JBL Charge 4 – prenosný bluetooth reproduktor (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 24. októbra 2021 0
JBL Charge 4
 • výrobca: JBL
 • výdrž batérie: 20 hodín
 • rozmery: 95 mm x 220 mm x 93 mm
 • hmotnosť: 965 g
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Bluetooth reproduktory
129,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Muziker.sk

Predchádzajúca iterácia Charge bola hitom a JBL Charge 4 v ničom nezaostáva. Vodeodolný model vydáva, vzhľadom na svoj rozmer, úžasný zvuk a je dosť malý na to, aby mohol byť hodený do kabelky alebo batohu, pripravený vás nasledovať kamkoľvek. Je iba o niečo ťažší a väčší ako Charge 3, ale prináša niekoľko zmien vo funkciách, ktoré ho výrazne odlišujú od ostatných.

Čítať viac...

kde kúpiť
Muziker.sk ⭐️ cena dopravy 3,50 €, nad 49 € je cena dopravy zdarma
⭐️ držiteľ európskych certifikátov kvality (od SAEC, APEK, TRUSTED SHOPS)
⭐️ aktuálne prebiehajúce zľavy → nájdete tu
129,00 € Do obchodu Muziker.sk

JBL Charge 4 – základné informácie

JBL Charge 4 vyzerá veľmi podobne ako predchádzajúci model, ale je potrebné poznať niekoľko významných rozdielov. Predovšetkým, reproduktor je tentokrát o niečo väčší, čo sa týka veľkosti aj hmotnosti. To nie je veľký rozdiel, ale ak ho plánujete hodiť do batohu pri každom kempovaní, počíta sa každý gram. Batéria bola tiež upgradovaná na väčšiu 7.500 mAh batériu, čo by aj mohlo vysvetľovať mierne vyššiu hmotnosť. Okrem toho si Charge 4 zachováva väčšinu funkcií, vďaka ktorým sa stal Charge 3 tak vynikajúcim. Jednou z nich je tvrdá nepremokavá tkanina, ktorá sa vracia spolu s certifikáciou IPX7 a umožní ponoriť ho až na 30 minút v metrovej vode. Ak reproduktor spadne do vody, chvíľu sa vznáša, takže sa nemusíte báť straty, ak vypadne z člna alebo z paluby lode.

Dôležité parametre: 
Výkon RMS:30 W
Bezdrôtový systém prenosu:Bluetooth
Typ batérie:Lithium-ionovo polymerová 27 Wh (Ekvivalent 3.6V, 7500 mAh)
Výdrž batérie:20 hodín
USB:áno
Vstup AUX:áno
Podpora nabíjania mobilného telefónu:áno
Čas nabíjania:4 hodiny
Hmotnosť:965 g

 

Dizajn

Valcový 220 x 95 x 93 mm JBL Charge 4 je k dispozícii v mnohých farbách – celkom 10, vrátane horčicovo žltej a sivozelenej, ako aj štandardnej čiernej alebo červenej. Reproduktor má krytie IPX7, čo znamená, že má nešpecifikovanú úroveň ochrany proti vniknutiu prachu a je plne vodotesný. V skutočnosti môže byť JBL Charge 4 ponorený až do hĺbky 1 metra na približne 30 minút, čo z neho robí ideálneho spoločníka pri bazéne alebo na pláži.

Prednú stranu reproduktora tvorí látkovo – kovová mriežka. Pri pohľade na jednotku si všimnete tlačidlá v hornej časti zariadenia; tieto vám umožnia ľahko ovládať prehrávanie alebo upravovať hlasitosť. Na zadnej strane reproduktora uvidíte tesniacu západku, ktorá umožňuje prístup k rôznym portom Charge 4. Je tu port USB C na nabíjanie vnútornej batérie; rovnaký kábel slúži aj na nabíjanie tabletov alebo smartfónov na cestách. JBL Charge 4 má tiež vstupný port AUX 3,5 milimetra, ak sa rozhodnete pre káblové pripojenie. Páči sa nám rýchlejšie USB C nabíjanie, pretože umožní vychutnať si 20-hodinový výkon batérie za pár hodín. Za štyri, aby sme boli presní.

Spodná časť má malý vstavaný stojan, takže môžete reproduktor umiestniť bez obáv, že sa odkotúľa. Okrem toho, päť malých LED svetiel – dosť neprakticky umiestnených tiež na spodnej časti – vás informuje o približnej zostávajúcej výdrži batérie. Tvar aj materiály tohto reproduktora evokujú pocit prenosnosti, robustnosti a vysokého výkonu – a prináša všetky tri. Okrem toho môžete očakávať, že odolá živlom, znesie “tvrdé zaobchádzanie” a vydrží celý deň.

A takto vyzerá “naživo” v reklame:

 

JBL Charge 4 Official Product Video

 

Pripojenie

Rovnako ako väčšina reproduktorov Bluetooth má JBL Charge 4 dosah približne 9 metrov. Charge 4 vám poskytne spojenie, ktoré je dostatočne kvalitné na to, aby nerobilo žiadne problémy. Pokiaľ ide o pripojenie zariadenia, je to veľmi jednoduché: stačí ho spárovať iba raz, potom sa automaticky pripojí, čo je skutočne rýchle a pohodlné. Doteraz bolo Charge 4 úplne rovnaké ako predchádzajúce JBL Charge 3, tu sa však začínajú prejavovať rozdiely.

Nielenže Charge 4 disponuje novšou verziou Bluetooth 4.2, ale má aj JBL Connect +, ktorý vám umožní pripojiť až 100 ďalších reproduktorov JBL súčasne. Je to funkcia, ktorá vám umožní zosynchronizovať viac reproduktorov, aby ste mohli prehrať rovnakú skladbu. Reproduktory sú prepojené aplikáciou, ktorú si môžete zadarmo stiahnuť v obchode Google Play alebo Apple Store. V skutočnosti to nie je ekvivalent systému Sonos, ale ak máte večierok, môže to byť skvelý party trik. Nie sme si istí, nakoľko je táto funkcia potrebná, ale aspoň viete, že máte možnosť mať so sebou a so 100 priateľmi obrovské JBL šialenstvo. Na zadnej strane získate predtým spomenutý výstup USB, 3,5 mm vstup pre káblové pripojenie a port USB-C na nabíjanie. Telefón aj reproduktor môžete nabíjať rovnakým káblom, čo je skvelé, pretože staršie JBL Charge 3 malo iba micro-USB.

Návod k reproduktoru nájdete tu.

 

Výdrž batérie

Aj keď má JBL Charge 4 batériu s oveľa väčšou kapacitou ako Charge 3, sú propagované tak, že ponúkajú rovnaké 20-hodinové nepretržité prehrávanie. Nebudete mať problém s dosiahnutím tohto čísla pri prehrávaní na nízkej až strednej hlasitosti. Ak však konštantne hráte pri vysokej hlasitosti, očakávajte zníženie tejto hodnoty o niekoľko hodín. Počas testu Charge 4 prehrával hudbu 13 hodín a 46 minút, presne. Čo ešte stále vôbec nie je zlé.

 

Kvalita zvuku

Najväčšie zlepšenie Charge 4 oproti Charge 3 je zvukový výkon. Zatiaľ čo Charge 3 bol skvelý pre prehĺbenie basov, Charge 4 je vo svojom prístupe vyváženejší. Výšky už nie sú slabinou, umožňujú sa prejaviť aj takým nástrojom ako sú napríklad husle. Stredné pásma sú tiež skvelé a umožňujú vokálom prechádzať nahlas a čisto. Basy Charge 4, hoci sú silné, nepotlačia iné prvky zvuku. Dokážete získať správne hĺbky aj výšky u každej skladby.

JBL Charge 4 hrá pôsobivo nahlas. Pre stredne veľké miestnosti je prehrávanie hudby s polovičnou hlasitosťou viac ako dosť, aby vyplnilo priestor zvukom. Pri maximálnej hlasitosti je reproduktor extrémne hlasný pre použitie v interiéri, ale zvýšenú hlasitosť oceníte v hlučných prostrediach ako napríklad na pláži. Zvuk JBL Charge 4 je sofistikovaný a prekvapivo prepracovaný pre bežný maistreamový reproduktor.

 

Ako hodnotíme SBL Charge 4?

JBL Charge 4 sa predáva (v čase písania recenzie) v cenovom rozpätí cca 140 – 150 eur. Za hodnotu, ktorú získate, táto cena vôbec nie je predimenzovaná. Skôr naopak. Reproduktor znie excelentne, kvalita zvuku sa výrazne zlepšila v porovnaní s predchodcom Charge 3. Ponúka čistejšie, jasnejšie a prepracovanejšie stredy a výšky. Produkuje zvuk, ktorý uspokojí audiofilov, má skvelé ďalšie funkcie (napríklad schopnosť nabíjať zariadenia cez USB) a má batériu, ktorá vydrží celý deň. Pevná konštrukcia je vodotesná a nie príliš veľká. To všetko znamená skvelý pomer hodnota/cena. Ak to má byť váš prvý Bluetooth reproduktor, nebudete sklamaní, pretože Charge 4 je jedným z najlepších vo svojej kategórii.

 

Recenzie zákazníkov

Hodnotenia, ktoré prináša na svojich stránkach Heureka sa v podstate zhodujú s našim názorom, že v prípade Charge 4 ide o produkt, ktorý sa vydaril. Nastavená cena je adekvátna, u obľúbených predajcov, akými sú Nay alebo Alza je v predaji za 159,- eur, ale na Heureke nájdete aj cenu 139,- eur. Tak či tak, cena je dobrá a na repliky, ktoré ponúkajú na Bazos za cca 15 eur radšej ani nemyslite. Pozrime sa teraz spolu na niektoré z recenzií:

JBL Charge 4 - recenzie

 

Zhrnutie na záver

Mali by ste si kúpiť JBL Charge 4? Áno. Prečo si to myslíme? Pretože je veľmi podobný Charge 3, ktorý je tiež vynikajúci. Ak to bude váš prvý reproduktor, zamilujete si jeho vodotesnosť, kvalitu zvuku a výdrž batérie, ktorú táto jednotka ponúka za konkurencieschopnú cenu. Charge 3 bol takmer neporaziteľný a Charge 4 sa k tomuto dedičstvu pripája. Spočiatku sme si nemysleli, že upgrade tohto modelu stačí na odôvodnenie zvýšenia ceny, ale keďže už nejaký čas od prvého vydania prešiel a cena klesla len kúsok nad úroveň Charge 3 niet dôvodu, prečo si ho nekúpiť. Keď za Charge 4 máte dať len o trochu viac, má zmysel minúť peniaze navyše za nové funkcie, ktoré ponúka. Predovšetkým možnosť nabíjania vašich zariadení cez USB-C a JBL Connect+.

Výhody

 • až 20 hodín prehrávania hudby
 • technológia JBL Connect+
 • najvyššie krytie IPX7

Nevýhody

 • neobsahuje pútko na prenášanie

Záver recenzie: Kvalitný reproduktor s neuveriteľnou výdržou batérie až 20 hodín. Svojimi vlastnosťami a funkciami vás určite nesklame.

Hodnotenie autora
 • kvalita zvuku
 • dizajn
 • výdrž batérie
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Za naozaj primeranú cenu získate reproduktor, ktorý vydrží celý deň, znie skvele, dokáže sa vyrovnať s akýmkoľvek zaobchádzaním a za chvíľku dobije váš telefón.

4.8

JBL Charge 4

✅ Cena: 129,00 €

Chcem JBL Charge 4 Muziker.sk
Vývoj ceny JBL Charge 4


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.