Aké kvalitné sú píly, skrutkovače, čističe značky Parkside z Lidl-u?

Vladimír Rejholec Téma 26. augusta 2020 6

Náradie Parkside z Lidl-u pozná snáď každý domáci kutil, ktorý tento nemecký reťazec supermarketov kedy navštívil. Čo však od týchto produktov možno reálne očakávať? Je všeobecne známe, že človek pri lacných produktoch minimálne že zneistie a podvedome ráta s tým, že oproti konkurencii a drahším produktom pôjde o výrobok menej kvalitný s menšou životnosťou. Náradie Parkside je privátna značka obchodného reťazca Lidl a vďaka obchodnej stratégii zaujme práve prijateľnou cenou a tiež obstojným hobby prevedením.

Premýšľate nad tým, že si niečo z tejto značky zaobstaráte? Nuž, výber je naozaj obrovský. V ponuke nájdete takmer kompletný sortiment elektrického domáceho náradia ako všetky druhy píl, vŕtacie kladivá, skrutkovače (aj v aku prevedení), brúsky, multifunkčné náradie, ďalej sady bitov, pílových listov, uhlomery, ale aj vysokotlakové čističe, čerpadlá, či elektrocentrály a zváračky. Chcete vedieť o tejto značke viac? Ste tu správne. Prejdeme si totiž túto privátnu značku odspodu až hore a nenecháme na nej jednu nitku suchú ako sa hovorí… To znamená, že sa dozviete čo-to o kvalite a spoľahlivosti tohto náradia, o cene a dostupnosti, a tiež reálnych skúsenostiach, ktoré s nimi domáci majstri majú. A že je ich celkom dosť. Čítajte ďalej.

Náradie Parkside – o akú značku sa vlastne jedná?

Náradie Parkside je privátna značka reťazca Lidl – totiž jedna z mnohých (Powerfix, Florabest – záhradná technika, atď…). Jedná sa o produkty, ktoré sa vyrábajú za účelom predaja iba v tomto reťazci. Parkside je produktová rada ručného náradia určená domácim majstrom, čiže sa nejedná o žiadne profesionálne kúsky na intenzívne používanie v dielňach a stavbách. Distribútorom značky pre Lidl je nemecká spoločnosť Kompernass, a konkrétny výrobca sa nedá dohľadať – v diskusiách sa najviac spomína Bosch či Einhell, ktorých hobby produkty sú veľmi podobné náradiu Parkside.

Takáto stratégia predaja sa nazýva OEM (z anglického Original Equipment Manufacturer) – pričom výrobca značky používa diely, komponenty a zariadenia od iných producentov a výsledný výrobok sa predáva pod vlastnou obchodnou značkou. Pre zjednodušenie tak možno povedať, že ak si trebárs kúpite Parkside vŕtacie kladivo, je celkom možné, že pôvodom bude od Bosch-a vy takto zaňho miniete menej peňazí.

 

Parkside - logo značky

 

Kvalita a spoľahlivosť náradia Parkside

Kvalita náradia je o niečo nižšia ako pri značkách, ktoré si nechávajú zaplatiť za originalitu, no v rámci hobby segmentu je stále akceptovateľná. Jednoduchšie náradie ako brúsky, či vŕtačky sú podľa skúseností viacerých zákazníkov funkčné dostatočne a bez problémov pracujú. Zložitejšie zariadenia môžu byť náchylnejšie na chyby – napríklad, že sa skôr zlomí niektorá z dôležitých súčastí prístroja. Takisto akumulátorové náradie je spájané so subjektívne nižšou kapacitou akumulátorov a ich životnosť je podľa mnohých určite nižšia.

Čo sa týka výkonu, tak náradie Parkside je na tom približne ako ostatné konkurenčné značky v segmente hobby náradia. Skúsenosti tiež hovoria, že sú o niečo viac hlučné a ťažšie, ale nič, čo by znemožňovalo ich správnu funkciu. Samozrejme výdrž a životnosť náradia (nezávisle od jeho značky) závisí hlavne od intenzity ich používania.

Hlavné prednosti & nevýhody

Výhody

  • dostupná cena
  • pre domácich majstrov na občasné použitie úplne postačujúce
  • jednoduchá reklamácia – okamžitá výmena kus za kus alebo vrátenie peňazí

Nevýhody

  • subjektívne menšia životnosť náradia
  • rýchlejšie opotrebenie
  • servis náradia je v podstate nedostupný
  • sezónna dostupnosť produktov
  • nie na každej predajni sa vám vybraný kus náradia aj ujde (ponuka v eshope Lidlu je na tom obdobne)

 

Cena za náradie Parkside, predaj a jeho dostupnosť

Cena je asi najväčšia výhoda ručného náradia Parkside. Nie je to však až tak významný rozdiel ako by sa mohlo niekomu zdať. Treba si pozorne všímať parametre produktu, o ktorý máte záujem a nezriedka sa podobný model overenej značky predáva len o pár eur drahšie, pričom prevedenie je jednoznačne kvalitnejšie a tiež býva súčasťou napríklad aj praktický kufrík. Na druhú stranu, k náradiu Parkside tiež predajca pridáva väčšinou (nie vždy) niečo navyše, napríklad kotúče, či pílové listy a podobne, ich kvalita však nie je práve najlepšia (a mnohí domáci majstri si ich kupujú radšej značkové).

Čo sa týka dostupnosti, tak je potrebné si všímať letáky reťazca, ktorého časť je venovaná práve domácim majstrom. Náradie Parkside tak zväčša na kamenných predajniach dostanete sezónne (najčastejšie jar – jeseň). Podobne je to aj s ponukou produktov v eshope (pozri lidl-eshop).

 

Údržba náradia Parkside

Starostlivosť a údržba produktov Parkside je rovnaká ako pri náradí akejkoľvek inej značky. To znamená, že pokiaľ pri práci napríklad produkujete jemný prach, ktorý dokáže prenikať aj dovnútra zariadenia, najlepším riešením je odtiaľ vysať prach vždy po každom použití a pretrieť vonkajšie telo navlhčenou handričkou. Aj takéto jednoduché opatrenia určite zvyšujú životnosť používaného náradia.

 

Ako reklamovať a čo náhradné diely?

Čo sa týka reklamácie*, tak náradie Parkside sa reklamuje dobre – teda ak sa tento proces dá vôbec takto pomenovať. V ideálnom svete domácich majstrov by reklamácie nikdy neexistovali a všetko by vždy šlapalo tak ako má. Dobre, vráťme sa teda späť do reality. Pri náradí tejto privátnej značky nie je problém vymeniť pri reklamácii kus za kus – ak ho teda ešte majú, prípadne bez väčších prieťahov získať svoje peniaze späť. To hovoria skúsenosti mnohých zákazníkov – na jednej strane je to OK, na druhej strane – aj takto môže vyzerať stratégia obchodníka, ktorému sa jednoducho neoplatí investovať do siete servisov a opravovní.

Čo sa týka pozáručného servisu, tak značkový určite nehľadajte. Oficiálne sa dajú náhradné diely k náradiu zakúpiť iba v Nemecku, prípadne v Rakúsku (Kompernass). Taktiež sa každý model po čase viac či menej inovuje a tak zohnať originálny diel do staršej verzie bude jednoducho nemožné. V takom prípade – ak sa jedná o nejaké univerzálne súčiastky ako napríklad ložiská či uhlíky elektromotora – môžete vyskúšať prejsť zopár servisov elektrospotrebičov či náradia iných značiek.

*Bližšie informácie hľadajte vo Všeobecných obchodných podmienkach spoločnosti LIDL Slovenská republika, v.o.s. – čítať viac.

 

Náradie Parkside – alebo čo všetko značka zahŕňa

Čo všetko značka Parkside ponúka? Na úvod sme už niečo málo zo sortimentu spomenuli, poďme sa pozrieť na pracovné nástroje v ponuke Lidl-a bližšie. Tie sa delia na niekoľko kategórií (my sme konkrétne do úvahy brali rozdelenie v e-shope). Dopredu vás však chceme upozorniť, že nie vždy aj natrafíte na to, čo práve hľadáte – ponuka je zväčša sezónna a jednotlivé modely náradia dostávajú svoj priestor v ponuke obchodu iba istý obmedzený čas.

 

➡️ Záhradné náradie a technika

V kategórii Záhradné náradie a technika sa predávajú najmä vysokotlakové čističe, rôzne kefy a príslušenstvo, ponorné čerpadlá, ale aj vertikutátor, domáca vodárnička, či dokonca solárny odpudzovač tejto značky.

💡 Pozri tiež: Ako vybrať vertikutátor? + test najpopulárnejších modelov

Vertikutátory…vertikutátory fungujú veľmi jednoducho a ich úlohou je odstrániť staré rezivo, burinu a mach, aby sa vytvoril priestor pre nové, zdravé a silné steblá trávy a prevzdušnením dostať do pôdy vzduch, vodu a živiny. 

Hlavným dôvodom prevzdušňovania je zmiernenie zhutnenia pôdy. Pomáha to rastlinám a tráve rásť, pretože korene majú viac vzduchu, vody a živín aj v hlbších úrovniach…

💡 Čítaj: Porovnali sme 17 najpopulárnejších vertikutátorov

 

➡️ Elektrické náradie a príslušenstvo

Táto veľmi obsiahla kategória zahŕňa množstvo produktov a príslušenstva a to samozrejme aj v aku prevedení. V prijateľnej cene si tak môžete zaobstarať vŕtačky, skrutkovače, uťahovače, brúsky, píly všetkých typov vrátane príslušenstva (pokosové, priamočiare, chvostové či kotúčové okružné píly…).

Natrafiť tiež môžete na plazmovú rezačku, elektrický hoblík, tavnú či lepiacu pištoľ, sponkovačku, gravírovačku, striekaciu pištoľ, a mnoho ďalších produktov… v podstate komplet výbava pre montovanie najrôznejších častí nábytku a zariadenia v dome i vonku.

💡 Pozri tiež: Ako vybrať okružnú pílu? + test najpopulárnejších modelov

Kotúčové píly…kotúčové píly, alebo inak známe ako okružné alebo “mafel”, sú nevyhnutnou súčasťou výbavy každého majstra, ktorý pracuje s drevom. Malá, či väčšia, do ruky či na stôl – môžeme ňou skrátiť aj silné dosky, palubovky.

Čo je dôležité – využíva sa hlavne kvôli presnému rovnému rezu. Poradí si aj s hranolmi napríklad pri stavbe domáceho posedenia pod pergolou, skráti kuchynskú dosku na požadované rozmery…

💡 Čítaj: Test kotúčových (okružných) píl

 

➡️ Ručné náradie a vybavenie dielne

Ďalšia kategória, v ktorej je z čoho vyberať. Nájdete v nej takmer všetko čo potrebujete do svojej dielne – samozrejme stále sa bavíme o hobby prevedení. Napríklad sa môžete poobzerať po pracovnom stole, rôznych meracích a pneumatických prístrojoch, či dokonca aj domácej elektrocentrále. Široký je tiež sortiment čo sa týka najrôznejších súprav ručného náradia.

💡 Pozri tiež: Ako vybrať domácu elektrocentrálu? + test najpopulárnejších modelov

Elektrocentrály na domáce využitie…generátor elektrickej energie na iné palivo možno nebudete využívať až tak často, veď k elektrickej sieti je pripojená každá domácnosť, ale rôzne situácie si vyžadujú aj tento výdobytok.

Napríklad novostavba bez elektriny, chata, či chalupa v srdci hôr, karavan na cestách, loď, krízové situácie ako povodne a veterné kalamity, krátkodobé výpadky elektriny (ako záložný zdroj)

💡 Čítaj: Vyberáme elektrocentrály – porovnanie modelov

 

➡️ Farby, fasády, tesnenia a príslušenstvo značky Parkside

Značka Parkside sa „angažuje aj v tejto oblasti. Jedná sa náradie a príslušenstvo pre fasádne a maliarske práce. Natrafiť tak môžete napríklad na miešač farieb a malty, prípadne aj kartušovú pištoľ pre bežné tesniace hmoty a striekacie vrecko.

 

Skúsenosti s užívaním náradia Parkside

Skúseností s týmto náradím je naozaj celkom neúrekom, čo vyplýva aj z jeho pomerne dobrej dostupnosti (čo sa týka ceny aj siete kamenných obchodov, či ponovom aj eshopu). A tak ako pri každom tovare a službe má Parkside svojich priaznivcov, ale aj zarytých odporcov. Pričom viacerí to berú aj športovo – niektoré z náradí im naozaj sadne a vyhovuje nachlp, pri druhom zistí, že je to nepodarok a obratom ho reklamuje.

Pôjdeme sa teraz pozrieť na niekoľko reálnych skúseností s týmto náradím a značkou Parkside celkovo. Pri jednotlivých reakciách nájdete aj odklik priamo na fórum či internetovú diskusiu, ktorú si tak môžete aj sami prelúskať, prípadne do nich prispieť svojimi skúsenosťami a pýtať sa ostatných na veci, ktoré vás pri Parkside ešte zaujímajú…

 

✅ Náradie Parkside: skúsenosti s pásovými brúskami

…zatiaľ som kúpil len tu vibračnú šmirgľovačku. Kupoval som ju s tým, že to isto dlho nevydrží, lebo však je to Lidl. A čuduj sa svete, šlape jak hodinky. A to som jej teda fakt dal zabrať. Takže zatiaľ maximálna spokojnosť…fórum modrastrecha.sk

💡 Pozri tiež: Ako vybrať pásovú brúsku? + test najpopulárnejších modelov

Pásové brúsky - užitočný pomocník…rýchlo prebrúsiť dosky, tmelený povrch, či odstrániť starý lakový náter, farbu zvládnu naozaj perfektne práve pásové brúsky („šmirgľovačky“), ktoré sú určené na brúsenie veľkých, najmä drevených plôch. Použiť ich môžete aj k opracovaniu plastu ale aj kovu.

Zaváži hlavne to, že vďaka nízko uloženému ťažisku nie je práca s pásovou brúskou vôbec únavná. Narozdiel od použitia klasického “šmirgeľ papiera”, ktorý musíte na povrch vždy namáhavo pritláčať…

💡 Čítaj: Vyberáme náradie: Pásové brúsky – test 10 modelov

 

✅ Uhlové brúsky

…ja už nikdy viac Parkside asi nekúpim, mám napríklad uhlovú brúsku Parkside – už ju mám 3 roky a zatiaľ sa nepokazila, ale je neporovnateľne hlučnejšia, ťažšia a väčšia ako výkonovo podobná Makita a je za takmer rovnakú cenu, s tým, že makita je v hliníkovom kufríku…fórum modrastrecha.sk

💡 Pozri tiež: Ako vybrať uhlovú brúsku? + test najpopulárnejších modelov

Uhlové brúsky, karbobrúsky…uhlové brúsky, karbobrúsky, či flexky, ako sa im tiež hovorí, sú jedným z najuniverzálnejších typov ručného elektrického náradia vôbec. Svoje uplatnenie nájdu v domácej dielni, pri stavbe rodinného domu, pri profi činnostiach remeselníkov.

S uhlovou brúskou môžete pohodlne rezať alebo brúsiť kovy (tenké plechy i silné kovové nosníky), tehly, škridle, rôzne obklady a dlažby, betón alebo dokonca aj drevo. Stačí vybrať tú správnu…

💡 Čítaj: Veľký test uhlových brúsok / karbobrúsok

 

✅ Náradie Parkside: Príklepové vŕtačky

„…mám kúpenú príklepovú vŕtačku Parkside, používam ju málo. Ma príkon 1100 W – porovnateľné vŕtačky (veľkosťou/cenou) majú cca 700-800 W. Dúfam, že tá výkonnostná rezerva jej predĺži životnosť (ak ju nebudem preťažovať). Čo som počul, LIDL nerobí problémy pri reklamácii tovaru a hneď vyplatia peniaze. Tiež som niekde dávno objavil niekde na fórach link na nemeckú firmu, ktorá ma za normálne ceny náhradné diely na veci predávané v Lidli (baterky do aku vŕtačiek, brúsne papiere na suchý zips a pod). Ten link uz nemam. Mal som záujem aj o ručnú okružnú pílu, naštudoval som dáke skúsenosti, a ľudia spomínali, že je ťažšia, a nie je vyvážená (pri držaní rukou vraj cítiť, že jedna strana je ťažšia)… neviem to posúdiť, lebo nakoniec som si priplatil a kúpil inú…fórum modrastrecha.sk

💡 Pozri tiež: Ako vybrať príklepovú vŕtačku? + test najpopulárnejších modelov

vŕtačky s príklepom…ak plánujete, že si domov zadovážite vŕtačku, bez váhania môžete siahnuť aj po elektrickej s príklepom. Pri vŕtaní do steny, betónu či kovu je príklep tá najlepšia voľba, vrták vďaka nemu získava oveľa lepšiu priechodnosť. 

Inak, vŕtačky s príklepom sú totiž univerzálnym náradím – príklep vypnete a pracujete ako s normálnou vŕtačkou…

💡 Čítaj: Poradíme najlepšie príklepové vŕtačky – v teste obstáli

 

✅ Aku vŕtačky

„…teraz vážne – mám akuvŕtačku 18V a je v pohode – pripomína mi trikrát drahšiu Boschku – má vodováhu a indikátor nabitia – reverzný chod a 2 rýchlosti dokonca aj brzdu – do betónu asi nevhodné – nemá príklep, ale na bežné vŕtanie do dreva, muriva v pohode – odporúčam. Ďalej mám rotačné brúsku a elektrický hoblík, všetko pracuje spoľahlivo a bez závad. Brúsim si zuby aj na pílku, ale zatiaľ ešte neprišla. Inak výrobky z Lidlu celkom chválim. Nedávno som kupoval vŕtačku s príklepom a 500 W – malina za tie peniaze – oproti výrobkom tesco, ktoré nechcem haniť, ale veľmi mi nejdú k pleti…fórum dumchalupa.cz

💡 Pozri tiež: Ako vybrať aku vŕtačku? + test najpopulárnejších modelov

Náradie Parkside Lidl - akumulátorový vŕtací skrutkovač a sada bitovBez vŕtačky si už nedokážeme predstaviť žiadnu domácnosť. Je to jednoducho náradie, bez ktorého sa nezaobíde žiaden domáci majster a tobôž nie profesionál v dielni.

Obrovskej popularite sa tešia hlavne AKU vŕtačky a ďalšie aku prístroje, pretože v momente, kedy sa vývoj akumulátorovej techniky dopracoval k optimálnemu pomeru kapacity článkov voči ich hmotnosti, bolo v podstate v hobby segmente “vymaľované”. A nielen tam. Už žiaden kábel, ktorý je pre bežného majstra pri náradí s 230 V len nutné zlo.

💡 Čítaj: Najlepšie aku vŕtačky v teste & návod, ako si vybrať...

 

✅ Teplovzdušná pištoľ značky Parkside

…mne prišlo, že jediné čo fungovalo ako má – tak to bola teplovzdušná pištoľ. Známy si kúpil vzduchovú búchačku (rázový uťahovák) a nepovolila ani kolesá, ktoré som utiahol a bez problémov povolil kľúčom a z hydraulického zdviháka mi spadlo auto, vystriekal z neho olej a letel do popolnice – tak neviem, niečo dobré majú, ale ako čo a na aké použitie…fórum motorkari.cz

💡 Pozri tiež: Ako vybrať teplovzdušnú pištoľ? + test najpopulárnejších modelov

teplovzdušné pištole…teplovzdušné pištole sa uplatnia v každej domácnosti či dielni. Prečo? Neexistuje totiž nič lepšie na odstránenie starej farby, lakov či rôznych polepov. Uplatní sa ale aj pri sušení vlhkých múrov či uvoľnení zamrznutého potrubia.

Čo to vlastne teplovzdušná pištoľ je? Ide v podstate o výkonný fén, kedy ventilátor ženie vzduch cez výhrevné teleso až do ústia pištole a cez špeciálny nástavec smerom von. Tento horúci vzduch potom môžeme nasmerovať presne na plochu, ktorú potrebujeme opracovať

💡 Čítaj: Porovnali sme 10 najpredávanejších teplovzdušných pištolí

✅ Vysokotlakové čističe

…ja sa ani nečudujem, že to moc nefungovalo. Lidl je pre mňa prvotne predajňa potravín s určitými akciami, takže ako kupovať si tam wapku mne príde ako zlý nápad. Neviem aká je cena, ale určite tam bude niečo za „ľudovú cenu”. Lenže podľa mňa to za chvíľku prestane fungovať a opravy potom buď ani nemajú cenu a/alebo sa to predraží. Cenu nepoznám, ale kvalitnú wapku zoženiete od 100 € a vydrží vám naozaj dlho + máte v cene servis atď. V Lidli k tej wapke dostanete možno kvalitnú šunku za dobrú cenu a to je tak všetko si myslím…fórum emimino.cz

💡 Pozri tiež: Ako vybrať vysokotlakový čistič – wapku? + test najpopulárnejších modelov

Vysokotlakový čistič - wapka…vysokotlakové čističe, niekedy nazývané aj wapky, sú univerzálnym pomocníkom v domácnosti aj v okolí domu. Sú ideálne na dlažbu, odtoky, fasádu, veľmi často sa používajú na auto, prípadne na iné tvrdé povrchy, ktoré je možné ošetrovať prúdom vody.

Každá jedna funguje ako vysokotlakový čistič s nasávaním vody, čiže aj tie najlacnejšie a najmenej výkonné modely sú na čistenie stále efektívnejšie, ako obyčajná hadica…

💡 Čítaj: Porovnali sme vysokotlakové čističe (wapky) + návod, ako si vybrať

 

✅ Pokosová píla

„…mám pokosovú pílu Parkside, je perfektná, povedal by som že je úplne na chlp rovnaká ako nemecký Scheppach, len farba je zelená. Inak niekde na nete som sa dočítal, že je na úrovni zelenej rady Bosch…fórum poradte.cz

💡 Pozri tiež: Ako vybrať pokosovú pílu? + test najpopulárnejších modelov

Pokosová píla kotúč…rezanie materiálom pod uhlom už dávno nie je záležitosť iba tých najskúsenejších domácich majstrov. S nástupom elektrického náradia (aj v hobby segmente) sa z uhlových rezov stáva jednoduchá záležitosť. Všetko majú na svedomí pokosové píly.

V skratke: pokosová píla je užitočný nástroj k zhotovovaniu uhlových rezov pri tých najrôznejších materiáloch…

💡 Čítaj: Vyberáme náradie: Pokosové píly – test 12 modelov

 

✅ Náradie Parkside: skúsenosti s kotúčovou pílou

…ohľadom toho maflu, už som to popisoval, ale asi inde. Kúpil som podobný, všetko bolo v poriadku, kým som nerezal pozdĺž lišty, potom som zistil, pretože je doska z plechu – krivila sa, rez bol podobný. Potom som zistil, rez vlnitý – uloženie hriadeľa v plastových rebrách a tým sa kotúč s hriadeľom i pri spustení hýbal, ale to som zistil až po dlhšej dobe, a ten mafl nebol práve lacný. Nakoniec som kupoval nový (skoro dvakrát drahšie) ale rez bol ako zrovnaný, presný a nezvlnený. Potom nemáte väčšie problémy s ďalším spracovaním…fórum dumchalupa.cz

💡 Čítaj: Test kotúčových (okružných) píl

 

Náradie Parkside z Lidlu a pár slov na záver

Veľmi často sa v redakcii stretávame s otázkami, ktoré smerujú práve ku kvalite a cene náradia hobby značiek – vrátane Parkside z Lidlu. Určite sa nedá povedať, že práve z Lidlu si náradie obstaráte za extrémne lacný peniaz, ale takisto nerátajte s tým, že pôjde o nejakú prvotriednu kvalitu.

Na občasné použitie pre nadšeného domáceho kutila v poriadku. Ten, kto sa venuje práci s náradím častejšie a viac profesionálne, by mal siahnuť po renomovaných značkách náradia s dostupným značkovým servisom. Predtým ako si v letáku vyhliadnete nejaký Parkside produkt – prečítajte si najprv aj nejaké recenzie a skúsenosti od iných spotrebiteľov. Dúfam, že tento článok vám pri tom pomôže tiež.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Keďže mám rád technické veci, kvalitnú a funkčnú spotrebnú elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil som web DoDomácnosti.sk. Tu môžem aplikovať svoje, už vyše 10-ročné skúsenosti v oblasti tvorby obsahu na internete a pritom môžem vychádzať z vlastných skúseností s domácnosťou.

Komentáre

To som prekvapený z toho, že parkside má na každé aku náradie, inú batériu. Objednal som si aku rázovy utahovak a samozrejme v Lidli aku batérie nemajú. Píšu že budú čoskoro. Teraz ako. Prečo v Nemecku majú jak batérie,tak nabíjačky a tu nič??? Ďalšia vec. Už som chcel objednávku urobiť z Nemecka ale ako som písal, dočítal som sa že parkside nemá jednú baterku na všetky ich výrobky. A ako to je z nabíjačkami. Tie pasujú na všetky batérie, či tiež je medzi nimi rozdiel. Ako zistím,aku si mám objednať batériu a nabíjačku na ten rázovy utahovak. Cena bola 31.90€. Ďakujem

Dobrý deň.Postupne som si v predajni Lidl zakupoval 7 druhov ručného Aku naradia veľmi ma mrzelo že firma ide opačným trendom ako svet, lebo na každé náradie ide iná baterka, alebo je iné vloženie do náradia.Cez to som sa časom preniesol, ale zhorel mi motor na ručnej mini brúske typPFBS108A1 ktorú som často používal pri kutilských domácich prácach a bol som s nou spokojný.Pred časom som si preto kúpil novú typ PFBS12B3 bola v obale, že sa bližšie nedala prehliadnuť ,preto len doma som zistil že už má vstavanú baterku a vypínač mimo dosahu ruky ktorá drží náradie.Ten dizajnér čo to navrhol asi nikdy nič nevyrábal, lebo pri tomto tipe náradia jednou rukou držíte náradie a druhou obrobok. Ako vypnete náradie keď vypínač je mimo dosahu prstov ruky.Je na to príslovie takému človeku obsrať ruky a týždeň ho nepustiť k vode.

Hello
Mám uhlovú brúsku Perkside pws 125 f5, asi o rok po kúpení odišiel mi tanierová ozubená koleso. Rád by som sa dozvedel, že kde sa dá dostať tie náchradné dieli.

V clanku pisete ze reklamaciu je mozne vybavit vymenou kus za kus. Tymto zavadzate. Pri reklamacii sa standardne vypisuje reklamacny protokol a LIDL sa vam do 30 dni vyjadri. Poprosim o opravu v clanku. Takyto fail ma vyprovokoval k tomu aby som si pozrel vasu stranku blizsie.

Ked chcem pridat komentar pod clankom tak email nieje nastaveny ako vyzadovane pole, bez neho mi nedovoli pridat komentar. Ale to je viac-menej nepodstatne.

Obsah clanku je velmi biedny co sa informacii tyka, clovek sa v nom nedozvie nic viac nez v bezne dostupnych zdrojoch ako su letaky, obaly produktov a popis vyrobcu.

Cital som si vasu metodiku testovania, ktoru prezentujete na vasej stranke. Mam profesionalnu skusenost s realnym testovanim produktov a vytvaranim testovacich postupov. Moj nazor je, ze to co ste nazvali metodikou testovania nema s testovanim vobec nic spolocne. Test v preklade znamena skuska. A vy na produktoch neprevadzate skusku nicoho (ani zivotnosti, ani ergonomie, ani deklarovanych vlastnosti). Predpokladam ze fyzicky ani nepridete do kontaktu s produktami, ktore akoze testujete. To co robite je opis produktu.

Doporucim vam zaplatit si predplatne ceskeho Dtestu aspon na jeden rok, dokladne studovat kazde jedno vydanie, kazdy jeden test, kazdy jeden clanok….. Tomu sa hovori testovanie na urovni. Toto co robite vy nema nic s testovanim tak aspon sa neprezentujte ze pripravujete pre citatelov “Velky test ….. ” , ze mate metodiku testovania a ze vobec testujete, pretoze takto zhadzujete pracu ludi ktori realne testuju pre dobro spotrebitelov.

Asi by sa vam nepacilo keby vam postavil dom Jozo z Hornej Dolne, ktory vie citat a precital si vsetky informacie a navody o stavebnom materiale na internete.

Neberte moj prispevok ako utok na vasu pracu. Berte to konstruktivne. Myslim ze mate slusny zaklad a priestor na to aby ste zacali realne testovat.

PS: a o imunite by som si od vas nenechal poradit. To zavana nekompetentnostou.
Vela zdravia.

Dobrý deň, ďakujeme, kritika sa síce ťažšie číta, no treba ju akceptovať. Skutočne nie ja našim úmyslom zavádzať. V rámci našich (obmedzených) možností sa snažíme o všetkom, čo porovnávame zistiť doslova maximum (sledujeme aj dtest, ale aj zahraničné zdroje – eng/fr/de test portály a služby). Dáta vyhodnocujeme a produkty zoraďujeme (je to spísané v metodike – je verejná). Opakujem, nie je v našom úmysle zavádzať a aj keď sa v článku objaví chyba, radi ju (po upozornení) opravíme. Ak je to možné, vždy komunikujeme s výrobcomm či distribútorom a zisťujeme aj bežne nedostupné informácie o produktoch.
Ďakujem a prajem pekný deň.

Ďakujeme za konštruktívnu kritiku, celý tím DoDomácnosti.sk sa snaží robiť svoju prácu čo najlepšie a ohlasy mnohých čitateľov nám to len a len potvrdzujú. Čo sa týka reklamácie tovaru v predajniach LIDL-u je faktom, že zákazníci majú možnosť vymeniť vadný produkt za nový, prípadne požadovať zaň peniaze. Je to mimo iné uvedené aj vo Všeobecných obchodných podmienkach spoločnosti Lidl Slovenská republika, v.o.s., a s takýmto spôsobom vybavenia reklamácie má tiež reálne skúsenosti XY zákazníkov.

citácia:…Ak je to možné, rozhodne sa o reklamácii ihneď. V zložitejších prípadoch sa rozhodne najneskôr do troch pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie. V odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie stavu výrobku, vybaví sa reklamácia najneskôr do 30 dní od jej uplatnenia….

Na váš podnet teda uvádzame v článku na inkriminovanom mieste odkaz na stránku s celým znením týchto podmienok. Ďakujeme, že nás tak podrobne sledujete a čítate. Príjemný zvyšok dňa

redakcia DoDomácnosti.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.