Darček pre babku – rady a tipy na každú príležitosť

Veronika Štrbová Téma 25. februára 2021 1

Darček pre babku je naozaj výnimočný. Babka si totiž zaslúži mať vo vašom srdci zvláštne miesto. Nakupovanie darčekov pre starých rodičov môže byť skutočnou výzvou. Pravdepodobne majú doma všetky základné veci, a keď sa ich budete pýtať na nápady, pravdepodobne dostanete ako odpoveď skutočné „nič“ . Babička bezvýhradne miluje svoje deti a vnúčatá. Rada ich rozmaznáva, najviac keď sú ešte malé. Pokiaľ ide o dávanie darčekov, mali by ste na oplátku babičku rozmaznávať vy, pretože si to koniec koncov zaslúži. Darčeky pre babky sú vždy premyslené, užitočné, milé a určite si ich mimoriadne vážia. Ako postupovať a na čo myslieť pri výbere darčeka pre babku?

Ako vybrať darčeky pre babku

Nájsť perfektné darčeky pre babku môže byť zložité. Či už hľadáte tipy na darčeky na Deň matiek, darčeky na narodeniny pre babku, na meniny, na Vianoce alebo len preto, že je pre vás tou najlepšou babičkou na svete, zostavili sme sprievodcu darčekmi, ktorý vás prevedie mnohými z tých najlepších darčekov pre babičku. Aj keď vám babka povie, že má všetko, verte, že existuje niečo, čo ju zaručene poteší.

 

Inšpirácie na darčeky pre babku

 

💡 TIP: Hľadáte inšpirácie na darčeky pre manželku alebo kamarátku? Pomôžu vám naši sprievodcovia výberom darčekov Originálne tipy a nápady na darček pre manželku a Vyberáme najlepší darček pre kamarátku.

 

Dôležité detaily, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri výbere darčeka

Existuje veľa príležitostí, kedy by ste mohli kúpiť darček pre babku. Napríklad Deň matiek, Vianoce, jej narodeniny alebo dokonca len preto, že jednoducho chcete. Existuje toľko rôznych okamihov, míľnikov a osláv, aby ste svojej babičke darovali niečo výnimočné. Ak ju obdarujete, bude sa cítiť milovaná a vždy, keď sa na ten darček pozrie, bude myslieť na vás, na svoje vnúča. Dar pre babku by mal vašej starej mame ukázať, že je pre vás špeciálna. Ukazuje to, že vám na nej záleží a že na ňu myslíte. Keď hľadáte najlepší darček pre svoju babičku, mali by ste zvážiť niekoľko vecí. Aká je napríklad jej osobnosť? Baví ju varenie a pečenie alebo sa venuje starostlivosti o svoju obľúbenú kvetinovú záhradu? Miluje čítanie kníh alebo dokonca techniku? Pri výbere darčeka pre babičku treba brať do úvahy rôzne faktory.

 

➡️ Osobnosť vašej babky

Najskôr zvážte osobnosť starej mamy. Je tak trochu introvert? Môže si niekde radšej vychutnať malú a intímnu rodinnú večeru namiesto darovania vstupeniek do divadla, kde bude určite veľký dav ľudí. Je to fashionistka? Plní svoju skriňu krásnym oblečením? Mohla by sa potešiť malému nákupnému ošiaľu, aby si mohla zaobstarať nové oblečenie alebo krásnu kabelku. Možno je trochu minimalistická a naozaj sa jej veľa nechce. Malá, ale zvláštna drobnosť môže byť práve to, čo by si najradšej vystavovala vo svojom dome.

 

➡️ Koníčky, ktorými sa zaoberá

Čo rada robí tvoja stará mama? Existuje toľko záľub. Od písania knihy, až po surfovanie po webe, existuje veľa vecí, ktoré by babičku mohli potešiť. Krásny denník môže byť skvelým nápadom, aby si mohla zapisovať, čo jej napadne, alebo, ak rada kreslí, skicár by bol pre ňu dokonalým darčekom, do ktorého môže zaznamenávať svoje dielka.

 

➡️ Cena, ktorú ste ochotní zaplatiť za darček pre babku

Pri nakupovaní darčeka je vždy dôležité vziať do úvahy váš rozpočet. Mať stanovený rozpočet a nechať si peniaze bokom len na nákup darčekov je skvelý nápad. Takto neprekročíte sumu, ktorú plánujete minúť.

 

➡️ Príležitosť, na ktorú dar pre babku vyberáte

Keď nakupujete darček, zamyslite sa, aké je ročné obdobie. Je to možno darček na Vianoce? Sezónny darček pre domov babičky môže byť práve to, čo by sa jej páčilo. Ak má narodeniny, nikdy nemôžete nič pokaziť darčekom na mieru. Ak je napríklad Deň matiek za rohom, hľadajte niečo, čo je jedinečné a čo by hovorilo z jej duše.

 

Následne by ste si mali položiť niekoľko otázok

👉 Koľko by ste mali minúť na darčeky pre babku?

Na túto otázku môžete odpovedať iba vy, pretože viete, čo je vo vašom rozpočte a čo nie. Vaša stará mama už vie, ako ju ľúbite, takže nemusíte utrácať svoje celoživotné úspory, len aby ste jej kúpili ten najdokonalejší darček pod slnkom. Najlepšie je rozhodnúť sa o množstve peňazí, ktoré chcete minúť, skôr ako začnete nakupovať. Snažte sa tieto peniaze nechať pridelené na tento darček a iba tieto peniaze použite pri nakupovaní. Týmto spôsobom vás nebude lákať prekročiť rozpočet. Vaša stará mama by nechcela, aby ste utratili veľa peňazí. Nakoniec, ako sa hovorí, dôležitá je myšlienka, nie čo najvyššia cena darčeka.

 

👉 Čo môžete darovať babičke k narodeninám?

Narodeniny sú takou zvláštnou príležitosťou. Je to čas na oslavu blízkych, v tomto prípade to je babička. Existuje toľko skvelých možností, ktoré by babička milovala. Nájdete vždy svoju babku v kuchyni ako pripravuje chutnú večeru? Je pravdepodobné, že je to úplná labužníčka, a v takom prípade existuje toľko skvelých kuchynských pomôcok a darčekov, ktorými ju môžete obdarovať. Ak ju baví príroda a pobyt na čerstvom vzduchu, skvelý nápad je naplánovať pre ňu výlet. Môže to byť čokoľvek, od malého intímneho pikniku s vami, vstupeniek na jej obľúbené predstavenie, až po let balónom. Voľba je úplne na vás.

 

👉 Čo by som mal dostať svojej babke na Deň matiek?

Deň matiek je úžasný sviatok, všetko o oslavách tých, ktoré dali život našim rodičom, a ktoré nakoniec dali život nám. Dary na Deň matiek môžu byť niečím krásne osobným. Veľmi rada trávi čas zdobením svojho domova? Ručne vyrobený darček by mohol byť správna voľba. Ručne vyrobené darčeky sú také výnimočné a určite si ich bude vaša babka vážiť v nasledujúcich rokoch. Sladký darček môže byť jednoduchý a zároveň jedinečný darček. Bude si pochutnávať na vynikajúcom jedle aj na trávení času so svojimi vnúčatami. Originálne a osobné darčeky sú tiež vždy vynikajúcou voľbou.

 

👉 Ako si môžem vybrať ten pravý darček pre moju starú mamu?

Pri výbere darčeka pre babičku záleží na rôznych faktoroch. Popremýšľajte, čo ju baví, a samozrejme, aká je jej osobnosť. Je trochu staromódna? Výzdoba jej domu by bola vynikajúcou voľbou ako darček. Ide vaša babka takpovediac s dobou? Bolo by vhodné možno niečo v duchu elektronickej čítačky, takže si môže prečítať svoje obľúbené knihy priamo v kabelke, nech už ide kamkoľvek.

 

💡 Tip: Prečítajte si článok Darčeky pre mamu alebo Ako vybrať ten najlepší darček pre otca a potešte tých, na ktorých vám v živote najviac záleží.

 

Tipy a nápady na darček pre babku

Vaša babička tu bola vždy, aby vás rozmaznala, takže teraz ste na rade vy, aby ste ju rozmaznali. Darujte jej darček, o ktorom nevedela, že tieto Vianoce dostane, či už je to predmet, ktorým si vyzdobí svoj domov, alebo štýlový doplnok do šatníka. Ak chcete nájsť pre ňu darček, ktorý ozvláštni toto sviatočné obdobie, pozrite si tieto nápady na vianočné darčeky pre babičku. A nielen tie. Inšpirujte sa a vyberte darček pre babku aj k inej príležitosti ako sú narodeniny či meniy.

 

Deky a prehozy – Dajte svojej babičke darček v podobe luxusnej deky alebo prehozu. Ak chcete, aby sa počas chladnejšieho sviatočného obdobia ešte viac zahriala, zaobstarajte jej hrubú vlnenú prikrývku. Produkty z mäkkej bavlny sú priedušné a vhodné pre celoročné použitie. Dokonca sa ľahko aj čistia. Vyberte si deku s farbou a textúrou, ktorá doplní vzhľad jej pohovky. Alebo skrášlite jej obývačku krásnym dekoračným vankúšom.

 

⭐ Kabelky a iné doplnky – Nájdite kabelku pre svoju babičku, ktorou sa bude rada chváliť. Taška, ktorá je ľahká, ale má stále všetok potrebný priestor pre jej každodenné veci, sa k nej perfektne hodí. Kabelky s pohodlnými remienkami sa ľahšie prenášajú, preto hľadajte kabelku so širokým popruhom cez rameno alebo polstrovanými rúčkami. Či už dáva prednosť decentnému modelu alebo honosnej dizajnérskej kabelke, je to vždy skvelý doplnok, ktorý podčiarkne každý štýl. Taktiež medzi štýlové doplnky môžeme zaradiť krásne šatky či klobúky, ktoré nesmú chýbať žiadnej žene bez rozdielu na vek.

 

⭐ Personalizované šperky – Šperky sú ideálne na vyzdvihnutie osobnosti vašej babky alebo na zvýraznenie konkrétneho oblečenia. Prispôsobené šperky majú svoj vlastný sentimentálny nádych. Darujte svojej babičke efektný prívesok na retiazku alebo náramok s vygravírovaným zmysluplným menom alebo vetou, alebo si môžete zvoliť jedinečné korálky či prívesky, ktoré jej budú pripomínať čas, ktorý ste spolu strávili. Personalizované šperky sú jedinečným darčekom, ktorý si zaručene obľúbi.

 

⭐ Výrobky do kúpeľa či kozmetika – Nechajte babičku rozmaznávať sa doma v kúpeľoch a kúpte jej nejaké nové výrobky do kúpeľa. Nechajte jej bomby do kúpeľa, telové peelingy a šampóny pod vianočným stromčekom. Tieto darčeky premenia jej čas v kúpeľni na relaxačný a aromatický zážitok. Kefy s dlhou rukoväťou, sieťované pufy a mäkké žinky dotvoria zážitok z kúpeľa a plyšový župan ju povzbudí k relaxácii aj po jeho ukončení.

 

⭐ Záhradka – Ak má vaša babička doma záhradku, v ktorej trávi veľa času, zaobstarajte jej darček, aby ste jej tento čas ešte viac vylepšili. Záhradná stolička alebo ležadlo jej umožňuje nádherné vonkajšie sedenie, zatiaľ čo ona sama zrezáva kríky alebo relaxuje pri pohári limonády. Vymeňte jej staré záhradné náradie za novú sadu zodpovedajúcich nástrojov, ako sú stierky, hrable, nožnice a ďalšie predmety. Nebude sa vedieť dočkať chvíle, keď vyjde na svoju milovanú záhradku.

 

⭐ Sady riadu alebo čajové súpravy – Ak sa v kuchyni vašej starej mamy vždy niečo špeciálne varí, možno je čas, aby ste jej zaobstarali novú súpravu riadu. Na tohtoročné Vianoce alebo iný sviatok jej doprajte dostatok hrncov, panvíc a pokrievok, ktoré nahradia všetok jej opotrebovaný riad. Kuchynský riad je dodávaný v rôznych farbách a materiáloch, takže si môžete ľahko vybrať súpravu, ktorá je v súlade s preferenciami kuchyne a varenia vašej babičky. Taktiež jej môžete skrášliť kuchyňu krásnou čajovou sadou s nejakým zaujímavým motívom.

Krásne vyrobená čajová súprava je ideálna pre každú babičku. Či už ju baví zabávať hostí alebo ráno popíjať šálku čaju, vaša stará mama určite ocení čajovú súpravu. Vzhľadom na to, že dnešný trh ponúka množstvo druhov riadu, určite nájdete takú súpravu, ktorá bude zodpovedať jej štýlovým preferenciám.

 

⭐ Rámy na obrazy – Pomôžte svojej babičke vážiť si zábavné chvíle, ktoré ste spolu zdieľali, so sentimentálnymi obrázkami v nádherných rámoch obrázkov. Rámy na fotografické koláže vám umožňujú zobrazovať fotografie v zábavnom usporiadaní, ktoré vylepší vzhľad každej steny. Vaša babička si bude tento vianočný darček vážiť, pretože jej dá príležitosť hrdo vystaviť fotografie svojich vnúčat. Stavte na fotoplátno alebo klasické fotografie či dokonca fotoknihu, ktorá zachytáva tie najkrajšie okamihy vášho spoločného života.

 

⭐ Oblečenie či papuče – Počas chladnej zimnej sezóny udržujte babičku v teple pomocou útulnej hrejivej vesty z ovčej vlny. Svetre sú ideálne na deň s dievčatami alebo na relaxačnú noc. Vyberte kúsok, ktorý bude nielen hrejivý, ale aj štýlový. Cardigany so zapínaním na gombíky sú obzvlášť útulné možnosti, zatiaľ čo otvorené vesty poskytujú neformálnejšie teplo. Taktiež jej doma nesmú chýbať teplučké papuče.

 

⭐ Tablet – Vaša stará mama nemusí byť technologicky zdatná, aby si mohla vychutnať elektronické vianočné darčeky. Tablet na čítanie kníh a časopisov je pre vašu babičku dostatočne jednoduchý a má funkcie, ktoré uľahčujú čítanie, napríklad premenlivé veľkosti písma a svetlá obrazovka. Na tablete jej môžete dokonca nastaviť obľúbenú streamovaciu službu, vďaka ktorej bude môcť sledovať svoje obľúbené programy a filmy. Alebo, ak jej dosluhuje televízor, skúste sa obzrieť po nejakej dobrej akcii a ani veľa neminiete. Určite dobre viete, že babky pred telkou rady trávia čas hlavne večer. Skvelý tip na darček pre babku je napríklad aj robotický vysávač. Ten jej pri domácich prácach neskutočne pomôže a zaručene takýto darček sama ocení.

 

⭐ Relax a wellness – Nie je nič lepšie ako zregenerovať telo a oddýchnuť si v kúpeľoch či niekde na skvelej masáži. Alebo všetko dokopy. V dnešnej dobe tieto moderné zariadenia ponúkajú mnoho zaujímavých a zdraviu prospešných masáží a ďalších procedúr. Popritom môže navštíviť saunu, vírivku alebo bazén. Po takomto dni občas zatúži každý z nás. Určite urobíte radosť aj vašej babke.

 

⭐ Masážne prístroje na telo  – Máte pocit, že vaša babička má všetko? Masážny prístroj na nohy je luxus, ktorý pravdepodobne nemá, a je vianočným darčekom, ktorý ju bude baviť ďalšie roky. Masážne prístroje na nohy sú vynikajúce na zlepšenie obehu, stimuláciu svalov a zmiernenie bolesti. Mnoho masážnych prístrojov na nohy má rôzne funkcie, vďaka ktorým si môže zvoliť masážny prístroj zameraný na konkrétne problémy, s ktorými sa vaša babička môže stretnúť. Taktiež ale môžete staviť na iný druh masážneho prístroja, či už na chrbticu alebo celé telo.

 

⭐ Praktické spotrebiče  – Vaša babička sa za tie roky určite tvrdo narobila, či už v práci alebo doma. Prečo by ste ju teda nemohli obdarovať takou umývačkou riadu, ktorá jej uľahčí domáce práce? Opýtajte sa jej však najskôr, či si ju skutočne želá, pretože niektoré babky, čudujte sa svete, umývanie riadu zbožňujú a nevedia si bez tejto práce predstaviť deň. Ak by však takýmto spotrebičom nepohrdla, máme pre vás tip.

Jedna z týchto umývačiek riadu ju isto poteší:

💡💡 u nás nájdete celý test umývačiek riadu

 

Darčeky pre zdravie – Všetci dobre vieme, že ako roky pribúdajú, aj zdravie sa hlási k slovu. Nemusí to byť samozrejme nič vážne, no dopĺňanie vitamínov nikdy nie je na škodu. Alebo doprajte svojej babke skvelý spánok v podobe naozaj kvalitného matraca. Výber je skutočne obrovský a babku ním určite potešíte, keďže kvalitné matrace dokážu predchádzať aj bolestiam chrbtice.

Vyberte napríklad niektorý z týchto modelov matracov:

Dormeo Ergo Comfort Matrac na posteli pre jednu osobu
309,99 €
Dormeo Siena Matrac Siena
131,99 €

💡💡 u nás nájdete celý test matracov Dormeo

 

⭐ Maliarske sady a spotrebný materiál – Maľovanie je skvelý spôsob, ako sa vaša babička môže uvoľniť a preskúmať jej tvorivú stránku. Uľahčite jej to tým, že jej dodáte jednoduchú, ale zábavnú súpravu na maľovanie. Alebo ak sa chce slobodne prejaviť, darujte jej jednoduchú sadu akvarelových alebo akrylových farieb. Pre babičku, ktorá miluje umelecké umenie alebo potrebuje len relaxačný čas, je to skvelý darček, ktorý si môže vychutnať, kedykoľvek sa jej páči.

Štetce a plátno na maľovanie

 

Remeslá a šitie – Udržujte jej myseľ ostrú a ruky plné práce tým, že jej darujete remeselné potreby. Ak vaša babička rada šije, nájdite jej materiály na šitie ako farebné nite, rolku látky alebo nový šijací stroj. Pre babičku, ktorá miluje hľadanie nových koníčkov, je výroba šperkov alebo zdobenie pečiva jednoduchá, s minimálnymi potrebami.

Bavlnky na šitie, nožnice a meter

 

Nezabudnite darček pekne zabaliť

Nezabudnite na to, že darček v igelitke zrovna nerobí najlepší dojem. Ideálny nápad je darček pre babku pekne zabaliť, aby ju zaujal hneď na prvý pohľad. Môžete si dať darček zabaliť v rôznych predajniach, ktoré túto službu ponúkajú alebo to môžete urobiť veľmi jednoducho aj sami doma. Tu je niekoľko šikovných nápadov, ako na to.

👉 10 šikovných nápadov, ako zabaliť darčeky pre babku:

10 Fantastic Gift Wrap Ideas / 10 EASY GIFT WRAPPING IDEAS AND HACKS

 

💡 Vedeli ste že…

Na obdarovanie vašich najbližších je počas roka naozaj veľa príležitostí. Či už ide o narodeniny, meniny, MDŽ, Deň matiek, Deň otcov alebo rôzne výročia. Prečítajte si našich sprievodcov výberom darčekov a inšpirujte sa:

 

Zdroje informácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre

moja mamka je už babka a ked mala narodeniny, tak sme jej kupili sedaci vak wegett. Rada číta knihy a preto sme jej vybrali vak, aby mala kde čítat knihy a pit kavu . Vak sa jej velmi pači

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.