Vybrali sme 14 najlepších televízorov LG za rok 2020

Redakcia DoDomácnosti.sk Test 26. februára 2020 1

Celkoví víťazi testu

LG OLED55C9 LG 49UJ6307, 49" / 123 cm LG OLED65C9 LG OLED55B8
Víťaz testu Ľudová voľba Pre náročných Zlatá stredná cesta
LG OLED55C9
LG 49UJ6307
LG OLED65C9
LG OLED55B8
 1. vynikajúca intenzívna čierna
 2. výborná kvalita pohyblivého obrazu v ideálnom formáte 55 palcov
 3. výborný kontrastný pomer
 4. obrovský potenciál HDR
 5. webOS 4.5, LG ThinQ AI, viac systémov hlasového ovládania
 6. integrovaný silný zvukový výstup
 1. dobrá cena
 2. dobré pozorovacie uhly
 3. kvalitný zvuk
 4. dobrá konektivita pre bežného užívateľa
 5. jednoduché ovládanie
 1. excelentná kvalita obrazu
 2. nádherný dizajn
 3. výborné užívateľské rozhranie
 4. porty budúcnosti
 1. OLED technológia
 2. vysoká obnovovacia frekvencia
 3. tenká obrazovka
 4. výborná konektivita HDMI a USB
 5. prepínanie nezastaví nahrávanie cez USB
 1. vyššia cena
 1. slabšia čierna farba
 2. slabší kontrast
 3. nemá slot na slúchadlá
 1. vyššia cena
 2. zvuk mohol byť lepší
 3. žiadna podpora HDR10+
 1. vyššia cena
 2. vyššia spotreba
Skvelá televízia ako z pohľadu konektivity, tak i zvuku a obrazu. Disponuje všetkými funkciami, ktoré od TV očakáva aj ten najnáročnejší spotrebiteľ. Inteligentný televízor so slušnými pozorovacími uhlami za dobrú cenu. Najinteligentnejší 4K TV na trhu - za tú cenu to snáď stojí, + skvelý zážitok pri sledovaní programov. Užívateľsky veľmi príjemné a intuitívne ovládanie vrátane úžasného smart ovládača, rýchle reakcie a množstvo užitočných funkcií - charakteristika jedného z najlepších a cenovo najvýhodnejších modelov OLED na trhu.
1 349,00 € 498,10 € 1 099,00 €
Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku
Ak hľadáte v rozsiahlej ponuke elektropredajní svoj nový televízor, tak nezabudnite svoju pozornosť venovať aj značke LG. Prečo? Nuž, pretože v naozaj širokej ponuke LG televízorov nájdete napríklad populárne OLED televízory s najlepšími parametrami týkajúcimi sa obrazu. Smart TV, ktoré zaujmú svojou multifunkčnosťou, ale i Super UHD televízory so 4K rozlíšením a viac ako miliardou farieb.

Inovatívna juhokórejská spoločnosť LG vyrába spotrebnú elektroniku už od roku 1958. Už od začiatku prichádza so zaujímavými technológiami. Inak to nie je ani pri televízoroch tejto značky. Tie 100%-ne naplnia vaše predstavy o kvalitnej televíznej zábave za prijateľnú cenu.

Vybrali sme pre vás až 14 najlepších televízorov LG za rok 2020 podľa odborných recenzií a skúseností “obyčajných” užívateľov, z ktorých si vyberie naozaj každý – filmový fajnšmeker, zanietený hráč videohier, vlastne celá rodina. Predstavíme vám jednotlivé modelové rady so základnými parametrami a odporučíme konkrétne televízory podľa spôsobu využitia.

Recenzie 14 najlepších LG televízorov pre rok 2020

1. LG OLED55C9

uhlopriečka: 139 cm/55” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, 4K ● typ obrazovky: OLED ● energetická trieda: A ● 4x výstup HDMI ● 3x výstup USB ● Wi-Fi ● Smart

LG OLED55C9

LG OLED55C9 je technicky vylepšený model TV s OLED obrazovkou s optimálnou 139 cm uhlopriečkou. Ultra vysoké rozlíšenie tohto prémiového modelu je za svoju cenu naozaj výborné -- aj vďaka vysokému výkonu spracovania obrazu, ku ktorému prispieva najmä inteligentný procesor α9 druhej generácie.

Zvukový systém je kompatibilný s Dolby Atmos 2.2 a ten premení sledovanie televízie na zábavu s filmovým HDR obrazom aj prémiovým zvukom. Celkovo rad LG C9 predstavuje jasné smerovanie vo vývoji OLED, a to nielen prináša úžasné obrázky a zvuk, ale tiež momentálne najinteligentnejší 4K TV na trhu.

Výhody

 • vynikajúca intenzívna čierna
 • výborná kvalita pohyblivého obrazu v ideálnom formáte 55 palcov
 • výborný kontrastný pomer
 • obrovský potenciál HDR
 • webOS 4.5, LG ThinQ AI, viac systémov hlasového ovládania
 • integrovaný silný zvukový výstup

Nevýhody

 • vyššia cena

Verdikt: Skvelá televízia ako z pohľadu konektivity, tak i zvuku a obrazu. Disponuje všetkými funkciami, ktoré od TV očakáva aj ten najnáročnejší spotrebiteľ.

Naše hodnotenie:

Cena: 1 349,00 €

Zobraziť ponuku
Detail


2. LG 55SM8200

uhlopriečka: 139 cm/55” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická trieda: A ● 4x výstup HDMI ● 2x výstup USB ● Wi-Fi ● Smart

LG 55SM8200

LG 55SM8200 je vďaka uhlopriečke obrazovky 139 centimetrov skutočne zaujímavá TV pre mnohých televíznych fajnšmekrov. Má široký pozorovací uhol a teda si sledovanie programov užijete aj vtedy, ak nesedíte priamo pred ňou. Kvalita obrazu je celkom optimálna a vzhľadom k jej priaznivej cene naozaj na úrovni.

SmartTV bezproblémovo spolupracuje s programami Google Assistant a Amazon Alexa a môžete ho ovládať svojim hlasom.

Výhody

 • displej „4K NanoCell“
 • široký pozorovací uhol
 • spracovanie signálu so špeciálnou konverziou HDR10 a HLG
 • posledný webOS 4.5 vrátane “LG ThinQ AI”
 • hlasové ovládanie
 • neutrálny dizajn
 • priaznivá cena

Nevýhody

 • interný zvukový výstup je síce dobrý, ale o niečo slabší
 • žiadna kompatibilita s dynamickými štandardmi HDR

Verdikt: Realistický obraz, celkovo výborné parametre za výbornú cenu robia z tejto TV prvú voľbu medzi LED televízormi na trhu.

Naše hodnotenie:

Cena: 499,00 €

Zobraziť ponuku
Recenzia


3. LG OLED55C8, 55″ / 139 cm

uhlopriečka: 139 cm/55” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, Ultra HD, 4K ● typ obrazovky: OLED ● energetická trieda: A ● 4x výstup HDMI ● 3x výstup USB ● Wi-Fi, Bluetooth ● Smart ● OS: WebOS

LG OLED55C8

Jeden z najlepších OLED televízorov -- aj takto jednoznačne by sa dal označiť modelový rad C8 značky LG. Je to jednoducho ohromujúci televízor s 8 miliónmi pixelov. Neuveriteľne tenká obrazovka (v najhrubšom bode 5 cm) ho predurčuje k tomu, aby ste si ho zavesili na stenu. Kvalita obrazu s impozantným kontrastným pomerom je pri OLED televízoroch najväčším benefitom. Čierna farba je naozaj dokonalá.

Chybičkou krásy pri týchto televízoroch je hrozba vypálenia obrazu, hlavne v tých miestach, ktoré sa dlhšiu dobu staticky zobrazujú. Nie každý televízor je ohrozený, o tom svedčia mnohé skúsenosti, a veľa aj závisí od toho ako TV využívate (napríklad častejšie hranie hier) ale to riziko tu je. Z nášho pohľadu odporúčame túto telku tak na 5-6 rokov a potom vymeniť za nový špičkový model. Ak chcete televízor na dlhšiu dobu, toto riziko rozhodne zvážte.

Každopádne, všetko ostatné na tomto televízore je absolútne perfektné a pomocou LG OLED55C8 je kvalita domáceho sledovania filmov opäť na o niečo vyššej úrovni. Dúfajme, že technológia OLED onedlho prerastie svoje slabšie miesta a stane sa novým štandardom medzi televízormi.

Výhody

 • ostrý a farebný obraz
 • vlastný operačný systém WebOS
 • nízke vstupné oneskorenie
 • perfektný Magic Remote ovládač

Nevýhody

 • vyššia cena
 • náchylnosť k vypaľovaniu obrazu
 • skôr do tmavších miestností

Verdikt: Pokiaľ chcete mať doma skvelý obraz (jeden z najlepších na trhu), tak LG OLED 55C8 je pre vás ako stvorený.

Naše hodnotenie:

Cena:

Zobraziť ponuku
Detail

Pre náročných


4. LG 55SK8100, 55″ / 139 cm

uhlopriečka: 139 cm/55” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, Ultra HD, 4K ● typ obrazovky: LCD, Nano Cell ● energetická trieda: A+ ● 4x výstup HDMI ● 3x výstup USB ● Wi-Fi, Bluetooth ● Smart ● OS: WebOS 4.0

LG 55SK8100

Televízor LG 55SK8100 s plochou obrazovkou a s rozlíšením UHD 4K (3840 x 2160 pixelov) je to nejlepšie, čo môže súčasná technológia LED ponúknuť. Super UHD tv s využitím výhod technológie Nano Cell a HDR, procesoru Alpha7 a prémiovej verzie televízneho asistenta LG AI. Po televízoroch OLED je to prvá voľba z pohľadu kvality obrazu, zvuku a použitých funkcií.

LG Super UHD TV vďaka Nano Cell technológii zobrazuje presné farby aj pri sledovaní z tých najširších uhlov. Tento 4K televízor LG prináša tiež širokú podporu HDR formátov, ako sú HDR10, Dolby Vision a Technicolor.

Výhody

 • vysoké rozlíšenie UHD a matica RGB
 • 120 Hz obnovovacia frekvencia
 • funkčné diaľkové ovládanie
 • systém LG AI
 • možnosti konektivity

Nevýhody

 • nízky jas (najmä v režime HDR)
 • vyššia obstarávacia cena

Verdikt: Televízor, ktorý je to najlepšie čo môže súčasná technológia LED ponúknuť.

Naše hodnotenie:

Cena: 778,96 €

Zobraziť ponuku
Detail


5. LG OLED55B8

uhlopriečka: 139 cm/55” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, 4K ● typ obrazovky: OLED ● energetická trieda: A ● 4x výstup HDMI ● 3x výstup USB ● Wi-Fi ● Smart

LG OLED55B8

LG OLED55B8 je televízor, ktorý je parametrami dosť podobný ďalšiemu modelu LG OLED55C8. “B8” je však výrazne lacnejší, o niečo ľahší (17,8 kg) a úspornejší. Poteší 55 palcová uhlopriečka, tenká obrazovka (len 4,7 cm) a samozrejme aj obraz vo vysokom rozlíšení 4K, smart funkcie.

Na pripojenie ďalších zariadení máte k dispozícii nadštandardných 4x HDMI a 3x USB. Energiu pomáha šetriť aj eko senzor, ktorý dokáže upraviť jas obrazovky podľa intenzity osvetlenia v miestnosti.

 

Výhody

 • OLED technológia
 • vysoká obnovovacia frekvencia
 • tenká obrazovka
 • výborná konektivita HDMI a USB
 • prepínanie nezastaví nahrávanie cez USB

Nevýhody

 • vyššia cena
 • vyššia spotreba

Verdikt: Užívateľsky veľmi príjemné a intuitívne ovládanie vrátane úžasného smart ovládača, rýchle reakcie a množstvo užitočných funkcií -- charakteristika jedného z najlepších a cenovo najvýhodnejších modelov OLED na trhu.

Naše hodnotenie:

Cena: 1 099,00 €

Zobraziť ponuku
Detail

Zlatá stredná cesta


6. LG OLED65C9

uhlopriečka: 164 cm/65” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, 4K ● typ obrazovky: OLED ● energetická trieda: A ● 4x výstup HDMI ● 3x výstup USB ● Wi-Fi ● Smart

LG OLED65C9

LG OLED65C9 je skutočne výnimočný televízor so 4K OLED, ktorý vychádza z toho, čo bolo na minuloročnej “C8” také pôsobivé a stavia na tom. Hlavným rozdielom je procesor Alpha9 druhej generácie, ktorý pomáha zvyšovať kvalitu a spracovanie na najvyššiu úroveň s neskutočnou úrovňou detailov a vernosti obrazu.

A je ešte presvedčivejší vďaka svojim funkciám budúcnosti, ako je kompatibilita HDMI 2.1 a WiSA. TOP je aj absolútna úroveň čiernej a pixelovej presnosti.

Výhody

 • excelentná kvalita obrazu
 • nádherný dizajn
 • výborné užívateľské rozhranie
 • porty budúcnosti

Nevýhody

 • vyššia cena
 • zvuk mohol byť lepší
 • žiadna podpora HDR10+

Verdikt: Najinteligentnejší 4K TV na trhu -- za tú cenu to snáď stojí, + skvelý zážitok pri sledovaní programov.

Naše hodnotenie:

Cena:

Zobraziť ponuku
Detail

Pre náročných


7. LG OLED65C8PLA, 65″ / 164 cm

uhlopriečka: 164 cm/65” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, Ultra HD, 4K ● typ obrazovky: OLED ● energetická trieda: A ● 4x výstup HDMI ● 3x výstup USB ● Wi-Fi, Bluetooth ● Smart ● OS: WebOS 4.0

LG OLED65C8PLA + OKAMŽITÝ BONUS 22.00 € -- KONEČNÁ CENA PO VLOŽENÍ DO KOŠÍKA 2699.00 €

Televízor LG OLED radu C8 vychádza najmä z úspechu minuloročných modelov B7 a C7 a má ešte lepší obraz, lepší zvuk a lepšie funkcie. Inteligentný procesor Alpha9, zvuk -- Dolby Atmos, bezdrôtová zvuková synchronizácia, výkon 40 W, Magic Mobile Connection pre zdieľanie mobilných aplikácií a obsahu chytrého zariadenia, či Magic Link -- vyhľadávanie obsahu na internete v nadväznosti na práve sledovaný program.

Plus taký režim galérie pre dokreslenie atmosféry a maximálne štýlový dizajn robí z tohto modelu fakt výstavný kúsok vo vašej obývačke.

Výhody

 • dokonalá čierna
 • široké pozorovacie uhly
 • verné farby a jas
 • webOS 4.0
 • Smart TV platforma
 • perfektný dizajn
 • perfektný OLED kontrast a stmievanie
 • zvlášť dobrý 4K TV pre hráčov a PC použitie

Nevýhody

 • vyššia cena (úplne adekvátna ku kvalite)
 • viac vyhovuje tmavším miestnostiam

Verdikt: Ohromujúci televízor. Jeho zobrazovacia technika je úžasná a je naozaj ťažké nezamilovať si kvalitu obrazu.

Naše hodnotenie:

Cena:

Zobraziť ponuku


8. LG 65SK8500, 65″ / 164 cm

uhlopriečka: 164 cm/65” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, Ultra HD, 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická trieda: A+ ● 4x výstup HDMI ● 3x výstup USB ● Wi-Fi, Bluetooth ● Smart ● OS: WebOS 4.0

LG 65SK8500

LG 65SK8500 je štýlový LED televízor s obrovskou obrazovkou, s chytrými funkciami a ultra jemným 4K rozlíšením. Disponuje veľkým inovatívnym Nano Cell displejom -- multimediálne obsah sprostredkuje vo výbornom farebnom prevedení, s maximálnymi detailami a ostrosťou.

Disponuje podporou bezdrôtového pripojenia Wi-Fi a operačným systémom webOS 4.0. Filmy, videá a ďalšie služby na webe máte okamžite prístupné v prehliadači. Procesor Alpha7 a pokročilá technológia 4K Cinema HDR sú zárukou pre pestré farby a realistický obraz ako v kine. Plus, technológia Dolby Atmos vytvára priestorový zvuk, z ktorého budete podľa nás nadšení.

Výhody

 • perfektný obraz
 • dizajn
 • veľa možností nastavení zvuku aj obrazu
 • rýchly systém, užívateľsky prívetivý

Nevýhody

 • vyššia cena
 • nižšia odozva na hry

Verdikt: 4K televízor LG, ktorý je veľmi chytrý s perfektnými detailami a výkonom.

Naše hodnotenie:

Cena:

Zobraziť ponuku
Detail


9. LG 55SK7900P, 55″ / 139 cm

uhlopriečka: 139 cm/55” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, Ultra HD, 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická trieda: A+ ● 4x HDMI ● 2x USB ● Wi-Fi, Bluetooth ● Smart ● OS: WebOS 4.0

LG 55SK7900P, 55″ / 139 cm

LG 55SK7900P je Super Ultra HD televízor s Nano Cell displejom, ktorý zaručuje bohaté a verné farby zo všetkých pozorovacích uhlov. Vysoký kontrast poskytne širšiu škálu svetlých a tmavých odtieňov.

Vysoký dynamický rozsah HDR sa stará o jemné detaily i realistické farby. Pre dokreslenie zážitku sa môže televízor pochváliť viacsmerovým zvukom. Množstvo funkcií zabezpečuje použitie mnohých aplikácií aj prémiových služieb, všetky možno ovládať aj hlasom.

Výhody

 • jednoduchá inštalácia
 • rýchly webový prehliadač
 • výborný obraz zo všetkých uhlov v miestnosti
 • dobrý zvuk
 • množstvo funkcií

Nevýhody

 • stojan by mohol byť stabilnejší
 • ovládanie tiež

Verdikt: Smart televízor s výborným obrazom a zvukom a množstvom inteligentných funkcií.

Naše hodnotenie:

Cena:

Zobraziť ponuku


10. LG 50UM7600

uhlopriečka: 125 cm/50” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická trieda: A ● 4x výstup HDMI ● 2x výstup USB ● Wi-Fi ● Smart

LG 50UM7600

LG 50UM7600 je dobrý inteligentný 4K televízor so širokým pozorovacím uhlom aj vynikajúcou dobou odozvy s nízkym input lag. Hoci obraz nemôže konkurovať displejom LG NanoCell z hľadiska farebného výkonu, ponúka rôzne techniky na presnejšiu a vylepšenú reprodukciu kontrastu a farieb (HDR10, Advanced Color, True Color). Z efektov HDR vám však chýbajú rozšírené formáty (Dolby Vision a HDR10 +).

Rozlíšenie je na vysokej úrovni (Ultra-HD). Na druhej strane je zvuk slabší, ale v prípade potreby ho môžete pohodlne vylepšiť soundbarom.

Výhody

 • vysoké rozlíšenie
 • presné farby
 • široký pozorovací uhol
 • Smart TV s aplikáciami a hlasovými asistentmi
 • rýchla navigácia vďaka štvorjadrovému procesoru
 • nahrávky aj cez USB

Nevýhody

 • bez Dolby Vision alebo HDR10 +
 • slabší zvuk
 • bez USB 3.0

Verdikt: Dobrý televízor pre väčšinu použití, najlepšie do svetlejšej miestnosti kde si cez deň užijete šport a televízne programy v dobrej obrazovej kvalite.

Naše hodnotenie:

Cena: 552,87 €

Zobraziť ponuku
Detail


11. LG 49UJ6307, 49″ / 123 cm

uhlopriečka: 123 cm/49” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, Ultra HD, 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická trieda: A ● 3x výstup HDMI ● 2x výstup USB ● Wi-Fi ● Smart ● OS: WebOS 3.5

LG 49UJ6307

Cenovo zaujímavý model LG 49UJ6307 ponúka detailné 4K Ultra HD rozlíšenie. IPS panel vám sprostredkuje maximálne pozorovacie uhly a technológie HDR zasa zvyšujú farebný kontrast. Priemerné dizajnové prevedenie televízora a trochu viac rozostúpené nožičky tv stojanu + slabšie zobrazovanie čiernej, to sú najviac spomínané nedostatky od niektorých užívateľov.

Toto všetko na druhú stranu kompenzuje svojou inteligenciou (prívetivé užívateľské prostredie a jednoduché intuitívne ovládanie). Bočné vstupy (2x HDMI a 1x USB) na prijímači vám dovolia jednoduchý prístup aj keď je tv na stene. Pre divákov bežného televízneho vysielania a počas dňa úplne vyhovujúci, pre milovníkov kvalitného nočného kina už menej.

Výhody

 • dobrá cena
 • dobré pozorovacie uhly
 • kvalitný zvuk
 • dobrá konektivita pre bežného užívateľa
 • jednoduché ovládanie

Nevýhody

 • slabšia čierna farba
 • slabší kontrast
 • nemá slot na slúchadlá

Verdikt: Inteligentný televízor so slušnými pozorovacími uhlami za dobrú cenu.

Naše hodnotenie:

Cena: 498,10 €

Zobraziť ponuku

Ľudová voľba


12. LG 49SM8200

uhlopriečka: 123 cm/49” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická trieda: A ● 4x výstup HDMI ● 2x výstup USB ● Wi-Fi ● Smart

LG 49SM8200

LG 49SM8200 je Smart TV s uhlopriečkou 49 palcov (123 cm) a displejom NanoCell, ktorá ponúka sýty a autentický obraz, 4 jadrový procesor, ktorý eliminuje šumy a zobrazuje dynamické farby a výborný kontrast.

Samozrejmosťou sú služby Asistent Google a Amazon Alexa k dispozícii kedykoľvek to potrebujete. A napríklad technológia DTS Virtual:X sa postará o viacrozmerný zvuk plynúci do všetkých strán (ale len s výkonom 20 W).

Výhody

 • široký pozorovací uhol
 • jednoduchý a harmonický design
 • dynamické farby a kontrast
 • k dispozícii aj 4K HDR Gaming

Nevýhody

 • občas pomalšia reakcia
 • slabší zvukový výkon

Verdikt: Elegantná Smart tv do každej domácnosti s NanoCell technológiou a ultratenkým rámom.

Naše hodnotenie:

Cena: 559,00 €

Zobraziť ponuku
Recenzia


13. LG 55UM7660

uhlopriečka: 139 cm/55” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická trieda: A ● 4x výstup HDMI ● 3x výstup USB ● Wi-Fi ● Smart

LG 55UM7660

LG 55UM7660 naozaj nesklame, pokiaľ ide o užitočné funkcie a technológie, ktoré zlepšujú kvalitu obrazu i zvuku. Kombinácia rozlíšenia 4K a uhlopriečky 55 palcov zaisťuje detailné obrázky a streamovanie v najvyššom rozlíšení.

Smart TV je vybavený všetkými dôležitými pripojeniami, rozhraním Bluetooth a nahrávaním vysielania. Takmer všetky internetové služby sú podporované a aktivácia rôznymi jazykovými asistentmi je tiež úspešná.

Výhody

 • Smart TV so širokou škálou funkcií
 • kompletné vybavenie
 • rozhrania s mnohými inteligentnými domácimi systémami
 • funkcia Bluetooth a VCR
 • široké pozorovacie uhly

Nevýhody

 • jednoduchý displej
 • slabší zvuk

Verdikt: Dobrý televízor pre ľudí, ktorí hľadajú cenovo dostupné centrum domácej zábavy.

Naše hodnotenie:

Cena: 459,63 €

Zobraziť ponuku
Detail

Ľudová voľba


14. LG 43UK6750, 43″ / 108 cm

uhlopriečka: 108 cm/43” (palcov) ● rozlíšenie: 3840 x 2160, Ultra HD, 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická trieda: A ● 4x výstup HDMI ● 2x výstup USB ● Wi-Fi, bluetooth ● Smart ● OS: WebOS 3.5

LG 43UK6750

LG 43UK6750 je vo všeobecnosti a v rámci svojich možností veľmi dobrý televízor. Kvalita obrazu vďaka rozlíšeniu 4K je naozaj veľmi dobrá, fanúšikol poteší funkcia lokálneho stmievania -- Local Dimming (čierna farba je hlbšia).

Disponuje technológiou ThinQ, čo je umelá inteligencia spoločnosti LG. Hlasný a jasný zvuk je pozitívnym prekvapením, záleží samozrejme od kvality prehrávaného obsahu. Dizajnovo a cenovo na adekvátnej úrovni.

Výhody

 • pomer cena a výkon
 • kvalitný obraz
 • “magický” ovládač
 • vhodný aj na hranie (nízka odozva)

Nevýhody

 • 20 W reproduktory
 • zložitejšie menu
 • stručný návod

Verdikt: Smart Tv s vysokým rozlíšením pre maximálne ostrý obraz.

Naše hodnotenie:

Cena:

Zobraziť ponuku

Ľudová voľba


Pár slov o spoločnosti LG

LG logoJuhokórejská LG (LG Electronics) je globálna technologická spoločnosť. Druhý najväčší výrobca televízorov a tretí najväčší výrobca mobilných zariadení. (wikipedia)

Skratka LG pôvodne znamená “Lucky Goldstar”, čo bol starší názov firmy, a bola vymyslená preto aby lepšie konkurovala na západných trhoch. Odnedávna spoločnosť prezentuje písmená LG s firemným mottom “Life’s Good -- Život je dobrý” a s futuristickým logom.

Z histórie spoločnosti v skratke

 • 1958 – založenie spoločnosti Gold Star (teraz LG Electronics)
 • 1959 – prvý kórejský rádioprijímač
 • 1965 – prvá kórejská chladnička
 • 1966 – prvý kórejský televízor
 • 1978 – vývoz spoločnosti dosiahol 100 mil. USD
 • 1982 – vzniká v USA prvý zámorský výrobný podnik
 • 1995 – spoločnosť sa premenováva na LG Electronics
 • 1999 – vzniká spoločný podnik na výrobu LCD panelov
 • 2005 – prvé miesto na americkom trhu s bubnovými práčkami
 • 2008 – prvý mobilný modemový čip LTE na svete
 • 2009 – druhá najväčšia značka LCD televízorov na svete
 • 2011 – uvádza na trh 3D televízory sa uzávierkovými okuliarmi
 • 2012 – ako prvý na svete uvádza na trh 84palcový ULTRA HD televízor
 • 2013 – predstavuje službu HomeChat
 • 2014 – prvý televízor 4K OLED na svete a chytrý televízor s rozhraním webOS
 • 2014 – chytrý telefón G3 s displejom Quad HD
 • 2016 – prémiová značka LG SIGNATURE

Populárne modelové rady

Vybrať nový televízor značky LG nie je žiaden problém. Zo širokej ponuky si totiž vyberie každý. Priaznivec kvalitného obrazu, inteligentného televízora s prístupom na internet… Mimochodom, LG sa v poslednej dobe darí najmä pri luxusnejších typoch TV, preto sa celkom dosť venuje vylepšeniam v segmente OLED a Super UHD televízorov.

OLED televízory LG

OLED televízory LG používajú technológiu organických diód (samostatne svietiace a ovládané). Samozrejmosťou je 4K rozlíšenie (3840 x 2160 pixelov) a dokonalá sýtosť farieb so širokými pozorovacími uhlami (pretože nejde o žiadne podsvietenie displeja, ako je to pri niektorých konkurenčných značkách televízorov). To, že sa dajú vypnúť jednotlivé pixely znamená, že čierna farba je skutočne čierna.

Narozdiel od klasických LCD displejov, technológia OLED generuje vlastné svetlo. Každý zobrazovací bod je individuálne ovládaný a nezávisle na sebe svieti alebo je úplne vypnutý.

LG uvádza na trh pre rok 2018 desať nových modelov OLED televízorov s umelou inteligenciou ThinQ a pokročilým obrazovým procesorom α (Alpha), medzi tie budú patriť radu W8, G8, E8, C8 a B8. Jednotlivé modely sa od seba líšia aj rôznymi dizajnovými prvkami a konštrukciou.

LG OLED vs Samsung QLED - TV Technology Shootout

Ide o dizajn Picture-on-Wall (model 77/65W8), alebo One Glass Screen (model 65G8), či Picture-on-Glass (model 65/55E8), alebo Cinema Screen (model 77/65/55C8 a 65/55B8). Veľkosti obrazoviek sa pohybujú od 55 “do 77”.

LG CINEMA 3D Smart TV (CINEMA Screen Design)

Super UHD televízory LG

Pre všetkých náročných používateľov je tu modelový rad televízorov LG s označením Super UHD. Čo to znamená? To znamená, že tieto televízory sú osadené Super UHD displejom. Ten disponuje technológiou Nano Cell, vďaka ktorej dokáže zobraziť viac ako miliardu verných farieb. Táto technológia tiež upravuje podsvietenie a farebnú škálu displeja pre ideálny vizuálny zážitok, sprevádzaný prémiovým zvukom harman/kardon.

9 najnovších modelov SUPER UHD televízorov s umelou inteligenciou (SK95, SK85 a SK80) sa predáva vo veľkostiach od 49 do 75 palcov.

2018 LG 4K SUPER UHD TV - Review (GIVEAWAY)

UHD televízory LG

Film a televíznu tvorbu, hranie videohier si užijete aj s certifikovaným 4K rozlíšením UHD modelovej rady televízorov LG. Majú vysoký počet pixelov, čo zabezpečí výrazné detaily, technológia Active HDR celkový špičkový výsledný obraz. Algoritmus True Color Accuracy efektívne upravuje farebné mapovanie a dodáva všetkým 4K televízorom LG detailný obraz s maximálne prirodzenými farbami. Technológia Ultra Luminance (jas) zase zaručuje dokonalý obraz i počas tmavých scén.

Smart televízory LG

Smart televízory LG s predinštalovaným operačným systémom webOS (výhradne v televízoroch tejto značky) a obchodom LG Content Store toho zvládnu celkom dosť. Pozriete si v pohode obľúbený film, zahráte hru, nainštalujete množstvo aplikácií či kúpite nové filmy. Diaľkový ovládač Magic Motion uľahčí surfovanie po internete, disponuje mimochodom aj pohybovým ovládaním a hlasovým vyhľadávaním. K Smart Tv LG ľahko pripojíte svoj smartfón, USB-čko, digitálny fotoaparát. Môžete ho využívať ako multimediálne centrum.

Smart televízory LG

Musíte vedieť -- použité technológie

Poďme sa spolu pozrieť na niekoľko technológií a funkcií, ktoré charakterizujú práve LG televízory. Ide najmä o inovovaný procesor α (Alpha) 9, technológiu Dolby Vision a Dolby Atmos, či umelú inteligenciu ThinQ.

Vylepšené spracovanie obrazu

Procesor α9

Inovovaný procesor α (Alpha) 9 disponuje podľa LG takzvaným štvorstupňovým procesom čistenia obrazového šumu (2x viac krokov ako pri ostatných metódach). Tento algoritmus tak vytvára najmä väčšiu účinnosť potláčania šumu, zabezpečuje lepší jas obrazu a efektívnejšie vykresľovanie jemných odtieňov farieb.

Procesor tiež zlepšuje farebné podanie -- farby sú tak bližšie k pôvodnej predlohe. Podporuje vysoké frekvencie snímok (High Frame Rate, HFR), vďaka ktorej pri frekvencii 120 snímok za sekundu obrazovka vytvára plynulejší a čistejší obraz v pohybe. To najlepšie rozpoznáte pri športových prenosoch a sledovaní akčných filmov.

LG procesor Alpha 9

Inteligentný procesor α9 (Alpha9) je optimalizovaný pre LG OLED TV.

Pre LCD tv špičku v LG označovanej ako Super UHD TV je pripravené aj nové plošné podsvietenie Full-Array Local Dimming. To má vylepšiť jeho rovnomernosť a zabezpečiť lepšie podanie čiernej farby a vyšší kontrast.

Priestorový zvuk

Dolby Atmos

Technológia Dolby Atmos realisticky zachytáva pohyb každého predmetu a vytvára 360° priestorový zvuk. V kombinácii s technológiou Dolby Vision ponúka zážitok doslova ako v kine.

Dolby Atmos je vlastne 3D objektová technológia pre reprodukciu priestorového zvuku. Spočíva v presnejšom rozložení zvuku v priestore. Deje sa to ako použitím väčšieho množstva kanálov, ktorými je zvuk distribuovaný, tak aj spôsobom, akým je zvuk namixovaný. Väčšie množstvo kanálov umožňuje pomyselné rozdelenie zvuku do viacerých samostatných zložiek. Pomocou tejto technológie je teda umiestnenie zvuku v priestore výrazne presnejšie.

Dolby Atmos v televízoroch LG

Cinema HDR

OLED a Super UHD televízory LG pre rok 2018 sú vybavené technológiou Cinema HDR. Je pridaná predovšetkým podpora technológie Advanced HDR by Technicolor, nadväzujúci na už podporované formáty HDR, teda Dolby Vision, HDR10, HLG (hybrid log-gamma).

HDR obraz má byť dynamicky spracovávaný, snímok po snímke, pomocou nového algoritmu “Enhanced Dynamic Tone mapping“, takže i keď televízory nepodporujú HDR10 +, tak práve LG má mať kvalitatívne zodpovedajúci ekvivalent.

Dolby Vision

Dolby Vision je jedným zo štandardov, ktorý využíva tzv. dynamické metadáta pre pokročilejšie vylepšenie farieb a kontrastu. Momentálne podporuje tento formát 12 svetových výrobcov televízorov ako LG, Sony, alebo aj Hisense. O obsah sa potom stará osem veľkých štúdií ako Disney, Sony Pictures, Universal Pictures, Warner Bros… a sedem významných streamovacích služieb, okrem iného aj Amazon, iTunes či Netflix.

Umelá inteligencia

Firemná technológia LG -- ThinQ umožňuje uskutočniť stovky hlasových príkazov s využitím chytrej platformy LG a služieb umelej inteligencie (AI) tretích strán. Ako hlasový vstup sa využíva mikrofón v diaľkovom ovládači a ideou LG je, aby televízor vytvoril bránu smerom k ďalším domácim zariadeniam (robotické vysávače, klimatizácia, osvetlenie, reproduktory, chladničky, práčky…). Vyhľadávanie rôznych informácií, fotografií a aj videí potom prebieha prostredníctvom prirodzených výrazov typu “ukáž mi všetky filmy s týmto hercom” alebo “ukáž videá o zumbe”, “vyhľadaj soundtrack k tomuto filmu”, či “vypni televíziu po skončení tohto programu”.

ThinQ je zatiaľ k dispozícii v 14 krajinách -- Austrália, Brazília, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Kórea, Mexiko, Poľsko, Rusko, Španielsko, Veľkej Británia, Spojené štáty a Turecko. V ostatných regiónoch vrátane SR nie je podporovaný lokálny jazyk, ale ak sa nastaví niektorý z desiatich hlavných jazykov, funkcia sa môže využívať.

Vyberáme televízory LG podľa spôsobu využitia

Filmový fanúšik kvalitného obrazu

Obraz a zvuk, to je najdôležitejšie pri sledovaní každého kinofilmu. Tak napríklad televízory LG OLED 4K zobrazujú až 8,3 milióna obrazových bodov (4x vyššie rozlíšenie ako Full HD). Perfektné jasné farby a jemné detaily obrazu ohromia najmä na veľkej obrazovke, dokonca aj pri sledovaní z relatívne malej vzdialenosti.

Najnovšie modely najvyššej kategórie podporujú súčasne HDR10 a Dolby Vision formáty. V oblasti kvality zvuku LG prevyšuje svoju konkurenciu. Už spomínaná technológia Dolby Atmos upúta neuveriteľne plným priestorovým zvukom, ktorý sa šíri do všetkých smerov, ktorými sa pohybujú objekty v zobrazovanej scéne.

Odporúčané modelové rady LG TV:

 • OLED, Super UHD

Technologické novinky

LG Smart TV s operačným systémom webOS je navrhnutý tak, aby bol čo najjednoduchší, a aby ste si bez problémov užili klasické sledovanie programu v televízii, ľahko sa ovládal a jeho používanie bolo aj zábavné. Kombinácia spúšťacieho panela a multifunkčného ovládača Magic Remote umožní jednoduchý a rýchly prístup k nekonečnému množstvu prémiového obsahu a zábavy tých najpopulárnejších služieb, vrátane takého Netflixu.

Odporúčané modelové rady LG Tv:

 • OLED, Super UHD, UHD

Rodinná TV

Rodinná “telka” musí vyhovieť viacerým požiadavkám. To znamená aby prehrávala filmy vo vysokom rozlíšení, aby sa na nej dal používať internet a prehrať obsah z rôznych externých zariadení. Televízory LG sú známe tým, že tieto požiadavky vedia do bodky splniť.

Odporúčané modelové rady LG TV:

 • Super UHD, UHD

Na chatu či internát

Aj keď je to televízor, ktorý nemusí byť najväčší ani najvyspelejší, predsa len musí spĺňať určité normy. Dôležitá je jeho funkčnosť a samozrejme aj cena. Televízory LG Full HD disponujú aj inteligentným užívateľským rozhraním webOS, bohatou konektivitou, podporou Wi-Fi. Závisí to samozrejme od modelu.

Odporúčané modelové rady LG TV:

 • Full HD

Do testu sme vybrali Televízory LG len z overených eshopov

Ohodnoťte náš test:

Televízory v našom katalógu

LG 55SM8200 LG 55SM8200
499,00 €
LG 49SM8200 LG 49SM8200
559,00 €
LG 32LM550B, 32" LG 32LM550B
189,00 €
LG 32LM6300, 32" LG 32LM6300
224,00 €
Samsung UE55RU7092 Samsung UE55RU7092
479,00 €
Samsung QE55Q60R Samsung QE55Q60R
780,68 €
Samsung UE50RU7172 Samsung UE50RU7172
416,23 €
Samsung UE55RU7472 Samsung UE55RU7472
449,00 €
LG 55UM7660 LG 55UM7660
459,63 €
LG 50UM7600 LG 50UM7600
552,87 €
Samsung UE55RU7402 Samsung UE55RU7402
504,30 €
Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.