Najlepšie aku vŕtačky v teste 2021 – rebríček vedú Makita a DeWALT & návod, ako si vybrať

Redakcia DoDomácnosti.sk Test 0

Celkoví víťazi testu

Makita HP457DWE Einhell CLASSIC TC-CD 18-2 Li 4513846 DeWalt DCD796D2 DeWalt DCD777S2T
Víťaz testu Ľudová voľba Pre náročných Zlatá stredná cesta
Makita HP457DWE
Einhell CLASSIC TC-CD 18-2 Li 4513846
DeWalt DCD796D2
DeWalt DCD777S2T
 1. perfektný pomer kvalita/cena
 2. napätie akumulátora
 3. optimálna veľkosť a váha
 4. dobrá výdrž
 5. príklep
 6. v balení 2 akumulátory
 1. na domáce práce výborná
 2. slušná kapacita batérie signalizovaná LED-kou
 3. nízka hmotnosť
 1. dlhá výdrž
 2. perfektný výkon
 3. vysoké otáčky
 4. príklep
 5. bezuhlíkový motor
 6. univerzálna nabíjačka
 7. TOP značka
 8. ľahká no silná
 1. dobrá cena
 2. bezuhlíkový motor
 3. kvalitné spracovanie
 4. ľahká a dobre vyvážená
 5. pevný TSAK kufor v cene
 6. vo výbave 2 batérie s rýchlonabíjačkou
 7. tichý chod
 1. vyššia cena
 2. do tvrdého betónu skôr nie (tehla v pohode)
 1. iba 1 batéria v balení
 2. lacnejšie plastové prevedenie
 3. bez kufru
 4. dlhšie nabíjanie
 1. svetlo sa nedá vypnúť manuálne
 2. vyššia cena
 1. bez príklepu
 2. nemá magnet na bity
Makita HP457DWE - vŕtačka akurát do ruky, ani príliš ťažká, ani veľká. Silný výkon s dostatočnou kapacitou batérie, ktorá sa rýchlo nabíja. Dobrá cena. Jednoznačný víťaz v našom teste aku vŕtačiek. Vŕtačku Einhell TC-CD 18-2 Li Classic využijete na vŕtanie do dreva, do kovu i do muriva. Uplatnenie nájde pri montáži nábytku, vešaní obrazov a drobných opravách v domácnosti. Aku vŕtačka DeWalt DCD796D2 je pre náročných domácich majstrov jednoznačne perfektná voľba. Životnosť tohto náradia + sila a výkon a ľahká manipulácia robia z tejto vŕtačky neoceniteľného pomocníka do každej domácej dielne. Veľmi kvalitné aku náradie na vŕtanie a skrutkovanie s rýchlonabíjačkou a 2 akumulátormi v balení, ktoré vám nedovolí mať pri práci žiadny prestoj.
128,90 € 68,01 € 198,55 € 154,09 €
Zobraziť ponuku
Zobraziť ponuku
Zobraziť ponuku
Zobraziť ponuku
Bez vŕtačky si už nedokážeme predstaviť žiadnu domácnosť. Je to jednoducho náradie, bez ktorého sa nezaobíde žiaden domáci majster a tobôž nie profesionál v dielni. Obrovskej popularite sa tešia hlavne AKU vŕtačky a ďalšie stroje, pretože v momente, kedy sa vývoj akumulátorovej techniky dopracoval k optimálnemu pomeru kapacity článkov voči ich hmotnosti, bolo v podstate v hobby segmente “vymaľované”. A nielen tam. Už žiaden kábel, ktorý je pre bežného majstra pri náradí s 230 V len nutné zlo.

Skôr ako si aku vŕtačku zaobstaráte, zamyslite sa najprv nad tým, k čomu a tiež ako často chcete prístroj používať. Pretože univerzálny prístroj, ktorý v rovnakej kvalite zvládne všetky pracovné úkony je jednoducho utópia. Takže čo to bude? Budete najmä vŕtať či skrutkovať? Miešať, alebo aj brúsiť, či dokonca frézovať? Treba si stanoviť priority. Prečítajte si náš podrobný návod ako vybrať Aku vŕtačku a s nespočetným množstvom parametrov, podľa ktorých by ste sa mali orientovať pri nákupe vám tak radi pomôžeme.

Vyberať môžete aj na základe nášho veľkého testu Aku vŕtačiek. V súčasnosti totiž na trhu nájdete naozaj široké spektrum typov a značiek. Čím známejšie náradie chcete, tým je jeho cena vyššia. Pri týchto značkových výrobkoch by potom mala byť samozrejmosťou kvalita prevedenia a použité lepšie materiály, ktoré v kombinácii s konštrukciou vŕtačky by mali zaistiť nielen perfektnú účinnosť, ale i vyššiu životnosť prístroja.

My sme pre vás z aktuálnej ponuky pre rok 2021 ich vybrali a porovnali až 9 z tohto neoceniteľného aku náradia: 4x Makita, 3x DeWALT, 1x Black & Decker, 1x Einhell. Najlepšie sa v ňom umiestnili tieto značky: Makita a DeWALT.

Najlepšie Aku vŕtačky na základe porovnávacieho testu 2021

4 NAJLACNEJŠIE KVALITNÉ Aku vŕtačky DO 132 €

Recenzie 9 najlepších aku vŕtačiek pre rok 2021

1. Makita HP457DWE

typ akumulátora: Li-Ion ● napätie akumulátora: 18 V ● doba nabíjania: 60 min ● kapacita akumulátora: 1300 mAh ● hmotnosť vrátane akumulátora: 1,7 kg ● krútiaci moment: 42 Nm ● príklep: áno ● spätný chod: áno ● plynulé nastavenie otáčok: áno

Makita HP457DWE

Aku vŕtačka Makita HP457DWE je kúsok, ktorý sa inak za takúto cenu dá ťažko zohnať. Overená značka zase raz potešila domácich majstrov. Vŕtačka zvládne príklepové vŕtanie, klasické vŕtanie i skrutkovanie. Má dvojstupňovú prevodovku s kovovými prevodmi a až 16 stupňov v nastavení vŕtania i uťahovania. Máte možnosť regulácie otáčok a poteší aj motorová brzda.

Samozrejmosťou je ergonomicky tvarovaná pogumovaná rukoväť, ktorá v ruke naozaj sedí. Dva akumulátory Li-Ion s napätím 18 V zabezpečia prácu bez prerušenia. Na prenos náradia dobre poslúži transportný kufor. Pre tých ktorí si chcú spraviť predstavu o jej veľkosti, tak Makita HP457DWE má na výšku 24 cm a na dĺžku 23,2 cm. S hmotnosťou 1,7 kg sa tak s touto vŕtačkou pracuje maximálne pohodlne.

Výhody

 • perfektný pomer kvalita/cena
 • napätie akumulátora
 • optimálna veľkosť a váha
 • dobrá výdrž
 • príklep
 • v balení 2 akumulátory

Nevýhody

 • vyššia cena
 • do tvrdého betónu skôr nie (tehla v pohode)

Verdikt: Makita HP457DWE – vŕtačka akurát do ruky, ani príliš ťažká, ani veľká. Silný výkon s dostatočnou kapacitou batérie, ktorá sa rýchlo nabíja. Dobrá cena. Jednoznačný víťaz v našom teste aku vŕtačiek.

Naše hodnotenie:

Cena: 128,90 €

Zobraziť ponuku
Recenzia

Náš tip


2. DeWalt DCD796D2

bezuhlíkový motor ● typ akumulátora: Li-Ion ● napätie akumulátora: 18 V ● doba nabíjania: 60 min ● kapacita akumulátora: 2000 mAh ● hmotnosť vrátane akumulátora: 1,6 kg ● krútiaci moment: 70 Nm ● príklep: áno ● spätný chod: áno ● plynulé nastavenie otáčok: áno

DeWalt DCD796D2

DeWalt DCD796D2 je aku vŕtačka, ktorá sa vyznačuje 18 V akumulátorom s veľkou kapacitou 2000 mAh a je vybavená bezuhlíkovým motorom s maximálnym krútiacim momentom až 70 Nm. Bezuhlíkový motor znižuje trenie – a to znamená oveľa dlhšiu prevádzkovú dobu a väčšiu životnosť. Účinná prevodovka predlžujú prevádzkový čas a zvyšuje odolnosť náradia a inteligentný elektronický modul zvyšuje výkon. Praktické pracovné LED svetlo umiestnené v základni kde eliminuje tieň skľučovadla. Výška 20,3 cm a dĺžka 19 cm + hmotnosť len 1,6 kg robia z tohto kompaktného náradia ideálneho pomocníka aj v priestoroch s obmedzeným prístupom.

Súčasťou príslušenstva sú 2 batérie XR Li-Ion s kapacitou 2,0 Ah s indikátorom stavu nabitia + univerzálna nabíjačka XR (batérie XR Li-Ion s napájacím napätím 18 V, 14,4 V a 10,8 V) + háčik na remeň + magnetický držiak nástrojov + odolný kufor TSTAK.

Výhody

 • dlhá výdrž
 • perfektný výkon
 • vysoké otáčky
 • príklep
 • bezuhlíkový motor
 • univerzálna nabíjačka
 • TOP značka
 • ľahká no silná

Nevýhody

 • svetlo sa nedá vypnúť manuálne
 • vyššia cena

Verdikt: Aku vŕtačka DeWalt DCD796D2 je pre náročných domácich majstrov jednoznačne perfektná voľba. Životnosť tohto náradia + sila a výkon a ľahká manipulácia robia z tejto vŕtačky neoceniteľného pomocníka do každej domácej dielne.

Naše hodnotenie:

Cena: 198,55 €

Zobraziť ponuku
Detail

Pre náročných


3. DeWalt DCD777S2T

bezuhlíkový motor ● typ akumulátora: Li-Ion ● napätie akumulátora: 18 V ● doba nabíjania: 60 min ● kapacita akumulátora: 1500 mAh ● hmotnosť vrátane akumulátora: 1,5 kg ● krútiaci moment: 65 Nm ● príklep: nie ● spätný chod: áno ● plynulé nastavenie otáčok: áno

DeWalt DCD777S2T

Aku bezuhlíková vŕtačka DeWALT DCD777S2T má dva prevodové stupne, plynulú reguláciu otáčok a až 16 polôh nastavenia momentu (umožňuje ľahké skrutkovanie skrutiek rôznych veľkostí do rôznych materiálov). Disponuje batériou s technológiou XR Li-Ion a kapacitou 1,5 Ah, napätím 18 V. Skľučovadlo 13 mm s jednou objímkou ​​a zaistením vretena zaručujú maximálne rýchlu a jednoduchú výmenu nástroja len jednou rukou.

LED svetlá s oneskorenou funkciou zlepšujú viditeľnosť a funkčnosť tohto náradia a ergonómia s gumovým povrchom rukoväte zvyšujú komfort pri práci. Vŕtačka je veľmi kompaktná, váži len 1,5 kg s dĺžkou 19,2 cm a výškou 19,8 cm.

Výhody

 • dobrá cena
 • bezuhlíkový motor
 • kvalitné spracovanie
 • ľahká a dobre vyvážená
 • pevný TSAK kufor v cene
 • vo výbave 2 batérie s rýchlonabíjačkou
 • tichý chod

Nevýhody

 • bez príklepu
 • nemá magnet na bity

Verdikt: Veľmi kvalitné aku náradie na vŕtanie a skrutkovanie s rýchlonabíjačkou a 2 akumulátormi v balení, ktoré vám nedovolí mať pri práci žiadny prestoj.

Naše hodnotenie:

Cena: 154,09 €

Zobraziť ponuku
Detail

Zlatá stredná cesta


4. Einhell CLASSIC TC-CD 18-2 Li 4513846

typ akumulátora: Li-Ion ● napätie akumulátora: 18 V ● doba nabíjania: 3-5 hodín ● kapacita akumulátora: 1500 mAh ● hmotnosť vrátane akumulátora: 1,37 kg ● krútiaci moment: 38 Nm ● príklep: nie ● spätný chod: áno ● plynulé nastavenie otáčok: áno

Einhell CLASSIC TC-CD 18-2 Li 4513846

Ak hľadáte kvalitné a cenovo dostupné náradie, tak aku vŕtačka Einhell TC-CD 18-2 Li Classic je presne ono. Akumulátor s kapacitou 1500 mAh a napätím 18 V zaručí dostatočný výkon aj pri náročnejších činnostiach v domácnosti a dielni. Vŕtačka disponuje rýchloupínacím skľučovadlom, LED osvetlením a pogumovanou rukoväťou.

Plynulá regulácia otáčok má vplyv na presnosť vŕtania a optimálne uťahovanie skrutiek. Hmotnosť len 1,37 kg robí tento prístroj vhodný aj pri častejšom využívaní.

 

Výhody

 • na domáce práce výborná
 • slušná kapacita batérie signalizovaná LED-kou
 • nízka hmotnosť

Nevýhody

 • iba 1 batéria v balení
 • lacnejšie plastové prevedenie
 • bez kufru
 • dlhšie nabíjanie

Verdikt: Vŕtačku Einhell TC-CD 18-2 Li Classic využijete na vŕtanie do dreva, do kovu i do muriva. Uplatnenie nájde pri montáži nábytku, vešaní obrazov a drobných opravách v domácnosti.

Naše hodnotenie:

Cena: 68,01 €

Zobraziť ponuku
Detail

Ľudová voľba


5. Makita DHP453SYE

Makita DHP453SYE

Aku vŕtačka s príklepom Makita DHP453SYE je vhodná ako na klasické tak i príklepové vŕtanie a skrutkovanie. Disponuje rýchloupínacím skľučovadlom, vďaka čomu nasadíte a vyberiete bity jednou rukou. Odolná prevodovka vŕtačky je celokovovej konštrukcie. Čo ocení každý užívateľ je 16 stupňov nastavenia vŕtania a uťahovania + reguláciu otáčok s motorovou brzdou pre presné skrutkovanie.

Samozrejmosťou je ergonomicky tvarovaná pogumovaná rukoväť, k úplnej spokojnosti nám ešte chýba LED osvetlenie pre lepšiu prácu v menej optimálnych svetelných podmienkach – ale holt, nikto nie je dokonalý… Súčasťou balenia sú 2 akumulátory a rýchlonabíjačka, ktorá zabezbečí nabitie batérie už za 40 minút.

Výhody

 • dodávané s 2 batériami a nabíjačkou
 • silná a odolná vŕtačka
 • jednoduchá obsluha
 • dobrá výdrž batérie
 • veľký kufor na vŕtačku a príslušenstvo

Nevýhody

 • slabší príklep
 • bez osvetlenia
 • neukazuje stav batérie

Verdikt: Veľmi dobrá vŕtačka s naozaj slušným výkonom, ideálna ako na stavbu tak i pre aktívnych domácich majstrov.

Naše hodnotenie:

Cena: 181,90 €

Zobraziť ponuku
Detail


6. DeWalt DCD796P2

bezuhlíkový motor ● typ akumulátora: Li-Ion ● napätie akumulátora: 18 V ● doba nabíjania: 60 min ● kapacita akumulátora: 5000 mAh ● hmotnosť vrátane akumulátora: 1,7 kg ● krútiaci moment: 70 Nm ● príklep: áno ● spätný chod: áno ● plynulé nastavenie otáčok: áno

DeWalt DCD796P2

DeWalt DCD796P2 je aku príklepová vŕtačka vybavená novou batériou z radu XR s kapacitou až 5 Ah. Tradične, ako je pri DeWalt dobrým zvykom, s bezuhlíkovým motorom, čo zaručuje vynikajúcu účinnosť a predĺženú životnosť. ľahká a kompaktná konštrukcia ho predurčuje k použitiu aj na miestach, ku ktorým je obmedzený prístup. Disponuje celokovovou prevodovkou s 2 prevodovými stupňami, príklepom a 15 polohami pre nastavenie uťahovacieho momentu. To umožňuje rovnomerné skrutkovanie do rôznych materiálov. Inteligentný spúšťací spínač umožňuje maximálnu ovládateľnosť pri práci.

Príslušenstvo k tejto vŕtačke: 2 x Li-Ion XR batérie, viacvláknová nabíjačka Xi, spona na opasok, magnetický držiak, silný transportný kufor TSTAK.

Výhody

 • vysoká kvalita, výkon – profi náradie
 • vysoký krútiaci moment cítiť pri každom vŕtaní
 • 2 x 5 Ah batérie !
 • univerzálna nabíjačka pre použitie s batériami XR Li-Ion (18 V, 14,4 V, 10,8 V)

Nevýhody

 • vyššia cena
 • inak nič

Verdikt: Bezuhlíková kompaktná aku vŕtačka v profi prevedení s bezuhlíkovým motorom a bezkonkurenčnými 2 batériami s kapacitou až 5000 mAh.

Naše hodnotenie:

Cena: 256,00 €

Zobraziť ponuku
Detail


7. Makita DDF482RFEB

typ akumulátora: Li-Ion ● napätie akumulátora: 18 V ● doba nabíjania: 22 min ● kapacita akumulátora: 3000 mAh ● hmotnosť vrátane akumulátora: 1,8 kg ● krútiaci moment: 62 Nm ● príklep: nie ● spätný chod: áno ● plynulé nastavenie otáčok: áno

Makita DDF482RFEB

Makita DDF482RFEB je profesionálny aku skrutkovač/vŕtačka so silnou 2-stupňovou prevodovkou – to znamená aj s vysokým krútiacim momentom čo oceníte pri náročnejšom vŕtaní či skrutkovaní. Disponuje elektronickým vypínačom pre jednoduchšiu reguláciu otáčok, brzdou motora pre okamžité zastavenie a jednoduchým prepínaním ľavého a pravého chodu. Samozrejmosťou je ergonomicky tvarovaná pogumovaná rukoväť a LED osvetlenie pre prácu v sťažených podmienkach.

Vŕtačku v tomto prevedení (spolu s akumulátormi a nabíjačkou) oceníte aj preto, že umožňuje používať aj ďalšie kvalitné akumulátorové produkty MAKITA alebo DOLMAR (akumulátorová uhlovú brúska, píla, vŕtacie kladivo a ďalšie akumulátorové náradie, vrátane záhradného programu).

Výhody

 • dobrá výdrž batérie
 • dobre padne do ruky
 • rýchle nabíjanie
 • vynikajúci krútiaci moment

Nevýhody

 • bez príklepu
 • trošku ťažšia

Verdikt: Kvalitná a silná aku vŕtačka/skrutkovač s veľkou kapacitou akumulátora a rýchlym nabíjaním. Perfektná na prácu bez prestojov.

Naše hodnotenie:

Cena: 192,91 €

Zobraziť ponuku
Detail


8. Makita DHP458Z

typ akumulátora: Li-Ion ● napätie akumulátora: 18 V (prevedenie BL18..B) ● doba nabíjania: 22 min ● kapacita akumulátora: 3000 mAh ● hmotnosť vrátane akumulátora: 2,3 kg ● krútiaci moment: 91 Nm ● príklep: áno ● spätný chod: áno ● plynulé nastavenie otáčok: áno

Makita DHP458Z

Makita DHP458Z je profesionálny akumulátorový vŕtací skrutkovač s príklepom. Keďže je dodávaný bez akumulátora a nabíjačky (kufríka), vŕtačku ocenia hlavne tí, ktorí už aku náradie značky Makita doma majú. Ale samozrejme nielen tí. Pre skrutkovač/vŕtačku sú určené batérie Li-ion (prevedenie BL18..B), s nabíjačkou MAKSTAR so systémom optimálneho dobíjania. Čas dobíjania je približne 22 minút pre 3,0 Ah Li-Ion batériu. Je to kompaktný a spoľahlivý stroj s uťahovacím momentom až 91 Nm. Vďaka Technológii XPT je výrazne odolnejšia proti prachu a striekajúcej vode. Disponuje LED osvetlením pracovnej plochy s dosvitom, kovovým jednodielnym upínacím skľučovadlom a 2-rýchlostnou prevodovkou s celokovovou konštrukciou ozubených kolies.

Balenie inak obsahuje: rýchloskľučovadlo, bočnú rukoväť s hĺbkovým dorazom, hák pre zavesenie, držiak bitov, 2 x obojstranný bit PH2 + PL.

Výhody

 • Aku program Makita pre profesionálov
 • predĺžená bočná rukoväť
 • odolná proti prachu a vode
 • robustný výkonný model

Nevýhody

 • dodávaná bez batérií a nabíjačky
 • o niečo ťažší model

Verdikt: Za svoju cena jedna z najlepších aku vŕtačiek/skrutkovačov na trhu. Predĺžená bočná rukoväť zabezpečuje bezpečnú obsluhu a stabilitu prístroja a s extra silnou prevodovkou je určená pre tie najvyššie pracovné nároky.

Naše hodnotenie:

Cena: 132,00 €

Zobraziť ponuku
Detail


9. Black & Decker BDCDD12KB

typ akumulátora: Li-Ion ● napätie akumulátora: 10,8 V ● doba nabíjania: 180 min ● kapacita akumulátora: 1500 mAh ● hmotnosť vrátane akumulátora: 0,9 kg ● krútiaci moment: 26 Nm ● príklep: nie ● spätný chod: áno ● plynulé nastavenie otáčok: áno

Black & Decker BDCDD12KB

Black & Decker BDCDD12KB vŕtačka disponuje možnosťou nastavenia krútiaceho momentu až v jedenástich stupňoch pre optimálne nastavenie na vŕtanie v podstate do všetkých materiálov. Ľahký aku prístroj je ideálny pre použitie v ťažšie prístupných priestoroch, na vŕtanie do dreva, kovu i plastu a skrutkovanie všetkých typov.

Z ďalších funkcií a parametrov ocení každý domáci majster LED pracovné svetlo, plynulú reguláciu otáčok, dvojobjímkové skľučovadlo 1-10 mm, protisklzovú mäkkú rukoväť, či pravý a ľavý chod.

Výhody

 • na hobby účel maximálne vyhovuje
 • ľahká šikovná akurát do ruky

Nevýhody

 • skôr skrutkovač
 • maximálne na nenáročné vŕtanie
 • menšia kapacita akumulátora
 • dlhé nabíjanie
 • menší krútiaci moment

Verdikt: Mala šikovná aku vŕtačka či skrutkovač na domáce majstrovanie – zostavovanie nábytku, skrutkovanie skrutiek do dreva a ľahké nenáročné vŕtanie. V kufríku s dvoma batériami a nabíjačkou.

Naše hodnotenie:

Cena: 64,80 €

Zobraziť ponuku
Detail


Aku skrutkovač, vŕtací skrutkovač či príklepový?

Tak najprv si musíme osvetliť pár pojmov, nad ktorými bude premýšľať asi každý začiatočník. Existuje totiž viac druhov aku náradia, ktoré sa hrdí označením vŕtačka…

 

Aku skrutkovač/vŕtačka

Základné aku skrutkovače sú určené iba pre drobné skrutkovanie, napríklad elektroniky či nábytku. Sú veľmi ľahké a malé, čo umožňuje ich použitie aj v obmedzených priestoroch. Upínanie skrutkovacích bitov sa praktizuje pomocou šesťhranového systému. Je pravdou, že výkonom a funkciami sa ani zďaleka nepribližujú klasickým aku vŕtačkám, ale pokiaľ ide iba o skrutkovanie sú oveľa praktickejšie. Uplatnia sa nielen doma ale i v prevádzkach, kde sa skrutkuje vo veľkom.

Aku skrutkovač Bosch Ixo V Full Set

 

Aku vŕtačka/vŕtací skrutkovač

Aku vŕtačka, či oficiálne vŕtací skrutkovač, je najrozšírenejším a v podstate aj najuniverzálnejším náradím. Má klasické rýchloupínacie skľučovadlo, ktorým sa upnú nástroje s valcovitou stopkou ako vrtáky či držiaky bitov na skrutkovanie. Najčastejší spôsob ich využitia je vŕtanie do dreva či kovu, ak má aj príklep, tak aj do muriva. Tu by som sa však na vašom mieste nespoliehal na nejaký extra výkon, batériové články na vŕtanie so panelu nie sú dostatočne “silné”. V podstate to isté platí aj pre skrutkovanie len v opačnom garde. Na normálne občasné domáce skrutkovanie OK, inak je preň prisilná (musíte si dávať viac pozor na to aby ste nezodrali skrutku či maticu), tiež z pohľadu konštrukcie či hmotnosti to nemusí byť práve ono (nedostanete sa ňou do menej prístupných miest, dlhodobé skrutkovanie vám unaví ruku).

Takže univerzálnosť je fajn vlastnosť, ktorú pri aku vŕtačkách určite oceníte hlavne doma, pri špecializovaných častejšie vykonávaných činnostiach však skôr preferujte špecializované zariadenia.

Makita HP457DWE

 

Príklepová aku vŕtačka/skrutkovač

Už som to v letku spomenul – aku vŕtačky môžu disponovať aj takzvaným príklepom, ktorý umožňuje vŕtanie do muriva. Takže vlastne nejde o samostatný typ aku náradia. Na rozdiel od príklepových vŕtačiek napájaných priamo zo siete. Tie majú podstatne väčší výkon a vŕtanie “do steny” je tak viac pohodlnejšie a efektívnejšie”

Metabo SBE 1300

 

Použitie

S aku vŕtačkou dokážete zvládnuť v podstate všetky kutilské činnosti, s ktorými sa môžete doma stretnúť. Gro samozrejme tvorí vŕtanie a skrutkovanie. Zmontujete pomocou nej nábytok, vonku pergolu či posedenie na terase – akúkoľvek drevenú konštrukciu. Perfektná je na vŕtanie a skrutkovanie sadrokartónu, prevŕtate ňou v podstate akýkoľvek plast, drevo i kov. Na vŕtanie do muriva použijete aku vŕtačku s príklepom (rátajte však s tým, že ide iba o doplnkovú funkciu, “dieru do sveta” s ňou nespravíte).

Aku vŕtačky sú obľúbené hlavne preto, že s nimi môžete pracovať aj vonku v teréne i kdekoľvek doma, nie ste pri nej limitovaní dĺžkou prívodného kábla, menšie rozmery a nižšia hmotnosť znamená, že vás tak neunavia ako je to pri objemnejších kúskoch. Pravda je, že ten výkon je trochu slabší, ale najnovšie špičkové aku modely dobiehajú v tomto klasické elektrické vŕtačky.

 

Ako vybrať Aku vŕtačku

Ako najpraktickejšie ručné náradie sa aku vŕtačky tešia naozaj obrovskej popularite. Vďačia za ňu najmä akumulátoru – nabíjacím článkom, a hlavne Li-ion, ktoré sú v poslednej dobe najrozšírenejšie a ktoré poskytujú výborný pomer výkonu a hmotnosti. Za akceptovateľnú cenu. Pri vyberaní vašej aku vŕtačky však musíte brať ohľad aj na iné parametre týkajúce sa napríklad motora, skľučovadla a iných funkcií či výbavy prístroja. Aké to sú? Poďme sa na ne pozrieť bližšie. Na čo sa teda pri kúpe aku vŕtačky zamerať?

 

Konštrukcia

Tu sa zamerajte najmä na hmotnosť vŕtačky. Musí byť primeraná k predpokladanému využitiu. Čím viac ju mienite používať, tým ľahšia by mala byť. Bežná hmotnosť Aku vŕtačky je 1,5-1,7 kg. S tým úzko súvisí aj spracovanie rukoväte. Dôraz prikladajte hlavne na ergonómiu – aby vám pekne sadla do ruky a na použitý materiál. Obvykle ide o tvrdý plast v kombinácii so zmäkčeným materiálom, ktorý tlmí vibrácie.

 

Akumulátor

Najpodstatnejšia súčasť vŕtačky. Vecička, bez ktorej vaša vŕtačka nebude fungovať 🙂 Samotná akumulátorová batéria je zložená z viacerých článkov. Zväčša sú to lítium-iónové (Li-Ion) batérie s článkami po troch, z ktorých každý má napätie 1,2 V. Potom kapacita akumulátora vyjadruje aký prúd je batéria schopná vydávať v určenom časovom úseku. Udáva sa v ampérhodinách (Ah) respektíve v miliampérhodinách (mAh). Okrem Li-Ion batérií sa môžete ešte reálne stretnúť aj s nikel-kadmiovými (NiCd) či nikel-metal hydridovými (NiMh).

Je potrebné aby ste si pri nej všímali tieto 3 zásadné parametre:

 • o aký typ akumulátora ide
 • aké je napätie akumulátora
 • a akú má kapacitu

Typ

Typové označenie vám napovie viac o jeho zložení a spracovaní. V zásade sa v hobby segmente môžete stretnúť s troma typmi akumulátorov a každý z nich má svoje charakteristické vlastnosti, ergo výhody i nevýhody.

Li-Ion

 • najpoužívanejšia batéria
 • dlhá životnosť
 • vyššie poskytované napätie
 • veľká kapacita
 • bez nežiadúceho pamäťového efektu

Li-Ion akumulátor

NiCd

 • odolná voči hlbokému vybíjaciemu procesu
 • vyššia prúdová zaťažiteľnosť
 • mínusy: pamäťový efekt, menšia kapacita článkov
 • výkonnejšie zariadenia (14,4 V a viac)

Ni-Cd akumulátor

NiMh

 • dlhšia životnosť a rýchlejšie nabíjanie
 • vyššia kapacita
 • v podstate bez pamäťového efektu
 • mínusy: nižšia prúdová zaťažiteľnosť a slabšie napätia

Ni-Mh akumulátor

Nech už bude mať vaša aku vŕtačka akýkoľvek typ akumulátora, myslite hlavne na to, že pre pohodlnú a nepretržitú prevádzku prístroja je dobré, ak ich budete mať aspoň 2 kusy. Pokým jeden máte vo vŕtačke, druhý sa vám zatiaľ nabíja.

Napätie

Dôležitý parameter batérie, ktorý vám naznačí s akým výkonom môžete pri svojej vŕtačke počítať. Udáva sa vo Voltoch (V). Vo všeobecnosti čím vyššie napätie akumulátor má, tým je drahší. Pri vŕtačkách a skrutkovačoch sa pohybuje v rozpätí 3,6-36 V. Na domáce účely úplne postačuje napätie do 15 V.

Kapacita

Tento údaj vás informuje hlavne o tom, ako dlho s batériou môžete pracovať na 1 nabitie. Udáva sa v miliampérhodinách (mAh). Štandard je kapacita 1500 mAh, nad 3000 mAh vypovedá o profi prevedení vŕtačky.

 

Motor

Vec, ktorá by vás mala tiež zaujímať. Nie je to práve to najpodstatnejšie, ale predsa. Stretnúť sa môžete s 2 typmi motorov:

 • klasické elektromotory
 • bezuhlíkové elektromotory

Klasické elektromotory

Sú najrozšírenejšie a teda sa s nimi stretnete vo väčšine akumulátorového náradia. Súčasťou tohto motora sú 2 magnety a to na statore (takzvané permanentné magnety) a na rotore (napájacie magnety). Aby vzniklo napätie sú potrebné uhlíky, ktoré sa postupne opotrebúvajú (spália). Ak sa vyskytne nejaká porucha elektromotora ide najčastejšie práve o ne. Ďalšou nevýhodou sú pomerne časté energetické straty. Jednoznačnou výhodou sú zas nižšie obstarávacie náklady.

Bezuhlíkové

Tieto motory hľadajte v kategórii vyšších produktových radov aku vŕtačiek, prípadne pri profesionálnom náradí. Samotný motor má tiež magnety, ktoré sú však umiestnené inak. Permanentné na rotore a napájacie na statore. Zrejmou nevýhodou je to, že sú o niečo drahšie ako klasické elektromotory, na druhú stranu však očakávajte nižšie prevádzkové náklady, to znamená menší odber z batérie – to vlastne predlžuje funkčnosť vŕtačky pri zachovaní toho istého výkonu.

 

Nabíjačka

Akumulátor a nabíjačka, 2 nerozluční priatelia, ktorí jednoducho patria k sebe 🙂 Nabíjačka dobíja batériu bez energie. V podstate ide o 2 typy nabíjačiek:

 • klasické – poradia si s nabitím akumulátora za 3-6 hodín (štandard)
 • rýchlonabíjacie – s nabitou baterkou rátajte už do hodiny

Časové údaje údaje berte tak, že to, za akú dobu sa akumulátor nabije závisí aj od jeho celkovej kapacity a type nabíjačky. Dnes už v podstate všetky disponujú informačnými diódami, ktoré signalizujú momentálny stav nabíjania (respektíve stav plného nabitia).

💡 TIP

Zaobstarajte si aku vŕtačku rovno s 2 akumulátormi. Takéto sady sú už dnes pri jednotlivých modeloch normálna záležitosť u všetkých výrobcov. Toto oceníte hlavne vtedy, keď máte na pláne pracovať s aku vŕtačkou nepretržite dlhšiu dobu. Prácu tak nebudete musieť prerušovať (a čakať, kým sa vám batéria nabije), stačí ihneď použiť náhradnú a tú pôvodnú nechať nabíjať.

 

Otáčky + krútiaci moment

Otáčky a krútiaci moment – parametre, ktoré pri vyberaní určite nesmiete vynechať. Ide totiž o záležitosť, ktorá sa premieta do vašej práce (a je len vo vašom najlepšom záujme aby bola pohodlná, rýchla a presná).

Otáčky

 • jednorýchlostné aku vŕtačky – majú iba jednu rýchlosť, ktorá slúži ako na vŕtanie, tak i na skrutkovanie (rátajte približne s 500 otáčkami za minútu)
 • dvojrýchlostné aku vŕtačky – nižšia rýchlosť je určená na skrutkovanie, druhá s vyššími otáčkami na vŕtanie (počítajte s hodnotou do 1700 otáčok za minútu)
 • viacrýchlostné – v hobby segmente aku vŕtačiek sa s nimi stretnete minimálne (patrí k výbave profesionálneho náradia)

Rýchlosť otáčok sa zväčša reguluje pomocou ovládacej spúšte. Prípadne sa nastavuje dopredu.

Krútiaci moment

Pri nastavovaní krútiaceho/uťahovacieho momentu si môžete väčšinou vyberať z niekoľkých stupňov. Ak má mať vaša vŕtačka univerzálnejší záber, vyberajte prístroj s väčším rozpätím momentu, čím dosiahnete ideálnu reguláciu sily aku vŕtačky. Pre skrutkovanie postačí menšia rýchlosť a nižšia hodnota krútiaceho momentu (nestrhnete tak závit, či hlavu skrutky, optimálna hodnota pre skrutkovanie do mäkkých materiálov je 5-20 Nm, pre skrutky do priemeru 10 mm 20-55 Nm), pre vŕtanie sa môže moment navýšiť (pre tvrdšie materiály nad 55 Nm).

 

Príklep

Funkcia, ktorá úzko súvisí s vŕtaním. Pri nižšej triede aku vŕtačiek, túto funkciu veľmi neočakávajte, tie sú určené na vŕtanie do dreva, plastu či kovu. Ak teda plánujete vŕtať do steny, muriva/panelu (občas, viac či menej) investujte do aku vŕtačky s príklepom. Za pomoci menších rázov si uľahčíte priechod do steny. Nečakajte tiež však výkon ako pri silnejších elektrických vŕtačkách či elektropneumatických kladivách.

 

Skľučovadlo

Ak vám pri slove skľučovadlo napadne to klasické, ako si pamätáte z detstva, a ktoré sa museli povoľovať či uťahovať špeciálnym upínačom, tak pri moderných aku vŕtačkách ho budete hľadať márne. Len pre poriadok: skľučovadlo je predná časť, do ktorej sa vkladajú vrtáky či nástavce na bity. Moderné skľučovadlá fungujú inak a v podstate sa môžete stretnúť s 2 typmi:

 • rýchloupínacie skľučovadlo – najzákladnejšia varianta pri modeloch nižšej a strednej triedy, skľučovadlo sa podrží v ruke pri miernych otáčkach či už ide o uvoľnenie alebo upnutie
 • skľučovadlo s aretáciou vretena – s ním sa manipuluje v zastavenom stave, súčasťou takéhoto skľučovadla je špeciálna objímka, ktorou povoľujete alebo upínate

Nezabudnite pri nich pozrieť aj veľkosť skľučovadla a vyberajte vŕtačku podľa toho, na čo ju budete najčastejšie používať. Bežne sa môžete stretnúť s veľkosťou 1-13 mm.

 

Výbava

Ak si tak zbežne prezriete celý segment aku vŕtačiek, tak si určite všimnete, že sú v podstate tvarovo rovnaké. Preto vás pri nich musí zaujímať aj ich “pridaná hodnota” – o čo sa snaží každý jeden výrobca. Hľadajte doplnkové funkcie a príslušenstvo, ktoré sa vám zídu najviac a najlepšie vám uľahčia vašu prácu. Pozrite si čím všetkým môže taká aku vŕtačka disponovať:

 • LED osvetlenie – nenápadné, ale odolné a dostatočne výkonné, pri chode vŕtačky sa automaticky zapne, neoceniteľné pri práci za horších svetelných podmienok
 • spona na zavesenie – praktické: vŕtačku si zavesíte na opasok a nebudete ju tak musieť po každom vŕtaní odkladať zo svojho dosahu
 • držiak na skrutkovacie bity – praktické II.: všetko potrebné máte hneď po ruke
 • prenosný kufor – tie kvalitnejšie/značkovejšie aku vŕtačky sa predávajú v sade s nabíjačkou a batériami a to zvyčajne uskladnené v prenosnom kufri (často tám býva miesto aj pre držiaky na vrtáky, bity a ostatné pracovné doplnky)

Praktický kufor na vŕtačku Makita

 

Značka

Značka je synonymom pre kvalitu. Vyberajte aku vŕtačky od známych a overených výrobcov ručného náradia. Máte tak záruku, že dostanete špičkový produkt a dokonalý servis. Top značky sú známe tým, že svoje produkty vyrábajú už niekoľko desiatok rokov, a v ktorých sa odzrkadľujú všetky skúsenosti získané počas ich vývoja. Pár výrobcov spomenieme aj my, pretože podľa nás si to zaslúžia:

Najväčší a najpopulárnejší výrobcovia Aku vŕtačiek

AKU vŕtačky Makita

Makita logo firmy

Japonská spoločnosť Makita Corporation je jeden z najväčších a najrešpektovanejších výrobcov elektrického ručného náradia na svete, ktorá vznikla už v roku 1915. Aku vŕtačky Makita sú vo svojej triede TOP produkty. Od iných sa odlišujú trochu iným dizajnom, vďaka čomu hneď padnú do ruky. Modely zdobí nízka váha a funkcie, ktoré oceníte doma i v dielni.

 

AKU vŕtačky Bosch

Bosch

Nemecká spoločnosť Bosch vznikla už v roku 1886. Pôvodne bola zameraná na výrobu motorov, dnes je značka známa v segmente ručného náradia (vŕtačky, skrutkovače…) a bielej techniky (práčky, sušičky, chladničky) či autorádií. Aku vŕtačky značky Bosch vynikajú premyslenou ergonómiou a maximálne zjednodušeným ovládaním. Kvalitné prístroje za stále akceptovateľnú cenu sa hodia ako do domácnosti tak aj dielne či profi prevádzky.

 

AKU vŕtačky DeWalt

DeWalt - značka, logo

Americká spoločnosť DeWalt bola založená už v roku 1924 a zameriava sa na výrobu elektrického ručného náradia v typickej žltočiernej farebnej úprave. Aku vŕtačky značky DeWalt disponujú kvalitou prevedenia, odolnosťou a dobrou kapacitou batérie. Solídny pracovný výkon + prepracovaný tvar v rozumnej cene – to sú najväčšie prednosti značky, pre ktoré je obľúbená na celom svete.

AKU vŕtačky Milwaukee

Milwaukee logo

Milwaukee Electric Tool Corporation je celosvetovo známym výrobcom a predajcom prenosného elektrického náradia a príslušenstva pre profesionálnych užívateľov. A ako už jej názov napovedá, značka vznikla v meste Milwaukee (roku 1924) v štáte Wisconsin (USA). Aku vŕtačky tejto značky je profesionálne náradie v najvyššej kvalite s maximálnym ohľadom na odolnosť a životnosť.

 

AKU vŕtačky Metabo

Metabo logo firmy

Nemecká spoločnosť Metabo sídli v Bádensku-Württembersku a bola založená už v roku 1924. I keď nemôže reálne konkurovať najväčším firmám (napríklad Bosch), ručné náradie Metabo (vŕtačky, brúsky, frézy, čerpadlá) je medzi zákazníkmi známe. Kvalita, výkon, cena je to, kvôli čomu po aku vŕtačke Metabo siahne každý, kto od svojho prístroja očakáva výkon, kvalitné prevedenie a dlhú životnosť.

 

Spomenuli sme iba pár, podľa nás tých najvýznamnejších značiek a výrobcov, najlepších v kvalite prevedenia svojich produktov. Existuje však viac značiek, ktoré sú kvalitou tiež dosť vysoko, a ktorých kúpou takisto nespravíte krok vedľa, napríklad:

 • Narex, Einhell, Hecht, Black-Decker, Extol, Stanley, Hitachi, Fieldmann, Hilti, Ryobi, Festool, Kawasaki, Skil, Worcraft

Mimochodom, rôzne ručné náradie dostať kúpiť aj v super/hypermarketoch ako je Tesco či Kaufland, alebo napríklad aj v Lidli, v ktorom si takto môžete zaobstarať aku vŕtačku Parkside (vlastná značka nákupného reťazca).

 

Cena

Aku vŕtačku v základnej výbave kúpite už za 20-25 €. Na druhú stranu, nie je problém si zaobstarať kúsky, ktoré stoja aj 1000 € a viac. To znamená minimálny výkon a nízka životnosť verzus profesionálne náradie s bohatým vybavením a príslušenstvom, s vysokou životnosťou. Aby ste získali aspoň približnú predstavu, rozdelili sme aku vŕtačky do 4 cenových kategórií:

 • cena do 80 €
 • cena od 80 do 250 €
 • cena od 250 do 450 €
 • cena nad 450 €

Aku vŕtačky do 80 €

V tejto cene je na trhu najviac vŕtačiek a pretože sú v hobby segmente najdostupnejšie. Aku vŕtačku v tejto kategórii môžeme definovať asi takto:

 • ide o modely s vyššou hmotnosťou (2,9 kg, aj viac)
 • prevádzkové napätie je 12-14 V
 • nabíjanie akumulátora trvá 1,5 hodiny a viac
 • krútiaci moment majú zväčša pod 28 Nm
 • v tejto kategórii sa ešte môžete stretnúť s akumulátorom Ni-Cd
 • vhodné na občasnú prácu, do menšej domácej dielne ideál
 • výhody: nižšia cena, široký výber
 • nevýhody: vyššia hmotnosť, horšia ergonómia, menší výkon, dlhšie nabíjanie

Aku vŕtačky 80-250 €

Vyššia cena poväčšinou znamená aj vyššiu kvalitu a pri aku vŕtačkach je to v podstate aj nespochybniteľné, prečo? Pretože…

 • hmotnosť modelov v tejto kategórii sa hýbe v okolí 2 kg (komfortnejšie)
 • prevádzkové napätie je tiež na lepšej hodnote 14,4-18,8 V
 • nabíjanie akumulátora sa pohybuje v rozpätí 30 až 80 minút
 • krútiaci moment čakajte v hodnotách 50 Nm a viac
 • je vhodné na častejšiu prácu, kvalitný pomocník do dielne
 • výhody: výborný pomer kvalita/cena, otáčky a výkon perfektné
 • nevýhody: ešte stále to nie je profi náradie, i keď mu k tomu veľa nechýba, vyššia cena oproti jednoduchším modelom

Aku vŕtačky 250-450 €

V tejto kategórii nájdete minimálne “poloprofesionála”. S takouto aku vŕtačkou sa môžete stretnúť v hociktorej profi firme.

 • hmotnosť náradia sa dostáva pod hranicu 1,5 kg
 • rýchlonabíjanie do 30 minút
 • krútiaci moment aj 70 Nm
 • štandardom pri týchto modeloch je príklep, nastavenie otáčok či spätný chod
 • vhodné aj na celodennú prácu
 • vyrobené z odolnejšieho materiálu
 • výhody: odolná konštrukcia, životnosť, technické parametre, profi využitie
 • nevýhody: vysoká cena

Aku vŕtačky nad 450 €

Profi náradie na každodennú prácu. Značkové výkonné aku vŕtačky sú z najkvalitnejších materiálov aby odolali hrubšiemu zaobchádzaniu a ťažší podmienkam. Nezriedka ide o viac robustnejšie “mašiny” (hlavne kvôli svojmu nadštandarnému výkonu), ich súčasťou sú teda aj praktické madlá, ktoré maximálne uľahčujú prácu. Tieto aku vŕtačky zdolajú vo vŕtaní či skrutkovaní, alebo uťahovaní doslova všetko.

 

Užitočné rady na záver, alebo ako pracovať s Aku vŕtačkou

Predtým ako začnete pracovať s aku vŕtačkami mali by ste si ozrejmiť pár základných princípov:

Vyberte vhodný typ vŕtačky

Vyberajte hlavne podľa materiálu, ktorý mienite najčastejšie spracovávať. Tiež vedzte, že čím silnejší výkon, tým viac činností máte na výber. Ľahšie práce zvládne úplne v pohode aku skrutkovač (napríklad aj vŕtanie do sadrokartónu či porobetónu). Klasické murivo s aku prístrojom zvládnete tiež, hľadajte modely s príklepom. Ich účinnosť zvýšite tlakom na vrták. Na betón zvoľte skôr vŕtacie kladivo, s príklepom si síce nejaký ten otvor dokážete vyvrtať, samotné vŕtanie bude trvať dlhšie a podpíše sa to na životnosti vŕtačky.

 

Zvoľte správny vrták

Podľa materiálu je potrebné aby ste zvolili správny vrták. Tých existuje nespočetné množstvo a majú ako rôzny tvar tak sú i z rôznych materiálov. Info o tom, na čo sú určené zväčša nájdete na obale. Pre vašu informáciu uvedieme pár tých najzákladnejších:

 • vrtáky do dreva sú zo železa alebo ocele a sú vybavené dlhou špičkou s 2 podrezávačmi (špička pomáha s usadením vrtáka, podrezávače natrhávajú drevené vlákna)
 • vrtáky vhodné do neželezných kovov (hliník, zinok, mosadz, meď), ale i obyčajného železa sú z rýchloreznej ocele (označenie HSS)
 • vrtáky na ušľachtilé kovy a oceľ sú legované kobaltom či s titánovou vrstvou (HSS-E), sú podobné normálnym HSS vrtákom, no pri práci sa tak neopotrebúvajú a sú drahšie
 • vrtáky do kameňa vhodné na vŕtanie do muriva sú vybavené naletovanou tvrdokovovou doštičkou na špičke

Lacnejší vrták vám v pohode postačí na jednoduché a občasné úkony ako navŕtanie otvoru na háčik, na pravidelnú prácu, pri rekonštrukcii či montovaní kuchynského   nábytku napríklad zvoľte kvalitnejšie vrtáky.

 

Chráňte sa pred prachom

Prach škodí. Bodka. Preto pri vŕtaní používajte okuliare a aj rukavice. Pri príklepových vŕtačkach možno medzi príslušenstvom nájsť aj špeciálne odsávacie zariadenie, ktoré prach zachytáva už počas vŕtania. Doma si môžete tiež pomôcť s vrecúškom prilepeným pod otvorom a podlahu pod ním zakryť fóliou. Môžete tiež pod otvorom pridržať hadicu zapnutého vysávača (radšej nie domáci, ktorý nie je na to stavaný, skôr sa hodí priemyselný špeciálne určený na stavebný prach – pozri najlepšie priemyselné vysávače).

 

Ako na vŕtanie + predvŕtavajte

Miesto kde chcete vŕtať si označte krížikom, špičku vrtáku nasaďte kolmo k povrchu a až potom spustite prístroj (aby vám vrták neprenikol do materiálu našikmo). Až keď pocítite, že sa vrták už pevne oprel, môžete na prístroj začať tlačiť.

Otvor s väčším priemerom pohodlne dosiahnete tak, že dieru vytvoríte najprv s menším vrtákom, potom nasadíte väčší a otvor rozšírite a prehĺbite do žiadaných rozmerov.

 

Použite lepiacu pásku

Pri vŕtaní do dlaždíc a iných citlivejších povrchov prilepte priamo na vŕtané miesto krepovú či papierovú pásku. Zabránite tým tomu aby vrták skĺzol a znižujete riziko, že vám dlaždica praskne. Najprv vŕtajte bez príklepu, po tom, čo vrták prejde keramikou, prepnite na príklep.

Do testu sme vybrali Aku vŕtačky len z overených eshopov

Ohodnoťte náš test:

Vŕtačky v našom katalógu

Makita HP457DWE Makita HP457DWE
128,90 €
Narex EVP 16 K-2 Narex EVP 16 K-2
238,69 €
Makita HR2630X7 Makita HR2630X7
131,09 €
Bosch GBH 2-24 DFR Bosch GBH 2-24 DFR
139,20 €
Makita HR166DSMJ Makita HR166DSMJ
209,90 €
Bosch PBH 2100 RE Bosch PBH 2100 RE
78,51 €
Einhell BRH 1500/1 Einhell BHR 1500/1 recenzia
66,01 €
Bosch GBH 2-26 DRE Bosch GBH 2-26 DRE
131,90 €
Makita HR2470 Makita HR2470
125,36 €
Makita HR2470T Makita HR2470T
152,03 €
Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.