Klarstein Lucia Orangina kuchynský robot – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 1
Lucia Orangina kuchynský robot
 • Výkon: 1200 W
 • Počet rýchlostí: 6
 • Objem misy: 5 l
 • Objem mixéra: 1,5 l
 • Systém miešania: planetárny
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kuchynské roboty
144,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Klarstein.sk

Klarstein Lucia Orangina kuchynský robot je veľmi kompaktné zariadenie, ktorý je so svojim 1200 wattovým motorom skutočnou viacúčelovou zbraňou v kuchyni. Slúži ako stroj na miesenie a miešanie, mixér, mlynček na mäso a ako stroj na prípravu smoothie. Vybavený hnetacím a miešacím hákom, metlou na šľahanie, nadstavcami na klobásy a cestoviny a v kombinácii s vysokým výkonom, neexistuje takmer žiadne jedlo, ktoré by ste nevedeli spracovať.

Čítať viac...

porovnanie cien
Klarstein.sk ⭐️ oficiálny eshop značky Klarstein
⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
144,90 € Do obchodu Klarstein.sk
Electronic-star.sk ⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
⭐️ akciové produkty → nájdete tu
144,90 € Do obchodu Electronic-star.sk

Klarstein Lucia Orangina kuchynský robot – základné informácie

Lucia Orangina na prvý pohľad pôsobí kvalitne a presvedčí krásnym dizajnom. Môžete si ho zadovážiť vo farbe, ktorá zodpovedá vašej kuchyni. Náš model má energickú oranžovú farbu, ale okrem nej je robot dostupný ešte v 4 ďalších, rovnako atraktívnych farebných prevedeniach. Ide o kvalitné multifunkčné zariadenie, ktoré okrem funkcie miesenia a šľahania ponúka aj mixér a mlynček na mäso. Napriek nízkej cene nahradí hneď niekoľkých pomocníkov v domácnosti. Je potrebné poznamenať, že 1200 W motor je veľmi výkonný a ľahko zvláda aj ťažké cestá. Je možné spracovať aj väčšie množstvá, až do dvoch kilogramov. Vďaka tomu patrí Klarstein Lucia k jedným z najlepších svojho druhu. Pozitívne hodnotíme aj planetárny systém miešania, vďaka ktorému sa rovnomerne spracujú všetky oblasti misy a nemali by zostať žiadne „mŕtve zóny“.

Technické údaje: 
Výkon:1200 W
Počet rýchlostí:6
Objem misy:5 l
Objem sklenenej mixovacej nádoby:1,5 l
Hmotnosť:11 kg
Rozmery:23 x 38 x 35 cm
Miešací systém:planetárny
Funkcie:šľahanie, hnetenie, mixér, mlynček na mäso
Nadstavce na údeniny:áno
Nadstavce na cestoviny:áno
Napájanie:230 V, 50 Hz

 

Vybavenie a príslušenstvo

Vybavenie kuchynského robota Klarstein je veľkorysé. Okrem miešacej misky z nehrdzavejúcej ocele s objemom 5 litrov, je k dispozícii aj mixer s objemom 1,5 l a mlynček na mäso. Mlynček na mäso je však aj formou nadstavca, cez ktorý je možné lisovať cesto. Súčasťou balenia sú aj nadstavce na cestoviny najrôznejších foriem.

Mixér, ktorý sa pripája k vrchnej časti robota má sklenené telo. Čo je pozitívne, pretože sa ľahko čistí a má dlhšiu životnosť ako plast. Veko mixéra je vyrobené z gume podobného materiálu. V strede veka je odnímateľný plastový nástavec, cez ktorý počas mixovania viete pridávať suroviny. V balení nájdete aj hnetací hák na ťažké cestá, miešací hák a metlu na šľahanie. Keby bolo potrebné kúpiť všetky zariadenia jednotlivo, dokonca aj za priaznivú cenu, prekročilo by to cenu tohto zariadenia. Okrem toho, priestor potrebný v kuchyni by ďaleko presiahol priestor potrebný pre Klarstein Luciu.

Vítané je aj to, že súčasťou balenia sú rôzne cestovinové nadstavce, takže keď vymiesite cesto, môžete pokračovať v spracovaní. Dodaný návod na obsluhu sa však nevenuje dostatočne použitiu týchto nadstavcov. Tu je zákazník nútený získať vedomosti z iných zdrojov. Dva nadstavce na mlynček na mäso sú pri rozbalení veľmi mastné, zababrete si prsty. Vďaka mnohým funkciám a nadstavcom sa s Klarstein Lucia stáva vaša kuchyňa tvorivou oblasťou. Dokonca aj neobvyklé alebo komplikované jedlá už nie sú viac problémom.

 

Obsluha a konštrukcia

Obsluha je veľmi nekomplikovaná. Na boku je páka, ktorá umožní zdvihnutie multifunkčného ramena kuchynského robota. Je to potrebné napríklad vtedy, ak chcete nádobu z nehrdzavejúcej ocele po miešaní vybrať. Rôzne úrovne výkonu sa nastavujú jednoduchým otočením gombíka., Okrem toho šípky na rôznych miestach sú dobrými ukazovateľmi, v ktorom smere musíte jednotlivé komponenty otočiť, aby ste ich mohli odomknúť a odňať.

Motor kuchynského robota poháňa súčasne tak šľahač, šnek v nadstavci na mäso a cestoviny ako aj mixér. Preto odporúčame jednotlivé prídavné zariadenia, ak sa nepoužívajú, odobrať a uvoľnené miesta zakryť priloženými krytmi. Keby sa komponenty dali ovládať jednotlivo, bolo by to samozrejme oveľa jednoduchšie. Mixér odoberiete jednoduchým otočným pohybom. Mlynček, resp. nástavec na pripevnenie na formy je možné tiež odstrániť otáčaním.

Upevnenie a demontáž príslušenstva funguje bez problémov a bez väčších zaseknutí alebo háčikov. Rýchloupínacie skľučovadlo a uvoľňovací mechanizmus pre multifunkčné rameno sa obsluhujú veľmi komfortne. Okrem toho robot disponuje integrovaným bezpečnostným spínačom, ktorý bráni zapnutiu zariadenia, ak nie sú veko alebo nádoba správne fixované.

Pozitívne hodnotíme hmotnosť, pretože vďaka nej je Klarstein Lucia Orangina kuchynský robot stabilný a pevný. Okrem toho sú na spodnej strane prísavky, aby sa stroj neposúval po pracovnej ploche.

Podrobný návod na obsluhu si môžete stiahnuť tu.

 

Dizajn a rozmery

Ak máte radi nápadné a originálne kuchynské spotrebiče, robot Klarstein Lucia Orangina u vás bude bodovať. Zatiaľ čo väčšina ostatných kuchynských spotrebičov prichádza v pomerne jednoduchej a vecnej bielej alebo striebornej farbe, tento model dodáva Klarstein v piatich rôznych farbách. Či už ide o túto pikantnú oranžovú, starokrémovú, ohnivo červenú, alebo o farebných klasikov bielu a striebornú – s Klarstein Lucia je všetko možné. Takže sa môžete rozhodnúť, či uprednostníte nenápadnú klasiku alebo vizuálny vrchol vašej kuchyne.

Nezávisle od farby, dizajn pôsobí tiež solídnym a dobrým dojmom. Ak vezmeme tento subjektívny názor do úvahy, Klarstein Lucia Orangina nie je iba kuchynským robotom s najkrajším menom, ale aj jedným s najpríťažlivejším dizajnom. Pri základných rozmeroch šírky, výšky a hĺbky 23 x 38 x 35 cm bez mlynčeka na mäso a mixéra nezaberá príliš veľa priestoru na kuchynskej pracovnej doske. S kompletnou sadou mixéra a mlynčekov meria 23 x 64 x 48 cm. Hmotnosť je 11 kg, takže prístroj nezdvihnete jednou rukou a v spolupráci s prísavkami, garantuje, že stabilne stojí na pracovnej doske.

Veď nakoniec, presvedčte sa sami:

KLARSTEIN Lucia Orangina

 

Údržba a čistenie

Nevýhodou je, že odnímateľné časti Klarstein Lucia Orangina nie sú vhodné do umývačky riadu. Ak to aj napriek tomu urobíte, rýchlo vyjde najavo, že je to lacný kuchynský robot, od ktorého nemôžete očakávať prvotriednu kvalitu materiálu. Zostáva iba ručné umývanie, ktoré je časovo náročné, ale u Klarstein Lucia sa mu nedá vyhnúť. Niekde musíte urobiť kompromis. Ak si chcete kúpiť lacný kuchynský robot – je to, žiaľ, tak.

 

Ako hodnotíme kuchynský robot Klarstein Lucia Orangina?

Najmä vzhľadom na pomerne nízku cenu, vysokú funkčnosť a originálny dizajn, si nás tento robot získal. Rozsiahla sada zahrnutých nadstavcov a ďalších súvisiacich elementov je skutočne pôsobivá v porovnaní s naozaj dostupnou cenou. Skutočnosť, že mixér je vyrobený z kvalitného skla, je ďalším plusom pretože je bezpečný pre potraviny. Kuchynský robot Klarstein Lucia Orangina sa navyše ľahko používa a rýchlo sa stane solídnym favoritom mnohých hobby kuchárov.

Zároveň by ste však mali mať na pamäti, že tento je niekedy dosť hlučný a keď je nainštalované kompletné príslušenstvo zaberie dosť priestoru v kuchyni. Zariadenie má iba jeden motor, ktorý súčasne poháňa všetky nadstavce. Nejde teda iba o hluk z mixéra, ale aj o tichý, ale neustály pohyb miešacej misky a prevádzku mlynčeka na mäso. Možnosť vypnúť jednotlivé nadstavce by bola žiaduca. Okrem toho robot zo začiatku silne “vonia” plastom. Hluk pozadia zostáva trochu rušivý aj po mnohých použitiach, zápach sa však po opakovanom použití odparí.

Jednoduchá obsluha je jasným plusom. Ovládacie prvky sú zredukované na jeden centrálny ovládač. Je to koncipované veľmi zrozumiteľne a logicky. Z hľadiska nákladov je Klarstein Lucia takmer neprekonateľná. Porovnateľné zariadenia sú k dispozícii za viac ako dvojnásobok ceny.

 

Výhody kuchynského robota Klarstein Lucia Orangina

 • všestranné funkcie
 • príťažlivý vzhľad pripomínajúci zariadenia americkej značky KitchenAid
 • rozsiahla ponuka príslušenstva
 • veľmi dobrý pomer cena / výkon
 • veľmi jednoducho sa zostavuje
 • výkon motora 1200 wattov

 

Nevýhody kuchynského robota Klarstein Lucia Orangina

 • použitie rozsiahlej ponuky príslušenstva nie je dostatočne vysvetlené v návode
 • samotný robot je vyrobený hlavne z plastu
 • zariadenie je pomerne hlasné

 

Recenzie zákazníkov

Zákazníci si tento robot obľúbili. Svedčí o tom množstvo, prevažne pozitívnych recenzií. Pokiaľ ide o mínusy, v recenziách sa spomínajú väčšinou tie, na ktoré sme upozornili aj my. Poďme sa na to pozrieť:

Klarstein Lucia Orangina kuchynský robot - recenzie

Ďalšie hodnotenia → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Aj keď náš test jeden – dva body robotu Klarstein Lucia Orangina odobral, v konečnom dôsledku ho vieme odporúčať najmä vďaka všestrannej škále jeho funkcií. Po počiatočných ťažkostiach, ako je zápach plastu alebo nie dosť vyčerpávajúci návod, sa zariadenie používa jednoducho a komfortne. Možnosti nie sú obmedzené. Ale tí, ktorí majú vysoké očakávania vo všetkých aspektoch a ktorých finančný priestor je široký, môžu presedlať aj na kvalitatívne rovnaký, ale do posledného detailu premyslený model. Skutočnosť, že sa robia malé kompromisy, je pri takejto cene zrejmá. Avšak, dokonca ani drahšie stroje sa nemôžu pochváliť tak veľkorysým príslušenstvom ako Lucia. Problém silného zápachu plastu sa po prvých aplikáciách vyparí. Hluk sa však znížiť nedá. Napriek tomu je Klarstein Lucia Orangina za danú cenu skutočne skvelý produkt.

Výhody

 • množstvo funkciíí
 • široká škála doplnkov
 • výkonný motor
 • skvelý pomer cena/výkon

Nevýhody

 • odnímateľné časti nie sú vhodné do umývačky riadu
 • telo je vyrobené z plastu
 • relatívne vysoká hlučnosť

Záver recenzie: Kuchynský robot Lucia Orangina je pomerne veľký, ale prináša so sebou aj tomu primeraný 1200 W výkon. Za naozaj sympatickú cenu získate viac ako adekvátnu hodnotu.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • príslušenstvo
 • funkcionalita
 • prevedenie
 • pomer výkon/cena

Súhrn

Boduje najmä obrovským rozsahom príslušenstva a výkonným 1200 W motorom. Pre najrôznejšie použitie v kuchyni je preto absolútne kúpy hodný. Od cestovín po klobásy a ľahké, vzdušné sušienky, Klarstein Lucia Orangina čelí sebaisto výzvam.

4.5

Lucia Orangina kuchynský robot

✅ Cena: 144,90 €

Chcem Klarstein Lucia Orangina Klarstein.sk
Vývoj ceny Klarstein Lucia Orangina


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre

Dobrý deň , robot funguje ale vo výrobe urobili chybu. Pri mletí mäsa zabudli na tesnenie na oske mlinčeka (gufero), takže ak bude u vás doma nežiadúca vôňa tak šťava z mäsa zatiekla do útrob stroja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.