Otestovali sme matrac Dormeo Ergo Comfort – ako sa na ňom spí? (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
Matrac na posteli pre jednu osobu
 • 200 × 80 cm: Áno
 • 200 × 90 cm: Áno
 • 200 × 140 cm: Áno
 • 200 × 160 cm: Áno
 • 200 × 180 cm: Áno
 • Nosnosť: 130 kg
 • Hrúbka: 20 cm
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Matrace
339,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Dormeo.sk

Potrebujete vymeniť svoj starý matrac za nový, no neviete sa rozhodnúť pre ten správny? Na to, či je správnou voľbou práve matrac Dormeo Ergo Comfort, sa pozrieme v tejto recenzii. Tento matrac má obojstranné jadro, vďaka ktorému si vyberiete tvrdosť matraca presne podľa vašich požiadaviek. Je jedno, aká je vaša preferovaná poloha spánku, matrac sa prispôsobí vášmu telu a dopraje vám ničím nerušný spánok. Matrac sa vyrába v rôznych rozmeroch, preto je vhodný pre jednotlivca aj pre pár. Prečítajte si, čím sa ešte tento matrac vyznačuje.

Čítať viac...

kde kúpiť
Dormeo.sk ⭐️ známa značka kvalitných matracov už od roku 2002
⭐️ technológia Octaspring (penové pružiny) používaná v matracoch
⭐️ pri objednávke od 100 € je možná platba na splátky
⭐️ osobný odber je možný v jednej z 47 predajní po celom Slovensku
339,99 € Do obchodu Dormeo.sk

Porovnanie - Rozmery

Rozmery Dormeo Ergo Comfort v porovnaní s víťazmi testu matracov

Matrac na posteli pre jednu osobu
Dormeo Ergo Comfort
Ľudová voľba Benab Zero
Benab Zero
Pre náročných Dormeo Matrac Lux
Dormeo Matrac Lux
Zlatá stredná cesta Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE
Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE
Cena339,99 €112,00 €999,99 €256,00 €
200 × 80 cmÁnoÁnoÁnoÁno
200 × 90 cmÁnoÁnoÁnoÁno
200 × 140 cmÁnoÁnoÁnoÁno
200 × 160 cmÁnoÁnoÁnoÁno
200 × 180 cmÁnoÁnoÁnoÁno
Nosnosť (kg)130110130140
Hrúbka (cm)20183024

Porovnanie - Najdôležitejšie parametre

Najdôležitejšie parametre Dormeo Ergo Comfort v porovnaní s víťazmi testu matracov

Matrac na posteli pre jednu osobu
Dormeo Ergo Comfort
Ľudová voľba Benab Zero
Benab Zero
Pre náročných Dormeo Matrac Lux
Dormeo Matrac Lux
Zlatá stredná cesta Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE
Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE
Cena339,99 €112,00 €999,99 €256,00 €
TvrdosťStredne tvrdé, TvrdéStredne tvrdéVeľmi mäkké, Stredne mäkké, Mäkké, Stredne tvrdé, Tvrdé, Veľmi tvrdéStredne tvrdé
Tvrdosť jednej strany33-3
Tvrdosť druhej strany44-4
UrčeniePartnerskýPartnerskýPartnerskýPartnerský
MateriálBIO pena, Pamäťová penaPUR pena, Kokosová doskaBIO pena, Pamäťová pena, Taštičkové pružinyHR pena (studená), Pamäťová pena, Taštičkové pružiny, Kokosová doska, VISCO pena
ZdravotnýÁnoÁnoNeuvedenéÁno
OrtopedickýÁnoNieNeuvedenéÁno
Zóny (počet)3759
Snímateľný/prateľný poťahÁnoÁnoÁnoÁno
Teplota prania poťahu (°C)4060-60
Aloe vera poťahNieNieNieNie
Typ vyžadovaného roštuVšetky typyLamelovýLatkový, LamelovýLatkový
Vhodný na polohovací roštNeuvedenéNieNeuvedenéNie
Záruka (roky)153155

Matrac Dormeo Ergo Comfort a jeho charakteristika

Matrac Dormeo Ergo Comfort vznikol spojením odborných znalostí Dormeo odborníkov na spánok a Kosmodisk špecialistu na chrbticu. Je navrhnutý tak, aby poskytoval chrbtu maximálnu oporu, správne zakrivenie chrbtice a uvoľnenie reflexných bodov. Základom matraca je inovatívna konštrukcia jadra. Stredná ergonomická vrstva sa prispôsobuje vašim pohybom bez ohľadu na vašu postavu, výšku alebo spánkovú polohu a vašu chrbticu udržuje v správnej polohe.

Biely matrac jednolôžko na posteli

Matrac sa vyrába vo viacerých bežných rozmeroch

 

Matrac poskytuje dvojitú tvrdosť a vy si tak môžete vybrať strednú až tvrdú pevnosť matraca. Jeho výška je 20 cm. Poteší vás aj snímateľný poťah, ktorý sa môže prať v práčke a zaručuje zdravé a čisté prostredie bez baktérií, roztočov a nepríjemného zápachu. Výhodou je, že pri partnerskom matraci si môže každý zvoliť tvrdosť takú, aká mu vyhovuje. Zabezpečuje to dvojité jadro, ktoré tvorí jeden celok (2 samostatné jadrá v dvojitom matraci s veľkosťou od 160 cm).

 

Zloženie matraca

Popis častí matraca

Zloženie matraca Dormeo Ergo Comfort:

 1. Tvrdšia modrá vrstva s výškou 6 cm z peny Ecocell® s otvorenou štruktúrou – špeciálna prispôsobiteľná pena je priedušná a poskytuje mimoriadne pohodlie a podporu. Vďaka vetracím kanálom je pena pružnejšia a umožňuje lepšie prúdenie vzduchu.
 2. Priedušné kanály v pene Ecocell® – spĺňajú dve funkcie – pena sa viac prispôsobí a prispieva k lepšiemu prúdeniu vzduchu. Matrac je priedušnejší a ľahšie sa udržiava.
 3. Vrstva Ergo s výškou 6 cm – tvar tejto jedinečnej vrstvy bol navrhnutý podľa tvaru výrobku Kosmodisk® – zdravotnej pomôcky na chrbticu a zmiernenie bolesti krížov.
 4. Mäkšia biela vrstva s výškou 6 cm z peny Ecocell® s vetracími kanálmi – špeciálna prispôsobiteľná pena je priedušná a poskytuje mimoriadne pohodlie a podporu. Vďaka otvorenej štruktúre je pena pružnejšia a umožňuje lepšie prúdenie vzduchu.
 5. Pamäťová pena s výškou 2 cm všitá v poťahu – dokonale sa prispôobí krivkám vášho tela
 6. Vrchný poťah so štyrmi rúčkami je možné prať v práčke – vrchný poťah možno vyzliecť. Nemusíte prať celý poťah, stačí vyzliecť vrchný biely poťah a oprať ho.
 7. Poťah s ochrannou vrstvou CleanEffect® – táto vrstva zabraňuje množeniu baktérií a roztočov. Matrac zostane dlho svieži a bez zápachu.

 

Hlavné prednosti matraca Dormeo Ergo Comfort

Dvojitá tvrdosť

Matrac Ergo Comfort má obojstranné jadro, vďaka ktorému si vyberiete tvrdosť matraca. Môžete si vybrať strednú až tvrdú pevnosť matraca. Jedna strana matraca je vyrobená z mäkšej peny Ecocell®, ktorá je biela a druhá strana z tvrdšej peny Ecocell® v modrej farbe. Ak dáte navrch mäkšiu bielu vrstvu, matrac bude mäkší. Ak dáte navrch tvrdšiu modrú vrstvu, ktorá je prešitá 2 cm pamäťovou penou, povrch matraca bude tvrdší. Tvrdosť zmeníte jednoduchým obrátením matraca.

Vnútro matraca po odzipsovaní poťahu

Vrstvy matraca schované pod poťahom

 

Dvojitá tvrdosť je výhodou aj pri manželských, resp. partnerských matracoch. S partnerom si totiž môžete zvoliť tvrdosť matraca, ktorú máte radi. Matrace široké 160 cm a viac majú dve samostatné duálne jadrá v jednom poťahu. Matrac však vždy tvorí jeden celok. Jednoduchým otočením matraca na druhú stranu môžete vyskúšať druhú úroveň tvrdosti a pohodlia. Počas noci vás dokonca nebude rušiť ani prehadzovanie v posteli.

 

Optimálna podpora chrbtice pri spaní

Tri zóny komfortu poskytujú podporu pre rôzne časti tela v akejkoľvek polohe. Matrac Ergo Comfort sa každú noc po dlhé roky dynamicky prispôsobí telu a správnemu zakriveniu chrbta, nech už spíte v akejkoľvek polohe. Inovatívna vrstva ERGO sa prispôsobí tvaru chrbtice, čím uspokojí vaše potreby. Pružiny sa dynamicky prispôsobia vašim pohybom v spánku. Matrac podporuje správnu polohu v spánku a poskytuje zdravý spánok.

Pohľad na matrac zblízka

Matrac disponuje tromi zónami pohodlia

 

Antibakteriálny a antialergický poťah

Pamäťová pena zapracovaná do mäkkého poťahu sa vášmu telu výborne prispôsobí. Poťah je navyše maximálne hygienický. Vrchný poťah s viskózou pomáha matracu odvádzať vlhkosť a má chladiaci účinok. Okrem toho matracu dodáva zaujímavý lesk. Poťah je navrhnutý technológiou CleanEffect®. Predstavuje efektívnu ochranu proti prachovým roztočom, baktériám a pachom. Viskózové vlákna majú skvelú absorbčnú schopnosť, takže budete spať v suchom a čistom prostredí. Snímateľný vrchný poťah je vyrobený z kvalitného materiálu príjemného na dotyk a jednoducho ho len odzipsujete a operiete.

Odzipsovaný poťah na matraci

Poťah je snímateľný a prateľný

 

Balenie a zloženie

Matrac vám kuriér privezie až k vám domov, preto s dopravou nebudete mať žiadne starosti. Matrac je kompresne a vákuovo zabalený a stočený do valca, ktorý je chránený v dvoch plastových fóliách. Vďaka tomu sa matrac nezašpiní počas prepravy a bude bezpečne uložený.

Ako vybaliť a rozložiť matrac:

Návod na rozloženie matraca iMemory S Plus

 

Porovnanie s konkurenčnými modelmi

 Dormeo Ergo ComfortPanmatraci SKOK and GO EXCLUSIVEDormeo Air Comfort PlusMPO Memory Comfort
VýrobcaDormeoPanmatraciDormeoMPO
Tvrdosťstredne tvrdýstredne tvrdýstredne tvrdý, tvrdýtvrdý, veľmi tvrdý
Materiál jadraPena Ecocell®, Ergo penaHR pena (studená), Pamäťová pena, Taštičkové pružiny, Kokosová doska, VISCO penaPUR pena, Pamäťová pena, Taštičkové pružiny, Penové pružinyPUR pena, Pamäťová pena, VISCO pena
Zdravotnýánoánonieáno
Ortopedickýánoánonieáno
Počet zón3937
Snímateľný/prateľný poťahánoánoánoáno
Záruka15 rokov5 rokov15 rokov2 roky
Cena339,99 €256,00 €549,99 €348,99 €

 

Recenzie na matrac Dormeo Ergo Comfort

Kvalitný spánok je základom zdravého života, preto ľudia nemajú problém si za kvalitný matrac aj priplatiť. A vďaka tomu máte možnosť ich skúsenosti neskôr nájsť na fórach na internete. Tieto recenzie človeka často presvedčia o kúpe, prípadne nekúpe daného produktu. O matraci Dormeo Ergo Comfort sme našli mnoho recenzií od zákazníkov. Prevládajú tie pozitívne, hlavne teda pohodlné a kvalitné prevedenie matraca. Taktiež je veľkou výhodou možnosť zvoliť si tvrdosť matraca a to aj pri partneroch.

Recenzie zákazníkov na matrac

Čo sa mínusov týka, ľudia spomenuli, že matrac treba odzipsovať vybrať a až potom otočiť a opäť zazipsovať, keď si chcú zmeniť jeho tvrdosť. Tento proces je trošku zdĺhavý, a lepšie by bolo, keby sa dá celý matrac len jednoducho otočiť. Treba však myslieť na to, že poťah matrac chráni a teda je jeho nevyhnutnou súčasťou. Pred prvým použitím môžete cítiť jemný zápach, ale to je tá „novota“ ako to bežne býva pri mnohých produktoch. Po krátkom čase zmizne.

Skúsenosti zákazníkov s matracom Dormeo

Viac recenzií → nájdete tu

 

Naša skúsenosť s matracom

Matrac doniesol kuriér a bol naozaj šikovne zabalený. V obale s vysatým vzduchom a následne zrolovaný do valca. Tým pádom nezaberá ani veľa miesta. Na naše prekvapenie bol aj ľahší ako bežný matrac a teda aj manipulácia s ním bola jednoduchá. Poťah matraca je príjemný na dotyk a jeho materiál pôsobí kvalitne.

Zabalený matrac Dormeo

Matrac nezaberá veľa miesta a nie je ani ťažký

 

Po použití môžeme skonštatovať, že sa na matraci leží príjemne bez ohľadu na spánkovú polohu. Po hodinách strávených za počítačom si oddýchla aj chrbtica, človek ráno vstane odpočinutý a nič ho nebolí. Ak teda chcete investovať do zdravého a kvalitného spánku, tento matrac môže byť dobrá voľba.

 

Porovnanie s modelom iMemory S Plus

 Dormeo Ergo ComfortDormeo iMemory S Plus
Výška20 cm20 cm
Počet zón33
Materiál jadraPena Ecocell®, Ergo penaPamäťová pena, Pena Ecocell, Penové pružiny Octaspring
TvrdosťStredne tvrdýMäkký, Stredne mäkký, Stredne tvrdý, Tvrdý, Veľmi tvrdý
Maximálna nosnosť130 kg140 kg
Obojstranné jadroánoáno
Umývateľný poťahánoáno
Pamäťová penaánoáno
Antibakteriálne ošetrenieánoáno
Octaspring®nieáno
Záruka15 rokov15 rokov

 

Zhodnotenie na záver

Matrac Ergo Comfort patrí medzi kvalitné matrace s jedinečnou päťvrstvovou skladbou navrhnutou pre maximálnu podporu, dynamickú prispôsobivosť a kvalitný spánok. Poskytuje optimálnu podporu chrbtice a zmierňuje bolesti chrbta a iných častí tela. Je vhodný pre každého bez rozdielu tvaru postavy, jeho výšky alebo preferovanej spánkovej polohy.

Matrac sa prispôsobí každému telu. Poťah je príjemný na dotyk a čo je výhodou, je aj prateľný. Človek sa ráno budí odpočinutý a nič ho nebolí. Zaskočiť vás môže jedine cena, ktorá je trochu vyššia a predstavuje 339,99 €. Do kvalitného a zdravého spánku sa však oplatí investovať.

 

💡 Tip Prečítajte si náš článok Vyberáme matrace Dormeo a porovnajte si ďalšie modely od tohto známeho výrobcu. 

Výhody

 • tvar Ergo 6 cm vnútornej vrstvy bol inšpirovaný Kosmodiskom
 • skúšobná doba 60 dní a predĺžená záruka 15 rokov
 • správna opora v akejkoľvek spánkovej pozícii
 • 3 zóny pohodlia
 • antibakteriálny a hypoalergénny matrac
 • vyzliekateľný a prateľný poťah

Nevýhody

 • poťah je krásny zvrchu a po bokoch, zospodu je len taká „divná látka“
 • iba stredne tvrdá alebo tvrdá strana

Záver recenzie: Komfort najmä pre tých, ktorí nemajú radi ani veľmi tvrdé, ale ani veľmi mäkké matrace - „ergomatrac“ s maximálnou možnou oporou chrbtice.

Hodnotenie autora
 • Pohodlie spánku
 • Tvrdosť matraca
 • Kvalita matraca
 • Kvalita poťahu
 • Manipulácia
 • Cena

Súhrn

Matrac pre každého, kto preferuje zdravý a pohodlný spánok s možnosťou voľby dvoch stupňov tvrdosti.

4.4

Matrac na posteli pre jednu osobu

✅ Cena: 339,99 €

Chcem Dormeo Ergo Comfort Dormeo.sk
Vývoj ceny Dormeo Ergo Comfort


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.