Yi Smart Dash Camera - krátka recenzia

14. septembra 2021 0
Yi Smart Dash Camera
 • rozlíšenie: 1920 x 1080
 • pozorovací uhol: 165 stupňov
 • GPS: nie
 • WiFi: áno
 • nočný režim: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kamery do auta
51,13 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Yi Smart Dash Camera je kamera za sympatickú cenu ponúka kvalitný záznam aj v nočnom režime. Uhol záberu je mimoriadne široký - až 165 stupňov s pomerom strán 16: 9. Je vybavená inteligentnými asistenčnými funkciami kontroluje bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami a sleduje nechcené opustenie jazdného pruhu, ktoré môže nastať v dôsledku mikrospánku. Okrem toho je vybavená senzorom nárazu, Wifi pripojením a farebným displejom. Kvalitná optická sústava je garanciou bezchybného obrazu. Kamera je premyslene odvetrávaná, čo je zárukou je dlhej životnosti.

Výhody

 • dobrý obraz
 • dobrá cena
 • malé rozmery
 • kvalitný obraz aj v noci

Nevýhody

 • funkcia ADAS nie je úplne dokonalá - napr. upozorňuje na vybočenie z pruhu aj pri predbiehaní

Záver recenzie: Kamera za priaznivú cenu "strčí do vrecka" aj drahšie modely.

Čítať viac...

porovnanie cien
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
51,13 € Do obchodu Heureka.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
62,00 € Do obchodu Datart.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
62,00 € Do obchodu Hej.sk
Mall.sk ⭐️ široké možnosti dopravy
⭐️ vynesenie a zapojenie nového spotrebiča, odvoz starého
⭐️ predaj na splátky
⭐️ možnosť vrátenia nepoužitého a nerozbaleného tovaru
61,90 € Do obchodu Mall.sk
Muziker.sk ⭐️ cena dopravy 3,50 €, nad 49 € je cena dopravy zdarma
⭐️ držiteľ európskych certifikátov kvality (od SAEC, APEK, TRUSTED SHOPS)
⭐️ aktuálne prebiehajúce zľavy → nájdete tu
53,00 € Do obchodu Muziker.sk

Čo o Yi Smart Dash Camera píše eshop

Yi Smart Dash Camera je zaujímavým kúskom, ktorý za dostupnú cenu ponúka veľmi kvalitný záznam, ktorý vytvára predovšetkým citlivý senzor schopný nahrať aj nočnú premávku a šesť-článková sústava sklenených šošoviek s UV filtrom poskytujúca nadpriemerne široký záber 165°. Vďaka tomuto obrazu, ktorý umožňuje nahrávanie v jemnom Full HD rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu alebo v ešte detailnejšom 1296p pri 30 FPS, kamera prináša aj pokročilé možnosti asistencie riadenia – dôkladne kontroluje bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami, či napríklad varuje pred nechceným opustením jazdného pruhu často indikujúcim mikrospánok. Samozrejmosťou je senzor nárazu, ktorý zabráni zmazaniu záznamu, pripojenie cez Wi-Fi s mobilnou aplikáciou či priestorný farebný displej.

Bezchybné nahrávanie

Zásluhou výkonného videoprocesora kamera ponúkne detailný Full HD záznam s až 60 snímkami za sekundu, čo umožňuje presne zmapovať rýchle a premenlivé dianie na vozovke. V prípade náhleho rýchleho pohybu, ktorý môže signalizovať kolíziu alebo prudké zabrzdenie, kamera vytvorený materiál automaticky uzamkne, aby nedošlo k jeho zmazaniu. Vďaka pokročilej kompresii videa sa do pamäte zmestí viac záznamov vo vysokej kvalite.

Mimoriadne ostrý obraz bez odleskov

Kvalitná optická sústava šošoviek je nutnou podmienkou pre zachytenie čistého a verného obrazu bez rušivých defektov. Yi Smart Dash Camera sa pýši šesť-článkovým objektívom z čistého skla, do ktorého je včlenený infračervený filter. Ten výrazne pomáha s elimináciu odleskov a znižuje oslnenie pri priamom pohľade do slnka. Čerešničkou na torte je režim v ultrajemnom rozlíšení 1296p, ktoré ponúka o 44 % vyššiu hustotu pixelov.

Perfektný rozhľad bez slepých miest

Pri autokamere je šírka záberu jedným z kľúčových parametrov, na ktoré sa treba pri výbere sústrediť – k poistným udalostiam môže dôjsť kdekoľvek okolo vás. Yi Smart Dash Camera preto používa kvalitné sklenené šošovky ponúkajúce širokouhlý záber pokrývajúci plných 165°. Na záznam sa tak zmestí aj široká viacprúdová vozovka.

Jasný záznam aj v noci

Ani po zotmení sa riziká na ceste neznižujú, skôr naopak. Je preto dôležité, aby bola kamera schopná vytvoriť kvalitný záznam v šere a tme. Yi Smart Dash Camera umožňuje nočný záznam vďaka veľkej ploche citlivého snímača, kvalitnej optike a veľkej clone, ktorá na samotný senzor vpustí maximum drahocenného svetla, takže nemusíte použiť prídavné osvetlenie.

Majte prehľad

Prevažnú väčšinu zadnej strany kamery vypĺňa priestorný LCD displej s uhlopriečkou 2,7 palca a širokouhlým pomerom strán 16:9. Pod ním nájdete veľké tlačidlá, prostredníctvom ktorých môžete pohodlne ovládať celý systém, ktorý vás vďaka intuitívnemu rozvrhnutiu prekvapí používateľskou prívetivosťou. Okrem ovládania displej skvelo poslúži na sledovanie záberu v reálnom čase či na spätné prehrávanie vytvoreného záznamu.

Bezpečnejšia jazda s asistenciou riadenia

Vďaka vynikajúcej obrazovej kvalite, rýchlemu snímkovaniu a výkonnému procesoru môže kamera využívať inteligentné algoritmy pre asistenciu riadenia, ktoré významne pomáhajú predchádzať vzniku dopravných nehôd. Systém ADAS vás napríklad varuje pri opustení pruhu a neustále sleduje, či udržujete bezpečnú vzdialenosť za vozidlami pohybujúcimi sa pred vami.

Pevná konštrukcia

Kamera sa pýši sofistikovaným spôsobom odvetrávania, ktorý zaručuje dlhú životnosť výrobku. Na odolnosť má vplyv vhodný výber materiálov, ktoré nestrácajú kvalitu ani pod náporom ultrafialového slnečného žiarenia či pri hrubšom zaobchádzaní. Jednoznačnou výhodou autokamery je nehorľavosť materiálov, čo významne zvyšuje šancu na uchovanie záznamu aj pri vážnych nehodách.

Spoľahlivé uchytenie

Yi Smart Dash Camera využíva jednoduchý držiak, ktorý ľahko nalepíte na palubnú dosku akéhokoľvek vozidla a okamžite môžete využívať všetky už zmienené výhody. Spoľahlivé uchytenie držiaka zaisťuje lepiaci štítok od spoločnosti 3M, ktorý zabezpečuje pevný a stabilný oporný bod pre samotnú kameru. Tá je ľahko vyberateľná vďaka zásuvnému slotu v tvare písmena T. Kameru samozrejme môžete pohodlne otáčať podľa vašich potrieb.

Moderná konektivita

Zásluhou zabudovaného Wi-Fi adaptéra sa s kamerou ľahko spojíte. Najjednoduchším a najpraktickejším spôsobom je pripojenie k inteligentnému telefónu, kde si zadarmo stiahnete príslušnú aplikáciu, v ktorej si môžete pomocou niekoľkých dotykov prehliadať vytvorené záznamy či sledovať, čo sa odohráva pred čelným sklom v reálnom čase. Výhodou je aj jednoduché zdieľanie vytvorených materiálov.

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaYi
Pozorovací úhol165 °
Rozlíšenie videa1920 x 1080
G-senzoráno
GPS modulnie
Automatické zapnutieáno
Podporované pamäťové kartyMicro SD
Maximálna veľkosť pamäťových karIet64 GB
Clonové čísloF1.8
Magnetický držiaknie
Detekcia vozidieláno
Detekcie jazdných pruhováno
Detekcia pohybuáno
Wi-Fiáno

Vývoj ceny Yi Smart Dash Camera


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.