Galvanická žehlička na tvár i na telo – odstraňuje vrásky, strie aj celulitídu + tipy na produkty a skúsenosti

Petra Lyžičiarová Téma 19. apríla 2021 0

Galvanická žehlička je výborným prostriedkom na starostlivosť o vašu pleť i pokožku celého tela. Môže vám pomôcť s vráskami, ochabnutou kožou, ale aj s celulitídou či striami a tiež môže podporiť rast vlasov. Ak sa chcete dozvetieť, na akom princípe galvanická žehlička funguje, či naozaj vidno po jej používaní výsledky a či skutočne pomáha, prečítajte si náš článok.

Pozreli sme sa v ňom nielen na princíp fungovania galvanizácie, ale zaujímalo nás aj to, aké skúsenosti majú s používaním galvanickej žehličky zákazníčky a pozreli sme sa aj na výhody používania tohto prístroja.

💡 Niekoľko tipov na kvalitné galvanické žehličky:

Pozrieť ďalšie

 

Čo je galvanická žehlička a ako funguje?

Galvanická žehlička je prístroj, ktorý pomáha udržať starnúcu pleť vo forme bez toho, aby bolo nutné podstúpiť nejaký invazívny či chirurgický zákrok. Žehlička na galvanizáciu pleti pripomína svojou veľkosťou i tvarom tak trochu strojček na depiláciu. Funguje na princípe pozitívne a negatívneho galvanického prúdu, ktorý podporuje bunky k tomu, aby boli aktívnejšie.

Kvalitné galvanické žehličky dokážu dokonca samy zistiť, aký máte typ pleti, a podľa toho si dokážu nastaviť intenzitu galvanizácie i hĺbkového čistenia pleti vo všetkých jej vrstvách. Následne po čistení pleti dochádza k vpravovaniu kozmetických prípravkov určených na vyživenie či hydratáciu pleti, alebo môžete použiť také, ktoré z pleti odstránia všetky nečistoty. Galvanickú žehličku na tvár je možné použiť aj v prípade, že vás trápi akné, seborea či ekzém.

Ošetrenie pomocou galvanickej žehličky môžete absolvovať v kozmetickom salóne, kde vyškolení odborníci používajú profesionálne prístroje. Na druhej strane sa čoraz väčšej obľube tešia galvanické žehličky na doma, ktoré sa stávajú dostupnejšie a na trhu nájdete už rôzne modely.

Ak by sme to teda mali zhrnúť, galvanická žehlička je prístroj, ktorý pracuje na princípe galvanického prúdu. Ten stimuluje bunky k aktvite, spriechodňuje póry, redukuje akné i atopické ekzémy, aktivuje lymfu, zmierňuje vačky a opuchy pod očami. Zlepšuje celkový tonus pleti, zjemňuje vrásky a môže pomôcť aj proti celulitíde, striach či dokonca pri vypadávaní vlasov.

Galvanická žehlička na tvár a jej použitie

 

Princíp fungovania galvanickej žehličky

Galvanické žehličky fungujú na princípe galvanoterapie. Počas nej galvanický prúd v ošetrovanej pokožke spôsobuje nerovnováhu v našich bunkách. Táto nerovnováha bunky stimuluje k tomu, aby začali viac pracovať a aby sa vrátili, tak povediac, do svojho pôvodného stavu. Vďaka tomu dochádza k aktivácii energie buniek a pokožka sa začína vypínať, lepšie prekrvovať a lepšie prijímať látky, ktoré jej dodávame pomocou kozmetických prípravkov. Kozmetické prípravky je možné do pleti zapracovať nielen klasicky prstami, ale tiež priamo žehličkou. Dajte však pozor, pretože nie všetky produkty je vhodné do pleti zapracovať pomocou žehličky. Tomu sa však ešte budeme venovať.

Niektoré kvalitné modely galvanických žehličiek sú vybavené aj funkciou, ktorá as vola ionoforéza. Ide o to, že kladný náboj odpudzuje rovnako kladne nabité častice a priťahuje tie, ktoré sú nabité opačne. A funguje to aj naopak. Z toho dôvodu bývajú súčasťou balenia viacerých modelov žehličiek aj dva špeciálne gély – jeden je záporne nabitý a je čistiaci, druhý je nabitý kladne a slúži na starostlivosť.

V praxi to vyzerá tak, že ak na pleť nanesiete záporne nabitý gél určený na čistenie pleti a žehlička je nastavená na čistiaci program, čistiace látky sa dostanú hlboko do pleti. Tam častice gélu obalia nečistoty a v druhom kroku, keď na pleť nanesiete výživný a kladne nabitý gél a prepnete žehličku na kladný režim, dôjde k vytiahnutiu týchto nečistôt na povrch pleti.

Pokožka je teda regenerovaná, a tak môže byť hĺbkovo vyčistená. Prístroj navyše pracuje aj s podporou štiepenia buniek, rozprúdi sa tiež lymfa, uvoľnia sa póry a zmiernia sa opuchy. Vďaka tomu je už po prvom žehlení tvár omladená a často i viditeľne zoštíhlená. Tón pleti je po ošetrení galvanickou žehličkou zjednotený a pleť nie je podráždená ani začervenaná.

 

Prečo si kúpiť galvanickú žehličku?

Ako sme už spomínali, ošetrenie pleti i pokožky celého tela pomocou galvanickej žehličky je vhodné naozaj pre každý typ pleti. Na jednej strane si vďaka prístroju doprajete mimoriadne dôkladné vyčistenie pleti a zlepšenie jej textúry a na strane druhej dochádza k viditeľnému redukovaniu vrások a výrazných línií. No a v neposledom rade sa produkty, ktoré na pleť nanášate, dostávajú poriadne do hĺbky, takže sú účinnejšie ako keby ste ich aplikovali bez prístroja.

💡 Chcete si kúpiť galvanickú žehličku, no neviete akú? Vybrať si môžete z nasledujúcich modelov, ktoré vás nesklamú:

Pozrieť ďalšie

 

Účinky a výhody galvanickej žehličky

Hoci galvanické žehličky nie sú lacnou záležitosťou, drvivá väčšina žien, ktoré jej účinky pocítili na vlastnej koži, na ňu nedajú dopustiť. Poďme sa podrobnejšie pozrieť na účinky galvanickej žehličky a výhody jej používania.

 • účinky na pleť sú viditeľné už po prvom použití – asi najväčšie prekvapenie pre vás bude to, že účinky na pleti budete vidieť hneď po prvom ošetrení. Samozrejme, intenzita účinkov je indivuduálna, avšak ak sa odfotíte pred použitím galvanickej žehličky a po ňom, rozdiel by tam mal byť
 • môžete ju použiť na každý typ pleti – ošetrenie galvanickou žehličkou ocenia majiteľky suchej, citlivej, normálnej, zmiešanej i mastnej a problematickej pleti
 • dôkladne pleť vyčistí – galvanická žehlička sa postará o dôkladné čistenie pleti vďaka tomu, že pracuje podobne ako prípravky na exfoliáciu pleti. To znamená, že po ošetrení má pleť zdravý vzhľad, je rozjasená a zjednotená. Navyše galvanický prúd pleť stimuluje a pôsobí lymfodrenážne.
 • pomáha zmierňovať vrásky – galvanická žehlička pomáha pleť dôkladne hydratovať, a vďaka tomu je pleť vypnutejšia, vrásky sú menej viditeľné a jemné linky vyhladenejšie. Zlepšuje sa tiež produkcia kolagénu, a tak sa zlepšuje regenerácia pleti.
 • pomáha vpravovať produkty hlbšie do pleti – galvanická žehlička je výborná v tom, že pomáha produktom dostať sa hlbšie do vrstiev pokožky, a tak sú produkty účinnejšie ako keby ste ich na pleť naniesli len prstami
 • podporuje prekrvenie – ošetrenie galvanickou žehličkou pôsobí aj ako masáž, zvyšuje cirkuláciu krvi, zlepšuje prísun kyslíka do buniek a podporuje produkciu nových kožných buniek
 • pomáha bojovať s akné – ošetrenie galvanickou žehličkou je vhodné aj pre pleť trpiacu akné. Je to hlavne preto, lebo záporné ióny vyťahujú z pórov pleti všetky usadené nečistoty a nahromadený maz, čo pomáha zmierňovať už existujúce akné a redukovať výskyt ďalších vyrážok a zapálených miest.
 • niektoré typy vďaka rôznym nadstavcom pomáhajú pri celulitíde a zmierňujú viditeľnosť strií  – ošetrenie tela galvanickou žehličkou môže pri pravidelnom používaní tiež priniesť svoje ovocie. Galvanická žehlička pomája vyhladiť a zmierniť celulitídu, zjemniť viditeľnosť strií, ale tiež spevniť ochabnnutú pokožku na brušku, zadku, stehnách či v oblasti tricepsov.
 • niektoré typy môžu stimulovať vlasové cibulky a riešiť problém s vypadávaním vlasov – niektoré galvanické žehličky majú špeciálne nadstavce a séra či gély podporujúce rast vlasov. Dochádza k tomu vďaka stimulácii pokožky hlavy a vlasových cibuliek. Okrem toho môže pomôcť spevniť a posilniť jemné a mdlé vlasy.

 

Typy galvanických žehličiek

Každá galvanická žehlička pracuje na pricnípe galvanoterapie, avšak často sa stáva, že tento princíp je to jediné, čo majú jednotlivé modely týchto prístrojov spoločné. Môžu sa odlišovať napríklad intenzitou galvanického prúdu, ale i tým, či sú vybavené aj ďalšími funkciami.

Na trhu teda môžete natrafiť na galvanické žehličky, ktoré sú schopné len galvanizácie a sú určené iba na ošetrenie pleti na tvári. Nájdete však aj prepracovanejšie galvanické žehličky, ako je napríklad galvanická žehlička Nu Skin, ktoré viete použiť na celé telo i na vlasy, resp. na pokožku hlavy. Dostupné sú tiež galvanické prístroje disponujúce možnosťou ultrazvukového čistenia pleti či jemnej masáže pleti, alebo aj modely s fotónovou funkciou. Táto funkcia môže pôsobiť buď protizápalovo na liečbu akné, alebo môže mať bieliaci efekt na pigmentové škvrny.

 

Pre koho nie je vhodná

Používanie galvanickej žehličky je maximálne bezpečné, avšak keďže prístroj pracuje na princípe galvanického prúdu, ošetrenie pomocou neho nie je vhodné úplne pre každého. Kto by sa teda mal ošetreniu pomocou galvanickej žehličky vyhnúť?

 • tehotné ženy (účinky galvanické prúdu na tehotných ženách totiž neboli testované, a tak sa každý výrobca radšej chrániť upozornením o nevhodnosti použitia pre tehotné, pozn. red.)
 • ľudia trpiaci cukrovkou
 • pacienti trpiaci ochoreniami krvného obehu
 • ľudia s kovovými implantámi, skrutkami, kovovými časťami v tele
 • ľudia s kardiostimulátorom
 • osoby trpiace epilepsiou
 • pre ľudí, ktorí absolvovali 24 hodín pred galvanizáciou ošetrenie pomocou botoxových výplní

 

Ako sa používa galvanická žehlička

Väčšina modelov galvanických žehličiek sa používa veľmi jednoducho, intuitívne, a tak nemusíte mať obavy z množstva tlačidiel a nastavení. Zvyčajne si podľa návodu na použitie vyberiete program a žehlička ho spustí. Vy potom prechádzate žehličkou po tvári či po zvolenej časti tela. Výborné je, že viaceré galvanické prístoje sú vybavené zvukovým signálom, ktorý vás upozorní na ukončenie danej fázy ošetrenia.

Dôležité je pred začiatkom ošetrenia naniesť na pleť dostatočné množstvo vhodného gélu či séra, ktoré je vodivé. Ideálne je pred nanesením gélu alebo séra pleť dostatočne navlhčiť, napríklad tonerom, termálnou vodou v spreji alebo iným prípravkom, ktorý môže odporúčať konkrétny výrobca žehličky.

Odporúča sa tiež, aby ste sa pred ošetrením poriadne napili, pretože podľa skúseností viacerých žien, dosiahnete tak výrazne lepší výsledok. V prípade, že používate žehličku na niekoho iného, je potrebné mať vlhkú ruku a dotýkať sa osoby, ktorú ošetrujete, napríklad na krku. Je to z toho dôvodu, aby bol elektrický okruh uzatvorený. Aj pri samoošetrení pomocou galvanickej žehličky by ste mali mať ruku, v ktorej žehličku držíte, navhlčenú.

Viac o tom, ako sa používa galvanická žehlička, sa dozviete v tomto videu. Tu ide konkrétne o galvanickú žehličku Nu Skin, ktorá patrí na trhu k veľmi obľúbeným:

Jak omládnout? Jak galvanizovat obličej / Galvanic Spa / Nu Skin

 

Skúsenosti s galvanickou žehličkou

To, čo mnohé ženy zaujíma najviac, je otázka, či galvanická žehlička naozaj funguje a do akej miery môže pomôcť s vráskami a so zlepšením celkového stavu pleti. Preto sme pozreli na to, aké sú na galvanické žehličku na tvár recenzie a aké s ňou majú zákazníčky skúsenosti.

Názory a recenzie, ktoré sme našli boli dosť rozporuplné, avšak prevládali pozitívne skúsenosti s prístrojom. Našli sa však aj také recenzie, podľa ktorých tieto prístroje nefungujú. Otázne však je, ako dlho daná zákazníčka galvanickú žehličku používala, či ju používala správne a tiež to, aký konkrétny model mala. Tu je niekoľko recenzií:

Recenzia na galvanickú žehličku NU skin

A tu je ďalšia pozitívna recenzia na galvanickú žehličku:

Skúsenosť s galvanickou žehličkou

Viaceré zákazničky tvrdia, že výsledky sú viditeľné už po prvom použití.

Pozitívna skúsenosť s galvanickou žehličkou

Časté otázky

Galvanická žehlička je určite zaujímavý prístroj, a tak sa v súvislosti s ňou objavujú rôzne otázky. Vybrali sme niekoľko najčastejších z nich.

Môžem si pomocou galvanickej žehličky zapracovať do pleti akýkoľvek produkt?

Nie. Na fórach sa môžete stretnúť s radami o tom, že si do pleti môžete zapracovať rôzne látky. Napríklad ampulky s vitamínom C rozpustené v SONO géli, či krémy a gély rôznych značiek. Pravdou však je, že pokiaľ látka nemá kladne alebo záporne nabité častice, nie je možné ju zapracovať hlbšie do pokožky. Pomocou prístroja ich teda zapracujete rovnako hlboko ako prstami. Preto je vhodné zakúpiť si ku galvanickej žehličke aj produkty odporúčané výrobcom. Nie je výnimkou, že na trhu nájdete balíky, ktoré obsahujú galvanický prístroj spolu s gélmi či krémami.

Samozrejme, galvanická žehlička má svoje účinky na pleť aj bez toho, aby ste do nej hĺbkovo zapracovávali vodivé gély či séra, ktoré sú cenovo náročnejšie. Môžete použiť a dostupnejšie produkty. V každom prípade je potrebné daný gél či sérum naniesť na pleť v dostatočnom množstve. Ak bude nejaké miesto na pleti suché, počas ošetrenia môžete pociťovať jemné štipkanie.

 

Je ošetrenie galvanickou žehličkou bolestivé?

Ošetrenie galvanickou žehličkou nie je invazívnym zákrokom, čiže jej používanie je bezbolestné. Ak však máte citlivejšiu pokožku, počas ošetrenia môžete pociťovať jemné brnenie či mravčenie alebo len nepohodlie na pleti.

 

Ako často je potrebné ošetrovanie pleti pomocou galvanickej žehličky?

Čo sa týka použitia galvanickej žehličky na pleť, odporúča sa dodržiavať pravidelnosť. Ideálne je, keď si pleť ošetríte pomocou galvanizácie najmenej tri až štyrikrát do týždňa. Ak už dosiahne vaša pleť vami želaný stav, môžete znížiť frekvenciu ošetrení na dva razy do týždňa.

 

Aká je cena galvanickej žehličky?

Na trhu nájdete rôzne modely galvanických žehličiek, ktoré sa líšia kvalitou, prevedením i funkciami. Preto je cenové rozpätie, v akom sa pohybujú sumy za galvanické žehličky celkom široké. Lacnú galvanickú žehličku určenú na vrásky okolo očí kúpte za približne 50 eur. Jednoduchšie modely galvanických žehličiek na tvár si môžete zadovážiť za niečo vyše 100 eur. Prepracované modely známych značiek, ktoré patria k tým najpredávanejším, vás budú stáť niekoľko sto eur.

 

💡 Niekoľko tipov na kvalitné galvanické žehličky:

Pozrieť ďalšie

 

Zdroje infromácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.