Vyberáme najlepší darček pre kamarátku k narodeninám, meninám aj iným sviatkom

Veronika Štrbová Téma 25. februára 2021 1

Máte aj vy vo svojom živote kamarátku, na ktorú sa môžete spoľahnúť? Tak v tom prípade máte šťastie, pretože s touto osobou môžete zdieľať všetky svoje radosti aj starosti každodenného života. Nezabúdajte preto nikdy na nejaký milý darček pre kamarátku, ak bude mať narodeniny, meniny alebo bude iný sviatok vhodný na darovanie maličkosti. Dáte jej tak najavo, že si vaše kamarátstvo skutočne vážite. Aký darček pre kamarátku však vybrať? Poradíme vám v nasledujúcom sprievodcovi výberom darčekov.

Ako vybrať ten najlepší darček pre kamarátku

Darovanie darčekov je vynikajúci spôsob, ako svojim priateľom ukázať, že vám na nich záleží. Niekedy však môže byť ťažké nájsť ten pravý darček pre kamarátku. Našťastie, s našimi praktickými radami a vašou intuíciou určite vyberiete perfektný darček pre každého vášho blízkeho priateľa. Prečítajte si, ako by ste mali postupovať, resp. na čo treba myslieť pri výbere darčeka pre kamarátku. Pred tým všetkým však myslite na to, ako dlho sa poznáte. Nedávajte ľuďom, ktorých ste stretli len nedávno, alebo ktorých príliš dobre nepoznáte, veľmi osobné alebo drahé darčeky. Drahé darčeky im môžu navodiť dojem, že sa ich len snažíte zaujať, čo nemusí byť práve správny krok.

 

Inšpirácie a nápady na darček pre kamarátku

 

Na čo treba myslieť pri výbere darčeka pre kamarátku

1. Vytvorte si zoznam na papier

Pri výbere darčeka začnite tým, že si napíšte zoznam. Vytiahnite kúsok papiera a začnite vypisovať nápady na darček pre kamarátku. Popremýšľajte, čo má vaša kamarátka rada z hľadiska záľub a záujmov. Premýšľajte nad tým, aké knihy rada číta, ktoré filmy sú jej obľúbené alebo aká hudba alebo šport sa jej páčia. Zvážte, aký darček chcete kúpiť svojej kamarátke: vtipný darček, sentimentálny darček atď. Majte tieto nápady na pamäti, keď budete neustále generovať ďalšie nápady a zužovať svoj výber. Pri tom všetkom myslite aj na to, koľko má rokov, ako dlho sa poznáte, či už žije sama alebo s rodinou alebo dokonca na to, či ešte študuje alebo pracuje. Toto všetko vás môže naviesť na ten správny darček pre najlepšiu kamarátku.

Pero a blok na písanie

Vytvorte si zoznam možných darčekov

 

2. Vyberte si darček, ktorý sa týka ich osobnosti

Pomocou vášho zoznamu informácií, ktoré ste si všimli, zvoľte darčeky, ktoré hovoria o tom, aká v skutočnosti daná osoba je. Kúpte svojej kamarátke posadnutej hudbou album alebo tričko s logom jej obľúbenej kapely. Zaobstarajte umelecké alebo remeselné potreby pre umeleckého človeka. Kúpte jej izbovú rastlinu, správne ju zabaľte a pošlite ako darček pre kamarátku, ktorá miluje kvety a záhradku. Kúpte jej hračky pre domácich miláčikov. Domáce zvieratá sú pre svojich majiteľov nesmierne dôležité a niekedy darček pre domáceho maznáčika môže znamenať rovnako veľa ako darček pre ich majiteľa.

Žena s kyticou kvetov

Aj zdanlivo obyčajné darčeky určite potešia

 

Pomôžte si napríklad aj sociálnymi sieťami. Prezrite si jej profily na sociálnych sieťach. Možno tu zverejnila veci, ktoré jej padli do oka, alebo pomôcky, ktoré považuje za skvelé. Profily sociálnych médií môžu tiež poskytnúť lepší obraz o jej záujmoch. Pamätajte, že bez ohľadu na to, aké záujmy má vaša kamarátka, darček by mal byť premyslený a zaujímavý.

 

💡 TIP: Potešte aj svoju rodinu a nakúpte darčeky na Vianoce či iné sviatky. Pri výbere vám pomôžu naši sprievodcovia výberom darčekov, ktorými sú Tipy na najlepšie darčeky na Vianoce alebo Ako vybrať darčeky pre rodinu

 

3. Zvážte ručnú výrobu darčeka

Ak obdarúvate najlepšiu kamarátku, dobrým darčekom bude ten, ktorý bude vystihovať vaše priateľstvo a bude mať pre obidve strany veľký význam. Pomyslite na darček, ktorý symbolizuje váš vzťah, a pamätajte, že dobrá myšlienka a úsilie môžu znamenať viac ako peniaze. Vyrobte darček, ktorý môže odkazovať na veci, ktoré ste spolu robili alebo zažili. Vytvorte album so všetkými vašimi spoločnými fotografiami. Môže to byť skvelý darček, pretože vaša kamarátka ocení čas, ktorý ste doň vložili, a vráti vám spomienky. Vyrobte niečo jednoduché ako náramok priateľstva, aby ste pripomenuli svojej kamarátke, ako veľmi vám na nej záleží. Môžete do náramku vložiť aj perličky alebo prívesok s vygravírovaným obrázkom alebo znakom či písmenami, ktoré symbolizujú vaše spoločné dobrodružstvá. Ako vyrobiť darček pre kamarátku sa dozviete v nasledovnom videu.

 

Pozrite sa, ako jednoducho vyrobíte darček pre kamarátku v podobe náramku priateľstva:

Easy Friendship Bracelet//How To Make Thread Bracelet// Useful & Easy

 

4. Napíšte osobný list najlepšej kamarátke

Napíšte list kamarátke o tom, ako si vážite dobrého priateľa. Zmysluplná správa alebo list môžu byť niekedy premyslenejšie ako fyzický objekt. Priložte svoj list k darčeku a určite urobíte ešte väčší dojem. Nerobte to však príliš zdĺhavo. Pamätajte, že menej je niekedy viac. Ak svoj list napíšete príliš dlhý, môže sa zdať na prvý pohľad trochu neúprimný. Ak bojujete s dĺžkou, zamyslite sa nad tým, čo si na svojej kamarátke najviac vážite. Môžete sa dokonca sústrediť na konkrétny okamih, ako keď vám pomohla v čase núdze alebo ako ste prežívali vtipné spoločné momenty, atď.

Mladá žena číta list

Takýto úsmev na tvári vyčaríte kamarátke úprimným listom

 

5. Zážitok je skvelý tip na darček pre kamarátku

Jednoduché trávenie času s vašou kamarátkou jej môže ukázať, že vám na nej naozaj záleží, a zážitky môžu byť ešte zábavnejšie ako fyzický predmet, ktorý by možno veľmi nevyužila. Vezmite kamarátku na večeru, na pohárik, koncert alebo dobrý film. Rovnako ako pri fyzických darčekoch, myslite na osobnosť a záujmy svojej kamarátky a podľa toho vyberte darček. Trochu sa vybláznite. Niekedy sú darčeky, ktoré sa zdajú nemožné, cenovo prijateľnejšie, ako si dokážete predstaviť. Pozrite sa na jazdu na koni, ak vaša kamarátka miluje zvieratá, alebo na zoskok s padákom, ak má rada adrenalín. Požičajte si auto a urobte si spoločný výlet.

Dve mladé ženy s pukancami v kine

Skvele strávený čas počas jej sviatku

 

6. Darujte darček, ktorý si praje

Dajte kamarátke niečo, čo skutočne chce. Pri rozdávaní darčekov niekedy ideme „cez“ a premýšľame, ako vymyslieť úplne dokonalý darček. Je však dôležitejšie premýšľať o tom, ako darček ovplyvní vašu kamarátku, a či je alebo nie je pre ňu skutočne užitočný a zmysluplný. Buďte pozorní, počúvajte ju, čo vám sem tam spomenie, že by si priala. Pri spoločnom nakupovaní si všímajte, čo sa jej páči v obchodoch, čo nemá doma. Tak pôjdete na istotu. Keď nebude mať príležitosť si to sama zaobstarať, hneď máte skvelý tip na darček pre najlepšiu kamarátku. Ak ju chcete naozaj prekvapiť, môžete nechať darček poslať priamo k nej domov. A najlepšie by bolo, keby existovala možnosť darčekového balenia.

Dve mladé ženy spolu nakupujú

Pri nakupovaní si všímajte, čo sa jej páči

 

7. Opýtajte sa blízkeho okolia

Požiadajte o pomoc vašich spoločných priateľov. Môžu mať nejaké nápady, s ktorými sú ochotní pomôcť. Spýtajte sa, či už v minulosti dali danej osobe darček, ako na ňu zareagovali. Tým môžete získať dobrú predstavu o tom, čo jej darovať a čo nie. Skúste sa tiež spýtať jej rodičov, súrodenca alebo iného príbuzného. Pravdepodobne ju veľmi dobre poznajú a môžu vám tiež poradiť. Môžu mať viac predstavy o tom, čo by si vaša kamarátka priala. V prípade, že má vaša kamarátka okrúhle narodeniny a chceli by ste jej dopriať niečo naozaj výnimočné a „veľké”, poraďte sa s vašimi kamarátkami, kamarátmi a spoločne sa zložte na skvelý darček alebo jej pripravte veľkolepú oslavu.

 

💡 TIP: Neviete vybrať darček pre mamu alebo pre otca k ich sviatku? Prečítajte si naše články Darčeky pre mamu a Ako vybrať ten najlepší darček pre otca a hneď prídete na nejaký super nápad.

 

Inšpirácie a nápady na darček pre kamarátku

➡️ Darček pre kamarátku športovkyňu

Preferuje vaša kamarátka určitý druh športu, ktorému sa aj aktívne venuje? Alebo si rada udržiava kondičku v posilňovni a popri tom vonku pravidelne beháva? Je to dobrý nápad na praktický darček. Či už to bude nejaký posilňovací stroj na doma, športový uterák či fľaša alebo pekné športové oblečenie, určite ju tým potešíte. Pretože praktické darčeky potešia každého športového nadšenca. Hodiť sa môžu aj športové slúchadlá či nové tenisky jej obľúbenej značky. Bluetooth reproduktor pre aktívne vonkajšie tréningy alebo fitlopta či posilňovacie gumy na cvičenie. Na výber máte skutočne mnoho produktov.

Z týchto modelov bluetooth reproduktorov môžete vyberať:

JBL Flip 5 JBL Flip 5
99,00 €
JBL Go 2 JBL Go 2
29,90 €
JBL Flip 4 JBL Flip 4
73,06 €

💡💡 u nás nájdete celý test bluetooth reproduktorov

 

➡️ Darujte kamarátke spoločné spomienky

Týmto darčekom nikdy nič nepokazíte. Je to osobný darček pre kamarátku, s ktorou ste si už čo-to zažili a dobre sa poznáte. Zdieľate spolu veľa zážitkov, ktoré si rady zvečňujete na fotografiách. Vytvorte teda pre kamarátku z týchto vašich spoločných okamihov fotoknihu, kalendár alebo jej dajte len jednu fotku, vašu najobľúbenejšiu do krásneho rámčeka. Ak je to skutočne silné priateľstvo, fotografiu môžete dať aj na fotoplátno, tento darček sa však odporúča skôr v rodine.

 

➡️ Také cukrovinky nikdy nie sú zlé

Darček pre kamarátku môžete obohatiť aj o skvelú sladkosť. Či už jej sami upečiete chutnú tortičku alebo cheesecake, alebo si dáte upiecť u cukrárky, určite nezabudnite na vrch dať venovanie alebo sviečku. Ak má rada určitú značku čokolády, na ktorú nedá nikdy dopustiť, určite je aj toto dobrá voľba. Alebo dajte vyrobiť kamarátke čokoládové pralinky podľa vašich predstáv, taktiež s milým venovaním. V dnešnej dobe nájdete takýchto remeselníkov mnoho, ktorí sa venujú domácej výrobe čokoládových praliniek a iných čokolád, stačí si len vybrať.

 

➡️ Darček pre kamarátku, ktorá chce vždy vyzerať „IN“

Dobrú kamarátku určite poznáte natoľko, že viete, ktorú značku mejkapu či iných šminiek preferuje a pravidelne používa. Kúpte jej niekoľko týchto kúskov a pekne zabaľte do milého balíčka s venovaním. Alebo jej doplňte šatník o milý módny doplnok v podobe šálu, šatky, slnečných okuliarov alebo čiapky. Kabelka je tiež super nápad, musíte sa však trafiť do jej štýlu, čo nemusí byť jednoduché. Ak vám však niekedy v minulosti spomenula alebo ukázala model, ktorý sa jej veľmi páčil a ešte ho doma nemá, určite neváhajte.

 

➡️ Darček pre kamarátku, ktorá miluje adrenalín

Niektoré dievčatá a ženy sú v skutku akčné. Milujú rýchle autá, adrenalínové zážitky a výlety, let balónom, zoskoky ako bungee jumping či tandemový zoskok z padáka. Ak vy nemáte na to odvahu, doprajte takýto zážitok svojej kamarátke k narodeninám či inému sviatku. Určite si to bude pamätať do konca života a bude vám za takýto darček vďačná.

 

➡️ Darček pre festivalovú maniačku

Ak patrí vaša kamarátka k festivalovým maniačkam a neexistuje leto, cez ktoré by nebola minimálne na jednom, v tom prípade máte tip na darček pre kamarátku vyriešený. Kúpte jej lístok buď na niektorý z jej letných festivalov alebo na koncert jej obľúbenej hudobnej skupiny. Zaručene sa tomu poteší a ak pôjdete s ňou, radosť bude dvojnásobná.

Žena na koncerte

Koncert obľúbeného speváka alebo skupiny je skvelý darček

 

➡️ Darček k narodeninám pre kamarátku

Darček k narodeninám pre kamarátku, hlavne ak má nejaké okrúhle jubileum, napríklad 20-tku, 30-tku či 40-tku, by mal byť trošku luxusnejší. Nehľadajte pod tým slovom však darčeky, za ktoré by ste mali vyhodiť stovky eur. Aj za také pekné, milé šperky, ako sú náušnice či retiazka alebo prívesok viete zaplatiť menej a vyzerajú nádherne. Alebo hand-made náramky, čelenky či náhrdelníky. Možností je v tomto smere veľa, stačí si už len vybrať.

 

Tipy pri kupovaní darčekov pre kamarátku

  • Určite nekupujete rovnaký darček. Keď sa rozprávate s členmi jej rodiny a inými priateľmi, všimnite si darčeky, ktoré danej osobe už dali, aby ste jej nekúpili to isté.
  • Neprekračujte hranice výdavkov. Aj keď drahé darčeky sú pre skvelú kamarátku často milým prekvapením, existuje veľa darčekov s nižšími nákladmi, ktoré niekomu ukážu, že vám na ňom záleží. Pamätajte: „Je to dôležitá myšlienka.“ Snažte sa, aby to bolo osobné a zmysluplné.
  • Nehovorte o tom, aký lacný alebo drahý bol darček. To sa vo väčšine prípadov považuje za neslušné.
  • Ak je to niekto, koho až tak dobre nepoznáš, daruj mu čokoládu. Vždy je to vhodný darček pre akýkoľvek vek alebo pohlavie, ale skôr ako im dáte nejaké cukríky alebo čokoládu, uistite sa, že nemajú alergiu.
  • Opatrne kupujte niekomu oblečenie. Nákup príliš veľkých alebo príliš malých veľkostí pre nich môže byť frustrujúci, ak ich bude treba vrátiť. Aj keď si možno myslíte, že kupujete kúsok oblečenia, ktorý je ich vkusu, vaše jemné preferencie štýlu sa nemusia nakoniec zhodovať s ich štýlom.
  • Získanie darčekových kariet možno niekto ocení, ale pre iných sú darčekové karty známkou toho, že ste sa veľmi nesnažili.
  • Pozor na vtipné darčeky. Aj keď si možno myslíte, že toho človeka dobre poznáte, niekedy ich môžu vtipné predmety a darčeky s humorom uraziť.
  • Odstráňte z darčekov cenovky. Obdarovaný sa môže pri vás cítiť nepríjemne, keď uvidí, koľko ste za darček minuli.

 

Nezabudnite na balenie

Konečné zabalenie darčeka je tiež dôležité. Pretože prvý dojem robí veľa. Ak hneď na prvý pohľad kamarátku zaujmete pekným balením, bude plná očakávaní, čo nájde vo vnútri. Prekvapenie tak bude obrovské. Milé balenie na darček pre kamarátku si môžete veľmi jednoducho vyrobiť aj sami. A nebude vás to takmer nič stáť, keďže budete potrebovať na výrobu bežne dostupné veci, ktoré máte zrejme aj doma. Tak, už sa stačí len pustiť do práce. Máme pre vás aj jeden šikovný postup na darčekovú krabičku. Samozrejme, na internete nájdete inšpirácií na darčekové balenie oveľa viac.

 

Ako vyrobiť darčekovú krabičku:

DIY crafts: Paper GIFT BAG (Easy) - Innova Crafts

 

💡 Vedeli ste že…

Na obdarovanie vašich najbližších je počas roka naozaj veľa príležitostí. Či už ide o narodeniny, meniny, MDŽ, Deň matiek, Deň otcov alebo rôzne výročia. Prečítajte si našich sprievodcov výberom darčekov a inšpirujte sa:

 

Zdroje informácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre

moja najka dostala od nás ako kamošiek kuchársku knihu, účet u jednej foodblogerky a nože od supernože a posunuli sme jej kuchárske umenie na vyšší level

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.