Google Home Mini – hlasový asistent, ktorý má domácnosť pod kontrolu (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
Google Home Mini
 • výrobca: Google
 • konštrukcia: prenosné
 • wifi: áno
 • smart: áno
 • bluetooth: áno
 • hmotnosť: 172 g
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Bluetooth reproduktory
28,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Google Home Mini sa stáva súčasťou čoraz viac inteligentných domácností. Hlasom ovládaná domácnosť už nie je v dnešnej dobe nič výnimočné, a je len dôkazom toho, ako rýchlo technológia napreduje. Tento prenosný reproduktor zastáva funkciu hlasového asistenta, ktorý vám dokáže odpovedať takmer na čokoľvek. Stačí ho pripojiť na internet, stiahnuť si aplikáciu a užívať si kopu zábavy s novým spoločníkom. Momentálne je dostupný tento asistent len v anglickej verzii, napriek tomu sa teší veľkej obľube.

Hlasový asistent Google Home Mini zaujme ako malých, tak aj veľkých. Ovládanie celej vašej domácnosti prostredníctvom vášho hlasu je určite skvelá predstava. S týmto zariadením to môže byť realita. Vychutnajte si možnosť kladenia otázok alebo spúšťanie hudby, ovládanie domácich spotrebičov, písanie SMS správ či dokonca vytvorenie nákupného zoznamu. Upozornenie na udalosti a mnoho ďalšieho. Základom sú hlasové povely dostupné zatiaľ len v anglickom jazyku.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
28,00 € Do obchodu Heureka.sk

Základné informácie

Google Home Mini je elegantný miniatúrny hlasom ovládaný reproduktor, ktorý komunikuje s aplikáciou Google Home. Vždy, keď potrebujete s niečím pomôcť, bude vám po ruke. Odpovie na takmer každú vašu otázku, naplánuje vám deň, pripomenie aktivity a povinnosti. Pomôže vám dokonca nájsť aj stratené zariadenie iPhone alebo telefón s Androidom. Prístroj dokáže zaznamenať množstvo vašich myšlienok. Nadiktujte mu nákupný zoznam či plánovanú trasu vášho výletu alebo služobnej cesty. Zariadenie vás takisto včas upozorní na naplánované stretnutia alebo odchod vlaku.

Reproduktor Google Home Mini

Inteligentný reproduktor Google Home Mini

 

Reproduktor má len 172 gramov, no dokáže toho naozaj veľa. Vďaka integrovanému pripojeniu Wi-Fi, rozpoznávaniu hlasu a podpore domácej automatizácie sa Google Home Mini pripája k bezdrôtovej sieti a poskytuje tak kontrolu nad prakticky všetkými vašimi inteligentnými zariadeniami v domácnosti a prístup k nim. Ak sa potrebujete niečo od Google Home Mini dozvedieť, stačí ho osloviť slovami „Hey Google“ alebo „Ok Google“.

 

➡️ Ďalšie informácie:

VýrobcaGoogle
Konštrukciaprenosné
Čítačka karietnie
Wi-Fiáno
Podpora NFCnie
Bluetootháno
Vstupymicro USB
Aux-Ináno
FM tunernie
Hmotnosť172 g
Rozmery98 x 42 x 98 mm (Š x V x H)
Vodoodolnýnie
Smartáno
Napojenie zo sieteáno
Napojenie z batériínie

 

Čo všetko Google Home Mini dokáže?

Malý, ale šikovný

Prenosný reproduktor od Google je malý, ľahký a pritom veľmi šikovný. Má kvalitné spracovanie, čoho dôkazom je kompaktný a minimalistický design, ktorý dokonale zapadne do každej domácnosti. Protišmyková spodná časť zabezpečuje stabilitu. Vo vnútri sa nachádza výkonný reproduktor, váš hlas spracúva kvalitný, citlivý mikrofón a o pripojenie sa stará bezdrôtová Wi-Fi. Farebné LED diódy sa postarajú o vizuálnu interakciu s vami. Využiť môžete aj diaľkové ovládanie.

 

Ovládajte celú domácnosť len svojím hlasom

Vďaka Wi-fi, rozpoznávaniu hlasu a podpore domácej automatizácie sa Google Home Mini pripája k bezdrôtovej sieti a poskytuje tak kontrolu nad prakticky všetkými vašimi inteligentnými zariadeniami a prístup k nim. Pomocou technológie rozpoznávania hlasu na diaľku a programu Google Assistant umožňuje vstavaný mikrofón domácemu zariadenie Google rozpoznať váš hlas a okamžite vykonať požadovanú úlohu. Môže rozlíšiť až šesť rôznych hlasov, ktoré zaistia kontrolu celej rodiny. Vstavané zariadenie Chromecast a Chromecast Audio poskytujú ďalšie možnosti bezdrôtového pripojenia.

 

➡️ “Hey Google” budú vaše najčastejšie používané slová v domácnosti:

Meet Google Home Mini | Small and mighty

 

Google Home Mini tiež komunikuje so zariadeniami, ako sú Nest, Philips Hue a podobne. Pomocou vášho hlasu môžete ovládať kompatibilné svetlá, termostaty a ďalšie smart zariadenia. Kontrolovať a spravovať vašu domácnosť nikdy nebolo jednoduchšie. Využívajte jednoduché alebo sofistikované príkazy pre rozličné smart zariadenia, ktoré sú vo vašej domácnosti integrované. Domovská stránka Google Mini funguje s viac ako 1000 inteligentnými zariadeniami od viac ako 150 populárnych výrobcov.

 

Odpovedá na všetky vaše otázky

Váš hlasový asistent odpovie na všetky otázky, ktoré mu položíte. Oslovíte ho slovami “Hey Google”, on sa akoby zapne, zasvieti a čaká na vašu otázku, na ktorú následne odpovie. Potrebujete vedieť, aké bude počasie, kedy vám odchádza vlak či autobus alebo napríklad recept na dobrý koláč? So všetkým vám pomôže Google Home Mini. Reproduktor bude poznať vaše plány, dochádzanie, informácie o cestovaní a ďalšie, po tom, ako si to všetko zaznačíte do kalendára.

 

➡️ Google Home Mini odpovie skutočne na rôzne otázky:

Otázky a odpovědi s Google asistentkou - Google home mini

 

Odteraz už na nič nezabudnete

Reproduktor Google Home Mini zaznamená každé vaše slovo a uľahčí vám deň. Nadiktujte mu nákupný zoznam, termín plánovaného stretnutia či trasu vašej cesty. Skutočne mu neunikne žiadna vaša myšlienka. Vďaka inteligentnému asistentovi a budíku už nikdy nikam nezaspíte. Pokiaľ často zabúdate alebo toho máte počas dňa veľa, nastavte si upozornenia alebo časovač. Po celý deň tak budete mať prehľad o všetkých vašich plánoch a úlohách.

Reproduktor ako plánovač

Reproduktor vám nahradí plánovač, budík aj časovač

 

Splní aj ďalšie vaše želania

Ak zariadenie prepojíte s ďalšími chytrými pomocníkmi v domácnosti, hlasom ovládate naozaj všetko. Prikážte napríklad Googlu, aby vypol, resp. stlmil osvetlenie alebo nastavil ideálnu teplotu v miestnosti. Požiadajte ho, aby vás zobudil do školy, do práce či na stretnutie. Máte pripravený obed, no zvyšní členovia rodiny nie sú práve v kuchyni? Vyšlite správu do zariadení Google Home mini v ostatných izbách, do všetkých miestností alebo aj v okolí domu. Za okamih sa stretne pri stole celá rodina.

Hlasový asistent

Zariadenie vám pripomenie všetky dôležité stretnutia či povinnosti

 

Užívajte si hodiny skvelej hudby

Krátkou žiadosťou aktivujete aplikáciu Google Home, kde máte možnosť prehrávať hudbu. Ďalšou možnosťou je spustenie služieb ako Google Music, Spotify, YouTube Music, Pandora a TuneIn Play. Počúvajte svoje obľúbené stanice alebo podcasty a zabávajte sa s rodinou alebo priateľmi. Ak je Google Home Mini zapojený do vášho domáceho smart systému, môžete zapnúť televízor, spustiť vašu obľúbenú skladbu, alebo vypnúť deťom seriál, keď už dávno spia. Na toto všetko vám stačí iba váš hlas. Všetko, čo musíte urobiť, je len vysloviť jednoduchý príkaz.

 

➡️ Takto sa môžete zabávať s Google Home Mini aj vy:

Family fun with Google Home

 

Recenzie na reproduktor Google Home Mini

Tento inteligentný reproduktor sa stane doslova vaším domácim miláčikom. Odpovie vám na rôzne otázky a nahradí budík či plánovač. Má mnoho využití a dokážete ním ovládať takmer celú domácnosť. Je tu však jeden háčik, a to ten, že pre Google Home Mini slovenčina zatiaľ nie je dostupná, komunikuje iba v anglickom jazyku. Takže, ak ho chcete využívať, mali by ste ovládať minimálne základy. Reproduktor nevyžaduje žiadny anglický prízvuk, ani nerozoznáva pokročilú angličtinu alebo začiatočnícku, takže stačí, ak správne položíte otázku a prístroj vám na ňu odpovie. Prečítajte si, ako hodnotia tento produkt reálni zákazníci:

Recenzie zákazníkov na Google Home Mini Skúsenosti užívateľov s Google Home Mini

Viac recenzií → nájdete tu

 

💡 TIP: Ak preferujete smart domácnosť, určite vás zaujme aj robotický vysávač Tesla RoboStar T30, ktorý vám taktiež uľahčí prácu v domácnosti.

 

Zhodnotenie Google Home Mini na záver

Aj vaša domácnosť môže byť odteraz inteligentná. Ovládajte ju len pomocou svojho hlasu a majte všetko pod kontrolou. A to len vďaka malému zariadeniu s názvom Google Home Mini. Tento malý inteligentný reproduktor vám odpovie na všetky otázky, pomôže vám s povinnosťami, pripomenie vám vaše plány, stretnutia, recepty a mnoho iného. Aj takmer každá Google Home Mini recenzia je pozitívna, čo je dôkazom toho, že reproduktor vám naozaj uľahčí život.

Jeho jedinou nevýhodou je, že komunikovať s hlasovým asistentom je zatiaľ možné len v anglickom jazyku. To však už v dnešnej done nie veľkou prekážkou. Ak si myslíte, že inteligentný Google Home Mini si nebudete môcť dovoliť, mýlite sa. Jeho cena je skutočne prijateľná a pohybuje sa okolo 28,00 €. Takže určite nebudete sklamaní z tohto domáceho pomocníka, ktorý vám ušetrí čas a vždy vám so všetkým poradí.

 

Zdroje informácií:

Výhody

 • inteligentný reproduktor s integrovaným asistentom Google
 • odpovie na akékoľvek otázky
 • dokáže rozlíšiť až šesť rôznych hlasov
 • jednoduchý, kompaktný a minimalistický design do každej domácnosti
 • bezproblémová integrácia všetkých platforiem Google

Nevýhody

 • zatiaľ dostupný len v anglickom jazyku

Záver recenzie: Skvelý hlasový asistent v anglickom jazyku, ktorý vám odpovie na akékoľvek otázky a má pod palcom celú vašu domácnosť.

Hodnotenie autora
 • Prevedenie
 • Kvalita
 • Cena
 • Funkcie
 • Ovládanie

Súhrn

Skvelý hlasový asistent v anglickom jazyku, ktorý vám odpovie na akékoľvek otázky a má pod palcom celú vašu domácnosť.

4.6

Google Home Mini

✅ Cena: 28,00 €

Chcem Google Home Mini Heureka.sk
Vývoj ceny Google Home Mini


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.