Inšpirácie a nápady na ideálny darček pre priateľku

Veronika Štrbová Téma 25. februára 2021 3

Kúpiť vhodný darček pre priateľku si vyžaduje dobré premyslenie. Je dôležité mať na pamäti, že najdôležitejšou súčasťou nákupu darčekov je dosiahnuť, aby mala obdarovaná pocit, že ju skutočne dobre poznáte. Ženy vo všeobecnosti milujú náklonnosť partnera a cenia si ju viac ako darčeky. Avšak, určite ich netreba zabudnúť obdarovať na niektorý z jej sviatkov. Môže to byť zároveň najlepší spôsob na prejavenie vašej lásky. Existuje však neskutočne veľa možností, čím potešiť vašu priateľku. Ak nemáte konkrétnu predstavu o darčeku, prečítajte si nižšie, na čo treba myslieť pri jeho kúpe a inšpirujte sa niekoľkými super tipmi na darček pre priateľku alebo ak chcete, darček pre frajerku.

Ako postupovať pri nákupe darčeka pre priateľku

Pred zakúpením darčekov pre priateľku musíte zvážiť niekoľko podstatných faktov. Pozrime sa teda na veci, na ktoré by ste sa mali postupne zamerať. Určite sa musíte ubezpečiť, že darček, ktorý ste jej kúpili, jednoducho nie je niečo, čo už videla, ale je to niečo nové a skvelé. Pri výbere darčekov musíte byť tiež opatrní a je dôležité osobu dobre poznať, aby si váš darček náhodou nevysvetlila zle, nech už by bol váš zámer myslený v akokoľvek dobrom svetle.

Inšpirácia na darček pre priateľku môže prísť niekedy aj sama. Najlepšie je počúvať ju, jej myšlienky a nápady, aby ste vedeli, po čom túži. Takže musíte so svojou milovanou tráviť dostatok času, aby ste vedeli o jej záľubách čo najviac. Dievčatá zbožňujú prekvapenia. Pred zakúpením darčekov pre ňu musíte zostať v neformálnom štýle. Nepokazte prekvapenie. Jedným z najlepších spôsobov, ako čo najlepšie obdarovať svoju priateľku, je rozhovor s niekým, kto jej je už roky blízky. Táto osoba vám môže v skutočnosti poskytnúť nejaké tajomstvá a cenné rady, ktoré vám pomôžu pri kúpe darčeka. Rešpektovanie jej cieľov a zámerov v jej živote je dôležité. Preto darčeky pre priateľku, ktoré jej dáte, by mali podporovať jej kariérne ciele. To vám môže obom pomôcť byť vždy šťastnejšími.

 

Inšpirácie a tipy na darčeky pre priateľku

 

Ako vybrať tie správne darčeky pre priateľku

Tým, že obdarujete svoju polovičku, prehlbuje sa vo vašom vzťahu vrúcnosť, dôvera, náklonnosť a intimita a ešte k tomu sa zvyšuje jej obdiv k vám. Rozdávanie darčekov by ste však nemali mať vo zvyku len na veľké výročia a sviatky, ale aj počas vášho celého spoločného života. Ak vám chodia hlavou myšlienky ohľadom správneho darčeka pre vašu priateľku, poradíme vám.

Pri výbere darčeka pre vašu priateľku myslite hlavne na tieto fakty:

 • ako dlho sa poznáte alebo spolu žijete
 • koľko má rokov
 • aké sú jej záľuby a koníčky
 • aké oblečenie preferuje
 • jej obľúbený módny návrhár
 • či rada športuje

 

Nebojte sa plánovania

Plánujte vopred – Nečakajte do posledného dňa. Ak budete plánovať kúpu darčeka pre priateľku dopredu, môžete sa rozhodnúť napríklad aj pre romantické gesto alebo darček, ktoré sa hodia pre danú príležitosť, a budete mať čas vykonať všetko potrebné. Poskytuje vám to tiež dostatok času na prípadné online objednávanie, ak to bude nutné.

Nápady na brainstorming – Nájdite si čas na brainstorming troch zoznamov: zoznam vecí, ktoré sa jej páčia, zoznam vecí, ktoré sa vám na nej páčia, a zoznam vecí, ktoré máte spoločné, a ktoré môžu zahŕňať vtipné momenty, vtipy alebo spomienky. Tieto zoznamy použite ako inšpiráciu pre nápady na darčeky. Napríklad, ak viete, že miluje varenie, môžete jej zaobstarať zásteru s niektorými z vašich obľúbených obrázkov.

Zvážte praktický darček – Mnoho ľudí oceňuje praktické darčeky. Pri tejto možnosti však buďte opatrní. Nechcete dať svojej priateľke niečo príliš nudné alebo všedné. Dobrá otázka, ktorú si musíte položiť, znie: „Je to niečo, čo si nakoniec sama kúpi, ak tak neurobím?“ Ak je odpoveď kladná, nekupujte to. Dobrý darček by malo byť niečo, čo miluje a / alebo môže použiť, ale sama by si ho nekúpila. Napríklad, možno stále pozerá na modernú kuchynskú vychytávku, ale nikdy nemá peniaze navyše, ktoré by za ňu mohla minúť, čo by z nej urobilo perfektný darček.

⭐ Využite vaše posledné konverzácie – Je možné, že počas vašich rozhovorov zámerne naznačila niečo, čo by mohla chcieť. Prípadne, možno ste sa vy dvaja v poslednej dobe rozprávali o niečom, čomu sa venuje, a to vám môže pomôcť usmerniť váš výber darčeka. Ak tieto rozhovory použijete ako zdroj inšpirácie na kúpu darčekov, budete mať istotu, že získate niečo, čo sa jej skutočne páči, a ukážete jej, že počúvate, čo hovorí. Napríklad, možno povedala: „Hudba Taylor Swift ma vždy poteší. Chcela by som jej nové CD.“

⭐ Pozrite sa na jej sociálne siete – Ak vaša priateľka používa sociálne siete, je to fantastický zdroj informácií o tom, čo chce, bez toho, aby ste sa jej na to priamo pýtali. Je tu možnosť, že na svojej nástenke zdieľala niečo, čo sa jej páči alebo niečo, po čom túži. Taktiež mohla komentovať kamarátke nejakú skvelú udalosť v podobe festivalu, koncertu a podobne.

⭐ Spýtajte sa jej, čo chce – Tu použite dobrý úsudok. Niektoré dievčatá ocenia vašu ohľaduplnosť pri pýtaní sa, zatiaľ čo iným sa to môže zdať čudné. Ak ju skutočne požiadate o pomoc, vyhnite sa otázkam typu: „Čo chceš?“ Namiesto toho ju požiadajte o zoznam vecí alebo typov vecí, po ktorých túži. Takto nebude presne vedieť, čo od vás dostane.

 

💡 TIP: Potešte milým darčekom aj ďalšie ženy vo vašom živote. Poradíme vám, ako vybrať darčeky pre manželku, mamu, babku, sestru či kamarátku.

 

Čomu sa treba vyvarovať

 • Ste spolu ešte prikrátko? Ručne vyrobená karta na oslavu vášho prvého mesačného výročia alebo nejaké obrovské romantické gesto ju pravdepodobne vydesí a vytvorí na váš vzťah príliš veľký tlak. Musíte zvážiť aj to, čo chce vaša priateľka. Niektoré ženy si z udalostí, ako sú narodeniny či Valentín veľmi potrpia, zatiaľ čo iné radšej nechávajú veci plynúť bez veľkých očakávaní.
 • Vyhýbajte sa darčekom, ktoré sú viac pre vás ako pre ňu. Skromný outfit alebo lístky na športové podujatie, o ktoré sa ona vlastne vôbec nezaujíma, nie sú samozrejme tou správnou voľbou. Pri výbere darčeka nezabudnite myslieť predovšetkým na svoju priateľku, nie na seba.
 • Neupadnite späť na klišé. Medvedíky, srdcové náhrdelníky či ruže. Aj keď niektoré dievčatá môžu oceniť pocit, že sa nachádzajú v romantickej komédii, väčšina bude mať radšej darček, ktorý ukáže, že ich skutočne poznáte, a nemyslíte na ne ako na dvojrozmerný stereotyp. Ak nemáte čas a nápady, pouvažujte aspoň nad kúpou plyšovej verzie jej obľúbeného zvieraťa namiesto všeobecného medvedíka, kytice jej obľúbených kvetov namiesto ruží alebo náhrdelníka, ktorý vám ju akosi pripomína namiesto iba typického prívesku.
 • Dajte si pozor na oblečenie a šperky. Aj keď sa to môže javiť ako vynikajúci nápad, mali by ste si oblečenie a šperky premyslieť dvakrát, pokiaľ si nie ste úplne istí, že poznáte vkus svojej priateľky. Vždy je dobré odložiť si účtenku s darčekmi v podobe oblečenia či obuvi, aby mala vaša priateľka možnosť vymeniť váš darček za niečo, čo jej viac vyhovuje.
 • Pozor na cenovky a visačky. Darček nakoniec dôkladne prehliadnite a odstráňte hlavne cenovky. Už nejaké tie bežné papierové visačky s popisom riešiť nemusíte, hlavne, aby na darčeku nebola cena. Nemusíte totiž dobre zapôsobiť na vašu polovičku.
 • Darček nezabudnite zabaliť. Každá žena ocení aj vašu snahu pekne zabaliť darček. Môžete si pomôcť napríklad peknou darčekovou taškou, ktorú kúpite v obchode alebo podľa kreatívnych návodov na internete zabalíte darček sami.

 

Tipy na darček pre priateľku

➡️ Praktický darček pre priateľku

Ideálny darček pre priateľku nájdete vtedy, keď budete myslieť na ňu, na jej záujmy a koníčky. Nájdite niečo v súlade s jej vášňami. Napríklad, ak vaša priateľka miluje kreslenie, určite sú vhodnou voľbou umelecké potreby. Rovnako však aj kniha o umení alebo obraz od jej obľúbeného umelca (ak si to môžete dovoliť). Dajte darčekový rad s vecami, ktoré miluje. Posuňte hodnotu darčeka o úroveň vyššie. A to napríklad tým, že ak miluje knihy, skúste získať kópiu knihy jej obľúbenej autorky či autora aj s jeho podpisom. Vďaka tomu bude skutočne jedinečný a špeciálny.

 

➡️ Darček, ktorým zabijete dve muchy jednou ranou

Ste s priateľkou už dlhší čas a máte istotu, že s ňou chcete stráviť celý zvyšok života? Využite jej narodeniny a darujte jej zásnubný prsteň. Čo môže byť krajším darčekom k narodeninám ako žiadosť o ruku? Ak sa k tomuto činu nechystáte, darovať iný šperk, napríklad náušnice, prívesok, retiazku či hodinky, tiež nie je zlý nápad. V pokročilejšom vzťahu je to pekný darček pre ženu.

 

➡️ Darček pre priateľku v podobe zážitku

Namiesto toho, aby ste jej dali niečo, čo si odloží na policu, skúste jej dať darček v podobe zážitku, ktorý si môžete vychutnať spolu. Či už je to niečo, čo máte obaja radi, alebo niečo, čo sa vám nepáči až tak, ako vašej priateľke a užije si to sama, bude to pre ňu nezabudnuteľný darček. Skúste napríklad zohnať lístky do opery, kina alebo divadla. Zvážte, či by sa jej hodil napríklad taký kurz sebalíčenia alebo remeselných prác. Len sa uistite, že je to niečo, čo ju bude zaručene baviť. Zistíte to tým, že budete venovať pozornosť tomu, čo hovorí a robí.

Lístky do kina

Lístky do kina sú vhodný darček

 

Skúste malý výlet. Aj krátky výlet do neďalekej chaty môže byť za správnych podmienok romantický. Nemusí to byť nijako zvlášť drahé, pokiaľ myslíte na to, čo sa vašej priateľke páči. Ďalšou možnosťou je urobiť si zábavný plán v meste, v ktorom žijete. Môžete jej napríklad urobiť piknik a ísť do parku.

 

➡️ Darujte priateľke oddych a relax

Takýmto darčekom nepohrdne žiadna žena. Naplánujte si buď spoločný wellness deň alebo doprajte oddych a relax vašej priateľke, ktorá si užije babskú jazdu. Zahrnúť sem môžete aj rôzne procedúry ako masáže, vírivka či sauna alebo bazén. Rôzne ponuky, ktoré majú k dispozícii aj konkrétne balíčky služieb nájdete na viacerých portáloch na internete. Výber je naozaj bohatý, stačí sa len zamerať na to, čo vaša priateľka v tomto smere preferuje.

 

➡️ Klasika je vždy tou správnou voľbou

Obdarovať ženu bez kvetu, to ako keby ste ju ani neobdarovali. Či už je to pozornosť v úlohe hlavného darčeka alebo len ako ďalší malý darček k tomu hlavnému, kvety potešia takmer každú ženu. Či už je to kytica ruží alebo iných obľúbených kvetov alebo izbová rastlinka v kvetináči, ktorá nakoniec splní aj dekoračnú funkciu, určite tým nič nepokazíte. K tomu chutná čokoládakoláčik alebo špecifická bonboniéra len pre ňu. Tak toto nikto neodmietne.

 

➡️ Oslaďte jej život

Sladkú pozornosť v podobe kvalitnej čokolády, bonboniéry alebo chutného koláča či torty môžete dopriať svojej priateľke na každý jej sviatok. Je to milý darček, ktorý vždy poteší. Ak by ste sa odvážili jej upiecť niečo sami, určite stavte sa jednoduchý, avšak chutný cheesecake. Ten sa len málokedy nepodarí upiecť. Zvoliť môžete aj jeho nepečenú verziu, kedy je to ešte o niečo ľahšie na prípravu. Vaša priateľka bude ohromená, že ste si dali tú námahu a pripravili sladkú pochúťku sami. V prípade, že nemáte až také kuchárske zručnosti, úplne postačí, ak si koláčik objednáte alebo kúpite v niektorom z obchodov, ktoré ich majú vo svojej ponuke. V dnešnej dobe je ich naozaj veľa.

 

💡 Tip: Hľadáte darčeky pre otca alebo vaše malé ratolesti? Prečítajte si našich poradcov výberom darčekov Originálne tipy na darček pre muža či Ako vybrať darčeky pre deti.

 

Ako vybrať darček k narodeninám pre novú priateľku

Čo v prípade, že ste so svojou priateľkou ešte krátko? Vzhľadom na to, že ju ešte tak dobre nepoznáte, zrejme premýšľate, ktorý darček je pre ňu vhodný. Čo by ste mali darovať na narodeniny novej priateľke? Aký je ten ideálny darček pre frajerku? Trik spočíva v tom, aby ste príliš skoro nevyvíjali zbytočne tlak a veľkú pozornosť. Nastal čas urobiť dobrý dojem. Majte na pamäti preto nasledovné rady a tipy.

 

Vyberte kreatívny darček

Vyberte sentimentálny darček. Pravdepodobne sa dotkne jej srdca, ak svojej priateľke kúpite niečo sentimentálne. Môžete jej napríklad kúpiť niečo, čo jej bude pripomínať vaše prvé stretnutie. To asi nebude úplný top, ale bude to znamenať, že ste nad darčekom premýšľali a dbáte na detaily (a okrem iného aj to, že ste radi, že ste ju stretli). Možno ste sa stretli v kaviarni – skúste získať pre ňu odtiaľ hrnček. Alebo ste sa mohli stretnúť v kníhkupectve. Získajte knihu zo sekcie, v ktorej bola, keď ste ju prvýkrát videli. Zmyslom takéhoto daru je ukázať vám starostlivosť bez toho, aby ste boli príliš romantickí, pretože je to ešte skoro. Výhodou takéhoto prístupu je, že má aj hlbší význam.

 

Darujte novej priateľke kvety

Dajte jej však iné kvety ako sú ruže. Ruže sú na nový vzťah asi príliš romantické a aj tak sú akosi klišé. Môžete si vyhľadať významy aj iných kvetov. Zašlite jej kyticu s lístkom, na ktorom môže byť napísané: „Vedela si, že ľalia údajne symbolizuje veľkoleposť a krásu? Všetko najlepšie k narodeninám prajem a chcel som, aby si vedela, že som rád, že sme sa stretli, a dúfam, že dnes máš pekný deň!“ Fungovali by aj iné kvetinové významy. Narcisy by boli skvelou voľbou, pretože žlté kvety symbolizujú nové začiatky. Ak jej dáte doručiť kvety pomocou donášky, romantika ešte vzrastie. Cieľom je dosiahnuť, aby kvetina bola zladená s niečím, čo na nej obdivujete, a dať jej zmysel.

 

Nemíňajte za darček príliš veľa peňazí

Nekupujte vašej novej priateľke veľmi drahý darček, aj keď naň máte dosť peňazí. Cieľom tu nie je minúť príliš veľa peňazí, ale ukázať, že ste nad tým premýšľali. Môžete jej kúpiť pár nadýchaných papúč alebo nové puzdro na smartphone vo farbe, o ktorej viete, že sa jej páči. Môžete jej kúpiť peknú fľašu vína a prečítať si niečo o ňom vo vinárstve, aby ste jej potom vysvetlili, prečo ste si vybrali práve túto značku.

 

Vyrobte jej darčekový kôš

Vyrobte novej priateľke milý darčekový kôš. Umiestnite doňho predmety, o ktorých viete, že sa jej páčia. Ak má napríklad rada vybraté značky tyčiniek, vložte tam jeden, dva kusy. Tak isto aj ďalšie pochúťky, ktoré zbožňuje. Alebo vtipné ponožky. Pridajte knihu, o ktorej viete, že by ju chcela, a pár lístkov do kina, ak tam rada chodí. Môžete zahrnúť aj malé plyšové zviera (v závislosti od jej veku – funguje to najlepšie vtedy, ak má menej ako 25 rokov). Do darčekového koša dajte väčšinou jedlá alebo iné veci, ktoré sa vzťahujú na to, čo rada robí.

Darčekový kôš s vínom

 

Vyberte si niečo romantické

Napíš jej báseň. Aj keď nie ste najlepší spisovateľ, skutočnosť, že ste sa o ňu pokúsili, ju pravdepodobne poteší. Báseň by mala byť v tomto okamihu ľahká a zábavná, nie opojná a o láske a hlavne stručná. Pozvite ju na večeru. Povedzte jej, že viete, že na jej narodeniny môže byť zaneprázdnená, ale ak nie, radi by ste ju zobrali na večeru. Môžete jej pripraviť večeru aj sami. Keďže ide o nový vzťah, nepredpokladajte, že s vami strávi narodeniny. Spýtajte sa jej pár dní predtým, či ju na to môžete vziať na večeru. Spýtajte sa jej, aká je jej obľúbená reštaurácia, pokiaľ o nej ešte neviete. Vyberte si niečo, čo sa jej bude páčiť, alebo sa jej jednoducho opýtajte, kam by chcela ísť. Nezabudnite samozrejme zaplatiť účet.

Muž a žena na večeri v reštaurácii

Utužujte svoje vzťahy aj takto

 

Kúpte jej sviečku. Sviečky sú skvelé, pretože majú romantický význam, ale môžu byť tiež jednoducho dekoratívne. Kúpte jej sviečku s romantickou vôňou, ako je škorica, oceánska hmla alebo vanilka. Vanilka je afrodiziakum. Cieľom je vyslať jej jemný signál, že sa chcete zamerať na niečo viac ako priateľstvo. Vložte sviečku do pekného vrecka a priložte k nej peknú kartičku, ktorá jej ďakuje za čas, ktorý ste spolu doteraz strávili.

 

Vyrobte jej darček sami

Niečo jej vyrobte. Táto možnosť je skvelá a vaša priateľka si taký darček bude viac vážiť. Vyrobenie darčeka si vyžaduje viac času a úsilia, ako len nákup niečoho online, ale nemusí to trvať celé dni. Navyše viete, že to bude jedinečné. Nebojte sa, nemusíte byť Van Gogh, aby ste vytvorili krásny darček, ktorý bude milovať. Vytvorte napríklad scrapbook alebo zarámujte fotografiu. Pretože väčšina fotografií je v dnešnej dobe v počítači alebo v telefóne, skutočne môže byť pekné dať jej fyzické fotografie. Môžete buď vložiť fotografie do jednoduchého albumu, alebo spojiť niekoľko fotografií, kde ste vy dvaja.

Ak radi niečo tvoríte, na tomto videu máte postup na štyri jednoduché darčeky, ktoré potešia každú ženu. Či už je to bomba do kúpeľa alebo voňavý darček do sprchy, vaša priateľka ocení vašu ručnú prácu. A podľa týchto návodov to zvládne naozaj každý ľavou zadnou. Takže, ak chcete naozaj zabodovať, pustite sa do toho.

👉 Návod na výrobu voňavých darčekov do kúpeľa:

 

💡 TIP: Premýšľate, aké darčeky by sa páčili vašej celej rodine? Alebo vám už behajú po rozume Vianoce? Žiadny strach, s výberom darčekov vám pomôžeme. Prečítajte si naše články Ako vybrať darčeky pre rodinu alebo Tipy na najlepšie darčeky na Vianoce a určite prídete na niečo originálne.

 

Urobte pre ňu niečo pekné

Upracte dom. Možno nechcete, aby bol čistý dom práve darček k narodeninám, ale ak žijete so svojou priateľkou, prejavovanie starostlivosti pri upratovaní domu je milé gesto. Uistite sa, že myslíte na všetky bežné práce, od čistenia kúpeľne, až po pranie bielizne. Posvieťte si aj na jej auto. Možno nemá vždy čas na to, aby mala svoje auto v dokonalom poriadku. Nájdite spôsob, ako si „požičať“ jej auto. Zoberte ho a vyčistite zvnútra i zvonka. Len určite nič nevyhadzujte – to by mohlo viesť k problémom.

 

Čomu sa určite vyvarujte

 • Ak ste sa stretli len prednedávnom, vyhnite sa kupovaniu oblečenia. Môže byť veľmi nebezpečné pokúsiť sa uhádnuť jej konfekčnú veľkosť.
 • Nekupujte lístky na koncerty do ďalekej budúcnosti. Na začiatok vzťahu je to dosť trúfalé.
 • Určite nekupujte žiadne šperky, už vôbec nie prstene, na to je ešte skoro.
 • Nemíňajte na začiatok príliš veľa peňazí na darček. Môžete to na ňu pôsobiť, že ju chcete až príliš zaujať, čo môže mať nakoniec opačný efekt.
 • Nenechávajte si kúpu alebo výrobu darčeka na poslednú chvíľu a vyhnute sa tak zbytočnému stresu.

 

💡 Vedeli ste že…

Na obdarovanie vašich najbližších je počas roka naozaj veľa príležitostí. Či už ide o narodeniny, meniny, MDŽ, Deň matiek, Deň otcov alebo rôzne výročia. Prečítajte si našich sprievodcov výberom darčekov a inšpirujte sa:

 

Zdroje informácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre

zrovna minuly tyžden som vyberala darček pre sestru, pretože bude mat narodeniny. Vybrala som jej prstienok, nahrdenik (sadu) opasok, traky. Takže dufam, že sa jej budu pačit

priateľovi som kúpila kožené hodinky s dreveným ciferníkom a dreveného motýlika. Veeeľmi sa mi to páči 🙂 a tak dúfam, že sa bude páčit aj jemu

Ahoj 🙂 Môžem sa opýtať čo presne sú to za hodinky? Ja práve hľadám nejaký pekný, elegantný darček a drevo s kožou znie úplne super 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.