Robomow RS 615 - krátka recenzia

19. októbra 2021 0
Robomow RS 615
 • kapacita kosenia: 1500 m2
 • spotreba energie: 21 kWh/mesiac
 • čas kosenia na jedno nabitie: 0,9 hod
 • systém kosenia: 2 kosiace nože
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kosačky
1 949,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

S touto kosačkou pokosíte až 1500 m2 trávnatej plochy a výrobca na ňu ponúka až 3 ročnú záruku. Súčasťou balenia nie je inštalačná sada.   žacie nože majú záber až 56 cm a ženú ich dva  2 x 200W motory so snímačmi zaťaženia a prehriatia. Kosačka si hravo poradí s až 36% stúpaním.  Nože sú v zariadení uložené tak, že sa dostane tesne k okrajom trávnika a nechá len minimálny nepokosený pás. Výšku kosenia môžete nastaviť od 20 - 80 mm. Kosačka funguje podobne ako váš mobilný telefón, až po zadaní správneho PIN kódu a môžete s ňou komunikovať prostredníctvom svojho telefónu alebo tabletu.

Výhody

 • 3 roky záruka
 • kvalita kosenia
 • takmer nehlučná
 • zrozumiteľné funkcie

Nevýhody

 • cena

Záver recenzie: Ak sa rozhodnete investovať do tejto kosačky, s jej výkonom budete určite spokojní.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
1 949,00 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o Robomow RS 615 píše eshop

Robomow RS615 - robotická kosačka do 1500 m2

Robotická kosačka neobsahuje inštalačnú sadu (kolíky a obvodový drôt). Je určená pre obnovu starších modelov Robomow, kde už infraštruktúra je. Ak máte záujem o robotickú kosačku aj s inštalačnou sadou kliknite sem.

Hľadáte kosačku, ktorá vám ušetrí čas strávený kosením a odvážaním trávy, dokosením okrajov trávnika, peniaze za energiu i následné opravy? Navyše chcete robustný stroj, ktorý sa v prípade potreby nezľakne prerastenej trávy ani spadnutých vetvičiek, šišiek alebo tvrdých listov? Vybavený modernými technológiami ovládania? Ak máte tieto požiadavky, myslíme, že ste tu správne, a čítajte ďalej.

Robomow RS615 je robustný stroj vybavený modernou technológiou s množstvom vychytávok spríjemňujúcich prevádzku na záhrade. Robomow RS615 je vybavený dvoma masívnymi a ostrými žacími nožmi so záberom 56 cm s nízkou hlučnosťou s dvoma silnými elektromotory 2 x 200W so snímačmi zaťaženia a prehriatia (ochráni motor napr. pri namotaní šnúr, vetvičiek, atď.). Celé kosenie v prednej časti stroja tvorí nárazník. Toto riešenie má výhodu v tom, že na kryte kosenia nie je žiadny ďalší diel fungujúci ako nárazník. Žacie nože sú tesne za krytom kosenia, čím sa dostanú až tesne k okraju trávnika a vzniká minimálny nepokosený pásik trávy po okraji trávnika. Toto je pre konkurenčné stroje so žacím nožom uloženým uprostred stroja nesplniteľná úloha a zanechávajú široký nedokosený pruh po okraji. Žacie nože sú uložené s presahom obrysu zadného kolesa. Toto uloženie má výhodu opäť v dokosení okrajov. Nôž sa dostane až k okraju trávniku, niekoľko cm za stopu zadného kolesa. Výmenu noža aj elektromotora zvládne zákazník sám bez použitia náradia, nie je potrebný odborný servis.

Motory pojazdu sú tiché so snímačmi otáčok aj zaťaženia. Tento systém je veľmi dobre nastavený, kolesá pri náraze neprehrabujú a nezanechávajú poškodenie v trávniku.

Predné koleso je vybavené snímačom otáčok aj náklonu. Aj tento diel môže byť vymenený bez náradia a pomoci odborného servisu. Inštalácia kosačky je veľmi jednoduchá a intuitívna. Pomocou priloženého plastového pravítka prevedieme natiahnutie obvodového drôtu. Pripevníme nabíjaciu stanicu, nastavíme veľkosť kosenej plochy, pracovný čas stroja. Môžeme začať kosiť.

Obsluha a nastavenie kosačky

Žiadne nastavovanie týždenného programu, podľa zadaných parametrov si kosačka sama zvolí dni aj hodiny pre perfektne posekaný trávnik. Vďaka väčšiemu záberu ako majú konkrenčné stroje je potreba menej výjazdov za deň, plocha je rýchlejšie pokosená, s menším počtom nabíjacích cyklov sa šetrí batéria (a predlžuje jej životnosť).

Nastavovanie parametrov je možné pomocou menu stroja alebo smartfónov, aplikácia je zdarma voľne a ľahko stiahnuteľná v cene kosačky. Pomocou telefónov je možné aj manuálne kosiť, telefón slúži ako diaľkové ovládanie. Ovládajte svoju kosačku z pohodlia svojho inteligentného telefónu. Pokoste aj tie malé kúsky nachádzajúce sa obďaleč od Vášho hlavného trávnika, a surfujte z jednej záhrady do druhej - bez námahy. Všetky nastavenia na jedinom mieste: Prestavujte svoje nastavenie veľkosti trávnika, nastavte týždenný plán svojej kosačky a definujte vlastné zóny kosenia ... a to všetko z Vášho inteligentného telefónu.

Robomow RS635 je vybavený GSM modulom s už vloženou SIM kartou. Stroj komunikuje s majiteľom pomocou SMS správ. Je možné kedykoľvek vzdialene vyvolať dotaz na aktuálnu činnosť robota. Stroj naopak sám informuje majiteľa o prípadných problémoch pri kosení (vyjdenie mimo obvodu, zablokované kosenie, problém s motorom, atď.). Všetky dáta z prevádzky stroja je možné odoslať do servisného strediska odkiaľ je možné s ich pomocou zistiť príčinu alebo už konkrétny problém stroja. Následne je možné majiteľovi na diaľku poradiť alebo zaslať konkrétny diel k svojpomocnej oprave (s inštruktážnym videom). Odpadá tak zbytočné zasielanie stroja do servisu a celý servisný proces sa môže zrýchliť, zlacniť a zjednodušiť.

Silnejší

Silnejší kosiaci systém v porovnaní s konkurenčnými robotickými kosačkami určenými pre podobne veľké plochy. Veľké odolné oceľové nože.  Poradí si s akýmkoľvek terénom. Prvé jarné kosenie zvládne perfektne. Jednoduchá výmena nožov svojpomocne.

Rýchlejší

Váš trávnik pokosí rýchlejšie než konkurenčné robotické kosačky určené pre podobne veľké plochy. Širší záber kosenia: Modely RC so šírkou 28 cm a modely RS so šírkou až 56 cm. Menej času potrebného pre kosenie = viac voľného času pre Vás.

Kosenie okrajov

Unikátny režim kosenia okrajov vďaka nožom mimo zóny pohonových kolies zaručia perfektný zostrih Vášho trávnika. Pokryje celú plochu trávnika s výborným výsledkom.

Užívateľsky prívetivý Ľahko ovládateľný s možnosťou flexi inštalácie a plnou kontrolou pomocou Vášho smartphonu! Aplikácia Robomow - užijete si jazdu! Lokálny profesionálny servis. Možnosť vlastnej inštalácie.

Záruka 3 roky 3. rok záruky na základe registrácie 90 dní od prvého uvedenia do prevádzky, vzťahuje sa len na prácu a náhradné diely.

Silné kolesá

O 70% širšie kolesá zaisťujú lepšie ovládanie (súčasťou RC308 a RC312; dostupné ako príslušenstvo pre RC304).

GSM modul

Zbiera údaje z Vašej robotickej kosačky Robomow a zasiela bezpečnostné upozornenia priamo na Váš chytrý telefón! Tým pomáha predchádzať poruchám a minimalizuje prestoje v prácu.

Zámok proti deťom

Toto je zabezpečovacie funkcie, ktorá napomáha zabrániť deťom a ostatným osobám nepoučeným o zásadách bezpečného fungovania Robomow svojvoľne s ním pracovať.

Chytré kosenie

Jednoliaty pohyb a neprerušované kosenie zaisťuje dlhší pracovný čas na jedno nabitie batérie a až o 10% rýchlejšie pokrytie plochy!

Kód PIN "Ochráni Vás a Vašu robotickú kosačku pred lepkavými prstami. Vlastný PIN kód zabezpečí, že nikto nemôže ovládať Robomow bez vášho súhlasu alebo vedomia."

Nastavenie výšky

Výšku kosenia je možné na Robomow nastavovať podľa potreby Vášho trávnika.

Svahy

Robomow vie kosiť oblasti vnútri pracovnej oblasti so stúpaním až 36%.

Pevné nože

Už nikdy nestratíte brit! Nože Robomow sú extra pevné, super bezpečné a zaisťujú maximálny výkon. Výmena nožov je nutná iba jedenkrát ročne.

Viac zón

Robomow nezávisle prechádza medzi rôznymi zónami vašej záhrady (prepojenými cestou alebo pásom trávnika) a vracia sa späť po ich pokosení.

Modulárna konštrukcia

Už nikdy nezmeškáte kosenie! Robomow je konštruovaný pre rýchlu a jednoduchú výmenu dielov - väčšinu dielov si môžete ľahko vymeniť sami, takže ušetríte čas počas sezóny.

Batérie s dlhou životnosťou

Vysoko výkonné lítiové batérie sa vyznačujú vysokou rýchlosťou kosenia pri zachovaní dlhej životnosti.

Mobilné aplikácie

Svoj Robomow môžete prevádzkovať a komunikovať s ním prostredníctvom svojho mobilného telefónu alebo tabletu.

Ekologický režim

Pre prevádzku Robomow pri minimálnej spotrebe energie potrebnej na kosenie trávy a na údržbu trávnika používajte voľbu ECO.

Bezpečnostné funkcie

Čepeľ Robomow sa prestane otáčať ihneď potom, ako bude zariadenie zdvihnuté zo zeme alebo naklonené do zvislej polohy. Keď nárazník zaznamená prekážku, čepele sa zastaví a Robomow zmení svoj smer jazdy. Ak chcete zabrániť deťom v prevádzkovaní, aktivujte Detský zámok.

Integrovaný dažďový snímač

Vďaka snímaču vlhkosti sa za dažďa Robomow sám vráti do základnej stanice a znovu vyjde, až keď sa situácia zlepší. Citlivosť dažďového senzoru je nastaviteľná podľa miestnych podmienok.

Kosenie turbo

Zaisťuje ľahké kosenie neobvykle vysokej trávy. Po dosiahnutí požadovanej výšky trávy sa tento režim automaticky vypne.

Nízka hlučnosť

Hoci je Robomow veľmi výkonný, zároveň je aj veľmi tichý umožňuje Vám tak využívať trávnik aj po dobu, kedy je práve v prevádzke.

Technické parametre:

 • Maximálna plocha trávníka: 1500 m2
 • Šírka kosenia: 56 cm
 • Výška kosenia: 20-80 mm
 • Zabezpečenie proti krádeži: áno
 • Priemerná pracovná doba: niekoľkokrát denne cca. 0,9 hod.
 • Doba nabíjania: cca. 2 hod.
 • Hladina hluku: 69 dB
 • Kolesá pohonu: s dezénom
 • Motory kosenia: 2x200 W
 • Svahová dostupnosť: 36% (20 stupňov)
 • Systém kosenia: 2x nárazuvzdorný nôž
 • Kosenie okrajov: unikátny režim kosenia okrajov
 • Typ trávy: vhodné pre všetky typy trávy
 • Používateľské rozhranie: podsvietený displej, možné nastavovať aj ovládať inteligentným telefónom
 • Hmotnosť: 20 kg
 • Výmena nožov: bez použitia náradia
 • Batéria: LiFePO4 4,5Ah/26V
 • Odolnosť proti vode: Odolné za všetkých podmienok počasia s UV ochranou
 • Farba: zelená
 • Aplikácia diaľkového ovládania: v cene
 • Nastavenie externej základne: nabíjacia stanica môže byť do určitej vzdialenosti mimo kosenú plochu

Adaptívny podvozok

 • Postriebrené elektronické súčasti: áno
 • Senzor dažďa: áno
 • Spotreba el. energie: 21 kWh/mesiac - podľa tarifu cca. 3,10 €/mesiac
 • Počet podzón: 4
 • Záruka: 3 roky

Obsah balenia: 1x Robomow RS615 1x základná stanica 6x kovové kolíky pre pripevnenie stanice 1x napájanie s 20 m káblom 1x pravítko 1x návod k obsluhe

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaRobomow
Robotickéáno
Šírka záberu56 cm
Hmotnosť20 kg
Hlučnosť69 dB
Pre plochy do1500 m2

Vývoj ceny Robomow RS 615


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.