Klarstein Bella Rossa kuchynský robot – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Bella Rossa kuchynský robot
 • Výkon: 1200 W
 • Systém miešania: planetárny
 • Objem misy: 5,2 l
 • Počet nadstavcov: 3
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kuchynské roboty
99,91 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Electronic-star.sk

Bella Rossa kuchynský robot je vysoko výkonný kuchynský robot v štýlovom retro dizajne v jasne červenej farbe. Čisto vizuálne je kuchynský robot Klarstein Bella Rossa absolútnou pastvou pre oči. Presvedčí svojím priamočiarym a funkčným dizajnom, ktorý pripomína kuchynské stroje z 50. rokov 20. storočia.

Čítať viac...

kde kúpiť
Electronic-star.sk ⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
⭐️ akciové produkty → nájdete tu
99,91 € Do obchodu Electronic-star.sk

Bella Rossa kuchynský robot – základné informácie

Máme radi tento retro štýl. Nápadná, mierne kovová farba v kombinácii s nerezovou misou je jednoducho úžasná. Dopĺňajú skvelý dizajn a robia z Klarstein Bella Rossa skutočný pútač každej kuchyne. Robot vyvoláva mimoriadne kvalitný a robustný dojem, pokiaľ ide o materiál a spracovanie. A vďaka prísavkám má vynikajúcu priľnavosť, takže pri použití netancuje na pracovnej doske. Prísavky sa prisajú vlastnou hmotnosťou stroja na podložku bez toho, aby ste museli pritlačiť.

Bella Rossa hnetie, robí pyré, šľahá a mieša – každý proces si vyžaduje svoju vlastnú rýchlosť a intenzitu. Preto tento stroj ponúka 6 úrovní výkonu, ktoré sa prispôsobia akémukoľvek spracovávaniu. Je dokonalým pomocníkom v kuchyni – nie je výrazne hlučný a so špeciálnou prevodovkou poskytuje stály výkon. Okrem hnetacieho háku, miešacieho háku a šľahacej metly je súčasťou balenia aj nerezová misa s obsahom 5,2 litra.

 

Dôležité parametre: 
Výkon:1200 W
Počet rýchlostí:6
Objem misky:5,2 l
Napájanie:230 V, 50 Hz
Bezpečnostný vypínač:áno
Systém miešania:planetárny
Hmotnosť:cca 8 kg
Rozmery: cca 39 x 36 x 23 cm
(ŠxVxH)

 

Zostavenie stroja

Používať kuchynský robot Klarstein Bella Rossa je obzvlášť jednoduché, čo svedčí o tom, že Klarstein kladie dôraz na funkčnosť. Keď vybalíte stroj, misa, veko misy a metla na šľahanie sú už nasadené. Dva prídavné háky (hnetací a miesací) sa dodávajú ako príslušenstvo. Ak chcete vymeniť nástroje, musíte uvoľniť zámok multifunkčného ramena. Za týmto účelom stlačte páčku na prednej strane stroja smerom nadol.

Multifunkčné rameno môže byť vytiahnuté do dvoch polôh, aby ste mali pri výmene nástrojov dostatočný priestor, resp. aby bolo možné ľahko odstrániť misu z nehrdzavejúcej ocele zo stroja. Miska je v prístroji fixovaná, aby sa pri používaní nepohybovala. Malým otočením ju uvoľníte z „kotvenia“ a vyberiete. Výmena nástrojov je s rýchloupínacím skľučovadlom neuveriteľne ľahká. Otočte ich trochu proti smeru hodinových ručičiek, kým sa aretácia neuvoľní. Potom vložte nový nástroj do správnej polohy a trochu ho otočte, kým západka nezapadne. Uvidíte, že stroj je neuveriteľne ľahko pripravený na použitie, dokonca aj pre začiatočníkov, ktorí ešte kuchynský robot nepoužívali. Ak by ste so zostavením zariadenia predsa len mali problém, návod si môžete pozrieť tu.

 

Test 1. – Kysnuté cesto

Bella Rossa kuchynský robot sme použili na prípravu kysnutého cesta na knedle.

 • najprv sme pripravili kvások z teplého mlieka, cukru a čerstvých kvasníc, ktoré sme nechali pracovať 20 minút. Medzitým sme vložili múku, maslo, vajce a cukor do nerezovej misy Bella Rossa a potom sme pridali kvások. Predtým sme do do kuchynského robota vložili hák na miesenie.
 • zapli sme robot úrovni 2 a potom na úroveň 4. Ingrediencie sa v strede misy dokonale miešali, ale nie až tak po stranách misy.
 • napriek planetárnemu systému miešania zostala múka a ďalšie prísady na okraji misy, takže sme museli zastaviť stroj, zdvihnúť multifunkčné rameno a zoškrabať všetky ingrediencie z okraja do stredu misy špachtľou. Žiaľ sme to museli urobiť viackrát.
 • Veľmi praktický je otvor vo veku misy. Pretože kysnuté cesto by sa nemalo lepiť, mali by ste pri hnetení zvyčajne pridať ešte ďalšiu múku, čo skvele funguje cez otvor vo veku.
 • Pri miesení cesta sme si tiež všimli, že celý robot sa „zatriasol“ – a to spodná časť stroja v inom smere ako multifunkčné rameno. Súvisí to so skutočnosťou, že kysnuté cesto je veľmi húževnaté.
 • nakoniec sme, vďaka vysokému výkonu kuchynského robota Klarstein Bella Rossa, získali skvelé kysnuté cesto. Jedine zoškrabávanie ingrediencií z okraja je otravné a nemuselo by byť.

 

Test 2. – Trené cesto na mramorovanú bábovku

Ďalej sme s Klarstein Bella Rossa pripravili niečo jednoduchšie – trené cesto na bábovku.

 • najprv sme v prístroji chceli pripraviť tuhý sneh z bielkov. Do misy sme vložili vaječné bielky a štipku soli a nasadili šľahaciu metlu.
 • Nastavili sme Klarstein Bella Rossa kuchynský robot na najvyššiu pracovnú úroveň a nechali sme ho šľahať vaječné bielky štyri minúty.  Výsledok: veľmi pevný sneh, ktorý by ste mohli krájať. Testom prešla Bella Rossa bravúrne.
 • vložili sme do misy ďalšie prísady, ako je cukor, vanilkový cukor a maslo, a stroj nastavili najprv na úroveň dva a potom na úroveň štyri. Žiaľ sme tu mali rovnaký problém ako s kysnutým cestom. V strede boli prísady rovnomerne premiešané, ale lepili sa k okraju. Pridali sme žĺtok a nechali robot ďalej pracovať.
 • cez otvor sme pridali mlieko, aby sa vzniklo tekuté cesto
 • potom sme pridali múku a prášok do pečiva a vymiešali krémové cesto. Nakoniec sme vmiešali vaječné bielky na nízkej úrovni.Toto cesto nedalo robotu natoľko zabrať ako kysnuté.
 • polovicu cesta sme naliali do vymastenej formy. Do zvyšku cesta sme pridali kakao a zapli robot.
 • kakaové cesto sme naliali do formy a dali piecť
 • výsledok: neuveriteľne nadýchaný mramorový koláč, vďaka úžasne vyšľahanému snehu z bielkov

Podrobný recept mramorovanej bábovky nájdete tu.

Pozrite si aj krátke video, aby ste videli tohto žiarivého kuchynského pomocníka v akcii:

 

Klarstein Bella Rossa Küchenmaschine Test unter 100€

 

Čistenie a údržba

V podstate sa Bella Rossa kuchynský robot relatívne ľahko čistí. Samotné zariadenie je možné jednoducho utrieť navlhčenou mäkkou handričkou. Miešaciu misu a veko misky môžete vložiť do umývačky riadu. Je však škoda, že háky na cesto a metla nie sú vhodné do umývačky riadu, takže ich musíte po použití opláchnuť ručne.

 

Ako hodnotíme kuchynský robot Klarstein Bella Rossa?

Vďaka robustnému a kvalitnému spracovaniu dokáže Klarstein Bella Rossa úplne presvedčiť, rovnako ako aj vďaka minimalistickému retro dizajnu a žiarivej farebnosti. Vysoký výkon až 1 200 wattov bez problémov zvládne aj ťažké, húževnaté cesto. Sklamaním však je, že napriek planetárnemu systému miešania sa niektoré ingrediencie držia na okrajoch, takže musíte hnetenie / miešanie opakovane prerušiť, aby ste tieto zvyšky zoškrabali. Toto kazí, inak skvelý celkový dojem.  Okrem toho je škoda, že by sa stroj nemal prevádzkovať nepretržite dlhšie ako štyri minúty. To je obzvlášť na zlosť pri kysnutom ceste, pretože dobré kysnuté cesto by sa malo miesiť najmenej päť minút.

Podľa nášho názoru je perfektný pre používateľov, ktorí kuchynský robot potrebujú iba občas. Pre “každodenných používateľov” nie je až tak vhodný, pretože vyššie menované kritické body sú potom ešte zreteľnejšie. Pre začiatočníkov a príležitostných používateľov to však ale je vynikajúci spotrebič a presvedčí aj veľmi dobrým pomerom cena/výkon.

 

Recenzie zákazníkov

Klarstein Bella Rossa kuchynský robot je medzi zákazníkmi obľúbený. Určite k tomu prispieva jeho atraktívny dizajn a veľmi priateľská cena, ale pre bežnú domácnosť je aj jeho výkon absolútne uspokojivý. Hovoria o tom aj hodnotenia zákazníkov, ktorí si ho kúpili:

Bella Rossa kuchynský robot - recenzie

Ďalšie hodnotenia → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

S výkonom 1200 wattov a 6 rýchlostnými nastaveniami sa Bella Rossa dobre znáša aj s väčším množstvom surovín. Naše skúsenosti so zariadením sú pozitívne. Háky / metly sa dajú veľmi jednoducho vymeniť. Plastový ochranný kryt má dostatočne veľký otvor, veľmi dobre sa zatvára a udržiava kuchyňu čistú. Hoci niektoré časti je potrebné umývať ručne, nie je to taký problém. Rameno sa dá ľahko uviesť do požadovanej polohy, misa sa dá jednoducho fixovať a zostáva stabilná aj pri miešaní. Hlučnosť sa prekvapivo drží v rámci medzí. Iste, nepradie tak ticho a vľúdne ako spokojná mačka, ale je to hlučnosť, ktorá sa nedá nazvať extrémnou. Stroj s takýmto výkonom musí produkovať určitú mieru hluku, takže je to v poriadku.

Výhody

 • atraktívny dizajn
 • dostatočný výkon
 • priateľská cena
 • jednoduchá obsluha

Nevýhody

 • nie všetky časti sú vhodné do umývačky riadu
 • cesto sa napriek planetárnemu miešaniu zachytáva na okrajoch

Záver recenzie: Spotrebič, ktorý napriek malým nedostatkom, môžeme len odporúčať.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • funkcie
 • výsledok testu
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Kuchynský robot, ktorý vás na prvý pohľad upúta žiarivou farbou, a na druhý presvedčí aj výkonom.

4.8

Bella Rossa kuchynský robot

✅ Cena: 99,91 €

Chcem Klarstein Bella Rossa Electronic-star.sk
Vývoj ceny Klarstein Bella Rossa


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.