Wickelkinder Manduca New Style - krátka recenzia

26. júla 2021 0
Wickelkinder Manduca New Style červená
  • Typ: rastúci nosič s prackami
  • Nosnosť: 20 kg
  • Novorodenecká vložka: áno
  • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Ergonomické nosiče
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Ergonomický nosič Manduca je určený pre deti od narodenia, pretože je vybavený novorodeneckou vložkou. V nej môžete bábätko nosiť až do troch, štyroch mesiacov. Nosič má v okolí nožičiek mäkké výstuže, a tak je pre dieťa pohodlný a nespôsobuje žiadne otlaky. Samozrejmosťou je zabezpečenie ortopedicky správneho postavenia bedrových kĺbikov a rešpektovanie prirodzeného zakrivenia chrbtice. Výhodou je, že staršie deti môžete nosiť na boku aj na chrbte. Súčasťou nosiča je kapucňa na fixáciu hlavičky. Chrbtová časť je nastaviteľná tak, že vie poskytnúť oporu ramien u väčších detí.

Hmotnosť dieťaťa je dobre rozložená a bedrový pás je príjemný a netlačí, čo oceníte hlavne pri nosení ťažších detí. Ramenné popruhy môžete regulovať a dajú sa prekrížiť, takže je nosič vhodný aj pre útle mamičky.

Výhody

  • možnosť nosiť vpredu, na boku i na chrbte
  • novorodenecká vložka
  • široké možnosti nastavenia na vašu postavu
  • v prednej časti nosiča sa nachádza vrecko na drobnosti

Nevýhody

  • nič sme nenašli

Záver recenzie: Obľúbený a kvalitný ergonomický nosič, ktorý spĺňa všetky požiadavky na zdravé a bezpečné nosenie. Pohodlný pre deti aj nosiacich.

Čo o Wickelkinder Manduca New Style píše eshop

Výnimočný nosič pre výnimočné okamihy. Umožňuje ergonomické nosenie s dokonalou oporou chrbátika dieťata a správnym postavením nožičiek. Mäkký, ale pevný materiál chrbtovej opierky poskytuje dokonalú podporu chrbtici dieťaťa. Mäkké vystuženie v okolí nožičiek zaručuje pohodlie dieťaťu a zabraňuje vzniku otlakov.

Súčasťou nosiča je integrovaná zmenšovacia vložka, čo umožňuje nosenie detí na Vašom bruchu od narodenia až do veku 3-4 mesiacov. Zmenšovacia vložka drží dieťatko vyššie v nosítku a nožičky tak zostávajú vo vnútri nosiča a nedochádza k ich neprirodzenému širokému rozťahovaniu. Zároveň je v tejto polohe zabezpečené ortopedicky správne postavenie nožičiek. V neskoršom veku je už možné nosiť deti bez použitia novorodeneckej vložky, a to na bruchu, chrbte aj na boku.

Manduca má výškovo nastaviteľnú chrbtovú časť. Štandardne je chrbtová časť založená a zopnutá na menšiu výšku zipsom. Pri nosení väčších detí je možné zips rozopnúť a chrbtová časť sa tak predĺži o cca 7 cm, čo je dostačujúca opora v oblasti ramien aj pre väčšie deti .

Súčasťou Manducy je kapucňa, ktorá je v zbalenom stave schovaná v prednej kapsičke a v prípade, že dieťa v nosiči zaspí, umožňuje fixáciu jeho hlavičky.

Mäkko vystužené ramennépopruhy a anatomicky tvarovaný bedrový pás dokonale rozkladajú váhu dieťaťa medzi ramená a bedrá, čo oceníte hlavne pri nosení ťažších detí. Pri nosení dieťaťa vpredu na bruchu je možné ramenné popruhy viesť hneď popod Vašimi ramenami dozadu alebo ich na Vašom chrbte prekrížiť pre väčší komfort pri nesení Ocenia to hlavne ľudia s úzkymi ramenami. Unikátna trojito regulovateľná dĺžka ramenného popruhu zaisťuje komfortné nosenie aj pre osoby malého vzrastu (cca 160 cm). Nastaviteľný bedrový pás dosahuje dĺžky až 140 cm a umožňuje prispôsobenie všetkým veľkostným kategóriám.

Najčastejšie otázky o nosení v nosítku Manduca

Od kedy môžem nosiť v nosítku Manduca?

Ergonomické nosítko Manduca je navrhnuté pre nosenie detí od narodenia (3,5 kg). Nosenie detí od narodenia uľahčuje adaptáciu novorodencov na vonkajšie podmienky bezprostredne po pôrode, posilňuje puto medzi rodičmi a dieťaťom, napomáha pochopenie potrieb dieťaťa av neposlednom rade uľahčuje každodenný život.

K čomu slúži novorodenecká vložka?

Integrovaná novorodenecká vložka, ktorá je súčasťou každého nosidlá umožňuje nosenie detí od narodenia. Zaisťuje správnu polohu dieťaťa v nosítku a správne ortopedicky korektné postavenie končatín v M polohe. Novorodeneckú vložku používajte od narodenia do cca 3-4 mesiacov (podľa veľkosti dieťaťa). Pri používaní novorodeneckej vložky, vždy rozopnite zips predlžujúci chrbtový panel, tak aby horný okraj nosidlá siahal miním. do 1/3 hlavičky.

Do akej hmotnosťou je nosítko určené?

Manduca je konštruovaná pre nosenie detí až do váhy 20 kg (táto váha zodpovedá obvykle veku 5-6 rokov). Pravidelným nosením dieťaťa od narodenia sa prispôsobí Vaše svaly a väzivový aparát narastajúcej váhe Vášho dieťaťa.

Ako nosiť dieťa od 3 mesiacov?

Drží Ak Vaše bábätko už dobre hlavičku, môžete nosiť bábätko bez použitia novorodeneckej vložky.Zapnite chrbtový panel (skráťte hlavný panel nosidlá). Vaše bábätko tak získa väčší rozhľad a jeho nenechavé rúčky dostanú priestor pre prieskum okolia.

Možno nosiť v Manduca na boku?

Áno, Manduca umožňuje pohodlné nosenie aj na boku. Vhodný vek je približne od 6 mesiacov (záleží na psychomotorickom vývoji dieťaťa). Tento spôsob nosenia je veľmi obľúbený u detí a umožňuje perfektné rozhľad aj najväčším zvedavcom. Bedrový pás roznáša váhu dieťaťa medzi rameno a bedra, preto je nosenie na boku v Manduca veľmi pohodlné.

Od kedy je možné nosiť v Manduca na chrbte

Nosenie na chrbte v nosítku Manduca odporúčame približne od 10 mesiacov veku dieťaťa.

Je Manduca vhodná aj pre drobné mamičky?

Ano, Manduca New Style bola inovovaná a padne aj veľmi štíhlym mamičkám. Odporúčame popruhy na chrbte prekrížiť pre ešte pohodlnejšie nosenie.

Môžem nosiť v nosítku Manduca čelom dopredu?

Tento spôsob nosenia sa jednoznačne odborníkmi na nosenie detí a psychológmi neodporúča. Malé dieťa býva pri nosení čelom dopredu konfrontované veľkým množstvom nových podnetov, ktoré nemusia nervová sústava zvládnuť spracovať. To môže viesť k zvýšenej predráždenosti a mrzutosti.Nemenej dôležitým faktorom je bezpečnosť dieťaťa. Dieťa nesené čelom dopredu funguje ako nárazník pre všetky situácie ako je vietor, prach, fyzická nebezpečenstvo apod V neposlednom rade je potreba zmierniť stratu pocitu bezpečia. Dieťa, ktoré je čelom dopredu, sa nemá možnosť ukryť do bezpečia, ak ho niečo vystraší, alebo je unavené. Pri nosení čelom dopredu nedocielite správneho fyziologického postavenie chrbtice a končatín. Deti v tejto polohe zvyčajne "visí" a ich váha tela spočíva na lonovej kosti. Z vyššie uvedených dôvodov Manduca neumožňuje nosenie čelom dopredu.

Ako nosiť väčšie deti?

Väčšie a staršie dieťa môžete nosiť na chrbte. Rozopnutím zipsu na hlavnom paneli nosidlá predĺžite dĺžku nosidlá o cca 7 cm a nosenie veľkých detí, tak bude ešte pohodlnejšie a bezpečnejšie.

K čomu slúži kapucňa u nosidlá Manduca?

Kapucňa, ktorá je zrolovaná v prednej kapsičke slúži na fixáciu hlavičky spiaceho dieťaťa. Zaspí ak Vaše dieťa v nosítku, upravte veľkosť kapucne. Pomocou gumičiek na okrajoch kapucňa zapnite kapucňu do plastových sponiek umiestnených na ramenných popruhoch.

Ako nosiť dieťa v lete?

V lete obliekajte seba i dieťa striedmo. Pri nosení je vhodné použiť vhodné funkčné oblečenie, napr oblečenie z nízkogramážnou merinovlny, alebo funkčné prádlo Moira. Nezabudnite chrániť hlavičku a zvyšok tela pred ostrými slnečnými lúčmi vhodným slnečným klobúčikom.

Ako nosiť dieťa v zime?

Pre nosenie v zimnom období môžete využiť širokú škálu doplnkov pre nosenie: Mam ochranná kapsa, Bunda Mam Two way, Mamaponcho softshellová bunda, Nezabudnite chrániť nejochlazovanější časť tela a to sú nožičky. Návleky na nožičky Babylegs a Wool Tube vyrieši problém vyhrnutých nohavíc.

Zvládnem si nasadiť Manduca s dieťaťom sám / sama?

Manipulácia s nosičom je veľmi jednoduchá a počas krátkej doby si ju osvojíte. Pre prvotné nácvik Vám poslúži podrobný Fotonávod, ktorý je súčasťou nosidlá a inštruktážne videá.

Som malá, manžel veľký?

Nosítko Manduca je dômyselne navrhnuté a skonštruované tak, aby umožnilo nosenie rodičom rozmanitých veľkostí a rozmerov. Pre osoby nízkeho vzrastu postačí skrátiť ramenné popruhy, pomocou sponiek, a po zapnutí nosidlá Manduca dotiahnuť ostané popruhy podľa potreby. Praktické je kríženie popruhov na chrbte, ktoré umožňuje pohodlné nosenie pre väčšinu osôb.

Z čoho je Manduca vyrobená?

Pri výbere použitých materiálov je kladený obrovský dôraz na kvalitu bez akýchkoľvek kompromisov.Nosítko Manduca je vyrobené z prírodných materiálov, ktoré možno ľahko udržiavať. Základná edícia je vyrobená z konope a bavlny, vnútorná časť tvorí biobavlna. Limitovanej edície sú vyrobené z 100% biobavlny. Plastové spony a zipsy pochádza od renomovaných výrobcov.

Ako sa Manduca udržuje?

Manduca môžete prať v práčke na jemný program, pri teplote do 30 ° C. Pre pranie používajte šetrný prací prostriedok, nepoužívajte bieliace prostriedky a aviváž. Nesušte v sušičke, ani na priamom slnku (najmä tmavé farby.) Pred praním a skladovaním zapnite všetky spony.

Aký je rozdiel medzi základnou a limitovanou edíciou?

Rozdiel medzi limitovanou a základné edíciou je v použitom materiáli a dizajnu (limitovaná edícia - 100% biobavlna). Limitovanej edície sú vyrábané v Českej republike vo veľmi obmedzenom množstve (500-4000 ks pre celý svet).

V prednej časti nosiča sa tiež nachádza vrecko na drobnosti.

Všetky pracky a spony sú podložené mäkkou výplňou , pracka bedrového pásu má trojité istenie.

Váha nosiča je 600 g, rozmery v zloženom stave 40x20x15 cm.

Materiálové zloženie

Nosič je vyrobený z kvalitného materiálu Canvas zo zmesi konope a biobavlny, vnútorná vrstva je zo 100 % bavlny.

Údržba

Možnosť prať v práčke pri 30 ºC.

Návod na použitie

Súčasťou je podrobne spracovaný fotografický návod na použitie v slovenskom jazyku.

Záruky kvality

Na výrobu sú použité len vybrané materiály, ktoré sú vyrobené a farbené podľa špeciálnych požiadaviek. Pre farbenie sú použité len šetrné farbivá. Všetky pracky a spony sú vyrobené z kvalitných trvanlivých materiálov.

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaMANDUCA
Druhnosiče
Nosnosť20 kg
Farbačervené

Vývoj ceny Wickelkinder Manduca New Style


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.