Originálne tipy a nápady na darček pre manželku

Veronika Štrbová Téma 25. februára 2021 0

Hľadáte darček pre manželku? Najlepšie spôsoby, ako prejaviť vďaku svojim blízkym, sa samozrejme nedajú kúpiť. Ničím väčším nedokážete prejaviť vašu vďačnosť než trpezlivosťou, podporou a láskou. Pokiaľ však ide o niečo hmatateľné, skvelý darček môže znásobiť vďačnosť, ktorú prejavujeme svojimi činmi. Kúpiť však ten správny darček nemusí byť vždy jednoduché. Ak ide ale o vašu manželku, mali by ste v tom mať trošku jasno. Veď kto ju pozná lepšie, ako vy sami? Možno sú ženy náladové, no stačí ich len počúvať. To platí aj pri darčekoch. Najľahšie vyberiete darček pre manželku vtedy, keď ju budete vnímať, počúvať, všímať si jej koníčky a tráviť s ňou čo najviac času. Skôr či neskôr vám určite prezradí, čo sa jej páči alebo ktoré miesto by rada navštívila. V našom článku sa dozviete niekoľko rád, ako vybrať ten správny darček pre manželku.

Z akého uhla sa pozerať na darčeky pre manželky?

Pri výbere darčeka pre svoju manželku zvážte, ako bude interpretovať význam, ktorý sa skrýva za vašim darčekom. Ak máte pochybnosti, opýtajte sa jednej z jej priateliek. Čo muži často nechápu pri nakupovaní darčekov, je toto: Ženy vnímajú kreativitu, úsilie a darček ako priamy odraz toho, ako veľmi ju manžel miluje. Muži vidia darček ako darček. Na druhej strane, tým, že obdarujete svoju polovičku, prehlbuje sa vo vašom vzťahu vrúcnosť, dôvera, náklonnosť a intimita a ešte sa zvyšuje jej obdiv k vám. Preto by ste na jej dôležité dni nemali zabúdať. Či už sú to narodeniny, meniny, Valentín alebo Vianoce, atď. A ak aj nemá žiadny sviatok, každá žena sa poteší aj maličkosti vo všedný deň, napríklad kvietkom, lebo vie, že na ňu myslíte.

Pozorne si vypočujte, čo hovorí. Venujte pozornosť veciam, ktoré ju bavia, a spôsobu, akým trávi čas. Rada varí, venuje sa záhradke, šije, číta, behá, štrikuje, chodí do kina alebo bicykluje? Môžete ju dokonca požiadať o zoznam vecí, ktoré by chcela na Vianoce a z toho vychádzať aj v iné sviatky. S trochou investigatívnej práce môžete odhaliť niekoľko užitočných rád, ktoré vás prevedú nákupom darčekov. Veľa žien ocení napríklad darčekový poukaz na masáž, manikúru alebo pedikúru. Urobte deťom program, aby vaša manželka mohla zostať doma v pokoji a pohode. Kúpte darčekový poukaz do jej obľúbenej reštaurácie a zájdite si na rande. To je len zlomok nápadov na darček pre ženu k narodeninám či inému sviatku.

 

Inšpirácie na darčeky pre manželky

 

Na čo treba myslieť pri výbere darčeka pre manželku

➡️ Dary súvisiace so spomienkami

Manželský život potrebuje veci, ktoré obnovujú jeho rutinu a obnovujú spomienky pred manželstvom a prvými milostnými obdobiami, pretože pomáha neustále a lepšie obnovovať váš vzťah. Vďaka tomu máte skvelú príležitosť vybrať darček pre manželku, vďaka ktorému bude vaša žena šťastnejšia a vďačnejšia. Napríklad je možné obdarovať svoju manželku niečím, čo súvisí s predchádzajúcimi spomienkami medzi vami, alebo tým, čo chcela, keď bola mladá. Ak si napríklad želá mať ďalekohľad alebo chce cestovať do niektorej konkrétnej krajiny, môžete ju prekvapiť rezerváciou leteniek do tejto krajiny. Váš záujem o detaily robí váš darček obdivuhodnejším pre vašu manželku.

 

➡️ Darček pre manželku a jej príležitosť

Pri hľadaní vhodných darčekov pre manželku sa to zdá byť niekedy komplikované, pretože by ste mali zohľadniť hodnotu a druh vášho daru podľa konkrétnej príležitosti. Napríklad, ak sa váš darček netýka konkrétnej príležitosti, sú veľmi vhodné jednoduché a symbolické darčeky. Ale ak darček manželky súvisí s jej narodeninami a hľadáte napríklad darček pre ženu na 40, darček pre ženu k 30, výročie svadby alebo akúkoľvek inú zaujímavú príležitosť, mal by byť váš darček zvláštny a hodnotný. V tom čase zistíte, že je to komplikované a musíte byť trpezliví, aby ste získali skutočne dobrý darček.

 

➡️ Darček nemusí byť príliš drahý

Darček pre manželku nemusí byť vždy hmotný alebo príliš drahý. Niektoré detaily zvyšujú hodnotu a krásu vášho darčeka bez ohľadu na jeho cenu, napríklad priložením karty vďaky, láskou a chválou alebo špeciálnymi frázami. Aj zabalenie a spôsob, akým jej to darujete, robí z manželkinho daru potešenie a šťastie.

 

💡 TIP: Darujte darček svojej mame alebo kamarátke. Ako postupovať pri výbere vám poradí náš sprievodca darčekmi Darčeky pre mamu a tiež aj Vyberáme najlepší darček pre kamarátku.

 

➡️ Ako prezentujete svoj darček?

Dary sú jednou z najromantickejších iniciatív, ktoré majú oveľa hlbší význam ako ich materiálna hodnota. Pre svoju manželku môžete urobiť veľa vecí a sú považované za cennejšie ako jej materiálna hodnota. Napríklad ju pozvite na večeru vonku do reštaurácie, ktorú miluje, alebo na romantickú večeru do prvotriedneho hotela. Pripravte si tiež večeru sami a prekvapte ju, alebo si naplánujte večierok s pomocou jej priateľov a prítomnosti rodiny. Všetky tieto iniciatívy patria k najsilnejším morálnym darčekom, ktoré ženy milujú, oceňujú a tešia sa z nich.

 

➡️ Netradičná príležitosť na obdarovanie manželky

Môžete potešiť svoju manželku mnohými príležitosťami. Ak svojej žene odovzdáte primeraný darček na oslavu jej úspechu, keď získa nové zamestnanie alebo ju povýšia v práci, považuje sa to za silné posolstvo, ktoré nesie veľa významov ako láska, uznanie, podpora a povzbudenie, čo jej pomáha k ďalšiemu úspechu a cíti, že ju podporujete. Môžete tiež podporiť svoju ženu v mnohých situáciách, ako napríklad, keď bola smutná z dôvodu zlyhania v práci alebo chorá, alebo sa s ňou rozhádate a chcete sa ospravedlniť alebo v iných každodenných situáciách, ktoré by mohli byť dobrou príležitosťou na vyjadrenie vašej lásky, vďačnosti alebo darovanie jednoduchých a vhodných darčekov.

 

➡️ Darčeky s prekvapením

Nečakané darčeky sú veci, ktoré ženy milujú najviac, pretože uprednostňujú tento druh prekvapení, ktoré ich robia šťastnými. Mali by ste mať však na pamäti, že ich opakovanie, najmä ak je to v tesných intervaloch, zníži jeho hodnotu a časom to bude normálna vec a dokonca aj dary stratia svoj význam. Preto by ste si mali zvoliť správny čas, aby ste to dosiahli, urobiť obdobia relatívne ďaleko od seba a zamerať sa na to, aby všetky darčeky neboli hodnotné, nie všetky jednoduché a aby boli vždy rozmanité, pokiaľ chcete svojej manželke okrem výberu vhodného darčeku vyhovieť aj príležitosti.

 

💡 Tip: Plánujete obdarovať aj muža vo vašom blízkom okolí? Poradíme vám Ako vybrať ten najlepší darček pre otca. Pozrite si tiež zaujímavé a Originálne tipy na darček pre muža k narodeninám

 

Tipy na darček pre manželku

Ak hľadáte jedinečné nápady na darček pre manželku ako darček k narodeninám alebo ako darček k výročiu alebo pri akejkoľvek inej príležitosti, mali by ste si dobre uvedomiť jej vkus a záujmy a vyhľadať darček, ktorý by ju potešil. Najdôležitejšou vecou je darček, ktorý je kompatibilný s príležitosťou, v ktorej je prezentovaný. Napríklad, darčeky na Valentína a výročie svadby by mali byť veľmi romantické. Takže v týchto situáciách sú ruže, parfémy a šperky najbližšími darčekmi pre ženy pri týchto príležitostiach. Ďalej musíte mať na pamäti, že váš záujem o atmosféru je dôležitejší ako samotný darček. Kedykoľvek vám záleží na detailoch dňa a príležitosti, bude to pre ňu veľmi zvláštny deň. Napríklad, váš záujem špeciálne položiť dekoráciu alebo zabaliť darček a spôsob, ako darček prezentujete, sú veci, vďaka ktorým je váš darček veľmi zvláštny a zmysluplný.

 

⭐ Doprajte manželke skutočný relax

Ani americkí vedci nemusia skúmať fakt, že ženy sa rady nechávajú rozmaznávať. Určite nie je ani tá vaša výnimkou. Zaplaťte jej deň či víkend v kúpeľoch. Alebo jej zaobstarajte kvalitnú manikúru či pedikúru u jej obľúbenej a overenej odborníčky. Bude sa doma cítiť atraktívnejšia a pre vás bude oveľa uvoľnenejšia. Kúpte jej masáž alebo si urobte také malé rande a choďte na tú masáž spolu. Je skutočne vedecky dokázané, že masáže uvoľňujú v mozgu chemikálie, ktoré vyvolávajú relaxáciu a šťastie. Určite je to teda skvelý námet na darček pre manželku.

 

⭐ Rozmaznávajte ju kedykoľvek

Obdarovať ženu bez kvetu, to ako keby ste ju ani neobdarovali. Či už je to pozornosť v úlohe hlavného darčeka alebo len ako ďalší malý darček k tomu hlavnému, kvety potešia takmer každú ženu. Či už je to kytica ruží alebo iných obľúbených kvetov alebo izbová rastlinka v kvetináči, ktorá nakoniec splní aj dekoračnú funkciu, určite tým nič nepokazíte. K tomu chutná čokoláda, koláčik alebo špecifická bonboniéra len pre ňu. Tak toto nikto neodmietne.

 

⭐ Aromaterapia je balzam na dušu

Aromaterapia je umenie relaxácie v prostredí a veľa žien ho miluje. Mohlo by sa vám to zdať malicherné, ale jednoduchý kúpeľ sa môže stať čistou blaženosťou so správnymi ingredienciami. Navyše je tento darček lacnejší a opakovane použiteľný ako jeden deň v kúpeľoch. Tento darček môže zahŕňať napríklad aromatickú sadu solí do kúpeľa, ručne vyrobené mydlá alebo sviečky čisto z prírodných prísad, extravagantné difuzéry a všetko obohatiť o nové, nadýchané a kvalitné uteráky. Môžete zájsť ešte ďalej a trochu sa spolu rozmaznávať. Určite aj vaša žena potrebuje relaxáciu. A ak jej dáte jeden z týchto darčekov, dá jej to najavo, že si vážite, ako tvrdo pracuje, a že ste ten typ manžela, ktorý sa za lásku odvďačí ešte väčšou láskou.

 

⭐ Darček pre manželku na Vianoce

Čokoľvek, čo zvýši úroveň pohodlia vašej manželky, je dobrý darček. Nebojte sa ísť do toho, bude to pre ňu znamenie, že ju máte radi takú, aká je, že vám záleží na jej pohodlí a nepotrebujete ju vidieť 24/7 nahodenú, namaľovanú a vo vysokých podpätkoch. Kľudne jej darujte na Vianoce pár teplých papúč, ktoré budú len jej alebo milé ponožky či krásny hebký župan. Zakaždým, keď si takýto kúsok obuje alebo oblečie, pripomenie jej, že je od vás a z lásky.

 

⭐ Doprajte si večer len vo dvojici

Možno sa vám bude zdať, že rande nie je zrovna zaujímavý tip na darček pre manželku, ale verte, že keď ju zoberiete von len preto, že ju skutočne milujete, bude to nielen pre ňu zážitok. V manželstve je normálne vyhradiť si špeciálne príležitosti na špeciálne dni. Vyberte si preto jej obľúbenú reštauráciu a rezervujte si stôl len pre vás dvoch. Pekne sa oblečte, dajte si k večeri víno, možno ho dokonca sprevádzajte malým znakom svojej lásky ako náramok, náhrdelník alebo náušnice. Pamätajte: „Spontánnosť plodí šťastné manželstvá.“

 

⭐ Zoberte ju na jej vysnívané miesto

Má vaša manželka vysnívané dovolenkové miesto, ktoré nikdy nevidela? Existuje nejaký orientačný bod, ktorý vždy chcela navštíviť, ale nikdy na to nemala príležitosť? Tak teraz je ten správny čas plniť jej sny. Určite je to ten správny darček pre manželku. Či už je to len neďaleká zrúcanina, na ktorú ste stále nemali čas ísť sa pozrieť alebo iné známe miesto či mesto, táto voľba určite nebude krok vedľa.

 

Darujte manželke darčekovú poukážku

Ďalším spôsobom, ako prekvapiť svoju ženu, je spontánne jej dať nejaké peniaze na nákup, ktoré môže použiť, ako sa jej zachce. Každú ženu baví nakupovanie a vždy je dobrý nápad nakupovanie nových vecí. A prečo jej tiež nedať niečo navyše, aby mohla minúť na spodnú bielizeň do spálne? Je v poriadku, keď si zároveň dáte aj vy pekný darček 🙂

Usmiata žena drží voucher

Voucher váš otec využije podľa svojich predstáv

 

⭐ Najmite si opatrovateľku pre deti

Ak už máte spoločné deti, je pravdepodobné, že netrávi vaša žena príliš veľa času bez nich a teda, nemá veľa času ani sama na seba. Možno sa vám doma nesťažuje na nedostatok času a voľných chvíľ pre seba, avšak verte nám, určite si ich zaslúži a sama si ich vychutná. Najmite preto opatrovateľku, ktorá sa na určitý čas postará o vše deti a vy budete môcť tráviť čas skutočným užívaním si manželstva a potešením zo spoločnosti toho druhého.

Mladá žena sa hrá s dieťaťom

 

⭐ Najväčší dar je váš čas

Najlepší darček, ktorý môžete svojej žene dať, je nakoniec jednoduchý a zadarmo – váš čas. Doprajte svojej manželke každý deň dostatočné množstvo svojho času. Hrajte s rodinou spoločenské hry, choďte si pozrieť film, ktorý ste obaja už dávno chceli vidieť, trávte čas počúvaním hudby a nechajte pri tom len tak plynúť rozhovor. Uvarte si spoločne vaše obľúbené jedlo alebo si vychutnajte fľašu kvalitného vína. Pamätajte, toto sú nápady na darček pre manželku počas celého roka, nielen na nejaký sviatok či príležitosť. A určite stojí za zmienku fakt, že čím istejšia je vaša žena tým, že ju ľúbite a staráte sa o ňu, tým viac bude nadšená, že s vami bude tráviť čas.

Muž a žena

 

💡 Vedeli ste že…

Na obdarovanie vašich najbližších je počas roka naozaj veľa príležitostí. Či už ide o narodeniny, meniny, MDŽ, Deň matiek, Deň otcov alebo rôzne výročia. Prečítajte si našich sprievodcov výberom darčekov a inšpirujte sa:

 

Zdroje informácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.