Tipy na najlepšie darčeky na Vianoce 2021 pre mužov, ženy, deti a rodičov

Veronika Štrbová Téma 25. februára 2021 0

Vianoce sa pokladajú za sviatok pokoja a tento čas by sme mali stráviť hlavne so svojou rodinou. Nikto si ich ale nevie už v dnešnej dobe predstaviť bez darčekov. Niekto má rád klasiku a napríklad také ponožky či vianočný sveter so sobom pokladá za samozrejmosť. Naopak, iní by už najradšej na takéto darčeky zabudli a premýšľajú skôr nad tým, čím originálnym svojich blízkych potešiť. Možností je v tomto prípade naozaj veľa, stačí si už len vybrať. A ako postupovať pri tomto výbere, sa dozviete v našom článku. Pozrite si tipy na najlepšie darčeky na Vianoce pre mužov, ženy deti a rodičov a obdarujte ich niečím skutočne zaujímavým, čo im vyčarí úsmev na tvári.

👉 Čo si najviac prajú na Vianoce ženy ⤵

 

👉 Mužov na Vianoce môžete potešiť týmito darčekmi ⤵

👉 S čím určite zabodujete u detí (podľa veku) ⤵

 

👉 Tipy na darčeky pre rodičov ⤵

 

Ako vybrať darčeky na Vianoce pre celú rodinu

➡️ Darček vyberajte podľa toho, aký máte k obdarovanej osobe vzťah

Toto je jeden zo zásadných faktorov, ktorý výber darčeka určuje a uľahčuje. Tým je vzťah, ktorý k obdarovávanej osobe máte. Samozrejme, že inú vec vyberiete pre babičku, odlišnú pre kolegu a ďalšiu pre kamarátku. Zdá sa to ako samozrejmosť, ale mnoho nevhodne vybraných darčekov pramení práve z toho, že človek nepremýšľa, ako môže taká vec na konkrétneho obdarovaného pôsobiť. Tiež je dobré sa vyvarovať takzvaných univerzálnych darčekov. Každý v živote už nejaký taký dostal – veci ako hrnčeky, sviečky a podobne. Takéto veci väčšinou končia v koši, alebo sa odovzdajú ďalej počas najbližších Vianociach.

 

➡️ Opýtajte sa priateľov, rodiny

Ideálny spôsob, ako zistiť, čo by si prial človek, pre ktorého darček vyberáte, ak ho nepoznáte dostatočne dobre, je opýtať sa jeho blízkych. Tí dokážu poradiť takú vec, ktorá bude v súlade so záujmami a osobnosťou obdarovaného. Pri výbere by ste si mali dávať pozor na primeranosť svojej voľby. Prehnane drahý dar druhého zaväzuje, môže vzbudiť pocity, že čakáte podobne náročnú vec na oplátku. A tak ani neurobí dotknutému radosť. Takže, ak ste bohatší než váš priateľ / priateľka, nekupujte hneď najnovší model smartphonu alebo modré z neba.

 

➡️ Originálne darčeky urobia najväčšiu radosť

Nemusíte vždy obdarovávať predmetom. Často dotyčného potešíte oveľa viac zážitkovým darčekom. Možností je veľa, stačí len pohľadať na internete. V takom prípade je ale nutné byť si svoju voľbou stopercentne istý. Človek, ktorý trpí závratmi, totiž zoskok padákom určite neocení. Naopak, ak váš dedko, otec alebo priateľ milujú rýchle autá, je poukážka na jazdu luxusným autom tým pravým darčekom.

 

➡️ Nepokaziť dojem

Pokiaľ už máte darček vybratý, je potrebné doladiť ešte niekoľko záležitostí. Nezabudnite vždy z darčeka odstrániť cenovku. Dávajte si na to pozor, nech predídete trapasu. To, že vás super originálny darček stál len pár EUR, naozaj nemusí obdarovaný vedieť. Každý darček je tiež nevyhnutné zabaliť. Ani na tom by ste nemali šetriť. Obal je prvé, čo dotyčný uvidí, prezentuje celý váš darček. Ak nezvládnete vytvoriť zodpovedajúce balenia sami, sú v každom obchodnom dome služby, kde s takým problémom radi pomôžu. A často sú zadarmo alebo za naozaj minimálny poplatok. Alebo si môžete nájsť na internete videá, na ktorých sú desiatky možností, ako originálne zabaliť darček.

 

Darujte zážitky, adrenalín a dobrodružstvo

Nech sa kúpa darčekov týka ktoréhokoľvek člena rodiny, vybrať môžete napríklad aj zážitkový darček. Na ten nikdy nikto nezabudne, a ak ho absolvujete spolu, radosť bude dvojnásobná. Samozrejme, konkrétna osoba musí mať pevné zdravie a musí milovať adrenalín. Ak ste si istí, že tieto podmienky spĺňa, niet ďalej nad čím váhať. Vyberte napríklad darček na Vianoce pre svojich blízkych v podobe tandemového zoskoku alebo taký let balónom je veľký zážitok. Neobmedzujte tento darček však konkrétnym dátumom, nech si obdarovaný môže vybrať presne ten deň, ktorý mu bude najviac vyhovovať.

 

💡 TIP:   Chcete obdarovať každého člena rodiny naozaj originálne, no neviete ako na to? S výberom vám pomôžu naši sprievodcovia, ktorí vám poradia ako vybrať darček pre muža, pre ženu alebo pre deti.

 

Zistite, čo potrebujú

Pri výbere toho správneho darčeka je tiež vhodné vedieť, čo danú osobu poteší, aké sú jeho záujmy alebo či existuje niečo konkrétne, čo by sa mu hodilo, čo potrebuje alebo po čom veľmi túži. Pokúste sa teda zistiť, ak to bude možné, odpovede na tieto otázky:

ČO POTREBUJE? – Otázka je úplne jasná. Ide o veci, ktoré si vaši blízki zatiaľ nemali možnosť kúpiť. Nemali čas, zatiaľ nenašetrili financie, nemali jednoducho chuť alebo lišiacky čakali na Vianoce. Skúste s nimi prelustrovať kategórie ako oblečenie, šport, zábava, knihy, vybavenie do prírody. Záleží od záujmov toho druhého.

⭐ NA ČO SI ŠETRÍ? – Mohlo by sa zdať, že obe kategórie sú si podobné. Tak sčasti možno áno. Na čo daný človek šetrí, však môže byť rozsiahlejšieho charakteru (biela elektronika, mobil, počítač, laserový holiaci strojček, atď.). Čo keby sa rodina poskladala? Môžete aj vy takýmto spôsobom prispieť na vysnívaný darček osobe, ktorá si to sama nemôže dovoliť.

⭐ RÁD RELAXUJE? – Každý rád relaxuje. Záleží len na tom, akým spôsobom. Vašou úlohou je zistiť, či je odpočinok najlepší v prítomnosti blízkej osoby alebo osamote, či je nejaká konkrétna činnosť alebo, aký konkrétny druh aktivity či zážitku by vášho blízkeho potešil. Len pozor na vlastné predstavy “ideálneho” zážitku. Skáčete radi padákom? Dedko alebo strýko možno zrovna nie, takže to dobre zvážte.

 

Poznáte pravidlo 4 darčekov?

Toto pravidlo vám jednak zjednoduší nakupovanie a druhá vec je, že zabráni nadmernému utrácaniu peňazí. Takto funguje pravidlo štyroch darčekov:

1. Kúpte niečo, čo daná osoba chce

2. Kúpte niečo, čo potrebuje

3. Kúpte jej niečo na seba

4. Kúpte jej niečo na čítanie

Tieto štyri darčeky sú všetko, čo každému členovi rodiny kúpite. Pri tínedžeroch to môže byť však problém, nakoľko ich želania vo väčšine prípadoch prekračujú číslo štyri. Môžete to však využiť ako príležitosť na povzbudenie vďaky a pomôcť im pochopiť dôležitosť dodržania vášho rozpočtu. Je to však len jeden z tipov, ako na Vianoce postupovať pri kúpe darčekov. Konečné rozhodnutie je samozrejme len a len na vás.

 

💡 Vedeli ste že…

Na obdarovanie vašich najbližších je počas roka naozaj veľa príležitostí. Či už ide o narodeniny, meniny, MDŽ, Deň matiek, Deň otcov alebo rôzne výročia. Prečítajte si našich sprievodcov výberom darčekov a inšpirujte sa:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.