JBL Charge 3 – bluetooth reproduktor, ktorý je konkurenciou aj pre drahšie modely (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
JBL Charge 3
 • Výkon RMS : 20 W
 • Citlivosť: 80 dB
 • Bezdrôtový systém prenosu: áno
 • Čas prehrávania batérie: 20 hodín
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Bluetooth reproduktory
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Prenosný reproduktor JBL Charge 3 znamená pre konkurenciu skutočnú výzvu. Brachiálny zvuk a ohromujúca výdrž batérie sú pre mnohých zákazníkov jasným dôvodom na kúpu. Charge 3 je nástupcom modelov Charge 1 a 2. Pozrime sa naň dnes bližšie.

JBL Charge 3 – základné informácie

Výrobca reproduktorov JBL, založený v Los Angeles v roku 1946, je jednou z najstarších a najznámejších spoločností na svete. Skúsenosti s audio systémami a príslušenstvom sú preto obrovské, rovnako ako dôvera miliónov zákazníkov na celom svete za posledné desaťročia. Zaradenie JBL Charge 3 do určitej kategórie nie je také ľahké, pretože skutočne obstojí v každej situácii. Či už na herných podujatiach alebo na večierku na záhrade alebo na pláži, JBL môžete mať so sebou všade. Patrí do kategórie reproduktorov Bluetooth. Od poklesu cien, čo si spoločnosť JBL predsavzala, je zariadenie k dispozícii za 129,00 € EUR, čo znamená, že je v segmente stredných cien a podľa nášho názoru to je z hľadiska cena – výkon dokonalé! Za iné zariadenia takéhoto kalibru pýtajú iní výrobcovia výrazne viac, niekedy však neponúkajú lepšiu kvalitu.

bluetooth reproduktor JBL Charge 3

Dôležité parametre: 
Výkon RMS:20 W
Citlivosť:80 dB
Bezdrôtový systém prenosu:áno
Prevádzka na baterky:áno
Čas prehrávania na batérie:20 hodín
Podpora iPOd:áno

 

Prvý dojem

Prvý dojem je, ako je obvyklé u JBL, veľmi pozitívny. Keď otvoríte lepenkovú škatuľu, nájdete v nej reproduktor v tvare valca s hmotnosťou okolo 800 gramov. Charge 3 je široký 21 centimetrov a hrubý takmer deväť centimetrov. Vďaka certifikácii IPX7 je odolný nielen voči striekajúcej vode, ale môže byť dokonca úplne ponorený do vody. Spolu s robustným puzdrom je spoľahlivým spoločníkom na cestách aj doma.

Pri prvom dotyku sa JBL javí ako masívny a stabilný a napriek tomu je materiál na pocit príjemný. Od Charge 1 a 2 sa tlačidlá trochu zmenili, ale vyzerajú dobre. K dispozícii je napájací zdroj so zásuvkovým adaptérom. Inak je rozsah príslušenstva relatívne nízky. Súčasťou balenia je iba 1 kábel USB (1 meter dlhý) a návod na použitie (v českom jazyku ho nájdete tu). Aj keď musíme priznať, že sú tu tri rôzne zásuvkové adaptéry. Len málo iných výrobcov to ponúka. Ale aspoň obal na reproduktor by mohol byť zahrnutý v dodávke.

Batéria sa nabíja pomocou USB. Nabíjací prúd 2 300 miliampérov je garanciou, že sa lítium-iónová batéria rýchlo naplní. Má kapacitu 6 000 miliampér hodín a funguje súčasne aj ako Power banka. JBL tak dokáže nabíjať aj batérie iných mobilných zariadení. Stav batérie je indikovaný piatimi malými LED diódami v základni. Pripojenie k počítaču, smartfónu alebo tabletu sa uskutočňuje pomocou štandardu Bluetooth. Vďaka vstavanému mikrofónu funguje Charge 3 aj ako hands-free telefón.

 

Ovládanie JBL Charge 3

Reproduktor padne pohodlne do ruky a je veľmi ľahko ovládateľný. Zaobchádzanie je v skutočnosti samovysvetľujúce. Pomocou tlačidiel plus a mínus je možné upraviť hlasitosť, čo je teraz možné v oveľa menších, jemnejších stupňoch ako v prípade predchodcu. Všetky tlačidlá sú umiestnené na vrchu krytu, sú pogumované a majú dobrý bod tlaku. Zvykne to byť na takýchto zariadeniach vždy mimoriadne nepríjemné, ak musíte neustále tlačiť a ani neviete, či sa príkaz dostal aj k reproduktoru.

Pomocou tlačidla Bluetooth vytvoríte bezdrôtové pripojenie a tlačidlom v strede sa reproduktor zapne a vypne. K dispozícii je tiež tlačidlo prehrávania a pozastavenia. Spojenie cez Bluetooth sa v teste osvedčilo, bolo nadviazané v niekoľkých okamihoch a predovšetkým veľmi silné. Spojenie pretrváva aj vo vzdialenosti asi 20 metrov, v iných miestnostiach alebo na poschodiach. Jednoducho stlačte tlačidlo pre pripojenie a reproduktor je už viditeľný na displeji smartfónu alebo tabletu a dá sa pripojiť. K reproduktoru je možné pripojiť aj zariadenia bez pripojenia Bluetooth. Všetko, čo musíte urobiť, je pripojiť 3,5 mm jack kábel, nazývaný tiež kábel AUX.

Ovládacie tlačidlá Charge 3

 

Pripojenia a batéria reproduktora

JBL Charge 3 ponúka aj pripojenie AUX, ktoré je stále čiastočne vyhľadávané. USB tiež. Zariadenie je možné nabíjať na počítači, notebooku alebo inej zásuvke pomocou adaptéra. Mobilné telefóny možno pripojiť buď k prehrávaniu hudby alebo k nabíjaniu. Batéria je srdcom Charge 3. Výrobca opatrne špecifikuje 17 až 20 hodín chodu, v teste bežal takmer 20 hodín. Určite nie na maxime, ale pri normálnej a príjemej hlasitosti. Na maxima je to o 2-3 hodiny menej a spoločnosť JBL sa pravdepodobne zaviazala presne na týchto 17 hodín. Nabitie batérie trvá cca 4 hodiny.

 

Test zvuku

Čo môžete očakávať od mobilného reproduktora? Veľa, ak nesie meno JBL. Dôkazom toho je neuveriteľne vyzretý širokopásmový zvuk malého Bluetooth boxu. Basy znejú “statne”, plné sily a dynamickosti. V strednej oblasti nástroje a vokály znejú príjemne plasticky a expresívne, zatiaľ čo hlasy majú veľmi dobrú zrozumiteľnosť reči. V sektore vysokých tónov Charge 3 presviedča krištáľovo čistou a hodvábne hladkou reprodukciou, ktorá sotva stráca kvalitu zvuku aj z bočných pozícií počúvania. Zariadenie nemá takmer žiadne „slepé miesto“, to znamená umiestnenie, ktoré by ublížilo kvalite zvuku. Zvuk je dobrý aj na stene alebo obklopený predmetmi. JBL akusticky presviedča na celej línii. Bose sa môže triasť, najmä pokiaľ ide o pomer cena / výkon. JBL je výrazne lacnejší a jednoznačne vyniká aj v rade zariadení vyššieho cenového segmentu.

 

Certifikácia IPX7

JBL Charge 3 má certifikát IPX7; veľká zmena oproti predchádzajúcemu modelu, ktorý bol iba vodotesný. Väčšina prenosných reproduktorov Bluetooth bude v najlepšom prípade odolná voči striekajúcej vode, ale JBL Charge 3 so svojou certifikáciou IPX7 môže byť ponorený vo vode. Ďalšou užitočnou funkciou pre tých, ktorí plánujú používať reproduktor v blízkosti bazéna alebo pláže, je vztlak. Napríklad niektoré vodotesné reproduktory sú schopné zvládnuť vodu, ale klesajú na dno, takže strata reproduktora je reálnou možnosťou. JBL Charge 3 sa však vznáša na hladine.

Charge 3 vo vode / odolnosť voči vode

 

Dizajn

Charge 3 je solídne skonštruovaný reproduktor – jeden z tých robustnejších. Dva 50 mm vodiče sú umiestnené na opačných koncoch reproduktora a zvyšok technológie je uzavretý v strede. Plášť valca je hustý hybrid textilu a gumy, ktorý je na dotyk prekvapivo mäkký. Charge 3 prichádza vo viacerých farebných variantoch – čierny, sivý, biely, smaragdovo zelený, červený, modrý a dokonca aj kamuflážový, teda “maskáčový. Biely je naozaj krásny, ale sa rýchlo zašpiní.

Indikátor životnosti batérie je na prednej strane reproduktora na spodnej gumovej základni, ktorá vyčnieva asi 2,5 cm od reproduktora. Svetielka indikujú zostávajúcu “šťavu” batérie, nutnosť nabíjania, a slúžia ako indikátor hlasitosti. Na zadnej strane reproduktora nájdete porty micro-USB a USB, ako aj 3,5 mm AUX pripojenie. Môžu sa použiť na nabíjanie reproduktora, nabíjanie telefónu alebo prehrávanie hudby prostredníctvom káblového pripojenia. Sú chránené vodotesnou klapkou – preto pred použitím reproduktora v bazéne túto zatvorte.

 

JBL Connect a Multi-Room Audio

Funkcia JBL Connect sa používa na spárovanie reproduktorov na počúvanie vo viacerých miestnostiach. Použitie je jednoduché – stiahnite si aplikáciu, stlačte párovacie tlačidlo na oboch reproduktoroch a automaticky sa pripoja. Môžete si vybrať medzi ich použitím ako stereo páru alebo určenými reproduktormi a funguje to s akýmkoľvek reproduktorom kompatibilným s JBL Connect – Flip 4, Flip 3, Charge 3, Pulse 3, Pulse 2, Xtreme 2, Xtreme a Boombox. Niektoré z novších reproduktorov – ktorékoľvek vydané po roku 2017 – je možné použiť s funkciou JBL Connect +, ktorá vám umožní pripojiť až 100 reproduktorov. Trochu veľa, a tu sa už veci trochu komplikujú.

JBL vydala aktualizáciu pre Charge 3, ktorá umožňuje poslucháčovi aktualizovať firmvér a urobiť ho kompatibilným s funkciou JBL Connect +. To umožní i plne využiť režim Party 100 reproduktorov. Po aktualizácii sa už však nebudete môcť pripojiť k iným bežným reproduktorom JBL Connect, ani povoliť stereo párovanie. To znamená, že po aktualizácii vášho Charge 3 nebudete môcť používať staršie modely a stratíte jednu z kľúčových funkcií režimu párovania.

 

JBL Charge 3 vs 4

JBL vydala už aj novšiu verziu tohto reproduktora – Charge 4. Rozdiely sú však veľmi malé. Kvalita zvuku a výdrž batérie sú takmer totožné a najdôležitejšou zmenou je prechod od nabíjania micro-USB k USB-C. Adaptér USB už neexistuje, ale to nie je veľký problém. Charge 4 je vyrábaný v trocha jemnejších farbách ako Charge 3; možno, rovnako ako publikum Harryho Pottera, už trocha “vyrástol”. Je to ako vždy, vec vkusu. V podstate kúpou Charge 4 získate takmer identický model k tomu, ktorému sme sa v dnešnej recenzii venovali.

 

💡 TIP Všetko dobré raz skončí a týka sa to aj vlády Charge 3. Na trhu je už model JBL Charge 4 – jeho recenziu si môžete prečítať tu, ktorý je v podstate identický, len už používa nabíjací port USB-C. Ak kúpite Charge 3, nebudete sklamaní, žiaľ tento model sa z trhu čoskoro stratí.

 

Čo sa nám na JBL Charge 3 páči?

 • veľmi kvalitné spracovanie
 • ovládacie prvky a pripojenia sú samovysvetľujúce
 • funkcia telefónu
 • funkcia Power banky
 • certifikácia IPX7 znamená vynikajúcu vodotesnosť
 • dá sa ľahko spárovať s inými reproduktormi JBL Connect pre stereofónny zvuk
 • vynikajúca kvalita zvuku
 • vynikajúca batéria umožňuje až 20 hodín nepretržitého používania
 • 360-stupňový zvuk
 • robustné, vodeodolné puzdro s dobrou haptikou
 • konkurencieschopná cena

 

Čo sa nám na JBL Charge 3 nepáči?

 • ocenili by sme kratší čas nabíjania
 • Charge 3 sa musí aktualizovať, aby sa mohla spojiť s novšími reproduktormi JBL, čo spôsobuje stratu niektorých kľúčových funkcií
 • málo príslušenstva v balení

 

Recenzie zákazníkov

O tom, že ide o obľúbený a kvalitný produkt, svedčí nielen množstvo recenzií, ktoré Heureka prináša, ale aj fakt, že JBL Charge 3 bol ocenený ako Produkt roka 2018. Recenzie zariadenia sú takmer všetky pozitívne, čo je dobrý impulz pre jeho kúpu. Po vydaní Charge 4 je však už u mnohých predajcov nedostupný. Patrí medzi nich Nay, Alza aj Datart. Ak sa však pre tento model rozhodnete, Bazos to istí.

Niektoré z recenzií, ktoré Heureka sk prináša si pozrime aj spoločne:

Charge 3 - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Či už pop, rock, rap alebo klasika. JBL Charge 3 je dokonalým prenosným reproduktorom pre domácnosť aj na cesty. Kvalita spracovania je prvotriedna, zvuk je vynikajúci. Charge 3 je skutočným umelcom pod holým nebom. Ak je pre vás dôležitý bohatý zvuk na cestách a viete vyťažiť z mnohých skvelých funkcií ako je napríklad napájanie alebo odolnosť proti vode, môžeme vám toto zariadenie bez výčitiek svedomia odporúčať.

Výhody

 • vynikajúci zvuk
 • multifunkčný - nabíjanie, powerbanka
 • mimoriadne dlhá výdrž batérie
 • vodotesný

Nevýhody

 • súčasťou balenia nie je obal

Záver recenzie: JBL Charge 3 presvedčil ako vynikajúci produkt s optimálnym pomerom cena / výkon. Samozrejme, typicky pre značku JBL, má skvelý a kreatívny dizajn. Na rozdiel od iných konkurenčných produktov však reproduktor boduje aj v dôležitých kategóriách - má vynikajúci zvuk a batéria má mimoriadne dlhú výdrž.

Hodnotenie autora
 • kvalita zvuku
 • pripojenie Bluetooth
 • dizajn
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Či už pop, rock, rap alebo klasika, JBL Charge 3 je dokonalým prenosným reproduktorom pre domácnosť aj na cesty. Kvalita spracovania je prvotriedna, zvuk je vynikajúci, cena viac ako prijateľná.

4.3

JBL Charge 3

✅ Cena: 129,00 €

Chcem JBL Charge 3 Heureka.sk
Vývoj ceny JBL Charge 3


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.