pričom sú niektoré merané, ďalšie sa opierajú o pocity testovačov, ktorí podrobia výrobok náročnej skúške. Výsledok: testovaný, vyskúšaný výrobok.

Hmotnosť

5,1 kg

Vývoj ceny OXELO Town 5 XL


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.