Ako vybrať darčeky pre ženy – veľký sprievodca

Veronika Štrbová Téma 25. februára 2021 1

Určite ste si už niekedy položili otázku, ako vybrať darčeky pre ženy. Vraví sa, že ženy sú častokrát náročné, no nie vždy to tak musí byť. Čo je však pravdou, väčšina žien zbožňuje darčeaky. Dary sú dôkazom náklonnosti, lásky a signalizujú tiež úctu k danej osobe. Je však dôležité zvoliť úplne ideálny darček, ktorému sa úprimne poteší. A aby ste si vedeli z toho obrovského množstva darčekov pre ženy vybrať ten správny, s tým vám pomôže náš veľký sprievodca.

Pre koho vyberáte darček?

➡️ Pre manželku alebo priateľku

💡 Darčeky pre manželku alebo priateľku

Šťastná žena s mužomTým, že obdarujete svoju polovičku, prehlbuje sa vo vašom vzťahu vrúcnosť, dôvera, náklonnosť a intimita a ešte sa zvyšuje jej obdiv k vám. Rozdávanie darčekov by ste však nemali mať vo zvyku len na veľké výročia a sviatky, ale aj počas vášho celého spoločného života. Ak vám chodia hlavou myšlienky ohľadom správneho darčeka pre vašu manželku či priateľku, poradíme vám.

Pri výbere darčeka pre vašu manželku alebo priateľku myslite aj na tieto fakty:

 • ako dlho sa poznáte alebo spolu žijete
 • koľko má rokov
 • aké sú jej záľuby a koníčky
 • aké oblečenie preferuje
 • jej obľúbený módny návrhár

👉 Vyberajte z nasledovných darčekov :

 

➡️ Pre sestru

💡 Darčeky pre sestru

Dve usmiate sestrySúrodenci sú si blízki a určite to nie je inak ani vo vašom prípade. Na tomto rodinnom vzťahu je skvelé to, že si môžete dovoliť zvoliť aj celkom vtipné darčeky a vaša sestra to zaručene pochopí a poteší ju to. Súrodenecké puto je veľmi silné bez ohľadu na to, či ešte spolu bývate v jednej domácnosti alebo nie. Preto by ste nemali mať s jeho výberom až taký problém.

Pri výbere darčeka pre sestru myslite na:

 • jej záujmy, šport, hudba
 • preferovaný štýl obliekania
 • vek
 • zmysel pre humor

👉 Ponuka je naozaj bohatá: ⤵

 

➡️ Pre mamu

💡 Darčeky pre mamu

Žena so svojou dcérkouVýber darčekov pre vlastnú mamu môže dať niekedy zabrať. Matka vás porodila, vychovala a vštepovala lásku po celý život. Práve ona je tá osoba, ktorá si zaslúži aj to staré známe “modré z neba”. Preto by ste si mali dať na výbere darčeka záležať. A pritom vôbec nejde o to, koľko naň miniete. To je to posledné, na čo matka hľadí. Poteší ju hlavne darček od srdca.

Pre mamu vyberajte darčeky podľa:

 • jej koníčkov
 • podľa veku mamy
 • podľa charakteristickej povahy
 • myslite napríklad aj na obľúbené knihy a filmy

👉 S čím určite zabodujete: ⤵

 

➡️ Pre babku

💡 Darčeky pre babku

Staršia pani v sivom svetriPre starších ľudí sa niekedy ťažšie vyberajú darčeky, avšak nakoľko im roky pribúdajú, je dobré myslieť na ich zdravie. Pohodlný spánok v podobe kvalitného matraca a vankúša je ideálny darček. Taktiež už starších ľudí viacej pobolievajú kĺby, preto nie je zlý nápad nejaký dobrý krém. Alebo mobily pre seniorov, ktoré majú veľké tlačidlá, na ktoré dovidí aj vaša stará mama a vďaka nemu budete neustála v kontakte. Výber je tu tiež bohatý.

Čo môžete kúpiť svojej babke:

 • produkty pre zdravý spánok
 • elektroniku, ktorá jej uľahčí život
 • doplnky pre zdravie, vitamíny
 • pamätné darčeky v podobe rodinných fotiek

👉 Starú mamu potešíte napríklad takýmito darčekmi: ⤵

 

➡️ Pre kamarátku

💡 Darčeky pre kamarátku

Dve veselé kamarátkyMať dobrú kamarátku je skutočne na nezaplatenie. So svojou najlepšou kamarátkou určite o sebe viete všetko. Premýšľate, aký darček jej kúpiť? Fantázii sa medze nekladú. Potešíte ju čímkoľvek. Bude rada, že ste na ňu nezabudli a určite jej milým darčekom urobíte obrovskú radosť. Hlavne takým, vďaka ktorému na vás bude spomínať v dobrom.

Na čo myslieť pri výbere darčeka pre kamarátku:

 • na jej záľuby a koníčky
 • čo vás spája, kedy ste sa spoznali
 • na jej vek
 • preferované športy či kapely
 • na jej celkovú osobnosť

👉 Pre kamošku vyberajte darčeky tu: ⤵

 

Ako postupovať pri výbere darčekov pre ženu

Predtým, ako začnete premýšľať o tom, čo žene darovať, zamyslite sa nad svojím vzťahom s danou osobou, nad tým, čo k nej cítite a čo by ste jej chceli povedať. To vám pomôže zúžiť možnosti darčekov oveľa rýchlejšie, ako len nezmyselne prechádzať regály v obchodnom dome alebo hľadať nespočetné množstvo webových stránok.

Napríklad, ak je táto osoba vašou najlepšou priateľkou, možno by ste chceli, aby vedela, že si o nej myslíte, že je najchytrejší a najvtipnejší človek v celom vesmíre. Ak je daný človek vašim spolupracovníkom, možno by ste chceli, aby vedel, že si vážite jeho tvrdú prácu a spoločnosť vo vašich zdieľaných kancelárskych priestoroch. Ak je daná osoba vašou polovičkou, možno by ste jej mali dať vedieť, ako veľmi milujete a oceňujete všetko, čo robí.

 

Ako zistíte, po čom žena skutočne túži:

Ak máte hlad po nápadoch, zapisujte si niekde odpovede na nasledujúce otázky. Pýtajte sa ich občas, nenápadne (nie všetky súčasne) a starostlivo si zaznamenajte jej odpovede (vrátane dôvodov):

 • Jej konfekčná veľkosť – Všimnite si jej miery a aký štýl preferuje. (Nespomínajte ich nikdy, myslite na to.) Všimnite si tiež to, aké črty a postavu celebrít najviac pripomína a použite to ako pomôcku pre zamestnancov v obchode, aby ste im pomohli pri kúpe vecí povedať, ktoré budú vyzerať dobre.
 • Jej obľúbená farba (a prečo sa jej páči) – Zapíšte si tiež jej najmenej obľúbenú farbu a určite v nej nič nekupujte. Zaznamenajte farbu, v ktorej ju najradšej vidíte (viete, ktorá ju rozžiari). Táto farba môže byť silným darčekovým komponentom, ak jej poviete, že to na nej milujete, bude to milovať tiež. Zaručene.
 • Jej obľúbený kvet – Krásne farebné kvety nikdy nie sú zlý nápad. Kultúry na celom svete priradili kvetinám význam a používali ich na zasielanie správ milovníkom a súperom. Napríklad darovanie ruže levanduľovej farby symbolizuje lásku na prvý pohľad.
 • Nosí zlato alebo striebro? – Opýtajte sa a kúpte jej (takmer) výlučne to, čo má radšej.
 • Aký je jej kameň narodenia? – A páči sa jej to vôbec? Nie je to zaručené, takže sa opýtajte. Všimnite si to a kúpte šperky, ktoré sa vyznačujú klenotom.
 • Existuje kultúra alebo trend, ktorý miluje? – Ázijský, juhozápadný, gotický, viktoriánsky, ultramoderný minimalista. Zapíšte si jej záľuby pri nákupe šperkov aj odevov.
 • Jej obľúbený návrhár, ak takého má – Hľadajte oblečenie alebo doplnky, ktoré majú tohto návrhára, alebo požiadajte referenta obchodu o pomoc pri hľadaní niečoho v tomto štýle.
 • Jej obľúbené jedlo – Uvariť jej jedlo (alebo objednať hotové) je vynikajúci spôsob, ako ženu prekvapiť a potešiť.
 • Darujte jej darček, ktorý môže so sebou nosiť, alebo ktorý vystavuje a inšpiruje ju, aby bola najlepším alebo najsilnejším ja.
 • Jej obľúbená autorka alebo kniha – Kúpte jej prvé vydanie knihy alebo do nej zakomponujte citát jej obľúbeného autora. Alebo nájdite kópiu knihy, ktorú ako dieťa milovala.
 • Jej obľúbený film alebo televízna šou – Dohodnite sa na stretnutí s flámom, buď sami pri víne a občerstvení, alebo s priateľkami, keď ste vy a deti mimo domu. Lepšie je, keď sme sa spolu túlili na gauči so sebou. Zakúpte si jej obľúbený film, aby mohla kedykoľvek pozerať. Vytvorte citát z jej obľúbenej postavy alebo scény.

 

Skutočne ženu potešia aj maličkosti?

Nezabudnite, že hotovými domácimi prácami, ktoré zvyčajne robí sama, si zaručene získate jej srdce. Opravte niečo bez toho, aby vás požiadala. Požičajte si jej auto a priveďte ho naspäť umyté a povysávané a s naplnenou palivovou nádržou. Umyte riad, vyčistite odpadkový kôš, operte a zložte bielizeň alebo urobte inú prácu, ktorá sa jej nepáči, alebo ktorá by za normálnych okolností nebola vašou prácou. Ale pozor, nežiadajte nejaký extra kredit alebo pochvalu za to, že ste sa dobrovoľne podieľali na tom, čo môžete robiť hocikedy.

Usmiaty muž upratuje domácnosť

Pastva pre oči, keď muž upratuje

 

💡 TIP: Chcete žene pomôcť povysávať, no táto práca je pre vás cudzia? Darujte jej robotický vysávač. Ako vybrať ten správny sa dozviete v našom článku Najlepšie robotické vysávače.

 

Pripravte večeru alebo rezervujte stôl vo vašej obľúbenej reštaurácii. Najmite si na noc opatrovateľku k deťom a naplánujte si prechádzku, napríklad v parku. Vezmite na seba plánovanie alebo logistiku niečoho, čo bežne musí zvládnuť ona sama. Povedzte jej, prečo to robíte. Povedzte jej niečo pekné a výstižné a od srdca, ako: „Zaslúžiš si noc voľna.“ „V poslednej dobe si tak tvrdo pracovala.” „Chcel som ti ukradnúť pár hodín času.” Nebude vás to stáť takmer nič a na oplátku vám prinesie veľa vďačnosti.

Muž a žena na večeri v reštaurácii

Utužujte svoje vzťahy aj takto

 

💡 TIP:

Vyhýbajte sa častým nástrahám poskytovania darčekov:

Ak si žena žiada niečo naozaj konkrétne, doprajte jej to. Niektorí ľudia sú totiž veľmi bezprostrední a bez váhania vám povedia, čo chcú. Ak vám daná osoba už povedala, že chce konkrétny darček, nepremýšľajte nad inými vecami a snažte sa jej zaobstarať to, po čom tak túži. Napríklad, ak vám žena povedala, že skutočne chce nový hriankovač, pretože je jej hriankovač pokazený, zaobstarajte jej nový hriankovač. Ak povedala, že chce iba darčekové karty na nákup videohier, darujte jej darčekovú kartu do obchodu s videohrami alebo na stiahnutie hier do zariadenia. Jednoduché.

 

Akým spôsobom obdarovať ženu?

Na prezentácii veľmi záleží. Na to, aby darček vyzeral výnimočne, nemusíte mať vynikajúce schopnosti dokonalého balenia, musíte však do svojej prezentácie vložiť niekoľko myšlienok:

Vyvarujte sa:

 • visiacim cenovkám na darčekoch
 • darovaniu darčeka v igelitovej taške z obchodu
 • použitiu baliaceho papiera z nesprávnej dovolenky alebo sezóny
 • skrytiu darčeka tak komplikovane, že ho niekto prehliadne alebo vyhodí

 

Choďte na istotu:

 • Uschovajte si účtenky pre prípad, že budete musieť darček predsa len vrátiť alebo vymeniť za inú veľkosť či farbu.
 • Ak si nie ste istí, že to sami dokážete perfektne, použite darčekové tašky alebo požiadajte personál v obchode o zabalenie kúpeného darčeka.
 • Rozbalený darček opatrne položte na miesto, kde ho uvidí, a ocení jeho prezentáciu predtým, ako ho otvorí (položený na vankúši alebo na svojom tajnom mieste s jednou ružou).
 • Pridajte malú kartičku s jednoduchým nápisom: „Pre teba“ alebo „Pre ženu, ktorú milujem“
 • Požiadajte svoje malé deti, aby darček zabalili alebo vyrobili odkaz.
 • Nechajte svoje dieťa dodať darček žene a povedzte mu, nech jej odkáže niečo, ako napríklad: „Ocko povedal, že to mám dať najkrajšej mamičke na svete“.
 • Nechajte si darček doručiť do kancelárie (predtým však skontrolujte jej rozvrh, plány alebo sa jej rovno nenápadne opýtajte, aby ste sa uistili, že bude na mieste v čase dodania).
 • Prezentujte ho, keď ste na verejnosti a máte sa skvele – na večeri, v parku alebo na nejakom inom mieste.

 

Kedy je nesprávny čas na darček?

 • Keď je uprostred nejakej krízy (zvracanie psa / mačky, krik dieťaťa, bitka detí, pokazený prístroj alebo auto),
 • Keď sa rúti dverami na cestu do práce alebo niečo dôležité,
 • Keď po stresujúcom dni vojde do dverí,
 • Hneď po boji alebo inom emocionálnom zrútení,
 • Hneď po tom, čo vyjadrí veľmi negatívne emócie alebo nenávisť voči sebe samej,
 • Hneď po tom, čo od vás niečo žiada (viac pozornosti, dokončenie úlohy alebo iná verzia výrazu „nerobíte dosť“),
 • Keď je vyčerpaná,
 • Na poslednú chvíľu dôležitej príležitosti (narodeniny, výročie atď.) – nenechajte ju myslieť si, že ste celý deň neurobili nič zvláštne.

 

👉 Tu je príklad, ako načasovať svoj darček pre optimálnu radosť a ocenenie:

Ráno je skvelý čas, ak predpokladáme, že má čas a energiu oceniť to. Ak sú vaše rána príliš hektické, povedzte jej, že pre ňu máte niečo krásne, čo dnes večer dostane. Celý deň bude žiariť. Nechajte to pre ňu na mieste, kde darček nájde sama (a vo svojom vlastnom čase). Na vankúši ráno, keď sa zobudí, alebo pred spaním. Vo vani, keď vystúpi zo sprchy. U nej pri večeri alebo raňajkovom stole (dúfajme, že ste si vybrali miesto alebo pripravili večeru).

Po hádke alebo inom emotívnom rozhovore nechajte nejaký čas uplynúť. V závislosti od jej temperamentu alebo od toho, aká zlá bola vaša hádka, nechajte uplynúť pár hodín, deň, pár dní, ale konajte skôr, ako uplynie týždeň. Povedz jej, že ste premýšľali o tom, čo povedala, a pripomeňte jej, ako veľa pre vás znamená. Povedzte jej, že ste jej to kúpili, pretože vás zaujala. Ak môžete, spojte darček s niečím, čo konkrétne povedala: „Máte pravdu – zaslúžite si mať viac času, ktorý môžete venovať sebe; je tu niečo, čím sa dnes večer môžeš rozmaznávať. “

Naplánujte si pokojnú chvíľu. Zapnite deťom video, aby vás nerušili. Po večeri umyte riad alebo poupratujte, aby mohla urobiť niečo pre seba. Vypnite televízor a požiadajte ju o pár minút pozornosti. Zobuďte ju cez víkend o pár minút skôr, aby ste sa mohli maznať. Požiadajte ju, aby sa s vami po práci alebo po večeri vydala na pokojnú prechádzku či do kina. Vytvorte si zámerný priestor, aby sa mohla sústrediť na vás a váš darček.

 

💡 Tip: Potešte aj vaše deti alebo rovno celú rodinu. Ako vybrať darčeky pre deti a pre celú rodinu vám poradíme v našich veľkých sprievodcoch.

 

Zážitkové darčeky pre ženu

Posedenia, akcie a koncerty

Ženu, ktorú chcete obdarovať, by ste mali aspoň trochu poznať. Niektoré totiž uprednostňujú skôr zážitok, než fyzický predmet. Zvážte preto, ako by ste danej osobe mohli dať niečo, čo pre ňu vytvorí zábavný a nezabudnuteľný zážitok. Prezrite si vo vašom okolí rôzne zaujímavé udalosti, koncerty, reštaurácie a ďalšie aktivity, ktoré by vám mohli pomôcť získať super nápady na darčeky pre ženu. Určite zabodujete napríklad poukazom na wellness s rôznymi procedúrami, bazénom a saunami. Uznajte, kto by už len takýto príjemný darček odmietol?

Žena vo vírivke s nápojom v ruke

Skvelý darček pre každú ženu

 

Lístky na zaujímavú akciu

Dajte danej osobe lístky na niečo, čo by ju bavilo. Popremýšľajte, čo sa danej osobe páči, a prehliadnite si všetky dostupné udalosti vo vašej oblasti, kde nájdete niekoľko možností na darčeky. Kúpte lístok na podujatie a vložte ho do kartičky v obálke. Ak si to môžete dovoliť, môžete jej dať dokonca 2 lístky, aby mohla priniesť niekoho blízkeho. Ak obľúbená skupina tejto ženy prichádza do vášho alebo blízkeho mesta, kúpte jej lístok na ich koncert, aby sa na nich išla pozrieť. Prezrite si divadelné predstavenia, ktoré by vás mohli baviť, a zakúpte vstupenku na predstavenie. Skontrolujte aj ďalšie udalosti, ktoré by si človek mohol tiež vychutnať, napríklad špeciálnu výstavu v múzeu, komiksový kongres alebo únikovú miestnosť (tzv. escape room).

Žena na koncerte kapely

Naladíte ju na správnu nôtu

 

Darčekovú kartu

Zakúpte žene darčekovú kartu, aby sa mohla tešiť zo svojej obľúbenej činnosti. Zvážte, čo rada robí vo svojom voľnom čase, a potom identifikujte verziu darčekovej karty. Môže to byť pre kamenný obchod, miesto konania alebo webovú stránku. Zabaľte darčekovú kartu do karty a obálky. Ak tá žena miluje bowling, zaobstarajte jej darčekový poukaz pre miestnu bowlingovú dráhu. Ak rada číta, kúpte jej darčekovú kartu do miestneho kníhkupectva alebo na nákup elektronických kníh. Ak rada varí, zaobstarajte jej darčekovú kartu do obchodu s potravinami. Ak pozná reštauráciu, ktorú chce vyskúšať, získajte pre ňu darčekovú kartu do tejto reštaurácie.

Voucher s QR kódom

Týmto darčekom idete na istotu

 

Milá poznámka k darčeku

Pripojte k darčeku poznámku, ktorá popisuje všetko, čo daný darček poskytuje. Ak žene nakoniec kúpite fyzický predmet, povedzte jej, aké zážitky s ním bude mať. To obohatí hodnotu daru a bude pôsobiť zvláštnejším. Napríklad, ak dáte žene deku, môžete do poznámky zahrnúť, že dúfate, že si užije veľa útulných večerov pri čítaní alebo sledovaní filmov pod dekou. Ak dáte danej osobe nový batoh, nezabudnite uviesť poznámku s popisom všetkých vecí, ktoré si môže v novom batohu ponechať, a o tom, ako dúfate, že to zlepší jej dochádzanie do školy alebo do práce a podobne. A samozrejme, nezabudnite napísať, čo pre vás daná osoba znamená.

 

Ideálne zabalený darček poteší

Pre niekoho je balenie darčekov nočnou morou, iní si to zas dokonale užívajú. Ak chcete, aby váš darček ženu nadchol hneď na prvý pohľad, aj balenie robí svoje a treba si dať na ňom záležať. Existuje nespočetne veľa spôsobov, ako môžete darčeky pre ženu zabaliť. Nebudeme si tu však nič podrobne vysvetľovať, stačí raz vidieť na videu.

👉 Inšpirujte sa aj vy nasledovným videom, ako zabaliť darčeky:

20 ELEGANT GIFT WRAPPING IDEAS EVERYONE WILL LOVE

💡 TIP: Chcete sa svojmu mužovi revanšovať a darovať mu tiež niečo pekné? Ako vybrať darček pre muža vám poradí náš ďalší veľký sprievodca výberom darčekov.

 

💡 Vedeli ste že…

Na obdarovanie vašich najbližších je počas roka naozaj veľa príležitostí. Či už ide o narodeniny, meniny, MDŽ, Deň matiek, Deň otcov alebo rôzne výročia. Prečítajte si našich sprievodcov výberom darčekov a inšpirujte sa:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre

u nás doma kozmetika je štandard nič z čoho by bola paf, ale tento rok som zahviezdil…riskol som to a kupil som jej japonský yaxell nôž cez supernože a ona behala nadšená po kuchyni a teší sa, že z nej bude foodbloger 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.