JBL Go 2 – výkonný malý bluetooth reproduktor, ktorý sa zmestí do vrecka (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 24. októbra 2021 0
JBL Go 2
 • výrobca: JBL
 • výdrž batérie: 5 hodín
 • rozmery: 87 mm x 97 mm x 27 mm
 • hmotnosť: 200 g
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Bluetooth reproduktory
29,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Hej.sk

Bluetooth reproduktor JBL Go 2 s hmotnosťou menej ako 200 gramov a s vodotesným puzdrom je ideálnym spoločníkom na cesty. Prenosné Bluetooth reproduktory sú praktické a môžu znieť skvele. Ale len málo modelov, vzhľadom na veľkosť a hmotnosť, vás pozýva zabaliť ich a vziať so sebou. S JBL Go 2 to je úplne inak. Zmestí sa aj do vrecka a na svoje rozmery znie prekvapivo dobre.

Čítať viac...

porovnanie cien
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
29,90 € Do obchodu Hej.sk
OKAY.sk ⭐️ veľká predajní elektra v celej SR
⭐️ výnos do poschodia a sprevádzkovanie / odvoz starého spotrebiča
⭐️ doprava od 4,40 €
29,90 € Do obchodu OKAY.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
29,90 € Do obchodu Datart.sk

JBL Go 2 – základné informácie

Po niekoľko rokov bol lacný a dokonale prenosný JBL Go veľmi populárny v kruhu zákazníkov. Na jar roku 2018 prišla značka JBL s jeho nástupcom JBL Go 2. S rozmermi 7,1 x 8,6 centimetrov a hrúbkou 3,2 centimetrov sa Go 2 zmestí do mnohých vreciek a zaberá málo miesta v kabelkách, batohoch aj športových taškách. S hmotnosťou iba 184 gramov je sotva ťažší ako smartfón. Reproduktor je na rozdiel od svojho predchodcu vodotesný. Trieda ochrany IPX7 znamená, že vydrží krátkodobé ponorenie do vody bez poškodenia.

bluetooth reproduktor JBL Go 2

Dôležité parametre: 
Výkon RMS:3 W
Citlivosť:80 dB
Bezdrôtový prenos:áno
Prevádzka na batérie:áno
Výdrž batérie:5 hodín
Podpora iPod:áno

 

Prvý dojem

Go 2 má rozmery 8,6 x 3,1 x 7,1 cm, hmotnosť 186 gramov a je vyrábané v 12 rôznych farbách – môže byť modrý, čierny, sivý, červený, oranžový, aby sme spomenuli aspoň základ. Prednú časť reproduktora tvorí mriežka s veľkým logom JBL v strede. Predná a zadná časť reproduktora nie sú ploché, ale mierne vypuklé. Spracovanie vyzerá solídne a dizajn je moderný, elegantný a jednoduchý.

Na vrchu sú klasické ovládacie prvky vrátane tlačidla napájania a párovania, dvoch tlačidiel na úpravu hlasitosti a tlačidla na pozastavenie prehrávania a prijímanie hovorov. Rovnako ako jeho predchodca, GO 2 má opäť handsfree zariadenie – integrovaný mikrofón znižujúci šum prenáša náš hlas na účastníka hovoru do značnej miery nerušene a to aj v hlučnom prostredí. Výdrž batérie je až päť hodín v závislosti od hlasitosti, čo je prijateľná hodnota pre reproduktory Bluetooth tejto veľkosti.

Dvojité poklepanie na tlačidlo prehrávania posunie skladbu vpred, prepnutie späť nefunguje. Na pravej strane sú pripojenia pre nabíjací kábel micro USB a vstup pre jack 3,5 mm. Spodná strana má malé gumené nožičky, ktoré majú reproduktor udržiavať vo zvislej polohe napriek vibráciám zvuku. Súčasťou dodávky je iba nabíjací kábel micro USB a žiaľ, žiaden 3,5 mm jack kábel, ktorý potrebujete, ak chcete prehrávať hudbu prostredníctvom kábla.

 

➡️ Výdrž batérie

Výdrž batérie Go 2 je skromných 5 hodín. Čo nie je príliš veľa, ale vzhľadom na jeho veľkosť a cenu je to v poriadku. S nabíjaním by ste mali začať včas, pretože úplné nabitie batérie pomocou pripojenia micro USB trvá dve a pol hodiny.

 

➡️ Certifikácia IPX7

Trieda ochrany IPX7 znamená, že zariadenie vydrží krátkodobé ponorenie bez poškodenia. Bolo testované 30 minút pri maximálnej hĺbke jeden meter. Dážď vôbec nie je problém.

JBL Go 2 pod vodou (vodotesnosť)

 

Nabíjanie a párovanie

Reproduktor sa nabíja pomocou priloženého kábla USB. Keď prúd tečie, LED svetielko na prednej strane sa rozsvieti na červeno. Nabíjanie trvá približne 2,5 hodiny a keď je batéria 730 mAh úplne nabitá, červené LED zhasne. Plne nabitá batéria umožňuje počúvanie hudby počas 5 hodín. Či je to pre vás dosť, musíte posúdiť sami. Po zapnutí reproduktora, stlačením tlačidla Bluetooth spustíte párovanie. Vo svojom zariadení zvolíte JBL GO2. Pripojené, žiadne problémy, hotovo.

 

Ovládacie prvky a pripojenia

Rovnako ako GO, aj GO 2 má päť tlačidiel. Reproduktor sa zapína a vypína prvým tlačidlom (vypínač). Tlačidlo vpravo slúži na aktiváciu režimu párovania pre pripojenie k smartfónu. Rovnako ako u takmer všetkých reproduktorov Bluetooth, je tu aj tlačidlo plus a mínus na reguláciu hlasitosti. Nakoniec tlačidlo so symbolom trojuholníka. Toto je multifunkčné tlačidlo. Vďaka tomu je možné hudbu pozastaviť a pokračovať. Ak ho však stlačíte dvakrát rýchlo, skladba preskočí dopredu. Týmto tlačidlom môžete prijímať aj prichádzajúce hovory.

Na pravej strane je klapka, pod ktorou sa nachádzajú pripojenia. Mikrofón je tiež umiestnený tu, presne tam, kde sa dá klapka otvoriť. 3,5 mm konektor a micro USB nabíjací konektor sú pod klapkou. Prostredníctvom pripojenia 3,5 mm AUX kábla môžeme ako zdroj hudby použiť aj staršie zariadenia bez pripojenia Bluetooth. Je to jednoduché návod na obsluhu ani nie je potrebný.

Ak by ste predsa len potrebovali pomoc, manual pdf si môžete stiahnuť na stránke produktu na Heureke tu.

 

Aká je kvalita zvuku?

Ako už názov napovedá, JBL Go 2 nie je zameraný predovšetkým na silný zvuk, ale je navrhnutý pre maximálnu mobilitu a vhodnosť do exteriéru. Mini reproduktor však prekvapí: kvalita zvuku sa nemusí skrývať pred podobnými modelmi s väčšími rozmermi a boduje jasnými výškami. Nemá však dostatok hlasitosti na bohaté basy. Pri skladbách s intenzívnym obsahom basov sa reproduktor pri vysokých hlasitostiach dostane do malých problémov. Je však potrebné vziať do úvahy, že reproduktor tejto veľkosti nie je konštruovaný tak, aby dokázal reprodukovať hlboké basy v akejkoľvek hlasitosti. Basy sú čistejšie pri miernej hlasitosti. Ak hľadáte plnejšiu basovú odozvu, mali by ste určite investovať viac peňazí do výkonnejšieho modelu.

Skladby s menej hlbokými basmi majú lepšiu kvalitu zvuku. Vokálne piesne alebo audioknihy, ktoré získajú väčšiu prezenciu vo vysokofrekvenčnom rozsahu, majú príjemnú reprodukciu. Popové skladby sa reprodukujú celkovo s vynikajúcou čistotou. Pri vysokých hlasitostiach sa dá počuť DSP (Digital Signal Processing), ktoré riadi výkyvy piesní a tak je zvuk príjemnejší. Nie je ideálny, ale lepší ako skreslený zvuk. Pri skladbách so silným prehrávaním basov môžete skutočne cítiť, ako sa zvuk tlačí cez malý box. Na druhej strane je hlasitosť dostatočná aj vo väčšej miestnosti, pričom strata kvality pri zvyšujúcej sa hlasitosti sa dá tolerovať. Každý, kto počuje hlasné tóny JBL GO 2 pri vstupe do miestnosti, by pri hľadaní zdroja nemusel nutne hľadať vreckový reproduktor s veľkosťou dlane. Je to výrazne lepšie oproti každému reproduktoru prenosného počítača, tabletu alebo mobilného telefónu a pri dobrom pomere cena / výkon.

Krátke video vám sprostredkuje test basov JBL Go 2:

Bass test - JBL GO 2

💡 TIP Ak by ste predsa len radšej investovali viac, aby ste mohli vychutnávať zvuk v top kvalite, pozrite si recenziu reproduktora JBL Charge 3.

 

Čo sa nám na JBL Go 2 páči?

 • dobre definované výšky a stred
 • elegantný, funkčný dizajn
 • relatívne vysoká hlasitosť
 • ochrana IPX7
 • úžasná škála veselých farieb
 • môžete ním prijímať hovory
 • jednoduchá obsluha pomocou označených tlačidiel
 • ľahký a malý
 • priateľská cena

 

Čo sa nám na JBL Go 2 nepáči?

 • basy neohúria
 • výdrž batérie je len 5 hodín
 • nie je možné pripojiť zápästný remienok a chýba obal

 

Recenzie zákazníkov

V prípade značky ako je JBL robí produkt pre zákazníkov atraktívnym nielen cena, ktorá je v tomto prípade naozaj “ľudová” – 29,90 €.  Reproduktor predávajú všetky známe predajne, či už je to Nay, Alza, Datart, alebo ktorákoľvek iná. Recenzie, ktorých len Heureka prináša takmer 100, hodnotia tento mini reproduktor na 95% kladne, čo je naozaj slušné skóre. Pozrime si niektoré z nich aj spoločne:

JBL Go 2 - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Ako hodnotíme JBL Go 2?

Nemôžeme a nebudeme diskutovať o tom, či JBL Go 2 predstavuje pridanú hodnotu v porovnaní so svojim predchodcom Go. Čo môžeme posúdiť, je výkon samotného Go 2. S cenou 29,90 € sa pohybuje v oblasti, ktorú sme spočiatku nepovažovali za konkurencie schopnú. Očakávania od takého malého a lacného reproduktora by sa vo všeobecnosti nemali nastavovať príliš vysoko. V tejto triede reproduktorov však považujeme vyhotovenie a vzhľad za veľmi vydarený. Basy takmer neexistujú, ale zvuk je úplne v poriadku pre zamýšľané použitie. JBL Go 2 bravúrne plní úlohu outdoorového reproduktora. Maximálna hlasitosť je dokonca prekvapivo vysoká. Je to pôsobivý reproduktor s dobrou schopnosťou vyvážiť zvuk. Pokiaľ ide o výdrž batérie, je tam ešte priestor na zlepšenie. Pri dlhších výletoch je 5 hodinová výdrž batérie trocha málo. Avšak, pre všetkých, ktorí hľadajú malý, kompaktný, vodotesný Bluetooth reproduktor s viac ako sympatickou cenou, je JBL Go 2 skvelá voľba.

Výhody

 • krytie IPX7
 • prijateľná cena
 • mikrofón pre prijatie hovorov

Nevýhody

 • nepodporuje NFC ani Wifi
 • výdrž batérie 5 hodín

Záver recenzie: Mini reproduktor s dobrým zvukom za prijateľnú cenu. Pre nenáročných zákazníkov, ktorí si chcú užiť skvelú hudbu.

Hodnotenie autora
 • kvalita zvuku
 • vyhotovenie
 • komfort používania
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

JBL Go 2 je cenovo dostupný vodotesný reproduktor, ktorý ponúka solídne úrovne hlasitosti a plný zvukový podpis vzhľadom k svojej veľkosti.

4.1

JBL Go 2

✅ Cena: 29,90 €

Chcem JBL Go 2 Hej.sk
Vývoj ceny JBL Go 2


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.