Kolobežka OXELO Town 7 XL svetlozelená - krátka recenzia

2. decembra 2021 0
Kolobežka Town 7 XL svetlozelená OXELO
  • materiál: hliník
  • brzdný systém: kombinovaný
  • nosnosť: 100 kg
  • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kolobežky
114,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Decathlon.sk

Kolobežka OXELO Town 7 XL je z modelovej rady Town XL najprepracovanejšia. A samozrejme aj drahšia. Na rozdiel od verzie Town 5 XL (ktorú máme aj v našom porovnávacom teste) má navyše aj brzdu na riadidlách, a tiež odpruženie na oboch kolieskach. Tie sú mimochodom z pružnej PU gumy s priemerom 200 mm. Takto sa počas jazdy ešte viac zvýši komfort jazdca.

Ide o mestskú kolobežku, takže žiadne dlhé túry s ňou nepodniknete. Tiež odporúčame, aby ste sa vyhýbali nerovným terénom a takisto neskúšali rôzne akrobatické kúsky (na to sú freestylové kolobežky, napríklad táto). Podobne ako všetky modely v našom porovnávacom teste, má aj táto kolobežka výškovo nastaviteľné riadidlá (v rozmedzí 1,45 m - 1,95 m). S nosnosťou do 100 kg potom na ňu môže nasadnúť dieťa i dospelý. Ak ju budete používať podľa odporúčaní výrobcu, tak by vám mala poslúžiť dlho, ak ju budete „preháňať“ viac, určite poteší informácia, že všetky náhradné diely sú dostupné v servise na každej pobočke Decathlon (na objednávku).

Výhody

  • odpruženie na oboch kolieskach
  • predná brzda s ovládaním na riadidlách
  • jednoduché ovládanie
  • výškovo nastaviteľné riadidlá

Nevýhody

  • mestská kolobežka na kratšie vzdialenosti
  • vyššia cena

Záver recenzie: Vylepšená verzia mestskej kolobežky z modelovej rady Town XL poskytne pri jazde ešte väčší komfort. Ale je aj samozrejme aj o niečo drahšia.

Čítať viac...

porovnanie cien
Decathlon.sk ⭐️ spoľahlivá a tradičná sieť športových predajní
⭐️ platba: kartou, darčekovou kartou, dobierkou
⭐️ cena dopravy: od 3,99 €
114,99 € Do obchodu Decathlon.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
114,99 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o Kolobežka OXELO Town 7 XL svetlozelená píše eshop

Určená pre dospelých na príležitostnú jazdu v meste na krátke vzdialenosti. Výška:
od 1,45 m do 1,95 m. Maximálna hmotnosť: 100 kg.
Dvojité odpruženie na tlmenie nárazov. Ideálna kolobežka na stredne dlhé a dlhé presuny. Presúvajte sa trikrát rýchlejšie a trikrát ďalej než peši.
Existujú zvláštne bezpečnostné pokyny pre používanie kolobežky Town 7XL?

Pri kolobežkovaní je vo všeobecnosti vhodné nosiť ochranné pomôcky (prilbu, chrániče kolien a lakťov).
Väčšina vážnych úrazov sa stáva počas prvých mesiacov používania, venujte preto čas na osvojenie si základov kolobežkovania, aby ste dokázali ovládať rýchlosť a brzdenie v akejkoľvek núdzovej situácii a za každého počasia (najmä, keď je mokro).

Aká je kvalita jazdy na kolobežke Oxelo Town 7 XL?

Táto kolobežka pre dospelých je vybavená veľkými kolieskami (200 mm) z pružnej PU gumy. Preto je výkonná pri každej jazde. Veľké koliesko zjednodušuje odrážanie a znižuje námahu.
Ložiská ABEC 5 poskytujú dobrú kvalitu jazdy, ktorá znižuje odrazy a únavu.

Ako udržiavať kolobežku?

Kolieska a ložiská podliehajú opotrebeniu. Pravidelne ich kontrolujte a v prípade potreby ich vymeňte.
Opravu a predĺženie životnosti kolobežky umožňujú náhradné diely dostupné na objednanie v servise vo vašej predajni Decathlon.

Pruženie zvyšujúce pohodlie

Aby sme vyhoveli vašim potrebám a priniesli vám pohodlie pri používaní, kolobežku 7 XL sme vybavili dvomi odpruženiami – predným a zadným. Tieto pružiny výrazne obmedzia nerovnosti zlých ciest alebo chodníkov.

Brzdy a blatník: praktické do mesta

Kolobežka Town 7 XL Oxelo je vybavená brzdou na riadidlách a druhou brzdou na zadnom koliesku. Tento dlhý a kryjúci blatník slúži teda aj ako nožná brzda.

Koľko váži kolobežka Town 7 XL?

5,6 kg.

Aké bezpečnostné pravidlá je nutné dodržiavať?

Odporúčame kontrolovať pred a po každom výjazde stav kolobežky a zistiť, či nevznikla neobvyklá vôľa, praskliny alebo ostré hrany. Nezabudnite, že kolieska a ložiská podliehajú opotrebeniu. Pravidelne ich kontrolujte a v prípade potreby ich vymeňte.

Čo robiť pri vôli v oblasti riadidiel?

Z dôvodu nerovností na ceste a mnohých „nárazov“ a iných vibrácií je normálne, že sa niektoré diely uvoľnia. Skrutky môžete nechať dotiahnuť v servisoch Decathlon alebo ich môžete dotiahnuť sami dodanými imbusovými kľúčmi (ktoré sú vhodné na uťahovanie všetkých dielov kolobežky).

Ako sú testované naše výrobky?

Všetky naše kolobežky sú testované v laboratóriu. Tieto testy umožňujú overiť európske normy týkajúce sa používania kolobežiek, ale aj testy opotrebovania. Tieto laboratórne testy sú doplnené testami v teréne, pričom sú niektoré merané, ďalšie sa opierajú o pocity testovačov, ktorí podrobia výrobok náročnej skúške.
Výsledok: testovaný, vyskúšaný výrobok.

Vývoj ceny OXELO Town 7 XL


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.