Ako vybrať darček pre muža – veľký sprievodca

Veronika Štrbová Téma 14. októbra 2020 2

Ako vybrať darček pre muža? Tak túto otázku si kladieme niekoľkokrát do roka. Či už sú to meniny, narodeniny, výročie alebo Vianoce, vybrať originálny darček pre muža je zväčša dosť ťažké. A určite nám dáte za pravdu, že dokonca ťažšie ako pre ženu alebo deti. Najdôležitejšie je danú osobu dobre poznať a vedieť, čo má rada, aké sú jej koníčky, či preferuje nejaký šport a podobne. Potom stačí už len trošku inšpirácie a problém máte vyriešený. Pomôcť vám môže aj náš sprievodca výberom darčekov pre mužov, ktorý toho ponúka naozaj veľa. Tak, poďme na to.

Pre koho vyberáte darček?

➡️ Pre manžela alebo priateľa

💡 Darčeky pre manžela alebo priateľa

Žena objíma mužaSo svojím partnerom trávite určite veľa času, preto môže byť darček aj osobnejší. Len vy najlepšie viete, čo by ho potešilo, čo mu doma najviac chýba alebo naopak, z čoho by nebol príliš nadšený.

Pri výbere darčeka pre vášho manžela alebo priateľa myslite však aj na tieto fakty:

 • ako dlho sa poznáte alebo spolu žijete
 • koľko má rokov
 • aké sú jeho záľuby a koníčky
 • aké oblečenie preferuje
 • akú hudbu počúva

👉 Vyberajte z nasledovných darčekov: ⤵

 

➡️ Pre brata

💡 Darčeky pre brata

Mladá žena s mužom - súrodenciSúrodenci sú si blízki a určite to nie je inak ani vo vašom prípade. Na tomto rodinnom vzťahu je skvelé to, že si môžete dovoliť zvoliť aj celkom vtipné darčeky a váš brat to zaručene pochopí a poteší ho to.

Pri výbere darčeka pre brata myslite na:

 • jeho záujmy
 • preferovaný štýl oblečenia
 • vek
 • zmysel pre humor

👉 Ponuka je naozaj bohatá: ⤵

 

➡️ Pre otca

💡 Darčeky pre otca

Muž so svojou malou dcérouVýber darčekov pre vlastného otca dá niekedy naozaj zabrať. Veď rodičia chcú pre nás len to najlepšie a nikdy si nevyžadujú konkrétne darčeky. Beztak je pre každého samozrejmosť obdarovať blízkeho aspoň maličkosťou. Ak si dávate na výbere darčeka pre otca veľmi záležať, máme pre vás niekoľko tipov na praktické darčeky.

Pre otca vyberajte darčeky podľa:

 • jeho koníčkov
 • podľa veku otca
 • podľa charakteristickej povahy
 • myslite napríklad aj na obľúbené kapely

👉 S čím určite zabodujete: ⤵

 

➡️ Pre dedka

💡 Darčeky pre dedka

Starý pán v modrej košeliPre starších ľudí sa ťažšie vyberajú darčeky, avšak nakoľko im roky pribúdajú, je dobré myslieť na ich zdravie. Pohodlný spánok v podobe kvalitného matraca a vankúša je ideálny darček. Alebo mobily pre seniorov, ktoré majú veľké tlačidlá, na ktoré dovidí aj váš dedko. Výber je tu tiež bohatý.

Čo môžete kúpiť svojmu dedkovi:

 • produkty pre zdravý spánok
 • elektroniku, ktorá mu uľahčí život
 • doplnky pre zdravie
 • pamätné darčeky v podobe rodinných fotiek

👉 Dedka potešíte napríklad takýmito darčekmi: ⤵

 

➡️ Pre kamaráta

💡 Darčeky pre kamaráta

Usmievavý mladý chlapecMať dobrého kamaráta nie je nikdy na škodu. A keď ste naozaj veľkí kamaráti, určite sa radi obdarúvavate navzájom. Premýšľate, aký darček mu kúpiť? Fantázii sa medze nekladú. Potešíte ho všetkým. Bude rád že ste naňho nezabudli a určite mu milým darčekom urobíte obrovskú radosť.

Na čo myslieť pri výbere darčeka pre kamaráta:

 • na jeho záľuby a koníčky
 • na jeho vek
 • preferované športy či kapely
 • na jeho celkovú osobnosť

👉 Pre kamoša vyberajte tu: ⤵

 

Ako postupovať pri výbere správneho darčeka pre muža

Všetci sme nadšení, keď sa blížia naše meniny, narodeniny alebo ak máme v blízkej dobe nejaké výročie. Tieto špeciálne dni dodávajú nášmu životu viac blaženosti a šťastia. Čo však robí tieto dni tak výnimočnými, sú darčeky, ktoré dostávate a dávate svojim blízkym. Darčeky vám môžu behom chvíle spríjemniť váš veľký deň. Niektorí ľudia majú radi prekvapenia, zatiaľ čo iní by najradšej darčeky roztrhali hneď, ako ich dostanú. Takmer všetci sme si však prešli situáciou, keď sa dotyčnej osobe náš darček nepáčil a iba sa tak akoby tváril, že sa mu páči. Už sa do takejto situácie určite nechcete dostať. Nechcete predsa zničiť niečí výnimočný deň len preto, že ste nevedeli nič o tom, čo sa danej osobe páči alebo nepáči.

Aj keď ste veľkým fanúšikom nakupovania, výber správneho darčeka môže byť jednou z najnáročnejších vecí. Pri kúpe darčeku pre niekoho treba brať do úvahy veľa faktorov, od obmedzeného rozpočtu až po osobné preferencie, všetko treba vážne zvážiť a snažiť sa eliminovať prípadné chyby. Ale s pomocou pár rád nájdete ten najlepší darček pre vašu blízku osobu. Takže, ak nemáte tušenie o nákupe darčekov, stačí prejsť náš zoznam a hneď budete vedieť, ako pre niekoho vybrať ten pravý darček.

💡 TIP: Chcete vybrať darček aj pre ženu? Pri výbere vám pomôže náš sprievodca – Ako vybrať darčeky pre ženu. Zabudnúť by ste však nemali ani na tých najmenších a preto si pozrite aj návod, ako vybrať darčeky pre deti.

 

Na čo treba myslieť pre kúpou:

 1. Vytvorte si zoznam želaní – Mali by ste osobu veľmi dobre poznať, aby ste vybrali ten najlepší darček. Začnite tým, že urobíte zoznam všetkého, čo sa jej páči, vrátane drobných detailov. Napríklad, ak človek miluje cestovanie, potom vyhľadajte darčeky pre cestovateľov ako mapy alebo cestovné denníky alebo, ak ten človek rád číta, urobte si zoznam kníh, ktoré by si rád prečítal. Poznačte si všetky možné nápady na darčeky, potom sa pohodlne usaďte a všetko analyzujte. Pokúste sa nájsť niečo, čo oslávenec potrebuje a naozaj by ho to potešilo. Investícia času do zoznamu vám poskytne jasnejší obraz o všetkom.
 2. Niečo exkluzívne a špeciálne – Dary sa zameriavajú na to, aby sa ľudia cítili čo najlepšie a skutočne špeciálne. Je dôležité, aby darček, ktorý si vyberiete, bol veľmi exkluzívny a spoľahlivý. Nemusí to byť veľmi drahé, ale malo by to byť pre človeka zmysluplné a významné. Snažte sa zohnať niečo, čo mu pripomenie krásnu spomienku alebo udalosť. Fotka v rámčeku, na ktorej ste spolu alebo denník s obľúbenými citátmi alebo s čímkoľvek, čo by vás mohlo spojiť, môžu ešte viac zvýrazniť jeho výnimočný deň.
 3. Vyhýbajte sa stereotypom – Aby ste vybrali ten správny darček, musíte prelomiť stereotypy. Namiesto toho, aby ste stavili takpovediac na klišé, skúste trochu experimentovať a spoznajte toho človeka viac. Prvoplánové darčeky nie sú len nudné, ale človek má tiež pocit, akoby ste nevyvinuli dostatočné úsilie. Vždy sa snažte byť kreatívny s nápadmi, môžete nájsť pomoc aj na internete a niečo vyrobiť sami. Môžete si dokonca predsa len kúpiť klišé darček, ale to, ako ho budete prezentovať, môže veľa povedať o vašom úsilí.
 4. Nejde o peniaze – Je najvyšší čas, aby ste prelomili mýtus, že perfektné sú iba drahé darčeky. Ak máte k dispozícii viac peňazí, samozrejme, môžete určite kúpiť niečo honosnejšie a exkluzívnejšie, ale ak máte nízky rozpočet, nemusíte sa obávať. Získajte niečo, čo zodpovedá vášmu rozpočtu, a potom to môžete “vyšperkovať” vo svojej réžii.
 5. Pridajte svoj čarovný nádych – Bez ohľadu na to, aký darček ste kúpili, vždy do neho vložte svoj “malý dotyk”. Na darček môžete priložiť pohľadnicu alebo dokonca nejakú malú poznámku, aby bol osobný a vzrušujúci. Skúste sa s danou osobou spojiť a pridať niečo, čo vám ju bude vždy pripomínať a vyčarí jej úsmev na tvári.

 

💡 TIP: Ak je váš priateľ, brat, otec či dedko rodený domáci kutil, môžete vybrať napríklad aj takéto praktické náradie do dielne či do záhrady.

 

Tip na darček pre muža, špeciálne dobrodružné darčeky

Väčšina mužov tiež miluje dobrodružstvo a adrenalín. Tak prečo mu to nedopriať prostredníctvom darčeku? Ideálna môže byť napríklad jazda na štvorkolke alebo vedenie luxusného alebo športového vozidla. Najlepšie darčeky pre mužov si vyžadujú adrenalín a vzrušenie, preto by nemusel byť krok vedľa ani taký let balónom, zoskok padákom, vyhliadkový let alebo dokonca bungee jumping. Aj napriek tomu, že vychytávky ako diaľkovo ovládaný vrtuľník alebo moderný plynový gril majú čo ponúknuť, niektorým mužom bijú srdcia rýchlejšie. Preto, ak poznáte oslávenca dokonale a viete, že by takýmto darčekom určite nepohrdol, neváhajte.

Naopak, ak má daná osoba už dobrodružstiev dosť a preferuje skôr oddych a relax, doprajte mu ho napríklad v podobe wellness poukazu v obľúbenej destinácii. Nič nie je predsa lepšie, ako na nejaký čas vypnúť a nabrať nové sily a energiu do ďalších dní. Wellness, bazény, sauny a masáže či rôzne procedúry, ktoré majú pozitívne účinky na zdravie a psychiku človeka, dokážu vždy potešiť. Aj to môže byť teda vhodný darček pre muža k narodeninám alebo akémukoľvek inému sviatku. A ak by vám náhodou skutočne došli nápady alebo si myslíte, že osoba, ktorú by ste chceli niečím obdarovať, je príliš náročná na darčeky, stavte jednoducho na peňažnú darčekovú poukážku, s ktorou už urobí to, čo uzná sama za vhodné.

 

Ako vyzerá originálny darček:

 • zodpovedá preferenciám (hobby, šport, štýl atď.) obdarovaného
 • je mimoriadny a nikdy nebol videný jeho príbuznými alebo priateľmi
 • vyjadruje, že bol vybraný s láskou a že darca o ňom skutočne premýšľal
 • obsahuje vtipné prekvapenie alebo poznámky
 • je praktický, prípadne uľahčuje každodenný život
 • zaisťuje dobrú náladu z dlhodobého hľadiska a neustále pripomína túto príležitosť
 • je personalizovaný a individuálne prispôsobený príjemcovi
 • slúži na zábavu a nedáva nude žiadnu šancu
 • vyzerá “cool” a je to skutočný pútač pozornosti

 

💡 TIP: Ak je vám daná osoba blízka a viete, čo by ju mohlo potešiť, dobrou voľbou je aj nejaký osobný hand-made darček vyrobený ručne a z lásky od vás.

 

Čo nikdy nekupovať

Ak danú osobu až tak dobre nepoznáte, aby ste dokonale vedeli, čo ju môže alebo nemusí potešiť, stavte na istotu. Častokrát jej životný štýl, obľúbené koníčky a samotná povaha napovedia najviac o tom, čo by ju potešilo. Určite preto nekupujte konkrétne CD s kapelou, o ktorej neviete, či ju má daný človek rád. Nekupujte ani oblečenie, nemusíte trafiť správnu veľkosť a už vôbec nie štýl. A určite nekupujte mužom plyšové hračky. Nech sú akokoľvek milé, nebude to správna voľba a určite ho takýmto darčekom nepotešíte.

Pri kúpe darčekov pre muža nemyslite na to, čo sa páči vám, ale na to, čo by jeho skutočne potešilo. Taktiež sa vyhnite takým darčekom, ktoré by poukazovali na jeho nedokonalosti, aby ste ho nechtiac neurazili. Takže úplne nevyhnutné je pri kúpe darčeka pre muža vcítiť sa doslova do jeho kože a máte vyhraté.

 

Nezabudnite na balenie

Čerešničkou na torte je celkové balenie darčeka. Darček pre muža alebo pre kohokoľvek iného dokáže zaujať hneď na prvý pohľad a to svojím originálnym balením. Existuje mnoho spôsobov, ako darček zabaliť. Či už zvolíte len darčekovú tašku alebo peknú krabičku, je to naozaj dôležitý krok pri darovaní darčeka blízkej osobe. Určite poteší aj nejaký milý odkaz, poznámka alebo citácia, ktorá osobu dokonale vystihuje a dodá jej pocit, že vám na nej naozaj záleží.

👉 Na videu máte niekoľko originálnych spôsobov na zabalenie darčeka:

20 ELEGANT GIFT WRAPPING IDEAS EVERYONE WILL LOVE

 


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre

nášho ocina tešia praktické darčeky, ktoré môže doma zúžitkovať a keďze má rád zabíjačky, rozoberanie a varenie, tak sme s bráchom zohnali brúsiace kamene cez supernože, aby si tie svoje nože poriadne nabrúsil a bol nadšený čo nás naozaj hreje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.