Vyberáme najlepší prenosný bluetooth reproduktor 2021 – porovnali sme 6 modelov

Redakcia DoDomácnosti.sk Test 0

Celkoví víťazi testu

JBL Flip 5 JBL Go 2 JBL Charge 4
Víťaz testu Ľudová voľba
JBL Flip 5
JBL Go 2
JBL Charge 4
 1. skvelá výdrž batérie
 2. vylepšený zvuk oproti Flip 4
 3. vodotesný
 4. dostatočná hlasitosť
 1. krytie IPX7
 2. prijateľná cena
 3. mikrofón pre prijatie hovorov
 1. až 20 hodín prehrávania hudby
 2. technológia JBL Connect+
 3. najvyššie krytie IPX7
 1. absencia AUX vstupu
 2. Party-boost nie je kompatibilný s JBL Connect Plus
 1. nepodporuje NFC ani Wifi
 2. výdrž batérie 5 hodín
 1. neobsahuje pútko na prenášanie
JBL Flip 5 je typickým príkladom nájdenia primeranej rovnováhy medzi kvalitou zvuku, hlasitosťou, prenosnosťou a robustnosťou. Mini reproduktor s dobrým zvukom za prijateľnú cenu. Pre nenáročných zákazníkov, ktorí si chcú užiť skvelú hudbu. Kvalitný reproduktor s neuveriteľnou výdržou batérie až 20 hodín. Svojimi vlastnosťami a funkciami vás určite nesklame.
99,00 € 29,90 € 129,00 €
Zobraziť ponuku
Hej.sk
Zobraziť ponuku
Hej.sk
Zobraziť ponuku
Muziker.sk
Pamätáte si na staré dobré hifi veže? Technológia neuveriteľne rýchlo napreduje a aj tieto zvukové systémy nám dokážu nahradiť praktickejší pomocníci s rôznymi vymoženosťami dnešnej modernej doby. Sú to praktické prenosné bluetooth reproduktory, ktoré majú niekoľko skvelých výhod. Azda tou najlepšou je, že si ich môžete zobrať kedykoľvek a kdekoľvek a počúvať svoju obľúbenú hudbu.

Keďže bezdrôtové reproduktory sú veľmi obľúbené a dopyt po nich neustále narastá, je logické, že ich je na trhu čoraz viac. Samozrejme, množstvo druhov metie zákazníkov, ktorí si v konečnom dôsledku môžu vybrať reproduktor nie príliš podľa svojich predstáv. Aby sa vám to nestalo tiež, so správnym výberom vám pomôžeme. A to nasledovným testom, v ktorom sme porovnali 6 modelov roku 2021. Pomôžeme vám zorientovať sa nielen v parametroch a rôznych kritériách, ale aj v cene reproduktorov.

Na začiatok je však dôležité, aby ste, okrem iného, dbali pri výbere na:

 • výkon reproduktora
 • výdrž batérie
 • jeho funkcie 
 • účel využitia 

Najlepšie Bluetooth reproduktory na základe porovnávacieho testu 2021

1. miesto 2. miesto 3. miesto 4. miesto 5. miesto 6. miesto
Víťaz testu 2021 Ľudová voľba
JBL Flip 5 JBL Go 2 JBL Flip 4 Sencor Sirius SSS 6400N JBL Charge 4 Niceboy RAZE
JBL Flip 5 JBL Go 2 JBL Flip 4 Sencor Sirius SSS 6400N JBL Charge 4 Niceboy RAZE
99,00 € 29,90 € 73,06 € 48,90 € 129,00 € 33,90 €
Zobraziť ponuku
Hej.sk
Zobraziť ponuku
Hej.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Zobraziť ponuku
Hej.sk
Zobraziť ponuku
Muziker.sk
Zobraziť ponuku
Datart.sk

4 NAJLACNEJŠIE KVALITNÉ Bluetooth reproduktory DO 74 €

Recenzie 6 najlepších bluetooth reproduktorov pre rok 2021

1. JBL Flip 5

Výkon RMS: 20 W ● Bezdrôtový systém prenosu:áno ● Prevádzka na baterky:áno ● Čas prehrávania na batérie: až 12 hodín

JBL Flip 5

Bluetooth reproduktor JBL Flip 5 presvedčí úplne novým šasi a rozmaznáva duniacimi basmi. Vďaka vstavanej batérii s výkonom 4 800 mAh môžete reproduktor vziať so sebou kamkoľvek a kedykoľvek. Puzdro Flip 5 je vďaka triede ochrany ipx7 vodotesné. Soundbox je možné pripojiť k akémukoľvek počtu reproduktorov kompatibilných s JBL Party – boost, čím sa vytvorí epická zvuková stena. Je ideálny pre outdoorové použitie.  Ponúka výkon 20 W, výdrž batérie je 12 hodín. Doba nabitia batérie je 2,5 hodiny.

 

Výhody

 • skvelá výdrž batérie
 • vylepšený zvuk oproti Flip 4
 • vodotesný
 • dostatočná hlasitosť

Nevýhody

 • absencia AUX vstupu
 • Party-boost nie je kompatibilný s JBL Connect Plus

Verdikt: JBL Flip 5 je typickým príkladom nájdenia primeranej rovnováhy medzi kvalitou zvuku, hlasitosťou, prenosnosťou a robustnosťou.

Naše hodnotenie:

Cena: 99,00 €

Zobraziť ponuku
Hej.sk
Recenzia


2. JBL Go 2

výrobca: JBL ● výdrž batérie: 5 hodín ● rozmery: 87 mm x 97 mm x 27 mm ● hmotnosť: 200 g

JBL Go 2

JBL GO 2 je plne vybavený vodotesný Bluetooth reproduktor, ktorý vám prehrá hudbu kdekoľvek budete chcieť. Hoci má výdrž len 5 hodín nepretržitého hrania, s kvalitou zvuku budete spokojní. Je tiež vynikajúcim spoločníkom pre konferenčné hovory a telefonáty vďaka vstavanému mikrofónu potlačujúcim šum.

JBL Go 2 disponuje bezdrôtovým Bluetooth pripojením, ku ktorému vám stačí inteligentný telefón či tablet. Ak sa však vo vašom okolí nenachádza zariadenie s Bluetooth, reproduktor ponúka aj klasický vstup na kábel. Zaujímavosťou je aj krytie až IPX7.

Výhody

 • krytie IPX7
 • prijateľná cena
 • mikrofón pre prijatie hovorov

Nevýhody

 • nepodporuje NFC ani Wifi
 • výdrž batérie 5 hodín

Verdikt: Mini reproduktor s dobrým zvukom za prijateľnú cenu. Pre nenáročných zákazníkov, ktorí si chcú užiť skvelú hudbu.

Naše hodnotenie:

Cena: 29,90 €

Zobraziť ponuku
Hej.sk
Recenzia

Ľudová voľba


3. JBL Flip 4

výrobca: JBL ● výdrž batérie: 12 hodín ● rozmery: 175 mm x 68 mm x 70 mm ● hmotnosť: 500 g

JBL Flip 4

JBL Flip 4 je kvalitný prenosný reproduktor, ktorý vám zaručí kopec zábavy kdekoľvek a kedykoľvek. Jeho veľkou výhodou je vodoodolnosť IPX7, vďaka čomu si môžete svoju obľúbenú hudbu vypočuť aj v tesnej blízkosti bazéna. Reproduktor je napájaný 3000 mAh dobíjateľnou Li-ion batériou, ktorá poskytuje 12 hodín nepretržitého prehrávania vysoko kvalitného zvuku.

Tento prenosný reproduktor vám ponúka niekoľko farebných variácií, z ktorých si môžete vybrať svoju obľúbenú. Poteší vás aj svojim dizajnom a skutočne kvalitným prevedením. Vďaka funkcii JBL Connect+ spárujete viac Bluetooth reproduktorov, výsledkom čoho je dokonale ozvučený priestor.

Výhody

 • pomer cena / kvalita
 • vodoodolnosť IPX7
 • dlhá výdrž batérie a kvalitný zvuk
 • podpora JBL Connect+

Nevýhody

 • hmotnosť 500 gramov
 • neobsahuje obal

Verdikt: Vysoko kvalitný prenosný bluetooth reproduktor na doma i na cesty s dlhou výdržou batérie.

Naše hodnotenie:

Cena: 73,06 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Recenzia


4. Sencor Sirius SSS 6400N

výrobca: Sencor ● výdrž batérie: 7 hodín ● rozmery: 187 mm x 78 mm x 78 mm ● hmotnosť: 620 g

Sencor Sirius SSS 6400N

Štýlový a vodoodolný reprák Sencor Sirius SSS 6400N, ktorý ponúka pripojenie pomocou funkcie Bluetooth až do vzdialenosti 15 metrov. Má možnosť pripojenia aj pomocou NFC a zaujímavosťou je technológia TWS pre súčasné pripojenie ďalších dvoch reproduktorov.

Prednosťou tohoto modelu je určite nadčasový dizajn. Oceníte aj LED indikátor stavu párovania v rámci režimu Bluetooth, stavu batérie, alebo aktívneho režimu prehrávania. Je vodoodolný s krytím IPX6, takže sa nemusíte obávať ani nepriaznivého počasia.

Výhody

 • super cena
 • jednoduché ovládanie
 • kvalitné spracovanie

Nevýhody

 • šum pri vyššej hlasitosti

Verdikt: Celkovo dobrý reproduktor zvuk aj prevedenie, detaily sú však už horšie a zvuk býva rušený šumom pri vyššej hlasitosti.

Naše hodnotenie:

Cena: 48,90 €

Zobraziť ponuku
Hej.sk
Detail


5. JBL Charge 4

výrobca: JBL ● výdrž batérie: 20 hodín ● rozmery: 95 mm x 220 mm x 93 mm ● hmotnosť: 965 g

JBL Charge 4

Prenosný Bluetooth reproduktor JBL Charge 4 s plnohodnotným, výkonným zvukom a vstavanou power bankou pre nabíjanie vašich zariadení. Je vybavený patentovaným ovládačom a dvoma basovými žiaričmi, ktoré zosilňujú zvuk silnými hlbokými basmi.

Reproduktor Charge 4 je vybavený robustným dizajnom, vonkajším povrchom s vodotesnosťou triedy IPX7 a je dodávaný v niekoľkých štýlových farbách. Kryt reproduktora je naviac vyrobený z odolného gumového materiálu doplneného kvalitným textilným poťahom.

Výhody

 • až 20 hodín prehrávania hudby
 • technológia JBL Connect+
 • najvyššie krytie IPX7

Nevýhody

 • neobsahuje pútko na prenášanie

Verdikt: Kvalitný reproduktor s neuveriteľnou výdržou batérie až 20 hodín. Svojimi vlastnosťami a funkciami vás určite nesklame.

Naše hodnotenie:

Cena: 129,00 €

Zobraziť ponuku
Muziker.sk
Recenzia


6. Niceboy RAZE

výrobca: Niceboy ● výdrž batérie: 8 hodín ● rozmery: 71 mm x 169 mm x 73 mm ● hmotnosť: 400 g

Niceboy RAZE

Niceboy RAZE je univerzálny prenosný Bluetooth reproduktor s priestorovým 360 ° zvukom. Silný zvuk Niceboy RAZE zaisťujú reproduktory s celkovým výkonom 12 W. So vstavaným mikrofónom bude užitočným pomocníkom pre pohodlné handsfree vybavovanie telefónnych hovorov.

Nerušené počúvanie vám zaistí Bluetooth v modernej verzii 4.2. Pomocou neho prepojíte Niceboy RAZE s vaším smartfónom, tabletom alebo počítačom, a to až do vzdialenosti 10 metrov. Pomocou funkcie NFC môžete svoj mobilný telefón spárovať jednoduchým priložením k reproduktoru.

Výhody

 • handsfree pre prijímanie hovorov
 • najvyššie krytie IPX7
 • nízka cena
 • kvalitný zvuk

Nevýhody

 • nemá slot na SD kartu
 • neukazuje stav batérie
 • chýba príjem rádia

Verdikt: Vzhľadom na cenu je to skutočne šikovný reproduktor, ktorý uspokojí každého nenáročného užívateľa a milovníka hudby.

Naše hodnotenie:

Cena: 33,90 €

Zobraziť ponuku
Datart.sk
Detail


Ako si vybrať správny bluetooth reproduktor

Či už idete von s priateľmi, na pláž alebo do bazéna, grilujete si na terase alebo sledujete koncert na tablete, prenosné bluetooth reproduktory vám umožnia vychutnať si šou tým najpohodlnejším spôsobom. Tieto repráky vám ponúkajú naozaj jednoduché pripojenie či už doma alebo na cestách. A práve na toto myslite pri jeho výbere. Ak ho totiž chcete využívať len doma v interiéri, poslúži vám bez problémov pripojenie na WiFi. V prípade, že plánujete reproduktor nosiť von, na záhradu alebo na výlety, určite zvoľte Bluetooth pripojenie.

Prenosný reproduktor

Prenosné reproduktory majú rôzne veľkosti, tvary či farby

 

WiFi, Bluetooth alebo oboje?

Existujú dva spôsoby bezdrôtového pripojeniaBluetooth a WiFi. WiFi reproduktory sa pripájajú k vašej domácej sieti , ktorá zvyčajne pracuje na striedavý prúd, takže si vyžaduje zásuvku. Bluetooth reproduktory sú spárované priamo so zariadením, ako je telefón alebo prenosný počítač. Majú tendenciu byť kompaktné a napájané z batérie, čo ich robí aj prenosnejšími. Niektoré modely ponúkajú obidve možnosti pripojenia.

💡 Bluetooth reproduktor

JBL Go 2 s pripojením Bluetooth

Prenosný reproduktor JBL Go 2 s pripojením Bluetooth

Väčšina prenosných reproduktorov využíva bezdrôtovú technológiu Bluetooth na prenos hudby z iného zariadenia – napríklad mobilného telefónu alebo notebooku. Niektoré Bluetooth reproduktory teraz zahŕňajú NFC (blízka komunikácia v teréne), ktorá umožňuje dvom zariadeniam – z ktorých jedno je zvyčajne prenosné, ako napríklad smartfón, nadviazať komunikáciu len ťuknutím.

Výhody:

 • technológia pracuje so širokou škálou mobilných zariadení, vrátane Apple iPhone a smartfónov Android
 • Bluetooth reproduktory tiež bývajú menej drahé ako možnosti WiFi

Nevýhody:

 • dosah je trochu obmedzený, zvyčajne okolo 10 metrov

💡 WiFi reproduktor

Reproduktor SONY SRS-ZR5 BLACK s Wifi pripojením

Prenosný reproduktor SONY SRS-ZR5 s pripojením Wifi

WiFi reproduktor vám umožní využívať výhody domácej siete, čo vám zvyčajne poskytne silnejší a stabilnejší signál. Typické nastavenie Wifi vyžaduje stiahnutie aplikácie a nasledujúce kroky, ktoré pravdepodobne zahŕňajú výber sieťového ID a zadanie hesla.

Výhody:

 • s Wi-Fi môžete streamovať do viacerých reproduktorov naraz
 • táto technológia má dlhší dosah ako Bluetooth, vraj až 60 metrov, hoci 30 až 45 metrov je reálnejších

Nevýhody:

 • vystavujete sa obmedzeniam šírky pásma, čo znamená, že objem prevádzky vo vašej sieti (osoby prehrávajúce videá, surfovanie po sieti, preberanie obsahu) môžu ovplyvniť kvalitu vášho prehrávania zvuku

💡 Bluetooth aj WiFi reproduktor

GOOGLE HOME MINI CHARCOAL reproduktor na Bluetooth aj Wifi pripojenie

Prenosný reproduktor Google Home MINI CHARCOAL s pripojením Bluetooth aj Wifi

Niektoré kvalitnejšie modely prenosných reproduktorov majú dokonca Bluetooth aj WiFi pripojenie. Ak by ste chceli využiť obidva spôsoby pripojenia, rátajte s tým, že budete musieť prejsť určitými nastaveniami, tie však nie sú zložité.

Výhody:

 • s oboma technológiami máte k dispozícii väčší výber
 • prinášajú flexibilitu, aby ste mohli využívať výhody vašej domácej siete, a ak napríklad chce návštevník streamovať niektoré skladby z telefónu alebo prenosného počítača, môže využiť rýchle pripojenie cez Bluetooth
 • vo všeobecnosti sa tieto modely ľahko používajú

Nevýhody:

 • reproduktory s obidvomi funkciami bývajú drahšie

 

Funkcie prenosných reproduktorov

Vstupy a výstupy

Väčšina bezdrôtových reproduktorov má pomocné audio vstupy, ktoré možno použiť na pripojenie zariadenia, ako je prenosný audio prehrávač alebo televízor prostredníctvom spoľahlivého káblového pripojenia. Niektoré repráky môžu dokonca nabíjať iné zariadenia cez USB port. Optický digitálny zvukový vstup sa môže pripojiť k zariadeniam, ako je napríklad prehrávač diskov Blu-ray / DVD / CD. Výstupy umožňujú pridať subwoofer, keď sledujete video z ukotveného iPadu na televízore.

Vstupy a výstupy na červenom prenosnom reproduktore

Vstupy a výstupy na reproduktore

 

Konektory a doky

V závislosti od modelu môžete tiež získať dokovaciu stanicu pre iPod alebo možnosť pripojiť iPhone, iPod alebo iné zariadenie cez USB. Niektoré jednotky majú konektory alebo doky, ktoré prijímajú 9-pinový konektor Lightning na novších telefónoch iPhone.

 

Diaľkové ovládanie a rozpoznávanie hlasu

Rozpoznávanie hlasu sa javí ako zábavný spôsob ovládania hlasitosti, keď napríklad nechcete opustiť tanečný parket. Štandardné diaľkové ovládanie alebo aplikácia na inteligentnom zariadení často poskytuje spoľahlivejší spôsob ovládania reproduktora z diaľky. Niektoré nové modely využívajú rozpoznávanie hlasu na vyššej úrovni s plnohodnotnou funkciou inteligentných reproduktorov.

Ovládanie reproduktora hlasom

Hlasom môžete ovládať nielen smartphone, ale aj reproduktor

 

Online hudobné služby

Okrem streamingu digitálneho zvuku z počítača ponúkajú niektoré modely WiFi priamy prístup k streamingovým hudobným službám, ako je napríklad Spotify a Pandora.

 

Vstavaná batéria

Vďaka tomu stačí reproduktor len nabiť a je pripravený na používanie. Súčasťou balenia je kábel na nabíjanie. Nie je potrebné dokupovať alebo meniť batérie. Menšie reproduktory majú často menšie vstavané batérie do asi 8 hodín prehrávaného zvuku, väčšie reproduktory môžu mať aj niekoľkonásobne vyššiu výdrž na jedno nabitie.

 

Funkcia power banky – výstup na nabíjanie

Túto funkciu určite oceníte, pretože môžete vstavanú batériu využiť aj na nabíjanie rôznych vašich zariadení, ako je mobilný telefón, notebook a iné. Takisto môžete reproduktor pomocou power banky aj nabiť.

Nabíjanie reproduktora pomocou power banky

Reproduktor môžete nabiť aj pomocou power banky

 

Funkcia hlasitého odposluchu handsfree

Táto funkcia, ktorá je k dispozícii iba na určitých modeloch s Bluetooth pripojením, vám umožňuje telefonovať na vašom reproduktore, čo je skutočne praktické. Túto funkciu nemajú však len drahé modely, ale napríklad aj menší, lacnejší mini reproduktor. Nájdete taký určite aj v našom porovnávacom teste.

💡 TIP: Prečítajte si náš test soundbarov, ak chcete čo najlepšie ozvučenie vášho televízora.

 

12 tipov, ako si vybrať správny prenosný Bluetooth reproduktor

Bezdrôtové reproduktory umožňujú pripojenie hudobného prehrávača bez potreby káblov. Aby ste to mohli urobiť, musíte spárovať zariadenie (mobil, tablet, počítač,…) s reproduktorom pomocou jednej z existujúcich technológií pripojenia: vlastnej bezdrôtovej siete, siete Wi-Fi, Bluetooth alebo najnovšej komunikácie NFC (krátkodosahové, vysokofrekvenčné, bezdotykové pripojenie). Bezpochyby najpohodlnejším riešením je technológia Bluetooth. Preto vám teraz poradíme, ako si vybrať ten správny model.

 

1. Ľahký a kompaktný

Niektorí výrobcovia vyvinuli ultraľahké a kompaktné reproduktory s Bluetooth, ktoré sa zmestia kdekoľvek do batožiny. Môžete si ich vziať naozaj všade, bez toho, aby ste o tom vôbec premýšľali. Ak máte v úmysle kúpiť si prenosný bezdrôtový reproduktor, ktorý si môžete vziať so sebou kamkoľvek pôjdete, vyberte si ten, ktorý nemá viac ako 15 cm. Nebojte sa toho, že by menší model vydával nekvalitný zvuk. Tie výkonnejšie reproduktory ponúkajú vynikajúcu kvalitu zvuku, aj keď sú menšie.

 

2. Účel reproduktora

Zostava označená 5.1 pozostáva z dvoch predných, dvoch zadných, jedného stredného dialógového reproduktora a samozrejme subwoofera. Zostava s označením 2.0. a 2.1., čo je jeden subwoofer a dva satelity, môže byť ideálna taktiež. Navzájom sa odlišujú vo veľkosti a produkcii zvukov. Premyslite si, kde chcete svoj reproduktor využívať. Ak prevažne doma či v práci, postačí vám model, ktorý má menšiu kapacitu batérie a výkonu. Keď si ho chcete brať všade so sebou, voľte naopak ten, ktorý má väčšiu kapacitu batérie a výkonu.

Strieborný prenosný bluetooth reproduktor

Bluetooth reproduktor si môžete zobrať kamkoľvek so sebou

3. Kvalita zvuku

Určite ste si položili otázku, ako si máte vybrať ten správny reproduktor, keď ste pred kúpou nepočuli jeho kvalitu zvuku. Máte dve možnosti. Tou prvou je kúpa cez internet, kedy máte možnosť produkt do niekoľkých dní vymeniť alebo vrátiť. Druhou možnosťou je riadiť sa parametrami. K dispozícii sú 4 parametre, ktoré vám pomôžu zistiť, že reproduktor bude znieť dobre aj bez toho, aby ste ho predtým počuli: výstupný výkon, frekvenčný rozsah, zvukový systém a impedancia.

⭐ Výstupný výkon

Táto hodnota sa vzťahuje na watty vyžarované reproduktorom, ktoré budú úzko súvisieť so zvukovým tlakom v decibeloch, to znamená s objemom. Malé reproduktory nedokážu vyvinúť príliš veľa energie vďaka svojej malej veľkosti. 15 až 20 wattov by bolo postačujúcich na získanie približne 80 dB, čo je dostatočne vysoký objem, aby hudba dobre znela v exteriéri. Majte na pamäti, že nebudete používať reproduktor na plný výkon, pretože vtedy spôsobuje deformácie zvuku. Bežne sa používa maximálne 80%.

⭐ Frekvenčný rozsah

Udáva, aké rozmedzie frekvencie dokáže zariadenie reprodukovať. Je tu ale potrebné počítať s toleranciou, bežne sa pohybuje medzi 6-10 dB. Počuteľné spektrum alebo zvuky, ktoré môžu byť vnímané ľudským uchom, sa pohybujú od približne 20 Hz do 20 000 Hz. Čím väčší je rozsah frekvencií pokrytých reproduktorom Bluetooth, tým jasnejšie budeme zvuk vnímať.

⭐ Zvukový systém

Každý systém sa skladá z určitého počtu kanálov. Tieto kanály sú každý z reproduktorov, ktoré budú vydávať zvuk. Vyššie sme už spomenuli, o čo ide. 5.1, 2.1 atď, čo znamená, že 5 plnohodnotných reproduktorov a jeden subwoofer pre basy.

⭐ Impedancia

Impedancia označuje, koľko elektriny musí reproduktorom prúdiť, aby podal plný výkon. Odpor v ohmoch je upravený prechodom elektrického prúdu a súvisí s výkonom. Čím vyšší je tento odpor, tým nižší je výkon, s ktorým reproduktor vychádza. Netreba to komplikovať, len si pamätajte, že čím nižšia impedancia, tým lepšia kvalita zvuku.

 

4. Batéria

Niektoré modely majú batérie, ktoré umožňujú až 10 hodín prehrávania hudby na jediné nabitie. Bežne by mal reproduktor ponúkať možnosť prehrávania minimálne 6 hodín. Čas nabíjania je ďalšia vec, ktorú treba odsledovať. Niektoré modely ponúkajú rýchle nabíjanie, zatiaľ čo iné nie. Kvalitnejšie prenosné reproduktory poskytujú dokonca 11 a viac hodín nepretržitého prehrávania pri jednom nabití.

 

5. Ovládanie reproduktora

Klasické ovládanie je pomocou gombíka vpredu reproduktora. Existuje však aj iný spôsob. Mnoho reproduktorov môžete ovládať napríklad pohodlne z notebooku.

 • Ovládanie na reproduktore – priamo reproduktor obsahuje základné alebo aj rozsiahlejšie ovládacie prvky
 • Ovládanie na externom zariadení – na mobile alebo tablete, z ktorého sú prehrávané prenášané zvuky
 • Kombinované ovládanie – tu sú kombinované tlačidlá na reproduktore a možnosť ovládania cez externé zariadenie 
Bluetooth reproduktor ovládaný tlačidlami

Na ovládanie reproduktora vám postačí len pár tlačidiel

 

6. Kompatibilita

Moderné reproduktory sú vybavené najnovšími verziami Bluetooth (Bluetooth 4.0 alebo 5.0). Ak má vaše odosielacie zariadenie, s ktorým sa chcete pripojiť, staršiu verziu, je možné, že sa vyskytne problém s párovaním. Uistite sa, že reproduktor je kompatibilný s nižšími verziami Bluetooth a vyhnite sa tak prípadnému sklamaniu. Mnohé značky vybavujú svoje jednotky výstupom USB alebo micro USB, ktoré sa používajú na nabíjanie zariadenia a v niektorých prípadoch na inštaláciu aktualizácií a na zabránenie problémom s kompatibilitou.

 

7. Funkcia handsfree

Počúvate hudbu z reproduktora pripojeného k smartfónu a zrazu vám niekto volá. Čo sa stane? Ak má reproduktor vstavaný mikrofón, môžete doňho hovoriť tak, ako keby to bolo handsfree. Hudba je “odpojená”, hovor prijmete kliknutím na tlačidlo na reproduktore a po ukončení hovoru zavriete a hudba sa bude prehrávať. Praktické, čo poviete?

 

8. Dizajn

Prenosné reproduktory nie sú príliš nápadné a to vo vás možno evokuje pocit, že na dizajne nezáleží. Opak je však pravdou. Záleží aj na dizajne, hlavne ak máte svoj reproduktor vystavený na viditeľnom mieste, kde ho každý môže vidieť. Aj na takej párty vám ho bude určite každý obdivovať. Väčšina značiek ponúka viac farebných kombinácií, vyberte si teda tú, ktorá najlepšie vystihuje vašu osobnosť.

Prenosné bluetooth reproduktory rôznych farieb

Vyberte si zo širokej farebnej škály reproduktorov

 

9. Jednoduché ovládanie

Žiaľ, žijeme v zhone. Každodenné aktivity nás nútia robiť veci čo najrýchlejšie a takmer nemáme čas ani sami na seba. Čím ľahšie budete váš reproduktor ovládať, tým lepšie. Nebudete musieť tráviť hodiny či dni čítaním inštrukcií a učením, ako ho naprogramovať. Zapnite ho, spárujte a užívajte si super hudbu. Na reproduktore budete potrebovať len niekoľko ovládacích prvkov, ktoré vám pomôžu vykonávať základné funkcie. Jediné tlačidlo napájania, tlačidlo prehrávania / pauzy, ovládanie hlasitosti, jedno na prijímanie telefónnych hovorov (ak máte túto možnosť) a tlačidlo párovania Bluetooth. To je všetko, čo musíte mať na úplné ovládanie tohto zariadenia.

Ovládanie reproduktora je naozaj jednoduché:

Reproduktor Portable B

 

10. Vyberajte podľa potrieb

Ak chcete používať reproduktor hlavne v exteriéri, vyberte si model s dobrým výstupným výkonom, ktorý ponúka kvalitný zvuk, aby ste ho počuli jasne aj v hlučnom prostredí. Nesmie mať menej ako 80 decibelov s maximálnym výkonom. Ďalšia vec, ktorú musíte vziať do úvahy v tomto prípade, je batéria, budete potrebovať aspoň 10 hodín prehrávania. Ak je reproduktor trochu veľký, oceníte, ak má rukoväť, aby ste ho mohli pohodlne nosiť v ruke alebo ho niekam zavesiť. Úplne najlepšie je, ak je tiež odolný voči vode, aby ste sa vyhli poškodeniu pri daždi alebo vyliatych nápojoch.

 

11. Odolnosť

Rovnako ako na robustnosť, zamerajte sa aj na odolnosť produktu, napríklad čítaním recenzií pred zakúpením. Ak ste jedným z tých, ktorí majú “to šťastie”, že im veci často padajú, bolo by dobre, keby reproduktor vydržal tieto pády. Niektoré zariadenia sú kryté odolnejšími hliníkovými krytmi, než je tradičný plast. Ak vám spadne, môže sa vytvoriť nejaký škrabanec, ale nerozbije sa.

Biely bluetooth reproduktor s úchytom na prenášanie

Kvalitné materiály vám zaručia dlhšiu životnosť a kvalitný zvuk

Konštrukcia

S odolnosťou úzko súvisí aj samotná konštrukcia reproduktorov. Okrem tradičných plastových konštrukcií sa môžete stretnúť aj s kovovými či drevenými reproduktormi. Každý materiál má trochu iné rezonančné vlastnosti. Mali by ste však dbať na pevnosť a kvalitu konštrukcie. Všetko by malo byť úplne bez vôle a pevné, v opačnom prípade totiž môžu materiály pri vyššom zaťažení rezonovať a rušiť tak vydávaný zvuk.

Niektoré modely majú pogumovanú konštrukciu, vďaka ktorej sú odolnejšie proti nárazom a otrasom, veľa z nich je navyše aj vodoodolných. Pozor ale na mieru vodoodolnosti, niektoré reproduktory síce prežijú dážď alebo sprchu, ponorenie do vody by sa im mohlo stať však osudným.

Vodoodolný modrý prenosný reproduktor

Niektoré prenosné reproduktory sú vodoodolné

12. Cena

Myslite na to, že čo je najdrahšie, nemusí byť aj najlepšie. Je veľa modelov, ktoré ponúkajú lepšiu kvalitu za menej peňazí. Takže nemusíte naslepo kupovať drahé Bluetooth reproduktory. Ide o elektronické výrobky, ktoré sú náchylné na poškodenie. Preskúmajte trochu možnosti, nájdite svoje špecifické potreby, vyberte správny reproduktor, ktorý vyhovuje vašim potrebám, pomôžte si napríklad aj popismi a recenziami. Ich ceny sa pohybujú od necelých 20 EUR až po vyše 250 EUR.

 

Príslušenstvo

Životnosť prenosného reproduktora dokážete predĺžiť napríklad používaním ochranného puzdra. Jednou možnosťou sú univerzálne vaky, nechránia však natoľko efektívne ako puzdro vyrobené na mieru na konkrétny model. Takéto príslušenstvo nie je k dispozícii k väčšine reproduktorov. Je to predovšetkým u tých drahších modeloch. Životnosť taktiež pomôže predĺžiť aj zvýšená ochrana. V nasledovnej tabuľke môžete vidieť špecifikáciu jednotlivých označení odolnosti.

OZNAČENIEŠPECIFIKÁCIA ZVÝŠENEJ ODOLNOSTI
IPX1odolnosť proti striekajúcej vode a dažďu po dobu 10 minút
IPX2odolnosť proti striekajúcej vode a dažďu po dobu 10 minút + proti padajúcej vode pri sklone 15 stupňov
IPX3odolnosť proti poprskaniu
IPX4odolnosť proti pokropeniu až 10 l/min po dobu 5 minút
IPX5odolnosť proti striekajúcej vode po dobu 3 minút na vzdialenosť 3 m
IPX6odolnosť proti silnému prúdu striekajúcej vody po dobu 3 minút na vzdialenosť 3 m
IPX7odolnosť proti krátkodobému ponoreniu do vody až 1 m na maximálne 5 sekúnd
IPX8odolnosť proti nepretržitému ponoreniu do hĺbky až 5 m po dobu až jednej hodiny

 

Značky prenosných reproduktorov

Značka prenosných reproduktorov JBL

Oficiálne logo značky JBL

JBL je americká spoločnosť, ktorú vlastní skupina Harman International vyrábajúca audio zariadenia v celosvetovom meradle. Spoločnosť bola založená v roku 1946 a najskôr vyrábala len reproduktory a podobné elektronické zariadenia. V súčasnej dobe je JBL americkým lídrom v oblasti profesionálnych zvukových systémov. Továrne vyrábajú tiež populárne domáce audio zariadenia a audio zariadenia do automobilov. Názov JBL vznikol z prvých písmen zakladateľa Jamesa Bullough Lansinga, ktorý ako prvý ozvučil film v histórii kinematografie.

 

Značka prenosných reproduktorov SENCOR

Oficiálne logo značky Sencor

Značka Sencor vznikla v Japonsku v roku 1969. Kladie dôraz nielen na kvalitu, farebnú škálu, unikátne vlastnosti, dostupnosť a dizajn, ale predovšetkým dáva do svojej práce srdce. Značka začala exportovať do celej Ázie a Európy a postupne svoje trhy rozširovala na všetkých päť kontinentov. Umožňovala individualizáciu a vytvorenie vzťahu medzi človekom a technikou. SENCOR mal vtedy heslo – Prečo by človek nemohol mať svojich elektronických pomocníkov rád? A toto heslo má dodnes. V 90-tych rokoch sa SENCOR stal firmou európskou. Je riadený z Európy, svoje produkty vyrába v Ázii aj v európskych krajinách, ale srdcom ostal, ako inak, Japoncom. Pre zábavu Sencor ponúka rôzne produkty, od televízií cez tablety, mobilné telefóny, reproduktory, až po gramofóny a mp3 prehrávače. Gazdinky ocenia kuchynské roboty, tyčové mixéry a ďalších pomocníkov do kuchyne.

 

Značka prenosných reproduktorov SONY

Oficiálne logo značky SONY

Sony Corporation je jedna z najväčších mediálnych korporácií, ktorá sídli v japonskom Tokiu. Je to predovšetkým výrobca elektroniky, videa, videohier, nástrojov na komunikáciu a produktov informačných technológií pre konzumný aj profesionálny trh. Spojením jedného slova a jedného slovného spojenia – latinského „sonus“ , ktoré je koreňom anglických slov „sound“ (zvuk) a „sonic“ (zvukový), a slovného spojenia „sonny boy“, ktoré označovalo mladého človeka voľného a priekopníckeho ducha, vznikol názov Sony. Mal upozorňovať na to, že spoločnosť je mladá a ľudia v nej zamestnaní oplývajú energiou a vášňou tvoriť bez akýchkoľvek bariér či obmedzení.

 

Zdroje informácií:

Do testu sme vybrali Bluetooth reproduktory len z overených eshopov

Ohodnoťte náš test:

Bluetooth reproduktory v našom katalógu

Niceboy RAZE Niceboy RAZE
33,90 €
JBL Charge 4 JBL Charge 4
129,00 €
Google Home Mini Google Home Mini
32,36 €
JBL Go 2 JBL Go 2
29,90 €
JBL Flip 4 JBL Flip 4
73,06 €
JBL Flip 5 JBL Flip 5
99,00 €
JBL PartyBox 1000 JBL PartyBox 1000
949,00 €
Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.