Darček pre sestru – čím obdarovať túto špeciálnu ženu vo vašom živote

Veronika Štrbová Téma 4. apríla 2021 1

Darček pre sestru by ste mali vyberať dôkladne a nezáleží pritom, aká je to príležitosť. Súrodenci sú si totiž veľmi blízki a určite to nie je inak ani vo vašom prípade. Na tomto rodinnom vzťahu je tiež skvelé to, že si môžete dovoliť zvoliť aj celkom vtipné darčeky a vaša sestra to zaručene pochopí a poteší ju to. Súrodenecké puto je veľmi silné bez ohľadu na to, či ešte spolu bývate v jednej domácnosti alebo nie. Preto by ste nemali mať s jeho výberom až taký problém. A keby aj, poradíme vám pomocou nasledovného sprievodcu výberom darčekov.

Ako vybrať ten správny darček pre sestru

V závislosti na tom, čo vaša sestra oslavuje, vždy je milé ju obdarovať niečím výnimočným. A najlepšie je nenechávať si kúpu darčekov na poslednú chvíľu, inak by to nemuselo dopadnúť podľa vašich predstáv. Nakupovanie darčekov nemusí byť vôbec stresujúce, práve naopak. Aby to bolo pre vás o niečo jednoduchšie, pripravili sme pre vás sprievodcu výberom darčekov, aby sme vám pomohli nájsť perfektný darček pre všetkých na vašom zozname, v tomto prípade teda pre vašu sestru – dámu, ktorá je vašou najlepšou priateľkou už od narodenia. Na súrodencoch je jedna vec úžasná. Hoci vás počas svojho života videli v rôznych situáciách, či už veselých, smutných, šťastných alebo trochu trápnych, stále vás majú radi. A to si zaslúži naozaj niečo jedinečné.

 

Inšpirácie a tipy na darčeky pre sestru

 

Darčeky pre sestru a na čo myslieť pri ich kúpe

Ak hľadáte správny darček pre sestru, v prvom rade myslite na to, čo robí najradšej vo svojom voľnom čase a aké sú jej záujmy. Vaša sestra môže byť športovo založená, viac dievčenská, môže milovať umenie či vedu alebo mix viacerých vlastností. Ak si nie ste istí jej záujmami, pokojne si spíšte zoznam toho, ako trávi svoj voľný čas a hneď budete mať lepší prehľad a nápady. Ak chodí častejšie nakupovať, mohla by byť nákupná maniačka. Ak hrá rôzne športy, tiež sa tu naskytuje viacero praktických tipov na darčeky. Možností je mnoho, len sa treba vedieť dobre odraziť.

👉 Nezabudnite preto na:

 • zoznam aktivít svojej sestry vo voľnom čase
 • dobre dávajte pozor, či už náhodou rovnaký darček nemá
 • poraďte sa prípadne s vašimi rodičmi
 • zistite, či túži navštíviť miesto, na ktorom ešte nebola
 • myslite na jej obľúbenú módnu značku, hudobnú skupinu, jedlo, filmy, atď.
 • nenápadne sa doma pozrite na jej oblečenie a všimnite si konfekčnú veľkosť
 • ak má partnera, skúste sa jeho opýtať na sestrine nesplnené priania
 • stanovte si finančný limit, ktorý vás bude pri výbere usmerňovať
 • výber darčeka si nenechávajte na poslednú chvíľu
 • zistite, aká je jej obľúbená farba, kvet, šperky, atď.
 • ak je vaša sestra riadna rebelka, nájdite skvelý festival alebo koncert a kúpte jej lístky
 • darček pre sestru vás nemusí stáť všetky úspory, dôležitý je jeho význam
 • darček vždy starostlivo a nápadne zabaľte
 • z darčeka nezabudnite odstrániť cenovku
 • darček nakoniec pekne zabaľte do baliaceho papiera alebo darčekovej tašky

 

💡 Tip: Naši sprievodcovia výberom darčekov vám pomôžu vybrať tie správne dary pre celú rodinu. Prečítajte si Ako vybrať darčeky pre rodinu alebo Tipy na najlepšie darčeky na Vianoce.

 

Tipy na darčeky pre sestru

Vyrastať, mať sestru nemusí byť vždy ľahké, ale teraz si bez nej nedokážete predstaviť svoj život. Bola vašou prvou najlepšou priateľkou, tou, s ktorou sa delíte o všetky svoje tajomstvá, a stále jedinou osobou, ktorej dovolíte, aby vás videla plakať. Ukážte svojej veľkej alebo malej sestre, čo skutočne pre vás znamená, tým, že ju obdarujete jedinečným darčekom. Pri darčekoch pre sestru je skvelé najmä to, že môžete použiť aj určitú dávku humoru, ktorá sa odrazí v podobe darčeka a vaša sestra to zaručene pochopí, pretože vás veľmi dobre pozná a vie, čo ste daným darčekom mysleli.

 

➡️ Praktické darčeky pre športovkyne

Vzhľadom na to, akému športu sa venuje, zistite jej obľúbeného hráča, resp. hráčku alebo jednoducho jej idol v tejto oblasti a skúste pre sestru zohnať dres, prípadne loptu alebo kartu s podpisom. Alebo stavte na praktickosť a darujte jej športovú fľašu, skvelé funkčné oblečenie, športový uterák alebo tašku, ktorú isto ocení. Všetko potrebné totiž potrebuje niekam zabaliť a športová taška je skvelá voľba. Môžu to byť aj konkrétne pomôcky, ktoré potrebuje k vykonávaniu tohto druhu športu.

 

➡️ Čo poteší umelkyne a vedkyne?

Uberá sa vaša sestra umeleckým štýlom? Alebo ju baví vedecký smer? Toto všetko sú indície, ktoré vám pomôžu pri kúpe skvelého darčeka. Ak napríklad rada maľuje, kúpte jej nové farby, kvalitné štetce alebo plátno, ktoré najčastejšie používa. Praktickým darčekom môže byť aj nový stojan pre plátno. Vedkyne by mohli na začiatok využiť taký ďalekohľad alebo mikroskop, ak je vaša sestra však už pokročilejšia vo vede a výskume, nenápadne zistite, čo by ju potešilo v tomto smere. Darčeky, ktoré využije na sto percent ju vždy zaručene potešia.

 

➡️ Darček pre sestru, nákupnú maniačku

Vezmite svoju sestru so sebou na nákupy a nechajte ju „kormidlovať“. Spýtajte sa jej, do ktorých obchodov by chcela ísť, a potom sledujte, na čo sa pozerá a čo sa jej najviac páči. Ak existujú šaty, ktoré miluje, ale z nejakých dôvodov si ich zatiaľ nekúpila, urobte to za ňu. Tá radosť bude neopísateľná. Rovnako je to napríklad aj pri šperkoch alebo módnych doplnkoch, ako sú šatky, sály či klobúky. Jej obľúbeným parfémom taktiež nič nepokazíte a zistiť, ktorý to je, nebude zrejme vôbec zložité. Tu môžete premýšľať tiež nad oblečením, musíte však poznať jej konfekčnú veľkosť, ktorú nosí, aby z toho nebolo nakoniec nechcené „faux pas“. Ženy totiž v žiadnom prípade nepotešíte, ak to s veľkosťou čo i len trochu preženiete.

 

➡️ Darček pre sestru gazdinku

Niektoré ženy varenie milujú, iné nenávidia a radšej vyhľadávajú donáškové služby či svoje milujúce mamy. Ak vaša sestra patrí do spomínanej prvej skupiny žien, máte ďalší námet na darček. Ak rada varí, kúpte jej ozdobný držiak na kuchynské náradie, nový set utierok, zástery a rukavíc alebo napríklad krásny nový príbor. Ak sa aktívne venuje pečeniu, potešiť ju môže aj malý domáci spotrebič, ktorý veľmi často využíva a už jej pomaly dosluhuje alebo spotrebič, ktorý doma ešte nemá a prácu v kuchyni by jej veľmi odľahčil. Medzi také patrí napríklad kuchynský robot, ktorý ocení každá žena.

Vyberte napríklad niektorý z týchto kuchynských robotov:

💡💡 u nás nájdete celý test kuchynských robotov

 

➡️ Kozmetika ako skvelý tip na darček pre sestru

Určite máte aspoň malú predstavu o tom, koľko kozmetiky žena potrebuje. Nehovoriac o tom, keď má niekam cestovať a brať si všetko potrebné so sebou. Určite by ste svoju sestru potešili napríklad kvalitnou a peknou kozmetickou taškou, do ktorej sa jej vmestí nielen kozmetika, ale aj šminky a ďalšie potrebné veci. A aby ste doviedli tento konkrétny darček do dokonalosti, naplňte túto kozmetickú tašku jej obľúbeným mydlom, šampónom, šminkami a ich kombináciou. Samozrejme si pred kúpou overte, ktorú značku si vaša sestra najčastejšie kupuje. Obohatiť darček môžete okrem toho aj takými obľúbenými bombami alebo soľami do kúpeľa. Krémy na tvár sa kupujú trochu ťažšie, nakoľko existuje veľmi veľa druhov, ale ak viete, ktorý vaša sestra obľubuje a nedá naň dopustiť, môžete to risknúť.

 

💡 TIP: Hľadáte darček pre mužov? V tom prípade si prečítajte naše ďalšie články Darčeky pre otca alebo všeobecne pre mužov je tu sprievodca s názvom Originálne tipy na darček pre muža.

 

➡️ Darček pre sestru romantičku

A čo tak sviečka, ktorá jej pripomína vaše obľúbené spoločné spomienky? Ak sa práve odsťahovala z domu alebo má len rada nostalgiu, poteší sa aj príjemne voňajúcej sviečke. V dnešnej dobe je veľa značiek a krásnych vôní, ktoré vyvolajú v domovoch hrejivú atmosféru. K zapálenej sviečke padne vhod aj dobrá kniha alebo časopis, pri výbere ktorých si však dajte poradiť od rodičov alebo kamarátok sestry.

 

➡️ Darček pre sestru k narodeninám

Toto však neboli všetky tipy na darčeky pre sestru. Nakoniec sú tu také celkom bežné darčeky, ktoré sú však praktické, a ak vašej sestre doma chýbajú, niet nad čím váhať. Myslíte si, že sú takpovediac otrepané? Určite nie, práve naopak, praktické a vďačné. Preto, ak ste doteraz nenašli to pravé pre vašu sestru, možno ste nad darčekom až príliš rozmýšľali. Ako sa vraví, v jednoduchosti je krása, a toto môže byť tiež tento prípad. Kúpte preto svojej sestre milé papuče, ktoré bude s láskou doma nosiť alebo šikovný batoh, ktorý využije v škole, v práci alebo na výletoch. Skvelým darčekom je aj mini kamera či fotoaparát, vďaka ktorým si vaša sestra zaznamená všetky krásne okamihy.

 

Dáva si vaša sestra rada predsavzatia a je cieľavedomá? V tom prípade uspejte s darčekom v podobe motivačného diára na budúci rok. Dostane ním viac ako dosť priestoru na to, aby si mohla všetko perfektne zorganizovať, plus veľa farebných nálepiek jej pomôže v prehľadnosti diára. Ak si myslíte, že to nie je to pravé orechové, kúpte sestre reproduktor, ideálne bluetooth reproduktor, ktorý využije na výletoch, párty, oslavách alebo len tak v lete na záhrade pri opaľovaní.

Z týchto modelov bluetooth reproduktorov môžete vyberať:

JBL Flip 5 JBL Flip 5
99,00 €
JBL Go 2 JBL Go 2
29,90 €
JBL Flip 4 JBL Flip 4
73,06 €

💡💡 u nás nájdete celý test bluetooth reproduktorov

 

➡️ Svadobný dar pre sestru

V dnešnej dobe sa novomanželom dávajú peniaze do obálky. Veď sami najlepšie vedia, čo potrebujú a tak im padnú na úžitok. Alebo ak máte od sestry konkrétny tip na darček, máte vybavené. Nemusíte však vždy obdarovávať len peniazmi alebo predmetom. Často dotyčnú osobu potešíte oveľa viac zážitkovým darčekom. Možností je veľa, stačí len pohľadať na internete. V takom prípade je ale nutné byť si svoju voľbou stopercentne istý. Doprajte novomanželom spoločný adrenalínová zážitok. Na taký let balónom nikdy nezabudnú. Potešiť ich môžete aj tandemovým zoskokom, ak po ňom túžia alebo tiež jazdou na luxusnom aute. Zážitkových darčekov je na internete veľa, stačí si len pozrieť aktuálnu ponuku.

 

Darček pre sestru starostlivo zabaľte

Možno si poviete, ide „len“ o moju sestru. Avšak, neberte to na ľahkú váhu a keď už ste si dali tú námahu vybrať ten najlepší darček pre túto dôležitú osobu vo vašom živote, dajte si záležať aj na balení darčeka. To bude očakávanie a radosť pri rozbaľovaní len znásobovať a určite urobíte svojej sestre veľkú radosť. Darčekovú tašku si môžete zakúpiť v predajni alebo podľa videa nižšie, skutočne ľahko vyrobiť aj sami.

👉 Takto jednoducho dokážete sami zabaliť akýkoľvek darček pre sestru:

How to Wrap an Oddly-Shaped Gift- Martha Stewart

 

💡 Vedeli ste že…

Na obdarovanie vašich najbližších je počas roka naozaj veľa príležitostí. Či už ide o narodeniny, meniny, MDŽ, Deň matiek, Deň otcov alebo rôzne výročia. Prečítajte si našich sprievodcov výberom darčekov a inšpirujte sa:

 

Zdroje informácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.