LanitPlast JUWEL AEROPLUS 6000 - krátka recenzia

19. októbra 2021 0
LanitPlast JUWEL AEROPLUS 6000
 • objem: 600 l
 • hmotnosť: 26 kg
 • materiál: plast
 • počet plniacich otvorov: neudáva
 • počet vyberacích otvorov: neudáva
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kompostéry
207,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Mall.sk

LanitPlast JUWEL AEROPLUS 6000 je kompostér, ktorý ponúka viackomorový systém kompostovania. Premena biomasy na kompost prebieha v kompostéri, miešanie a prevzdušňovanie sa deje pri vyprázdňovaní komôr. Kyslík sa vďaka konštrukcii privádza zo všetkých strán, čo urýchli celý proces. Priebeh procesu kompostovania v tomto unikátnom kompostéri, ktorý bol vyvinutý v spolupráci s rakúskou mikrobiologickou univerzitou, je popísaný v návode. Objem kompostéra je 600 litrov, čiže dostatočný aj pre väčšie záhrady.

Výhody

 • jedinečný viackomorový systém kompostovania
 • jednoduché vyberanie kompostu
 • vetranie nastaviteľné pre zimné/letné obdobie
 • veľké plniace aj vyberacie otvory

Nevýhody

 • vysoká cena

Záver recenzie: Unikátny kompostér, vďaka ktorému šetríte čas aj vašu energiu.

Čítať viac...

kde kúpiť
Mall.sk ⭐️ široké možnosti dopravy
⭐️ vynesenie a zapojenie nového spotrebiča, odvoz starého
⭐️ predaj na splátky
⭐️ možnosť vrátenia nepoužitého a nerozbaleného tovaru
207,00 € Do obchodu Mall.sk

Čo o LanitPlast JUWEL AEROPLUS 6000 píše eshop

Výrobca - JUWEL, RAKÚSKOPRVÝ NA SVETE - JUWEL Aeroplus 6000 je prvý kompostér, ktorý v krátkej dobe vďaka svojej inteligentnej viackomorové sústave dodáva bez väčšej námahy vynikajúci kompost. Je určený do všetkých moderných záhrad.Nový kompostér JUWEL Aeroplus 6000 vyniká okrem jedinečného a krásneho dizajnu predovšetkým svojim inteligentným multikomorovým systémom, ktorý "vyrobí" vynikajúci kompost v krátkom čase bez prácneho a zdĺhavého premiestňovania kompostovanej hmoty. inteligentný viackomorový systém šetrí prácu s premiešavaním kompostovanej hmoty veľké plniace a odberové klapky s ochranou proti vetru clip-in nastaviteľné vetranie pre letnú / zimnú prevádzku ľahké vybratie kompostu zo spodnej komory rýchle kompostovanie riadeným prevzdušňovaním kompostér Aeroplus 6000 zapadá svojim dizajnom harmonicky do akéhokoľvek záhrady

Premena hmoty v kompost prebieha vnútri kompostéru. Miešanie a prevzdušňovanie sa vykonáva v priebehu vyprázdňovania komôr. Do zbernej komory A je možné umiestniť veľké množstvo hmoty určené na kompostovanie. Potom sa hmota presype do kompostovacie komory B, kde začne vlastný kompostovaci proces. Vzhľadom na konštrukciu kompostéra je umožnený prívod kyslíka zo všetkých strán komory, čím sa zintenzívňuje kompostovaci proces. Pri vzniku veľkého množstva odpadového tepla tak dochádza k redukcii objemu a uvoľňovaniu vlhkosti. Kompostovanie môže prebiehať úplne nerušene, pretože čerstvý materiál sa pridáva do oddelenej plniacej komory A a nenarušuje tak kompostovacii proces v komore B. Prakticky zkompostovaný materiál sa po 6-8 týždňoch môže presypať cez rotačný klapku do komory C, kde prebieha zrenie kompostu.Kompostovaci proces prebieha v niekoľkých fázach:

Kompostový materiál sa umiestni do zbernej komory cez veľkú plniaci klapku (ochrana proti vetru). Tento priestor je utesnený (anaeróbne), takže zabraňuje prístupu lietajúceho hmyzu a súčasne umožňuje kompostovanému materiálu uchovať si svoju vlhkosť.

Po naplnení zbernej komory sa do kompostovacej komory zavede (presype) väčšie množstvo zelenej hmoty. Budúci kompost je v tejto komore zo všetkých strán prevzdušňovaný (priestor je aeróbny). Vďaka intenzívnemu prívodu kyslíka (letná / zimná regulácia prívodného vzduchu) prebieha rýchle kompostovanie súčasne s intenzívnym ohrevom hmoty. Pritom sa uvoľňuje vlhkosť a objem kompostovacie komory B sa neustále zmenšuje. Zberná komora A tak môže byť až trikrát vyprázdnená.

Po cca 6 až 8 týždňoch, v závislosti na ročnom období a kompostovanej hmote, sa komora B pomocou otočnej kľučky vyprázdni a hmota sa presype do komory C.

V dozrievace komore sa kompostovaci proces zintenzívni vďaka kontaktu kompostovaného materiálu so zemou a s rôznymi pôdnymi organizmy, ktoré sa v krátkom čase dostanú do kompostu. Kompost potom možno postupne odoberať po otvorení spodnej klapky.

Kompostér Aeroplus 6000 bol vyvinutý v úzkej spolupráci s rakúskou mikrobiologickú univerzitou v priebehu niekoľkých rokov skúšok.Veľkosť: 78 x 78 x 105 cm, obsah cca 600 L

Vývoj ceny LanitPlast JUWEL AEROPLUS 6000


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.