Ktorý bezdotykový dávkovač mydla kúpiť?

Veronika Štrbová Téma 2. februára 2021 0

Technológia je v našich domovoch už mnoho rokov. Bolo len otázkou času, kedy sa dostane aj do kúpeľní a kuchýň na pokrytie základných hygienických potrieb. Bezdotykové dávkovače mydla teraz umožňujú umyť si ruky bez toho, aby boli používatelia nútení dotýkať sa ich čo i len na sekundu. Nezanechávajú na umývadle neporiadok, ani sa nemajú po umytí ako poškodiť.

Okrem toho však vedia bezdotykové dávkovače mydla splniť aj estetickú funkciu, keďže veľa modelov vyzerá naozaj veľmi moderne a perfektne dopĺňa váš interiér. Už vás nebaví používať tradičné mydlo na toalete? Je čas, aby ste prešli na dôvtipné dávkovače mydla. Poznáme niekoľko druhov, no my si v nasledovnom článku povieme všetko o bezdotykových dávkovačoch mydla.

Pozrieť ďalšie

 

Zaujímavosti o mydle

Mydlo používame celý život a berieme ho ako samozrejmosť, neuvedomujúc si, že je za ním dlhá a bohatá história. Mydlo sa používalo na liečivé účely a na čistenie riadu a rôznych iných vecí. Bolo to drahé a ani zďaleka také bežné alebo také diverzifikované ako dnes. Prvá receptúra tekutého mydla bola vyrobená z palmového a olivového oleja a bola vyvinutá v roku 1868 BJ Johnsonom, ktorý ju nazval Palmolive. Počnúc rokom 1916 sa živočíšne tuky začali pri výrobe mydla nahrádzať syntetickými látkami. Prvý syntetický prací prostriedok vyvinuli nemeckí chemici.

Umývanie rúk fialovým mydlom a prúd tečúcej vody

 

Umývanie rúk je jedným z najjednoduchších a najlepších spôsobov, ako zabrániť šíreniu bakteriálnych a vírusových infekcií, preto si ich umývajte často. Pri umývaní nezabudnite na tie menej viditeľné oblasti vašich rúk, napríklad pod nechtami a medzi prstami. A pamätajte, umývajte si ruky vždy najmenej 20 sekúnd. A v dnešnej dobe skúste využiť aj možnosť bezdotykového dávkovača mydla, o ktorých si teraz povieme viac.

 

Prečo bezdotykové dávkovače mydla?

Automatické prístroje, ako sú bezdotykové dávkovače mydla, nie sú len pohodlné, ale sú aj prospešné pre naše zdravie. Keď vstupujeme do sezóny chladného počasia a naďalej pozorujeme prípady rôznych vírusov, ktoré sa šíria po celej krajine, je ešte dôležitejšie na to dbať. Jedným zo spôsobov, ako môžeme urobiť svoj domov oveľa hygienickejším, je použitie automatického dávkovača mydla. Majú nespočetné množstvo výhod.

Muž si dávkuje mydlo pomocou bieleho bezdotykového dávkovača

 

Vieme, že to môže byť živná pôda pre baktérie a vírusy, takže čím menej povrchov sa dotknete, tým lepšie. Účelom umývania rúk je eliminovať choroboplodné zárodky z pokožky, čo sa môže stať pri tradičných dávkovačoch mydla alebo pri pumpičke. Pokiaľ ide o osobnú hygienu, je vždy lepšie neriskovať. Používanie dávkovačov mydla je teda lepšou voľbou ako použitie tradičných tuhých mydiel na verejných toaletách a umývadlách. Pre udržanie zdravých návykov sa určite oplatí investovať do automatického dávkovača mydla na tekuté mydlo aj pre váš domov.

 

Význam bezdotykových dávkovačov mydla

⭐ Bezdotykové dávkovače mydla sú nielen moderné a efektné, ale aj veľmi pohodlné. Najväčšou a najdôležitejšou výhodou automatického dávkovača mydla v porovnaní s bežným je skutočnosť, že ich môžete používať bez toho, aby ste sa ich skutočne dotkli. To eliminuje kontaktný bod a znamená menej baktérií a dlhší čas čistejší povrch. Taktiež zakaždým dodávajú štandardizovanú dávku mydla, čo je tiež celkom v pohode a pohodlné.

⭐ Dávkovače mydla sú zariadenia, ktoré pri spustení poskytujú pevné množstvo mydla. Prichádzajú v rôznych štýloch, farbách a dizajnoch, najobľúbenejšie sú nádoby na pumpy, ktoré sa dodávajú spolu s tekutými mydlami. Dávkovače mydla sú znovu naplniteľné a môžu byť vyrobené z plastu, skla, keramiky alebo kovu.

⭐ Automatické dávkovače mydla majú úžasnú vizuálnu príťažlivosť. Prichádzajú v kovovom, priehľadnom alebo farebnom dizajne a vyzerajú moderne a príťažlivo. Dávkovače mydla môžu teraz úspešne vybaviť minimalistické, technologicky zamerané a dokonca aj bohémske domy. Máte skutočne z čoho vyberať.

⭐ Nie je ťažké nájsť tie najlepšie automatické dávkovače mydla, ktoré by sa harmonicky hodili k vášmu interiéru. Existujú výrobky, ktoré najlepšie vyhovujú domácej kuchyni a kúpeľni, vítajú verejné inštitúcie alebo reštaurácie a dokonca aj nemocnice. Čistia vám ruky, zostávajú čisté a umožňujú vám kontrolovať množstvo mydla, antibakteriálnych látok, peny alebo gélu, ktoré použijete.

 

Vyberáme bezdotykový dávkovač mydla

Pretože čistota je najvyššou prioritou v každej reštaurácii, hoteli, škole alebo zdravotníckom zariadení či v každej domácnosti, je dôležité poskytnúť vašim zamestnancom, hosťom a rodine spôsob, ako si efektívne umyť a dezinfikovať ruky. Dávkovače mydla pomáhajú predchádzať šíreniu choroboplodných zárodkov a baktérií, čím znižujú možnosť výskytu vírusov a následné choroby. Ako však vybrať ten správny?

 

➡️ Typ dávkovača podľa spôsobu dávkovania mydla

Ručný dávkovač mydla

Ručný dávkovač mydla je ideálnym typom. Nepotrebuje toľko údržby ako elektrický automatický prístroj na dávkovanie mydla. Je však tiež menej hygienický, pretože ho bude ručne stláčať viac ľudí. Zvyčajne je naplnený tekutým mydlom. Ručný dávkovač je najbežnejším typom, ktorý sa vyskytuje v mnohých domácnostiach a na mnohých miestach.

Ručný dávkovač mydla

 

Automatický dávkovač mydla

Automatický dávkovač mydla je vybavený snímačom. Ten detekuje pohyb rúk. Ide väčšinou o bezdotykové dávkovače mydla. K svojmu fungovaniu potrebuje batériu. Pokiaľ chcete mať bezdotykový dávkovač, ktorý je čo najviac hygienický, potom si vyberte automatický typ. Vďaka tomu je však o niečo drahší ako ručný dávkovač mydla, avšak hygiena je v dnešnej dobe naozaj na prvom mieste.

Automatický dávkovač mydla

 

Ručné verzus automatické dávkovače mydla

Automatický dávkovač mydla môže byť o niečo drahší pri inštalácii a prevádzke, ale môže tiež poskytnúť lepší zážitok ako manuálna voľba. Používatelia môžu položiť ruku pod senzor bez toho, aby sa museli dotýkať akýchkoľvek povrchov. Zmenšujú sa tak spoločné povrchy, ktoré môžu šíriť baktérie a vírusy. Z tohto dôvodu môžu byť automatické dávkovače ideálne pre oblasti s vysokou koncentráciou ľudí, lekárske prostredie a zariadenia, kde sa pripravuje jedlo. Na druhej strane, manuálny dávkovač zvyčajne stojí menej za inštaláciu a prevádzku, nevyžaduje batérie a používatelia môžu v prípade potreby ľahko vydať viac mydla. Toto rozhodnutie skutočne závisí od veľkosti a umiestnenia vašich toaliet či vašich osobných preferencií.

 

➡️ Materiál dávkovačov mydla

Zatiaľ čo plastové dávkovače sú najlacnejším a najpopulárnejším používaným štýlom, nájdete aj modely vyrobené z keramiky, skla a ocele. Vyberte si dávkovač, ktorý zodpovedá vzhľadu kúpeľne, a dávajte pozor aj na tých, ktorí ho budú používať. Pre deti radšej vyberajte plastové alebo kovové dávkovače, zatiaľ čo do hlavnej kúpeľne pre dospelých si môžete zvoliť sklenený alebo keramický model.

👉 Plastové bezdotykové dávkovače mydla:

 

S rastúcim dopytom po netradičných riešeniach v posledných rokoch vzrástla tiež ponuka úplne netradičných dávkovačov, ktoré vás dokážu prekvapiť svojím dizajnom. V mnohých kamenných či internetových obchodoch sa tak stretnete s dávkovačmi v tvare kocky Lego, alebo elegantných nepravidelných líniách. V takýchto prípadoch narazíte napríklad aj na nie celkom tradičné materiály, akými sú kamenina, kov, či kvalitná keramika.

👉 Nerezové bezdotykové dávkovače mydla:

 

A aby sme nezabudli na tých najmenších, určite ich nielen potešíte, ale aj povzbudíte k dôkladnému umývaniu rúk vďaka detským motívom na dávkovačoch, resp. na náhradných náplniach. Takéto modely poskytuje napríklad známa značka Dettol.

💡 TIP na produkt - Dettol Kids dávkovač mydla 250 ml Dobrodruh
Dettol Kids dávkovač mydla 250 ml Dobrodruh

💡 TIP č.1: porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch💡 TIP č.2: možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"

 

➡️ Štýly dávkovačov

Dva najvyhľadávanejšie štýly dávkovačov mydla sú nástenné alebo pultové modely. Elektronické alebo automatické modely sa zvyčajne montujú na stenu, takže nechávajú vášmu pultu voľný priestor. Ručne ovládané modely však môžu byť buď pripevnené k stene alebo môžu byť vyrobené tak, aby samé stáli na pulte (na umývadle). Niektoré ručne ovládané dávkovače mydla je možné kvôli ľahkému prístupu zavesiť aj pomocou klincov alebo háčikov.

 

➡️ Poloha dávkovača

Pri rozhodovaní o kúpe bezdotykového dávkovača mydla zvážte, kde bude umiestnený. Bude umiestnený v tesne priliehavom priestore? Ak je to tak, kúpte si kompaktný, priestorovo úsporný model, ktorý je špeciálne navrhnutý pre malé toalety a kuchyne. Postavíte dávkovač nad umývadlo? Medzi umývadlom a dávkovačom nechajte dostatočný priestor, aby ste vy a prípadne aj vaši hostia mohli účinne čerpať mydlo. Odporúča sa ponechať najmenej 15 cm priestoru od spodnej časti dávkovača po umývadlo.

 

➡️ Dávkovač mydla a jeho umiestnenie

Ďalej si musíte pri výbere uvedomiť, kam chcete dávkovač umiestniť. Dávkovač mydla môže byť voľne stojaci alebo dávkovač, ktorý sa dá pripevniť na stenu. Záleží na vašich preferenciách a na tom, kam chcete dávkovač umiestniť. Ak máte v kúpeľni na umývadle málo miesta a museli by ste prístroj neustále premiestňovať, potom vyberajte dávkovača s možnosťou zavesenia na stenu.

 

➡️ Dávkovače tekutého a penového mydla

Dávkovače tekutého mydla ponúkajú tekuté mydlo, zatiaľ čo dávkovač penového mydla mieša mydlo so vzduchom a vzniká pena. Je to skôr na osobnej voľbe, ale tekuté mydlo si zvolíte, aby povzbudilo používateľov pri umývaní rúk a vytvorili si bohatú penu, ktorá môže pomôcť znížiť mikrobiálne zaťaženie v procese. Niektoré dávkovače budú fungovať iba s jedným alebo druhým. Iné modely môžu byť schopné dávkovať obidve. Pred zakúpením sa uistite, či je dávkovač, ktorý hľadáte, kompatibilný s vybraným mydlom na ruky.

 

➡️ Zásobníky alebo ručné doplňovanie

Existujú dva hlavné spôsoby, ako doplniť dávkovače mydla, novú náplne a manuálne hromadné napĺňanie mydla. Ľahšou a lacnejšou možnosťou je manuálne plnenie, kedy sa mydlo plní do dávkovača ručne z inej väčšej fľaše mydla. S novými náplňami ich jednoducho musíte vymeniť, kedykoľvek budú prázdne. Ak váš dávkovač mydla vyžaduje náplne, uistite sa, že sú ľahko dostupné.

Kapacita dávkovačov mydla vám pomôže určiť, ako dlho vydrží pred doplnením. Dávkovače mydla s nízkou úložnou kapacitou znamenajú, že budete potrebovať častejšie doplňovanie. Tiež vyhľadajte dávkovače, ktoré majú priehľadný indikátor doplňovania, aby ste vedeli, koľko mydla je ešte k dispozícii.

Niektoré automatické dávkovače sú vybavené LCD displejmi, ktoré zobrazujú stále dostupné množstvo mydla spolu s aktuálnou úrovňou objemu. Prečo by bola takáto funkcia užitočná? Je chránený proti vlhkosti, takže by ste nemali mať problém vidieť, čo je vo vnútri dávkovača a ako funguje.

 

➡️ Kapacita

Dôležitým parametrom je tiež kapacita dávkovača. Ak bývate v domácnosti, kde je málo ľudí, potom vám bude stačiť dávkovač s malou kapacitou. Kapacita dávkovača tiež ovplyvní to, ako často budete musieť meniť zásobník automatického dávkovača alebo kupovať nový ručný dávkovač. Dávkovače pre domáce použitie majú najčastejšie kapacitu okolo 250 ml. Môžete si tiež vybrať dávkovač s 500 ml alebo dokonca aj 1 liter.

 

➡️ Odolnosť

Pre bezdotykové dávkovače mydla s dlhou životnosťou hľadajte nehrdzavejúcu oceľ alebo plast. A či už je to automatické alebo manuálne, uistite sa, že je mechanizmus dobre vyrobený, ľahko sa čistí a znovu dopĺňa.

 

➡️ Cena dávkovača mydla

Cena dávkovača je tiež dôležitým parametrom. Tento produkt nie je príliš drahý. Samozrejme, ak nemáte v pláne kúpiť ten najmodernejší model. Cena sa líši predovšetkým od toho, či si zakúpite ručný dávkovač alebo automatický. Cenu vám tiež ovplyvní aj to, či chcete dávkovač prirobiť k stene. Najlacnejšie sú voľne stojace dávkovače. Absolútnu väčšinu produktov zakúpite do 50 EUR, tie úplne najmodernejšie bezdotykové dávkovače mydla za maximálne 80 EUR.

 

Ako fungujú bezdotykové dávkovače mydla

Infračervené senzory – senzory spúšťajú dávkovanie mydla prasknutím ultrazvukovej alebo mikrovlnnej energie a čakaním na ich návrat. Keď to urobia, vaše ruky sú položené pod umývadlom. Najlepšia vzdialenosť medzi dávkovačom a rukou je zvyčajne okolo 8,5 cm.

Dávkovač však nepretržite nefunguje. Ak vaše ruky nie sú pod pumpou, nedochádza k žiadnemu odrazu svetla, takže nebol detekovaný žiadny pulz. K dispozícii je tiež pasívna infračervená technológia, ktorá funguje iba vtedy, keď detekuje energiu pochádzajúcu z tepla ľudského tela. Kolísanie potom aktivuje čerpadlo.

Foto senzory – sú populárnejšie a prístupnejšie verzie infračervenej technológie. Mechanizmy využívajú zdroj zaostreného svetla a svetelný senzor. Keď dáte ruky pod lúč svetla, aktivujete mechanizmus čerpadla. Medzi infračerveným a foto snímačom nie je viditeľný žiadny rozdiel. Niekedy spolupracujú, pretože zdrojom svetla pre foto snímač môže byť laserový lúč.

Technológia indukcie vzduchu je patentovaná výrobcom automatov na výrobu ľudských mydiel. Vytvára vákuum, ktoré vháňa do mydla mikrobublinky vysokou intenzitou. Takáto technológia umožňuje používateľovi regulovať presnú dávku vzduchu a mydla a vytvárať vyváženú penovú textúru. Táto technológia sa používa v čerpacom mechanizme a je napájaná zo zdroja alebo pomocou rukoväte.

 

Aké mydlo zvoliť do svojho dávkovača

Medzi všetkými týmito možnosťami dávkovača mydla budete tiež musieť zvoliť medzi tekutým mydlom a penovým mydlom. Je dôležité vedieť, na aké mydlo sú vaše dávkovače určené, inak by ste mohli naraziť na problémy.

 

Penové verzus tekuté mydlo

Penový dávkovač mydla

Proces miešania tekutiny a vzduchu sa deje vo vnútri peny na penové mydlo. Začína sa to v tekutej forme a nádoba do tejto tekutiny skutočne vstrekuje vzduch a vytvára z nej penu. Koncept teda spočíva v tom, že budete v ruke nanášať oveľa menej tekutiny na výrobu rovnakého množstva mydla, ktoré je teraz vo forme penového mydla. Myslíte si, že priberáte viac, ale v skutočnosti nanášate menej produktu. Znamená to nákladový prínos.

Používanie penových náplní je nielen oveľa bezpečnejšie z hľadiska kontaminácie, ale aj delenie väzby je v skutočnosti spojené s menším počtom produktov ako s tekutým mydlom. Penové mydlo navyše spôsobuje menej práce, pretože rozliatia a kvapky sa ľahšie umyjú zo steny, podlahy alebo pultu ako mnohé tekuté mydlá.

👉 Bezdotykový penový dávkovač mydla:

Bezdotykový automatický dávkovač mýdla pěnový 🧼🧼🧼🧫⚰️

 

Tekutý dávkovač mydla

Tekuté mydlo je skutočne veľmi populárne riešenie medzi mnohými jednotlivcami. Štandardné tekuté mydlá na ruky sú oveľa lepšie ako tuhé mydlá, pretože s mydlom neprichádzate do styku. Navyše sú dostupné v rôznych vôňach a farbách. Ďalšou možnosťou objavenou v nových radoch mydla je prírodné aloe-vera, ktoré prirodzene pomáha popraskanej pokožke. Rôzne značky majú tento prvok kvôli vynikajúcim výsledkom na pokožke.

Ďalšou novinkou v mydlách, ktoré majú zdravotný význam a sú zamerané na starostlivosť o krásu, sú antibakteriálne zložky a bambucké maslo. Bambucké maslo pomáha pokožke organicky krásnej, pretože je schopná udržiavať pružnosť pokožky. Tieto uvedené inovácie tekutého mydla prinášajú na trh viac alternatív. Toto tiež uľahčuje aplikáciu automatického dávkovača tekutého mydla v domácnostiach, verejných toaletách, kanceláriách, atď.

👉 Bezdotykový tekutý dávkovač mydla:

Automatický dávkovač mýdla

 

Prečo sú dávkovače mydla vybavené modernými mechanizmami?

  • Ich hygienická úloha sa dosahuje iba vtedy, ak sa nedotknete dávkovača pred umytím rúk. V minulých rokoch ste mohli mať bezdotykové umývanie, ale ich použitie viedlo k znečisteniu umývadla a špinavému čerpadlu. Teraz sú dodávané so silikónovými ventilmi, ktoré bránia rozliatiu a dotykom.
  • Účinnosť prevencie choroboplodných zárodkov môžete zvýšiť pridaním antibakteriálneho mydla do dávkovača.
  • Bezdotykový dávkovač mydla sa zvyčajne ľahko inštaluje a používa. Čistite ich podľa pokynov bez poškodenia ich vrstiev.
  • Dávkovače mydla sú vyrobené tak, aby minimalizovali problémy. Ak ich chvíľu nepoužívate, nemusíte čistiť náhodné rozliatia. Môžu byť tiež umiestnené v kuchyni a pomôcť tak pri upratovaní počas procesu varenia.
  • Výrobky sú ekologické a šetria vaše peniaze. Batérie sú nabíjateľné alebo majú dlhodobú výdrž.
  • priateľské k deťom a pomáhajú im naučiť sa správne si umývať ruky a zároveň si vychutnať automatické dávkovanie mydla. Podľa štúdie si asi 5 % ľudí umýva ruky správne na verejnej toalete.
  • Dávkovače mydla boli vyvinuté s moderným alebo priateľským vzhľadom. Môžete ich zladiť s umývadlom alebo rovno s celou kúpeľnou.

 

Ako môže dôjsť k poškodeniu

Ako už bolo spomenuté, do dávkovača peny nemôžete dávať tekuté mydlo ani do dávkovača tekutého mydla penové mydlo. Použitie mydla mimo odporúčaní výrobcu vedie k strate záruky na váš produkt a s najväčšou pravdepodobnosťou k poškodeniu vnútorného mechanizmu, najmä v dávkovačoch mydla z nehrdzavejúcej ocele a mosadze.

V komerčných dávkovačoch mydla by ste sa mali vyhnúť používaniu agresívnych chemických dezinfekčných prostriedkov, antibakteriálnych látok (nezodpovedajú prijatým špecifikáciám) alebo alkoholových utierok na ruky bez ohľadu na to, či ide o dávkovače z nehrdzavejúcej ocele, mosadze alebo plasty. Tieto typy mydla zničia gumové tesniace krúžky v mydlovej pumpe a spôsobia únik výtoku alebo tela jednotky aj po krátkodobom použití. Abrazívne a / alebo agresívne mydlá s obsahom kyselín tiež poškodia telo dávkovačov mydla z nehrdzavejúcej ocele. Toto by ste mali mať na pamäti pri používaní čistiacich prostriedkov na údržbu dávkovačov mydla.

 

Kde kúpiť a aká je cena

Ceny bezdotykových dávkovačov mydla sú rôzne. Viete ich zakúpiť už od 8 EUR (detské prevedenie) až po 70 EUR, kedy už ide o nadpriemerne dizajnový a elegantný model. Záleží na tom, kde chcete daný dávkovač umiestniť a aký štýl má celkovo tento priestor. Určite si kúpite iný dávkovač do svojej domácnosti ako napríklad na verejné toalety. Pozrite sa teda, v akých cenových reláciách sa dávkovače pohybujú.

  • cena do 30 EUR – do tejto kategórie patria tie najbežnejšie dávkovače, u ktorých prevláda ako materiál plast. Patria sem aj detské varianty a väčšina modelov, ktoré potrebujú po minutí mydla vymeniteľnú novú náplň.
  • cena od 30 do 70 EUR – do strednej cenovej kategórie zaraďujeme tie modely, ktoré sa ľahko zlaďujú s interiérom a pýšia sa moderným dizajnom a čistými líniami. Majú dvojakú možnosť dopĺňania mydla.
  • cena od 70 EUR – najdrahšie bezdotykové dávkovače mydla vás ohúria kvalitným a elegantným prevedením. Vyrobené sú prevažne z ušľachtilej nerezovej ocele. Dopĺňajú sa prevažne manuálne pomocou inej fľaše s mydlom a disponujú priezorom pre kontrolu množstva mydla.

 

👉 Držíte sa pri výbere ceny dávkovača? Tu máte niekoľko typov zoradených podľa ceny od najdrahších:

Pozrieť ďalšie

 

Často kladené otázky a odpovede

❓ 1. Môžu byť dávkovače mydla použité aj s inými tekutinami?

Áno môžu. Dávkovač môžete naplniť šampónom alebo kondicionérom, aby bolo používanie týchto produktov pohodlnejšie.

❓ 2. Ako si správne umývať ruky?

Umývaniu rúk by ste mali venovať vždy minimálne 20 sekúnd. Najskôr si ruky navlhčite čistou vodou. Potom naneste mydlo, ruky si navzájom pretrite, očistite si chrbát každej ruky, medzi prstami a pod nechtami. Opláchnite ich čistou vodou. Pri použití dezinfekčného prostriedku na ruky strávte zhruba 20 sekúnd trením gélu po rukách a prstoch, kým nie sú suché.

❓ 3. Kedy mám nádržku na mydlo doplniť?

U väčšiny bezdotykových dávkovačov mydla je priehľadný priezor, cez ktorý vidíte aktuálnu úroveň množstva mydla vo vnútri. Tie drahšie modely vám dajú vedieť o nutnosti doplnenia mydla dokonca blikajúcim zeleným svetlom na indikátore LED.

❓ 4. Aké zdroje energie sú k dispozícii pre automatický dávkovač mydla?

Na trhu je najbežnejší typ DC (použite batérie). Niektoré modely však môžu používať typ AC (s transformátorom) aj DC. Pri prevažnej časti modelov sa však stretnete s vymeniteľnými, klasickými AAA batériami, ktoré sú ľahko dostupné a nie sú ani príliš drahé. Ich výmena bude potrebná maximálne tak raz za rok, ak zvolíte kvalitné batérie.

 

Záver

Dobrý bezdotykový dávkovač mydla je nevyhnutnou súčasťou každej kúpeľne a iných priestorov. V týchto časoch citlivých na hygienu pomáhajú automatické dávkovače zabezpečiť pokoj a udržiavajú čisté toalety. S dávkovačmi mydla nezabránite len znečisteniu mydla vo vnútri, ale dávkovač slúži aj ako ochrana pred inými formami kontaminácie. Najlepšie zo všetkého je cenovo dostupný produkt, ktorý si môžete ľahko nainštalovať do svojej toalety.

Bezdotykové dávkovače mydla majú veľa štýlov a tvarov. Pri výbere nezabudnite, že musí byť vhodný aj pre priestor, v ktorom ho budete používať. Malá kancelária a domáca kúpeľňa majú odlišné požiadavky, preto si podľa toho vyberte, aby ste z dávkovača dostali to najlepšie.

 

Zdroje informácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.