Originálne tipy na darček pre muža k narodeninám

Veronika Štrbová Téma 25. februára 2021 2

Nákup darčekov pre opačné pohlavie je niekedy naozaj zložitá záležitosť. Darček pre muža k narodeninám alebo inému sviatku preto nekupujte na poslednú chvíľu, takéto darčeky zvyčajne neprinášajú očakávaný výsledok. Vybrať super darčeky pre najdôležitejších mužov vo vašom živote sa môže zdať ako skľučujúce, nie je to však nemožné. Myslite pri výbere na to, čo sa mu páči, čím sa zaoberá, aké sú jeho koníčky, či športuje, čo si rád oblieka, atď. Aj keď väčšina vašich blízkych, ktorými sú otcovia, manželia, bratia, priatelia – ocenia vašu snahu bez ohľadu na to, čo im darujete, určite chcete, aby ho váš darček naozaj úprimne potešil, a aby ho prípadne aj prakticky využil. Čo teda kúpiť mužovi k narodeninám?

Darček pre muža k narodeninám vyberajte dôkladne

Keď uvažujete o obdarovaní mužov, myslíte väčšinou na darčeky z vašej perspektívy. Ženy sú dojaté mužskými úmyslami a úsilím, bez ohľadu na dar. Zdá sa však, že mužov viac zaujímajú darčeky, ktoré preukazujú vaše pochopenie ich potrieb. Majú radi praktické darčeky, ktoré prispievajú k ich osobnému a profesionálnemu životu.

Keď začnete podliehať panike pri hľadaní a dokonalý darček k narodeninám pre muža bude v nedohľadne, zamyslite sa nad tým, aká veľká časť procesu rozdávania darčekov je pre neho a aká pre vás. Možno vás poteší, že môžete stráviť hodiny nad projektom, ale ak on nemá oň záujem, darček pravdepodobne uspokojí potrebu, ktorú máte vy, nie on. Namiesto toho, aby ste strácali čas plánovaním zložitého prekvapenia alebo trávili mesiace pletením dokonalého svetra, myslite na to, čo skutočne potrebuje. Iste, ocení vašu láskavosť, ale nemusí ju oceniť rovnako, ako by ste ju ocenili vy, keby vám uháčkoval napríklad taký šál.

 

Inšpirácie na darček pre muža k narodeninám

 

5 rád ako postupovať pri výbere darčeka pre muža k narodeninám

Darček k narodeninám pre muža a jeho výber máme niekedy tendenciu príliš komplikovať, ale je možné prísť s ideálnym darčekom aj bez toho, aby ste mali z toho migrénu. Myslite na nasledovné rady a nebude pre vás neskôr problém vybrať ani napríklad taký darček pre muža k 30. narodeninám.

  1. Najprv pochopte jeho potreby. Existujú predmety, ktoré mu pomôžu pri výkone jeho záľub alebo pri výkone v práci? Chce sa pokúsiť venovať svojej záľube novým smerom a je niečo, čo túto zmenu uľahčuje?
  2. Nepremýšľajte dlho nad darčekom. Chlapi sú dosť priami, pokiaľ ide o to, čo chcú a potrebujú. Pravdepodobne nebudú analyzovať vaše dary rovnakým spôsobom, ako by ste dekonštruovali významy vecí, ktoré vám dáva on. Nemusíte tráviť mesiace tvorením koláže svojho spoločného života (pokiaľ sa sám nevyjadrí, že to naozaj chce). Niekedy je menej viac.
  3. Sledujte, čo si pre seba rád kupuje. Ak si váš muž, strýko alebo brat pravidelne kupuje videohry, zaobstarajte mu niečo, čo súvisí s hraním. Keď človek finančne investuje do svojich záľub, môžete si byť istí, že ocení darček, ktorý sa ich týka.
  4. Všimnite si, ako trávi čas. Váš chlap nemusí byť typ, ktorý rád pravidelne míňa veľa peňazí, ale musí niekde tráviť čas. Či už je zameraný najviac na svoju kariéru pracovnú, športovú alebo je milovník automobilov, jeho záujmy pravdepodobne budete mať rovno „pod nosom“.
  5. Zistite, čo potrebuje. Viete, čo vzbudzuje jeho záujem, a sú pravdepodobne veci, ktoré potrebuje, aby tieto záujmy posunul na vyššiu úroveň. Ak sa mu páči niečo, o čom toho veľa neviete, môžete urobiť základný prieskum, aby ste sa dozvedeli viac. Nemusíte mu dávať niečo, čo presahuje vašu úroveň porozumenia. Môžete si zvoliť bezpečnejší nákup a stále vychádzať v ústrety jeho potrebám.

Jeden praktický príklad:

Váš priateľ miluje fotografovanie. Viete, že by ocenil nejaké vybavenie fotoaparátu, pretože míňa svoje našetrené peniaze a obmedzený voľný čas práve na fotografovanie. Mohli by ste mu zaobstarať napríklad nový objektív, ale tak veľmi sa jednotlivé modely líšia cenou a funkčnosťou, že zrejme to nebude príliš dobrý nápad. Namiesto toho, aby ste mu kúpili nový objektív, urobte si malý prieskum a nájdite pekný statív, ktorý by dokonale fungoval s jeho fotoaparátom. Absolútne ho bude zbožňovať. Umožní mu to precvičiť si nové fotografické techniky a využiť ďalšie vybavenie, ktoré už má. Na získanie darčeka, ktorý ho skutočne poteší, nie je teda treba veľa peňazí ani nadmerné množstvo času a fotografických skúseností.

 

💡 Tip: Ako vybrať darčeky pre celú rodinu vám poradí náš veľký sprievodca.

 

Vhodné darčeky pre mužov k narodeninám

Stále nie ste pevne rozhodnutí, ktorý darček pre muža je ten správny? Nevadí, prečítajte si, čím môžete muža potešiť, aj keď nemáte práve najlepšie nápady. Koniec koncov, kupovanie darčeka pre muža nemusí byť žiadna veda.

 

➡️ Pre mužov zameraných na svoju kariéru

Zvážte povahu práce, ktorú váš manžel, otec či brat vykonáva. Lekár, manažér predaja a tréner fitness budú mať zaručene rôzne potreby. Popremýšľajte, čo mu pomôže dosiahnuť jeho kariérne ciele alebo vďaka čomu sa stane efektívnejším. Sťažuje sa na konkrétny nástroj, ktorý používa, a môžete mu nájsť peknú náhradu? Je niečo, čím by ste ho mohli presvedčiť, aby mu to pomohlo ľahšie alebo rýchlejšie vykonávať jeho prácu?

Predstavte si, že váš otec je vynikajúci stolár. Roky si vyberá drevo, ktoré používa na svoju prácu, a sám ho píli a orezáva. Možno si všimnete, že jedna z jeho ručných píl vyzerá staro a opotrebovane a sťažuje sa, že už nefunguje tak dobre, ako predtým. Skôr, ako sa rozhodnete pre neho zaobstarať novú, najskôr zistite, či on sám má záujem si ju vymeniť za novú. Ak áno, pravdepodobne dáva prednosť konkrétnej značke, ktorá je podľa neho najspoľahlivejšia. V skutočnosti je veľmi pravdepodobné, že dáva prednosť úplne rovnakej značke a modelu, ktorý sa snažíte práve nahradiť. Pamätajte, že muži nemyslia ako ženy.

Niektorej z týchto reťazových píl by sa každý muž určite potešil:

💡💡 u nás nájdete celý test reťazových motorových a elektrických píl

 

➡️ Pre mužov, ktorí majú konkrétny koníček

Popremýšľajte, čo mu pomôže, aby si svoje hobby užil ešte viac, ako tomu bolo doteraz. Budete tu isto uvažovať o športovo zameraných darčekoch, pretože veľa mužov sa venuje atletike, posilňovaniu, cyklistike či futbalu. Čo mu pomôže dosiahnuť jeho fitness ciele? Existujú veci, ktoré mu môžete kúpiť a pomôžu mu správne sa najesť a správne cvičiť? Pomyslite na veci, ktoré by mohol použiť v telocvični. Nový uterák, fľaša s proteínovým koktailom, fľaša s vodou, závažia alebo informácie o novej rutine cvičenia sú dobrou voľbou. Aj keď už niektoré z týchto vecí má, určite je praktické mať náhradný uterák alebo fľašu, no nie?

Cyklotrenážér je super darček, ktorý využije oslávenec v každom ročnom období:

inSPORTline Airin Cyklotrenažér inSPORTline Airin – AKCIA
719,00 €
inSPORTline Epsilon Cyklotrenažér inSPORTline Epsilon
803,70 €
Elite Qubo Fluid Cyklistický trenažér Elite Qubo Fluid
293,70 €

💡💡 u nás nájdete celý test cyklotrenažérov

 

➡️ Pre mužov, ktorí sa zaujímajú o autá, tenisky či technológie

Táto kategória môže byť zložitá, pretože muž môže vedieť o týchto položkách oveľa viac ako vy. Môže to byť tiež ťažké, ak si nie ste istí jeho preferenciami značky alebo tým, čo má vo svojom inventári. Ak však chcete získať naozaj skvelý darček, nemusíte byť technickým géniom, expertom na tenisky alebo automobilovým nadšencom.

Popremýšľajte, čo by mohol použiť na starostlivosť o veci, ktoré má rád. Ak miluje autá, mohla by byť dobrou voľbou pekná súprava na čistenie automobilov. S trochou prieskumu môžete nájsť niekoľko základných položiek s dobrými recenziami. Muž s vášňou pre tenisky vám možno povie, že má srdce nastavené na topánky konkrétnej značky, farby, štýlu a veľkosti. Ak máte dostatok informácií, zaobstarajte mu teda nové topánky.

Kamera do auta je veľmi praktická vecička a darček pre muža k narodeninám:

TrueCam A7s TrueCam A7s
119,00 €
TrueCam A6 TrueCam A6
45,95 €
Eltrinex LS500 GPS Eltrinex LS500 GPS
178,90 €

💡💡 u nás nájdete celý test autokamier

 

➡️ Pre mužov, ktorí sa radi štýlovo obliekajú

Niektorí muži si potrpia na tom, aby vždy dobre vyzerali. Samozrejme, každý má svoj štýl a nebude vám trvať dlho, aby ste ho odhalili. Niektorí muži, hlavne „biznismani“, radi nosia elegantné nohavice a košele, iní uprednostňujú zase športový štýl v podobe teplákov, trička prípadne riflí a mikiny. Takýto darček pre muža sa však nekupuje ľahko. Musíte si byť istí, akú nosí konfekčnú veľkosť a čo by sa mu mohlo skutočne páčiť. Priebežne preto sledujte jeho štýl, obľúbené značky a nenápadne zistite aj jeho veľkosť oblečenia.

Okrem oblečenia by mohol byť praktický darček aj kvalitná kožená peňaženka. Čierna alebo hnedá farba je ideálna, týmto darčekom určite nič nepokazíte. Taktiež nič nepokazíte ani jeho obľúbeným parfémom, ktorý už má samozrejme vyskúšaný a používa ho. Pretože určite príde čas, kedy ten svoj minie a dobre mu padne práve vtedy nová „fľaštička“.

 

➡️ Darček pre muža, ktorý miluje adrenalín

Určite sa nájde mnoho mužov, ktorí milujú zážitky, dobrodružstvá, jednoducho adrenalín. Či už je to bláznivá jazda na luxusnom športovom aute alebo tandemový zoskok, na takéto darčeky sa nikdy nezabúda. Preto nimi určite nič nepokazíte, ak daná osoba podobné zážitky vyhľadáva a úplne ich zbožňuje. Vybrať môžete tiež let balónom alebo taký bungee jumping. Možností je mnoho, skúste zaloviť na internete. Vyberte napríklad:

 

➡️ Osobný darček pre muža

Nie je pravidlo, že správny darček pre muža treba kúpiť len v obchode. Vzhľadom na to, aký máte s danou osobou vzťah, môžete staviť aj na osobný darček pre muža. Môžete mu niečo vlastnoručne vyrobiť z lásky, z priateľstva alebo len tak na pamiatku. Muža môžete potešiť aj zaujímavým výletom alebo tajným večierkom s najlepšími priateľmi a blízkymi. Niektorí muži nosia radi napríklad také decentné náramky. To by nemusel byť zlý nápad. Rovnako je to aj v prípade, ak hľadáte napríklad darček pre muža k 60. narodeninám. Vyrobte mu niečo originálne, na pamiatku, čo mu vyčarí úsmev na tvári a bude mu vždy pripomínať túto udalosť.

Tri čierne náramky na mužskej ruke

Aj muža môžete potešiť náramkom

 

➡️ Darujte mu to, čo si želá

Viete, kto pozná obdarovávaného lepšie ako vy? No predsa on sám. Preto, ak vám konkrétne povie, čo by si želal, nevymýšľajte a doprajte mu to. Možno sa vám to bude zdať bezmyšlienkové, ale nie je to tak. Práve tým, že ho počúvate, vnímate a viete, čo by mu naozaj urobilo radosť, ho potešíte najviac. V tomto prípade budete mať najľahší výber a darček pre muža k narodeninám zoženiete ľavou zadnou.

Žena dáva darček priateľovi na večeri

Keď bude mať darček úspech, spokojní budete obaja

 

💡 Tip: Nezabudnite ani na ostatných členov domácnosti. Naši sprievodcovia vám poradia Ako vybrať darček pre ženu alebo pre deti.

 

Darčeky nie sú žiadna veda

Ušetrite čas a peniaze zameraním svojich nákupov tak, aby odrážali veci, ktoré váš muž skutočne chce alebo potrebuje. Verte, že ocení aj malé gestá, ale bude ešte radšej, keď dostane praktické darčeky. Popremýšľajte, aký prínos môžu mať dary v dlhodobom horizonte pre mužov vo vašom živote. Podporujú tieto darčeky záujmy alebo uspokojujú jeho potreby? Je to niečo, čo by si aj tak kúpil, keby mohol? Ak môžete na obidve tieto otázky odpovedať „áno“, ste na dobrej ceste získať darček k narodeninám pre muža. Nie je vôbec potrebné celý tento proces príliš komplikovať svojimi vlastnými predstavami o tom, čo by ste chceli dostať vy. Mužov môžete dostať do svojho života predovšetkým premyslenými darmi.

 

Jubileá a pamätný darček k narodeninám pre muža

Hľadáte darček k 30. narodeninám pre muža? Okrúhle jubileá si pýtajú niečo pamätné, možno osobné, rodinné či praktické. Tu je veľa možností. Ak je napríklad muž milovníkom golfu, určite by ho potešil darček, ktorý využije pri tomto oddychovom športe. Alebo môžete dať obrázok golfistu vygravírovať napríklad na fľašu či iný pamätný produkt. Na internete nájdete mnoho inšpirácií. Tento nápad sa však netýka len tohto konkrétneho jubilea. Tak isto môžete postupovať aj vtedy, ak sa to bude týkať iných okrúhlych narodenín a vy budete hľadať buď darček pre muža k 40. narodeninám alebo darček pre muža k 60 narodeninám, atď.

Darček k 30. narodeninám a golfové loptičky

 

Menej je niekedy viac

Ľudia mávajú často pocit, že ak dajú blízkym na narodeniny viac darčekov, tak ich tým viac potešia. Avšak, ako sa hovorí, menej je niekedy viac. V tomto prípade to platí na sto percent. Nespoliehajte sa na kvantitu, ale na kvalitu, praktickosť a osobnosť. Určite každého muža poteší jeden praktický a milý darček ako tri či štyri darčeky, ktoré si pozrie, navonok sa poteší a neskôr len odloží niekam na poličku či do zásuvky. To by ste určite nechceli ani vy, však?

 

💡 Vedeli ste že…

Na obdarovanie vašich najbližších je počas roka naozaj veľa príležitostí. Či už ide o narodeniny, meniny, MDŽ, Deň matiek, Deň otcov alebo rôzne výročia. Prečítajte si našich sprievodcov výberom darčekov a inšpirujte sa:

 

Zdroj informácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.