TrueCam A4 - krátka recenzia

14. septembra 2021 0
TrueCam A4
 • rozlíšenie:1920 x 1080
 • pozorovací uhol: 130 stupňov
 • GPS: nie
 • WiFi: nie
 • nočný režim: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kamery do auta
43,03 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Kamera z radu TrueCam s označením A4 ponúka výstup videa aj fotografií vo FULL HD rozlíšení 1080p a detaily zachytí aj za zhoršených podmienok viditeľnosti alebo v noci. Nahrávať môžete aj v takzvanej časovej slučke, aby sa nestalo, že sa preplní pamäť karty a vy nemôžete ďalej nahrávať. Všetky funkcie sú dostupné len stlačením gombíka a aj inštalácia kamery je rovnako jednoduchá. Kamera je vybavená aj G-senzorom, funkciou uzamknutia videa a detekcie pohybu. LCD  displej aj zvuk môžete kedykoľvek vypnúť.

Výhody

 • veľmi dobrá cena
 • kvalitné nahrávky
 • nenáročné ovládanie
 • české menu

Nevýhody

 • nekvalitný návod
 • pamäťovú kartu a GPS treba dokúpiť

Záver recenzie: Kamera, ktorá funguje ako má a ani nezruinuje rozpočet.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
43,03 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o TrueCam A4 píše eshop

Autokamera TrueCam A4 je ideálna pre tých, ktorí hľadajú vysokú kvalitu bez kompromisov. Kvalitná optika s výbornou svetelnosťou, kvalitným záznamom a maximálnym používateľským pohodlím zaraďuje tento model medzi najvyššiu triedu. Väčšina funkcií je dostupná stlačením jedného tlačidla a ovládanie je veľmi intuitívne vďaka prehľadnému LCD displeju s českým menu. Nahrávanie môže prebiehať v časovej slučke, aby vám nemohlo dôjsť miesto na pamäťovej karte. Ak niekto nacúva do vášho zaparkovaného vozidla, máte jasný dôkaz vďaka funkcií detekcia pohybu. Pomocou špeciálneho držiaka je každodenná inštalácia otázkou niekoľkých sekúnd.

Natáčanie vo FULL HD
Výstup videa i fotografií je vyhotovený vo FULL HD rozlíšení 1080p, ktorý je u tejto kamery do auta natoľko kvalitný, že dokáže zachytiť aj tie najväčšie detaily a to aj v noci a za zlých svetelných podmienok, to všetko v najvyššej kvalite a pri maximálnej ostrosti.Vďaka tomu teda nielen ľahko prečítate ľubovoľnú poznávaciu značku alebo rozpoznáte tvár človeka zachyteného na zázname, ale zároveň si môžete natáčať kvalitné videá s vysokým rozlíšením len pre svoju zábavu a pre neskoršiu postprodukciu.TrueCam A4 to nie je len partner pre krízové situácie - nasadnite do auta, vyberte si zaujímavú cestu a úplne bez práce si natočte krásne zábery z jazdy.

Rýchla každodenná inštalácia
Veľkou výhodou kamery je jednoduchá inštalácia a manipulácia, ktorá Vás neobťažuje pri každodennom používaní vďaka možnosti trvalej inštalácie držiaka do vozidla a to vrátane stáleho pripojenia dobíjania, odpadá tak zložitá a obťažujúca každodenná inštalácia kamery, zložité zapájanie napájanie a voľba správnej pozície pre natáčanie, tak ako tomu býva u konkurenčných kamier.Kameru len jednoducho nacvaknete do držiaka a môžete vyraziť.

Časová slučka
TrueCam A4 ponúka veľkú výhodu v tom, že môže natáčať nepretržite. V prípade zaplnenia pamäti začne palubná kamera premazávať najstarší nahraný záznam, takže nikdy neprídete o tie najaktuálnejšie zábery.Nemusíte sa teda vôbec báť toho, že by ste museli prerušiť natáčanie z dôvodu preplnenej pamäti. Navyše si môžete svoje obľúbené videá a fotky jednoducho uzamknúť a ochrániť ich tak pred náhodným zmazaním. Tieto uzamknuté zábery sa ukladajú do zvláštnej pamäti, takže si bez práce vytvoríte vlastnú galériu obľúbených záznamov, ktoré si môžete neskôr kedykoľvek prehrať. Uzamknúť záznam možno ako dodatočne, tak priamo pri robení snímky.

G-senzor
Čiže aj snímač preťaženia či gravitačný senzor, je senzor, ktorý vo forme grafu zaznamenáva smer jazdy v troch priestorových osiach a v prípade, že do vášho vozidla niekto vrazí, presne zachytí, odkiaľ náraz prišiel. Tieto údaje si potom môžete prezrieť v prehrávači GPS.Navyše vďaka tomuto senzoru kamera spozná, že sa s vaším autom niečo deje a automaticky zamkne aktuálny záber, aby sa nemohlo stať, že sa záznam nárazu stratí či prepíše. Je to teda maximálne praktická funkcia aj pre prípad, keď sa nachádzate mimo svoje vozidlo. Na výber máte niekoľko stupňov citlivosti, od 2G (najcitlivejšie) po 8G. Znížená citlivosť sa hodí napríklad v prípade, keď idete po nerovnom povrchu. Kamera potom sníma len väčšie nárazy a zanedbáva otrasy spôsobené hrubosťou terénu.

Zamykanie videa
V prípade, že si chcete uchovať práve natočený záber, stačí stlačiť tlačidlo zámku a záznam sa uloží do zvláštnej pamäti, čím zamedzíte jeho prepísanie iným záznamom.Tlačidlo možno použiť kedykoľvek, pri prezeraní videogalérie alebo aj v priebehu robení záznamu.Takéto video alebo fotku potom môžete zase kedykoľvek odomknúť a zmazať ručne. Vďaka tejto funkcii si môžete vytvárať archív so svojimi obľúbenými videami a fotkami bez strachu, že o ne prídete.Je to ďalšia z vlastností kamery TrueCam A4, ktorá vám umožní spojiť zábavu z natáčania s bezpečnou jazdou autom.

Nočný režim
Aby ste mali úplnú istotu, že čierna skrinka zaobstará prehľadný záber bez ohľadu na svetelné podmienky, má kamera TrueCam A4 aj funkciu nočného režimu.Natáčať alebo fotiť v noci alebo za zlých svetelných podmienok nepredstavuje žiadny problém, na čom má zásluhu perfektná kvalita záznamu s vysokým rozlíšením, ktorá v ponuke Autokamera nemá konkurenciu.Nočný režim nemusí nájsť uplatnenie len pri strážení auta, ale aj k natočeniu alebo vyfotenie pôsobivých záberov nočných tvorov v prípade cesty do prírody. To všetko pri najvyššej kvalite a ostrosti obrazu.

České menu
Ovládacie menu palubnej kamery TrueCam A4 je kompletne v češtine, takže vás pri jej obsluhe nečakajú žiadne prekážky.Samotné menu má ľahko zrozumiteľnou štruktúru, v ktorej sa čoskoro zorientujete a nájdete všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste svoju čiernu skrinku mohli bez problémov ovládať a nastaviť ju podľa svojich požiadaviek. Pre všetky prípady je ku kamere tiež pribalený  návod.V prípade potreby je tu aj možnosť voľby iného jazyka, konkrétne angličtiny, ruštiny, francúzštiny, poľštiny a čínštiny.

Detekcia pohybu
Vaša čierna skrinka sa automaticky zapne, keď senzor zaregistruje pohyb, pričom súčasne vytvorí videozáznam. Vďaka tomu zachytí kohokoľvek, kto by chcel vaše auto poškodiť alebo by v jeho okolí vykonával čokoľvek nebezpečného. V prípade takejto nehody potom máte v ruke jasný dôkaz, či už sa jedná o zachytenie podoby páchateľa alebo o zdokumentovanie štátne poznávacie značky.
Potom, čo sa k vozidlu vrátite, stačí si pozrieť posledné fotografie, aby ste zistili, či sa po dobu vašej neprítomnosti niečo dialo.Táto kamera do auta natáča nepretržite a pomáha tak chrániť vaše vozidlo, či už šoférujete osobný automobil, nákladné auto alebo autobus. Vďaka detektoru pohybu, ktorý je do TrueCam A4 zabudovaný, nemusíte byť zakaždým na blízku, aby ste zachytili prípadného vandala alebo vinníka nehody na vašom zaparkovanom vozidle.

Funkcia WDR
Vďaka funkcii WDR Autokamera lepšie sníma obraz v širokom kontrastnom pomere. Kamera sa tak vysporiada lepšie sa situáciami kde je časť obrazu viac a časť menej osvetlená. Typickým prípadom môže byť kontrast svetlo / tieň alebo nočné cesty s protisvetlom protiidúcich áut.

Rýchle vypnutie LCD displeja

V prípade, že by Vás displej kamery do auta rušil alebo oslňoval, môžete ho rýchlo vypnúť jedným tlačidlom bez zložitého hľadania a nastavovania v menu. V autokamere je taktiež možné nastaviť automatické vypínanie LCD displeja do úsporného režimu po zvolenom časovom intervale.

Rýchle vypnutie zvuku

V prípade, že by ste chceli, aby zvuk nebol nahrávaný, stačí jeho nahrávanie deaktivovať stlačením špeciálneho tlačidla. Túto funkciu oceníte napríklad vtedy, keď telefonujete alebo ak nechcete z akéhokoľvek iného dôvodu, aby bol zvuk nahrávaný.

Okamžité foto

Kamera do auta TrueCam A4 umožňuje ako jedna z mála fotiť priamo počas nahrávania. Nie je nutné vypínať nahrávanie alebo čokoľvek zložito nastavovať v menu. Kamera umožňuje taktiež stlačením jedného tlačidla urobiť fotky z už nahraných videozáznamov.

Kontrola jasu

Kamera umožňuje manuálne nastavenie expozície – EV. V menu si môžete zvoliť úroveň expozičnej hodnoty podľa potreby. Po ručnom zvolení stupňa jasu na LCD displeji ihneď poznáte, či vám úroveň jasu vyhovuje. Autokamera samozrejme taktiež umožňuje možnosť voľby automatickej expozície.

Zobrazenie mena vodiča

V kamere je možné nastaviť meno vodiča, ktoré sa zobrazuje vo videozázname. Túto funkciu oceníte najmä v prípade, keď jedno vozidlo používa viacero vodičov. Identifikácia konkrétneho vodiča je vďaka tejto funkcií bezproblémová.

180° otočenie obrazu

Palubnú kameru môžete umiestniť podľa vašej fantázie. Dokonca i hore nohami. Jednoducho zvolíte režim otočenia o 180°, aby sa video nahrávalo v správnej orientácií. Okrem nahrávaného obrazu sa taktiež otočí i menu, aby ste kameru mohli jednoducho obsluhovať.

Podsvietenie tlačidiel

Pre bezproblémové ovládanie autokamery TrueCam A4 počas tmy je prítomná funkcia podsvietenia klávesov. Podsvietenie je nastavené citlivo tak, aby vás nerušilo a zároveň bolo plne funkčné. I tak ho ale v prípade potreby môžete jednoducho vypnúť.

Doplnková detekcia rýchlostných radarov

Do autokamery TrueCam A4 môžete dodatočne dokúpiť GPS modul s ohlasovaním rýchlostných radarov. Kamera vás potom bude upozorňovať na miesta, kde je dobré jazdiť obzvlášť opatrne a to v 36. štátoch Európy a okolia.

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaTrueCam
Pozorovací úhol130 °
Rozlíšenie videa1920 x 1080
G-senzoráno
GPS modulnie
Menu v češtiněáno
Automatické zapnutieáno
Podporované pamäťové kartyMicro SD
Maximálna veľkosť pamäťových karIet32 GB
Kapacita batérie250 mAh
Detekcia pohybuáno
Wi-Finie
Menu v slovenčineáno

Vývoj ceny TrueCam A4


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.