Ako vybrať ten najlepší darček pre otca – rady, tipy a inšpirácie

Veronika Štrbová Téma 25. februára 2021 1

Kúpiť darček pre otca môže byť zložitejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Muži všeobecne preferujú praktické darčeky a inak to nebude ani pri otcoch či starých otcoch. Blížia sa narodeniny vášho otca a vy stále neviete, čo by ho potešilo? Nezúfajte, prečítajte si nášho sprievodcu výberom darčekov, niekoľko praktických tipov a zaručene vám napadne skvelá myšlienka. Určite je to pre vás dôležitá a srdcu blízka osoba a preto aj darček pre otca musí byť výnimočný. Všetko však záleží od jeho osobnosti. Ako teda postupovať pri výbere a získať ten najlepší darček pre otca k narodeninám, na Vianoce či k inému sviatku?

Ako vybrať skvelý darček pre otca

Otcovia sú špeciálne osoby v našom živote. Sú vtipní a chcú pre nás vždy len to najlepšie. A po tom všetkom, čo pre nás urobili a stále aj robia, je najmenej obdarovať ich darčekom od srdca, nech už je to čokoľvek. Kúpiť ten správny darček pre otca k narodeninám alebo inému sviatku však môže byť trochu ťažké. A to hlavne z toho dôvodu, že otec vám pravdepodobne povie, že si nič nepraje. Najčastejšie je to práve z toho dôvodu, že vás nechce zaťažovať týmito „starosťami”, veď to každý určite dobre poznáte. Vy však chcete svojho otca určite obdarovať niečím pekným, či už praktickým, zážitkovým alebo vtipným. Ako však postupovať pri výbere a zvoliť ten správny darček pre otca na narodeniny?

 

Inšpirácie na darček pre otca k narodeninám

 

💡 TIP: Chcete potešiť aj ženu či deti vo vašom blízkom okolí? Ako na to vám poradí náš sprievodca výberom darčekov Ako vybrať darčeky pre ženy a tiež Ako vybrať darčeky pre deti.

 

Na čo treba myslieť, keď vyberáte darček pre otca

➡️ Prihliadajte na svoj rozpočet

Na nájdenie dokonalého darčeka nepotrebujete minúť stovky eur, stačí len trochu kreativity. Nie každý darček musí pôsobiť luxusne, aby bol rozprávkový. Ak máte vopred vyhradený nejaký finančný strop, zapíšte si ho a riaďte sa ním. Určite to nie je žiadna prekážka v kúpe dokonalého darčeka pre vášho otca.

Žena drží v jednej ruke darček, v druhej mince

Za darček nemusíte minúť celú výplatu

 

➡️ Popremýšľajte, ako trávi voľný čas

Pozerá rád televíziu? Chodí často behať? Baví ho hranie golfu alebo člnkovanie? Preferuje skôr prechádzku alebo číta knihy? Rád sa mení na rodinného grilmajstra či zbožňuje cestovanie? Čokoľvek rád robí vo svojom voľnom čase, ktorý má len pre seba, je to skvelé miesto pre začiatok. Vyplňte jeho každodenné potreby. Praktické darčeky sú niečo, čo si sám zrejme len tak hocikedy nekúpi. Nemusia byť ani také spontánne, ale otec sa vám určite poďakuje za uľahčenie života s týmto druhom darčekov, nepodceňujte preto ich dôležitosť.

Golfové palice, loptičky a rukavice

Myslite na to, čo váš otec robí najradšej

 

➡️ Majte na pamäti jeho obľúbenú vec

Premýšľajte nad niečím, čo by mu pomohlo. Kúpte mu DVD alebo celú sériu jeho obľúbenej šou, seriálu, atď. Beháva maratóny? Zaobstarajte mu nejaké nové topánky alebo pásku na ruku, aby si mohol zobrať pohodlne svoj mobil sebou. Rád robí práce na záhrade? Zaobstarajte mu polstrované pracovné rukavice alebo nohavice so zosilnenými kolenami. Často chodí na pracovné cesty? Darujte mu menšiu príručnú batožinu, cestovný vankúš alebo cestovnú nabíjačku k telefónu. Takéto praktické darčeky nikdy nie sú zlé.

Muž kosí trávu kosačkou

Inšpirovať sa môžete aj bežnými domácimi prácami

 

➡️ Sviatok je o otcovi, nie o „veľkosti” daru

Ak ste úplne zmätení, darujte otcovi napríklad darčekovú kartu v určitej hodnote do jeho obľúbeného obchodu. Takto máte istotu, že si za ňu nakúpi presne to, čo sa mu bude páčiť a čo bude potrebovať. Všímajte si, po čom tajne pokukáva, čo by sa mu hodilo, ale nikdy si to sám nekúpi.

Usmiata žena drží voucher

Voucher váš otec využije podľa svojich predstáv

 

Príklad: Muž si odmieta kupovať pekné veci pre seba. Veľa jazdí, veľa cestuje a veľa sa prechádza. Nenosí kvalitné slnečné okuliare, ktoré by mu ochránili zrak. Vždy si radšej kúpi lacnejší model, ktorý v jeho veku už nie je príliš vhodný a jeho zraku môže skôr uškodiť ako pomôcť. Preto mu ukážte tú správnu cestu, kúpte mu kvalitné slnečné okuliare a ochráňte jeho zrak ešte na dlhé roky.

 

➡️ Darujte otcovi zážitok, na ktorý nezabudne

Odhliadnuc od praktického darčeka, vziať svojho otca na udalosť je oveľa nezabudnuteľnejšie ako kúpiť jednu položku z možného zoznamu darčekov. Považujte to za takú mini dovolenku, a hoci je to pre vášho otca, aj vy si užijete deň bez stresu a relax, ktoré ste si naplánovali. Najväčšou otázkou, na ktorú si musíte odpovedať, je, ako bude táto aktivita a konečný zážitok vyzerať. Ak váš otec rád športuje, môžete mu zaobstarať lístky na zápas.

Dva zelenožlté lístky na futbalový zápas

Lístky na futbal potešia takmer každého muža

 

Aby bol zážitok naozaj nezabudnuteľný, musíte myslieť na činnosť, ktorá je neobvyklá. Ak je správne načasovanie, zoberte svojho otca na výlet loďou. Myslite vo veľkom a na túto narodeninovú oslavu nikdy nezabudne nikto z vás. Ďalším faktorom, ktorý je potrebné zvážiť, je zabezpečiť, aby bola činnosť relaxačná a pokojná (koniec koncov môže byť totiž niekedy každodenný život vášho otca stresujúci).

 

➡️ Darček pre otca na mieru

Mnoho darčekov na mieru sa určite dotkne srdca každého rodiča. Jednoduchý hrnček s potlačou „najlepší otec na svete“ by pre neho znamenal veľa. Môžete dať tiež potlačiť vankúš alebo tričko. Rovnako ho však poteší aj milé venovanie na torte, ktorú ste pre neho sami upiekli. Napríklad také krásne a chutné cukrárske domáce dielo ako darček na 50. pre otca.

Modrý hrnček s nápisom super otec

Darček pre otca – hrnček s nápisom „Super otec”

 

➡️ Zoberte ho do reštaurácie

Dobrou a pritom nenáročnou voľbou môže byť spoločná večera s otcom v jeho obľúbenej reštaurácii. Nezabudnite si vybrať také miesto, ktoré je elegantné, chutné, ale tiež zdravé (chcete sa predsa uistiť, že bude žiť dlho a zdravo). Celý deň je o vašom otcovi a je to skvelá príležitosť ukázať mu, ako si ho vážite.

Muž s otcom na večeri

Aj takto môžete potešiť svojho otca

 

Určite chcete svojmu otcovi narodeniny čo najviac ozvláštniť a jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je nečakané prekvapenie. Pamätajte, že myšlienka, ktorá za tým stojí a trávenie času so svojím otcom, sú najdôležitejšou súčasťou oslavy narodenín. Preto ho mini dovolenka alebo zábavná aktivita nesmierne potešia, pretože môže tráviť čas so svojou rodinou a vytvárať si nové spomienky.

 

➡️ Darček pre otca k 50. narodeninám

Čo sa týka životných jubileí, je to veľká vec. Či už sa jedná o darček pre otca na 50-tku alebo darček na 60-tku pre otca, atď., v tomto veku už si predstavujete, čo všetko váš otec vo svojom živote dosiahol. Aj darček preňho by mal zodpovedať tomuto veľkému dňu. Myslite však na to, či existuje niečo, po čom váš otec vždy túžil a nikdy si to nedoprial. Takýmto darčekom by ste mu doslova vyrazili dych. Ak si myslíte, že si v živote splnil všetko, po čom túžil, môžete mu darovať sadu drahého koňaku s pohárikmi či iné pamätné predmety s prislúchajúcim číslom jubilea. A taký darčekový kôš, aj keď mnohí hovoria, že už vyšiel „z módy”, môže taktiež potešiť.

Fľaša a poháre s whisky

Na jubileá darujte kvalitnejší alkohol

 

Darček pre otca k narodeninám podľa jeho záľub

⭐ Otec grilmajster

V každej rodine sa nájde osoba, ktorá miluje grilovanie. A teraz nemáme na mysli len to chutné grilované mäsko na tanieri. To musí najskôr niekto pripraviť. A práve túto činnosť majú prevažne na starosti naši otcovia. Za touto prácou, ktorá sa navonok zdá byť jednoduchá, sa skrýva aj usilovnosť a rôzne triky, ako dosiahnuť čo najlepšie ugrilované špeciality. A pre toto všetko treba mať po ruke nejaké šikovné pomôcky. Či už je to netypická zmes korenia, nové kvalitné grilovacie kliešte, vtipná zástera pre grilmajstra alebo dokonca samotný nový gril, ktorý ste si s otcom nenápadne vyhliadli pred pár dňami. Určite ho niektorým z týchto darčekov na narodeniny naozaj potešíte. A správneho grilmajstra neodradí ani počasie, preto mu môžete zaobstarať napríklad aj taký malý kontaktný gril ktorý sa dá využiť aj v interiéri a je tiež cenovo dostupnejší.

Aj takýto kontaktný gril môže byť vhodný darček pre otca:

Tescoma PRESIDENT Tescoma PRESIDENT 909120.00
149,00 €
Tefal GC305012 Tefal GC305012
79,99 €
Sage BGR200 Sage BGR200
109,00 €

💡💡 u nás nájdete celý test elektrických kontaktných grilov

 

⭐ Športovec telom aj dušou

Ak nastane situácia, že sa vás otec nemôže zúčastniť zápasu jeho obľúbeného futbalového tímu, zaobstarajte mu aspoň pre domáce fandenie a na pamiatku športový dres, šál prípadne iný darčekový predmet s logom tohto tímu. Ak sám preferuje nejaký šport alebo športovú činnosť, podporte ho v nej. Napríklad darovaním darčeka, ktorý pri tejto aktivite využije na sto percent. Čo to môže byť? Napríklad kvalitná športová fľaša, nový pár značkových tenisiek, ak rád bicykluje, tak cyklodres či kompresné podkolienky. Počas chladných dní ho zase potešíte výkonným cyklotrenažérom. Možností je mnoho, zamerajte sa na konkrétny šport a pomôcky, ktoré potrebuje k jeho plnohodnotnému vykonávaniu.

Z týchto cyklotrenažérov môžete vybrať skvelý darček pre otca:

inSPORTline Airin Cyklotrenažér inSPORTline Airin – AKCIA
719,00 €
inSPORTline Epsilon Cyklotrenažér inSPORTline Epsilon
799,00 €
Elite Qubo Fluid Cyklistický trenažér Elite Qubo Fluid
293,70 €

💡💡 u nás nájdete celý test cyklotrenažérov

 

⭐ Darček pre otca, ktorému nie je technika cudzia

Hoci technológia neustále napreduje, aj v dnešnej dobe sa nájde veľa rodičov, ktorí jej rozumejú a nebránia sa jej využívaniu aj na každodennej báze. Napríklad najnovšie typy mobilných telefónov, šikovné výkonné notebooky na prácu aj zábavu alebo rôzne hudobné domáce zostavy, resp. domáce kiná. Ak sú tieto darčeky nad váš stanovený rozpočet, to vôbec nevadí. Je tu aj možnosť dokúpiť k týmto už existujúcim produktom praktické doplnky. Napríklad k počítaču novú myš, k mobilu nové puzdro alebo stojan, atď. Pozorne doma sledujte, ktorú z týchto a im podobných vecí doma váš otec využíva najčastejšie a hneď budete vedieť, akým smerom sa treba uberať, a ktorý darček pre otca na narodeniny bude ten pravý.

Ktoré domáce kino by sa mohlo páčiť vášmu otcovi?:

Auna Concept 620 Auna Concept 620
87,91 €
Auna 5.1-JW Auna 5.1-JW
69,91 €
Bose Lifestyle 650 Bose Lifestyle 650
4 450,00 €

💡💡 u nás nájdete celý test domácich kín

 

⭐ Darček pre otca, pre ktorého je zdravie na prvom mieste

Kto najlepšie pozná vášho otca, ak nie vy? Čo sa týka zdravia, je jedno koľko má práve rokov, ak má nejaké zdravotné problémy, najlepším darčekom bude ten, ktorý mu od nich uľaví a pomôže. Môže to byť napríklad kvalitný matrac, ktorý predchádza bolestiam chrbtici počas spánku alebo tiež vankúš, vďaka ktorému sa vášmu otcovi bude lepšie spať. Ani si neviete predstaviť, ako ocenia takéto darčeky. Do nich sa skutočne oplatí investovať. Môže to byť darček pre otca na narodeniny alebo kľudne aj vianočný darček pre otca.

Jeden z týchto matracov je určite dobrá voľba:

Dormeo Ergo Comfort Matrac na posteli pre jednu osobu
289,99 €
Dormeo Siena Matrac Siena
144,99 €

💡💡 u nás nájdete celý test matracov Dormeo

 

Hravý otecko

Strávil váš otec hodiny tým, že sa vás snažil naučiť hrať šach? Určite to bol nielen pre neho, ale aj pre vás veľmi dôležitý čas. Bez ohľadu na to, kto v tejto hre vyhráva alebo prehráva, najväčšiu rolu v tomto prípade zohráva práve prítomnosť vášho otca. Keď máte to šťastie, tráviť čas hrami so svojím otcom, to je tá najväčšia výhra. Alebo napríklad kartové hry. Existuje mnoho druhov kartových hier, ktoré si môžete spolu zahrať. Skúste teda premýšľať nad tým, čo radi spolu hrávate. Zaobstarať môžete spoločenskú hru, nové karty na hranie a iné aktivity, ktoré vám spríjemnia spoločne strávený čas.

Darček pre otca k narodeninám môže byť aj hravý:

 

⭐ Darček pre otca, ktorý je často na cestách

Bohužiaľ, nie všetci otcovia majú to šťastie byť pri svojej rodine každý deň. Sú tú aj takí, čo sú pracovne natoľko vyťažení, že sú dlho na cestách a niekedy nevidia svoju rodinu celé dni, týždne, ba dokonca aj mesiace. Viete, akým darčekom by ste práve jeho potešili? Rodinným fotoalbumom, ktorý môže mať neustále pri sebe a stále si ním pripomínať celú svoju rodinu a krásne spoločné zážitky. Takýto fotoalbum alebo fotokniha sa dá jednoducho vytvoriť a objednať cez internet, preto s týmto darčekom nebudete mať vôbec veľa starostí.

Rodinné fotografie sa dajú uchovať rôznymi spôsobmi:

 

⭐ Darček pre otca, ktorý sa rád moderne oblieka

Uvedomuje si váš otec aktuálne módne trendy alebo by sa mu naopak hodil nový štýlový kúsok do skrine? Ak je to práve tá druhá možnosť, pravdepodobne si váš otec sám málokedy kúpi nové oblečenie pre seba. Prekvapte ho preto novým kúskom v šatníku a bude prekvapený, ako dobre sa cíti pri jeho nosení. Neskôr vás možno aj sám zavolá na nejaké tie nákupy. Okrem oblečenia sú nevyhnutnou súčasťou „outfitu” aj štýlové doplnky ako napríklad štýlové hodinky alebo slnečné okuliare. Taktiež nie je na škodu aj nová kvalitná kožená peňaženka. Ako vidíte, možností je naozaj veľa. A tieto možnosti sú vhodné využiť aj keď budete hľadať darček pre otca na Vianoce.

Moderné oblečenie či doplnky môžu vášho otca tiež potešiť:

 

⭐ Darček pre otca, ktorý miluje adrenalín

Určite skvelou voľbou na darček pre otca k narodeninám je skvelý zážitok. Ten si totiž bude pamätať do konca života a vždy bude naň rád spomínať. A výber je celkom bohatý. Riaďte sa tým, čo vášho otca baví viac, či príroda, autá alebo lietanie. Vybrať môžete napríklad let balónom, zážitkový let s možnosťou pilotovania lietadla, jazda na luxusnom športovom aute, jazda na štvorkolke, rafting či dokonca tandemový zoskok.

 

Darček pre otca na nezaplatenie

Máme pre vás ešte jeden tip na darček pre otca k narodeninám, darček k 50 pre otca alebo hocijakému inému sviatku. A nielen k sviatkom. Tento darček ocení vás otec každý jeden deň, pokiaľ tu bude s vami. A tým darčekom je spoločne strávený čas. Nech už robíte čokoľvek a kedykoľvek, rodičia si najviac vážia čas, ktorý môžu stráviť so svojimi najbližšími, a so svojimi deťmi dvojnásobne. Určite preto ku klasickému darčeku pridajte trochu viac svojho voľného času a strávte ho so svojím otcom. Je to skutočne darček, ktorého hodnota je nevyčísliteľná.

Žena bozkáva svojho otca

Spoločne strávený čas je nenahraditeľný

 

💡 Vedeli ste že…

Na obdarovanie vašich najbližších je počas roka naozaj veľa príležitostí. Či už ide o narodeniny, meniny, MDŽ, Deň matiek, Deň otcov alebo rôzne výročia. Prečítajte si našich sprievodcov výberom darčekov a inšpirujte sa:

 

Zdroj informácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre

prikláňam sa k zážitku prípadne wellness poukazu a pridávam fľašu kvalitného brandy od dobrepitie 😉 Tou zachránim vždy všetko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.