Robomow RS 635 PRO S - krátka recenzia

14. septembra 2021 0
Robomow RS 635 PRO S
 • kapacita kosenia: 5000 m2
 • spotreba energie: 33 kWh za mesiac
 • čas kosenia na jedno nabitie: 1 hodina
 • systém kosenia: 2 x nárazu vzdorný nôž
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kosačky
3 190,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Prémiový model nášho výberu má záber široký až 56 cm a ani 5000 m2 trávnatej plochy pre ňu neznamená problém. Je tak robustná, že ani spadnuté vetvičky alebo šišky pre ňu neznamenajú problém. Dva masívne nože poháňajú dva 200 W motory so senzormi zaťaženia a prehriatia, predné koleso je zas vybavené senzorom otáčok a náklonu. Kosačka je vybavená všetkými funkciami a vlastnosťami, na ktoré sme zvyknutí už aj u lacnejších modelov, vrátane dažďového senzora. Pridaná je detská poistka, turbo kosenie a "smart kosenie". Výrobca ponúka na tento model 3 ročnú záruku.

Výhody

 • veľmi tichá prevádzka
 • bohatá funkčná výbava
 • skvelý výkon

Nevýhody

 • cena

Záver recenzie: Drahá kosačka, na ktorú, keď si ju dovolíte kúpiť, nedáte dopustiť.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
3 190,00 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o Robomow RS 635 PRO S píše eshop

Robomow RS635 PRO S -  robotická kosačka do 5000 m2 + 3 roky záruka + domček, Model 2018

Hľadáte kosačku, ktorá vám ušetrí čas strávený kosením a odvážaním trávy, dokosením okrajov trávnika, peniaze za energiu i následné opravy? Navyše chcete robustný stroj, ktorý sa v prípade potreby nezľakne prerastenej trávy ani spadnutých vetvičiek, šišiek alebo tvrdých listov? Vybavený modernými technológiami ovládania? Ak máte tieto požiadavky, myslíme, že ste tu správne, a čítajte ďalej.

Robomow RS635 PRO S je robustný stroj vybavený modernou technológiou s množstvom vychytávok spríjemňujúcich prevádzku na záhrade. Robomow RS635 PRO S je vybavený dvoma masívnymi a ostrými žacími nožmi so záberom 56 cm s nízkou hlučnosťou s dvoma silnými elektromotory 2 x 200W so snímačmi zaťaženia a prehriatia (ochráni motor napr. pri namotaní šnúr, vetvičiek, atď.). Celé kosenie v prednej časti stroja tvorí nárazník. Toto riešenie má výhodu v tom, že na kryte kosenia nie je žiadny ďalší diel fungujúci ako nárazník. Žacie nože sú tesne za krytom kosenia, čím sa dostanú až tesne k okraju trávnika a vzniká minimálny nepokosený prúžok trávy po okraji trávnika. Toto je pre konkurenčné stroje so žacím nožom uloženým uprostred stroja nesplniteľná úloha a zanechávajú široký nedokosený pruh po okraji. Žacie nože sú uložené s presahom obrysu zadného kolesa. Toto uloženie má výhodu opäť v dokosení okrajov. Nôž sa dostane až k okraju trávniku, niekoľko cm za stopu zadného kolesa. Výmenu noža aj elektromotora zvládne zákazník sám bez použitia náradia, nie je potrebný odborný servis.

Motory pojazdu sú tiché so snímačmi otáčok aj zaťaženia. Tento systém je veľmi dobre nastavený, kolesá pri náraze neprehrabujú a nezanechávajú poškodenie v trávniku.

Predné koleso je vybavené snímačom otáčok aj náklonu. Aj tento diel môže byť vymenený bez náradia a pomoci odborného servisu. Inštalácia kosačky je veľmi jednoduchá a intuitívna. Pomocou priloženého plastového pravítka prevedieme natiahnutie obvodového drôtu. Pripevníme nabíjaciu stanicu, nastavíme veľkosť kosenej plochy, pracovný čas stroja. Môžeme začať kosiť.

Obsluha a nastavenie kosačky

Žiadne nastavovanie týždenného programu, podľa zadaných parametrov si kosačka sama zvolí dni aj hodiny pre perfektne posekaný trávnik. Vďaka väčšiemu záberu ako majú konkurenčné stroje je potreba menej výjazdov za deň, plocha je rýchlejšie pokosená, s menším počtom nabíjacích cyklov sa šetrí batéria (a predlžuje jej životnosť).

TopRobot tip: Zverte montáž odborníkovi, zavolajte na +421 949 25 46 88 a dohodnite si montáž kdekoľvek na Slovensku.  

Nastavovanie parametrov je možné pomocou menu stroja alebo smartfónov, aplikácia je zdarma voľne a ľahko stiahnuteľná v cene kosačky. Pomocou telefónov je možné aj manuálne kosiť, telefón slúži ako diaľkové ovládanie. Ovládajte svoju kosačku z pohodlia svojho inteligentného telefónu. Pokoste aj tie malé kúsky nachádzajúce sa obďaleč od Vášho hlavného trávnika, a surfujte z jednej záhrady do druhej - bez námahy. Všetky nastavenia na jedinom mieste: Prestavujte svoje nastavenie veľkosti trávnika, nastavte týždenný plán svojej kosačky a definujte vlastné zóny kosenia ... a to všetko z Vášho inteligentného telefónu.

Robomow RS635 PRO S je vybavený GSM modulom s už vloženou SIM kartou. Stroj komunikuje s majiteľom pomocou SMS správ. Je možné kedykoľvek vzdialene vyvolať dotaz na aktuálnu činnosť robota. Stroj naopak sám informuje majiteľa o prípadných problémoch pri kosení (vyjdenie mimo obvodu, zablokované kosenie, problém s motorom, atď.). Všetky dáta z prevádzky stroja je možné odoslať do servisného strediska odkiaľ je možné s ich pomocou zistiť príčinu alebo už konkrétny problém stroja. Následne je možné majiteľovi na diaľku poradiť alebo zaslať konkrétny diel k svojpomocnej oprave (s inštruktážnym videom). Odpadá tak zbytočné zasielanie stroja do servisu a celý servisný proces sa môže zrýchliť, zlacniť a zjednodušiť.

Domček Robomow RS v cene

Silnejší

Silnejší kosiaci systém v porovnaní s konkurenčnými robotickými kosačkami určenými pre podobne veľké plochy. Veľké odolné oceľové nože.  Poradí si s akýmkoľvek terénom. Prvé jarné kosenie zvládne perfektne. Jednoduchá výmena nožov svojpomocne.

Rýchlejší

Váš trávnik pokosí rýchlejšie než konkurenčné robotické kosačky určené pre podobne veľké plochy. Širší záber kosenia: Modely RC so šírkou 28 cm a modely RS so šírkou až 56 cm. Menej času potrebného pre kosenie = viac voľného času pre Vás.

Kosenie okrajov

Unikátny režim kosenia okrajov vďaka nožom mimo zóny pohonových kolies zaručia perfektný zostrih Vášho trávnika. Pokryje celú plochu trávnika s výborným výsledkom.

Užívateľsky prívetivý Ľahko ovládateľný s možnosťou flexi inštalácie a plnou kontrolou pomocou Vášho smartfónu! Aplikácia Robomow - užijete si jazdu! Lokálny profesionálny servis. Možnosť vlastnej inštalácie.

Záruka 3 roky 3. rok záruky na základe registrácie 90 dní od prvého uvedenia do prevádzky, vzťahuje sa len na prácu a náhradné diely.

Silné kolesá

O 70% širšie kolesá zaisťujú lepšie ovládanie (dostupné ako príslušenstvo pre RC304 PRO, RS615 PRO).

GSM modul

Zbiera údaje z Vašej robotickej kosačky Robomow a zasiela bezpečnostné upozornenia priamo na Váš chytrý telefón! Tým pomáha predchádzať poruchám a minimalizuje prestoje v prácu.

Zámok proti deťom

Toto je zabezpečovacie funkcie, ktorá napomáha zabrániť deťom a ostatným osobám nepoučeným o zásadách bezpečného fungovania Robomow svojvoľne s ním pracovať.

Chytré kosenie

Jednoliaty pohyb a neprerušované kosenie zaisťuje dlhší pracovný čas na jedno nabitie batérie a až o 10% rýchlejšie pokrytie plochy!

Kód PIN "Ochráni Vás a Vašu robotickú kosačku pred lepkavými prstami. Vlastný PIN kód zabezpečí, že nikto nemôže ovládať Robomow bez vášho súhlasu alebo vedomia."

Nastavenie výšky

Výšku kosenia je možné na Robomow nastavovať podľa potreby Vášho trávnika.

Svahy

Robomow vie kosiť oblasti vnútri pracovnej oblasti so stúpaním až 36%.

Pevné nože

Už nikdy nestratíte brit! Nože Robomow sú extra pevné, super bezpečné a zaisťujú maximálny výkon. Výmena nožov je nutná iba jedenkrát ročne.

Viac zón

Robomow nezávisle prechádza medzi rôznymi zónami vašej záhrady (prepojenými cestou alebo pásom trávnika) a vracia sa späť po ich pokosení.

Modulárna konštrukcia

Už nikdy nezmeškáte kosenie! Robomow je konštruovaný pre rýchlu a jednoduchú výmenu dielov - väčšinu dielov si môžete ľahko vymeniť sami, takže ušetríte čas počas sezóny.

Batérie s dlhou životnosťou

Vysoko výkonné lítiové batérie sa vyznačujú vysokou rýchlosťou kosenia pri zachovaní dlhej životnosti.

Mobilné aplikácie

Svoj Robomow môžete prevádzkovať a komunikovať s ním prostredníctvom svojho mobilného telefónu alebo tabletu.

Ekologický režim

Pre prevádzku Robomow pri minimálnej spotrebe energie potrebnej na kosenie trávy a na údržbu trávnika používajte voľbu ECO.

Bezpečnostné funkcie

Čepeľ Robomow sa prestane otáčať ihneď potom, ako bude zariadenie zdvihnuté zo zeme alebo naklonené do zvislej polohy. Keď nárazník zaznamená prekážku, čepele sa zastaví a Robomow zmení svoj smer jazdy. Ak chcete zabrániť deťom v prevádzkovaní, aktivujte Detský zámok.

Integrovaný dažďový snímač

Vďaka snímaču vlhkosti sa za dažďa Robomow sám vráti do základnej stanice a znovu vyjde, až keď sa situácia zlepší. Citlivosť dažďového senzoru je nastaviteľná podľa miestnych podmienok.

Kosenie turbo

Zaisťuje ľahké kosenie neobvykle vysokej trávy. Po dosiahnutí požadovanej výšky trávy sa tento režim automaticky vypne.

Nízka hlučnosť

Hoci je Robomow veľmi výkonný, zároveň je aj veľmi tichý umožňuje Vám tak využívať trávnik aj po dobu, kedy je práve v prevádzke.

Robomow RS 635 PRO S ponúka

 • Šírku záberu 56 cm vďaka dvom robustným nožom s funkciou mulčovania - bezkonkurenčné mulčovanie s technológiou recyklácie pokosenej trávy.
 • Používateľom nastaviteľnú ochranu proti krádeži a systém pre deaktiváciu zariadenia.
 • Manuálne ovládanie pre manuálne kosenie na úzkych miestach.
 • Ochranu proti krádeži a alarm pre lepšie zabezpečenie.
 • Režim kosenia pozdĺž okrajov - vďaka presahu noža za pôdorys kolies dokáže Robomow dôkladne pokosiť všetky okraje.
 • Nové, silnejšie kolesá, s až o 50% väčšou šírkou
 • Domček na ochranu proti dažďu a slnečnému žiarenie

Technické parametre:

 • Maximálna plocha trávníka: 5000 m2 (pri ideálnej ploche tvaru štvorca a bez prekážok)
 • Doporučená plocha trávnika: do 3600 m2
 • Šírka kosenia: 56 cm
 • Výška kosenia: 20-80 mm
 • Modul GSM: áno, so SIM kartou na 3 roky, potom možnosť predĺženia
 • Zabezpečenie proti krádeži: áno
 • Priemerná pracovná doba: niekoľkokrát denne cca. 1 hod.
 • Doba nabíjania: 2 hodiny
 • Hladina hluku: 69 dB
 • Kolesá pohonu: široké, s dezénom
 • Motory kosenia: 2x200 W
 • Svahová dostupnosť: 36% (18 stupňov)
 • Systém kosenia: 2x nárazuvzdorný nôž
 • Kosenie okrajov: unikátny režim kosenia okrajov
 • Typ trávy: vhodné pre všetky typy trávy
 • Používateľské rozhranie: podsvietený displej, možné nastavovať aj ovládať inteligentným telefónom
 • Hmotnosť: 20 kg
 • Výmena nožov: bez použitia náradia
 • Batéria: LiFePO4 6Ah/26V
 • Odolnosť proti vode: Odolné za všetkých podmienok počasia s UV ochranou
 • Farba: zelená
 • Aplikácia diaľkového ovládania: v cene
 • Nastavenie externej základne: nabíjacia stanica môže byť do určitej vzdialenosti mimo kosenú plochu

Adaptívny podvozok

 • Postriebrené elektronické súčasti: áno
 • Počet zón: 1 hlavná zóna, 4 podzóny, 2 oddelené zóny
 • Senzor dažďa: áno
 • Spotreba energie: 33 kWh/mesiac - podľa tarifu cca. 3,7 €/mesiac
 • Maximálna dĺžka obvodového kábla: 800 m
 • Záruka: 3 roky

Obsah balenia: 1x Robomow RS635 PRO S 1x základná stanica 1x Robohome 6x kovové kolíky pre pripevnenie stanice 1x napájanie s 20 m káblom 1x návod k obsluhe

Balenie neobsahuje inštalačný materiál. Na základe Vašej plochy si kolíky, drôt a spojky môžete objednať alebo si môžete objednať montáž našim technikom, kde Vám bude materiál naúčtovaný na mieru.

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaRobomow
Robotickéáno
Šírka záberu56 cm
Mulčovanieáno
Hmotnosť20 kg
Hlučnosť69 dB
Pre plochy do3600 m2

Vývoj ceny Robomow RS 635 PRO S


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.