Kuchynské roboty Bosch – porovnali sme 10 modelov 2019

Bc. Vladimír Rejholec Test 5. januára 2019 0

Celkoví víťazi testu

Bosch MUM 4655 Bosch MUM 4405 Bosch MUM 4880 Bosch MUM57860
Víťaz testu Ľudová voľba Zlatá stredná cesta Pre náročných
Bosch MUM 4655
Bosch MUM 4405
Bosch MUM 4880
Bosch MUM57860
 1. planetárne miešanie
 2. misa s veľkým objemom
 3. cenovo dostupný
 4. možnosť umývať v umývačke riadu
 1. cenovo dostupný
 2. planetárne miešanie
 3. možnosť dokúpenia bohatého príslušenstva
 1. bohaté príslušenstvo
 2. dostupná cena
 3. elegantné bielo-strieborné prevedenie
 1. elegantný dizajn
 2. vysoký výkon
 3. množstvo funkcií
 4. planetárne miešanie
 1. niektoré príslušenstvo je potrebné dokúpiť
 1. trošku nižší výkon
 1. pri vyberaní sa nádoba musí nakloniť - zmenšuje sa tým objem
 1. vyššia cena
Cenovo dostupný a všestranne využiteľný kuchynský robot, ktorý zvládne aj odšťavovanie citrusov a mletie mäsa. Lacný kuchynský robot, ku ktorému si v prípade potreby môžete dokúpiť zaujímavé príslušenstvo. Kuchynský robot vybavený bohatým príslušenstvom a dobrým výkonom za cenu, ktorá nezruinuje rozpočet Prepracovaný kuchynský robot uspokojí aj tých najnáročnejších. Ak by vám predsa len niečo chýbalo, môžete si k nemu potrebné príslušenstvo dokúpiť.
109,90 € 79,99 € 118,99 € 319,00 €
Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku
Nemecká značka Bosch je na trhu s elektronikou známou a stabilnou značkou, ktorá je synonymom kvality. Na trhu s domácimi spotrebičmi je táto značka už od roku 1886, no a za viac ako 130 rozšírila svoj sortiment elektroniky o množstvo spotrebičov, nevynímajúc kuchynské roboty.

Kuchynské roboty Bosch sa stali súčasťou mnohých domácností už v päťdesiatych rokoch a pýšili sa viacerými funkciami. Nechýbalo sekanie, miesenie, krájanie, mletie, strúhanie či mixovanie. Za ten čas sa však kuchynské roboty Bosch zdokonalili a my sme pre vás v našej recenzii vybrali 10 najlepších a najobľúbenejších modelov medzi spotrebiteľmi za rok 2019. Ku každému modelu sme pripojili aj súhrn jeho výhod a nevýhod a pridali sme aj popis a základné parametre.

Súčasťou nášho testu kuchynských robotov Bosch je aj niekoľko zaujímavostí o tejto rokmi overenej značke, ale tiež užitočné rady, ako si vybrať kuchynský robot a na aké parametre a funkcie sa pri jeho výbere zamerať.

Čo sledovať pri výbere kuchynského robota

Kuchynské roboty, tak ako aj iné domáce spotrebiče, disponujú rôznymi funkciami a parametrami. Tu je niekoľko najpodstatnejších, na ktoré by ste sa pri výbere a kúpe kuchynského robota mali zamerať:

 • príkon a výkon- čím vyšší príkon, tým toho viac váš kuchynský robot zvládne. Vhodné je, aby mal príkon najmenej 500 W.
 • objem misky – ak máte viacčlennú rodinu, vyberajte si robot s miskou s objemom najmenej 3 litre.
 • rozmery – rozmery kuchynských robotov sú rôzne, nájdete také, ktoré nezaberú veľa miesta v malej panelákovej kuchyni, i také, ktoré sú vhodné do reštaurácií
 • funkcie a vybavenie – rozmyslite si, na čo všetko chcete kuchynský robot využívať. K funkciám, ktorými roboty disponujú, patrí miesenie, šľahanie, strúhanie, sekanie, mletie, krájanie, či dokonca odšťavovanie.
 • príslušenstvo a doplnky – zvážte, čo všetko skutočne potrebujete a čo využijete – roboty často disponujú množstvom nadstavcov, ktoré môžu byť pre vás zbytočné, z doplnkových funkcií dávame do pozornosti hlavne bezpečnostné poistky

Najlepšie Kuchynské roboty Bosch na základe porovnávacieho testu 2019

1. miesto 2. miesto 3. miesto 4. miesto 5. miesto 6. miesto 7. miesto 8. miesto 9. miesto 10. miesto
Víťaz testu 2019 Zlatá stredná cesta Ľudová voľba Pre náročných
Bosch MUM 4655 Bosch MUM 4880 Bosch MUM 4405 Bosch MUM 48R1 Bosch MUM57860 Bosch MCM 4200 BOSCH MCM 3200 W Bosch MUM 4427 Bosch MUM 4855 Bosch MUM4405
Bosch MUM 4655 Bosch MUM 4880 Bosch MUM 4405 Bosch MUM 48R1 Bosch MUM57860 Bosch MCM 4200 BOSCH MCM 3200 W Bosch MUM 4427 Bosch MUM 4855 Kuchynský robot Bosch MUM4405 biely
109,90 € 118,99 € 79,99 € 95,00 € 319,00 € 88,20 € 70,30 € 70,90 € 149,00 € 52,30 €
Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku
DNES zľava 10 € (nákup nad 300 €) kupón AF-HEJ-191

4 NAJLACNEJŠIE KVALITNÉ Kuchynské roboty Bosch DO 80 €

Recenzie 10 najlepších kuchynských robotov Bosch pre rok 2019

1. Bosch MUM 4655

maximálny príkon: 550 W ● objem : 3,9 l

Bosch MUM 4655

Multifunkčný kuchynský robot Bosch MUM 4655 si poradí s miesením cesta, krájaním, mletím, strúhaním či mixovaním. Jeho prednosťou je veľká misa, rozsiahle príslušenstvo a ľahká a bezpečná údržba. S robotom sa dobre manipuluje a jednoducho sa ovládala. Výhodou je, že pomocou neho môžete aj odšťavovať citrusy, ale zvládne aj výrobu zmrzliny či mletie maku.

Robot je veľmi bezpečný, a tak sa nemusíte obávať poranení. Výhodou je aj špeciálna prevodovka, ktorá sa postará o 3D, či ak chcete, planetárne miešanie.

Výhody

 • planetárne miešanie
 • misa s veľkým objemom
 • cenovo dostupný
 • možnosť umývať v umývačke riadu

Nevýhody

 • niektoré príslušenstvo je potrebné dokúpiť

Verdikt: Cenovo dostupný a všestranne využiteľný kuchynský robot, ktorý zvládne aj odšťavovanie citrusov a mletie mäsa.

Naše hodnotenie:

Cena: 109,90 €

Zobraziť ponuku


2. Bosch MUM 4880

maximálny príkon: 600 W ● objem : 3,9 l

Bosch MUM 4880

Tento výrobok značky Bosch za dostupnú cenu ponúka bohaté príslušenstvo a vynikajúci výkon. Súčasťou balenia sú 3 rezacie nože, lis na citrusy, mlynček na mäso, hnetací hák, miešacia a šľahacia metla. Čiže robot mieša, šľahá, mixuje, krája a melie. Objem mixéru je 1 l. Spotrebič poháňa “Multi-motion-drive” – dynamický planetárny pohon. Má 4 pracovné rýchlosti a parkovaciu pozíciu.

K existujúcemu príslušenstvu je možné dokúpiť ešte doplnkové príslušenstvo. Základňa je vybavená protikĺzavými prísavkami, ktoré zabezpečia stabilitu a priestorom pre uloženie kábla. Nože sú oceľové a robot prichádza v kombinácii biela-strieborná-nerez.

Výhody

 • bohaté príslušenstvo
 • dostupná cena
 • elegantné bielo-strieborné prevedenie

Nevýhody

 • pri vyberaní sa nádoba musí nakloniť – zmenšuje sa tým objem

Verdikt: Kuchynský robot vybavený bohatým príslušenstvom a dobrým výkonom za cenu, ktorá nezruinuje rozpočet

Naše hodnotenie:

Cena: 118,99 €

Zobraziť ponuku

Zlatá stredná cesta


3. Bosch MUM 4405

maximálny príkon: 500 W ● objem : 3,9 l

Bosch MUM 4405

Tento cenovo dostupný kuchynský robot značky Bosch MUM 4405 príjemne prekvapí misou s objemom 3,9 litra. Veľmi praktické je, že tento robot mieša planetárnym spôsobom, a tak sa nemusíte obávať nedostatočného spracovania surovín.

Výborné je, že k tomuto modelu si môžete dokúpiť aj ďalšie príslušenstvo, ako napríklad zmrzlinovač, univerzálny mixér, mlynček na mäso, nástavec na pasírovanie, nástavec na výrobu pečiva, mlynček na mak a olejové semená, lis na citrusy a ďalšie. Samozrejmosťou je jednoduchá údržba prístroja. Bezpečnosť je aj pri tomto modeli samozrejmosťou, pričom je robot opatrený bezpečnostnými krytmi.

 

Výhody

 • cenovo dostupný
 • planetárne miešanie
 • možnosť dokúpenia bohatého príslušenstva

Nevýhody

 • trošku nižší výkon

Verdikt: Lacný kuchynský robot, ku ktorému si v prípade potreby môžete dokúpiť zaujímavé príslušenstvo.

Naše hodnotenie:

Cena: 79,99 €

Zobraziť ponuku

Ľudová voľba


4. Bosch MUM 48R1

maximálny príkon: 600 W ● objem : 3,9 l

Bosch MUM 48R1

Tento kuchynský robot Bosch zaujme nielen elegantným dizajnom, ale tiež celkom vysokým výkonom. Ponúka vám štyri rýchlosti a nerezovú nádobu s objemom 3,9 litra a na jeden raz je schopný miesiť až 2,7 kila cesta. Multifunkčné rameno je možné nastaviť do troch stupňov pohonu v rôznych polohách. Výhodou je tiež dynamický planetárny pohon, ktorý zabezpečí dokonalé spracovanie surovín. Ich spracovanie môžete skontrolovať aj vďaka priehľadnému veku, ktoré zabezpečí čistotu práce.

Robot vám pomôže nielen s miešaním a miesením, ale aj so strúhaním, krájaním a sekaním. Navyše, ak sa vám málilo, môžete si k nemu dokúpiť bohaté príslušenstvo a využiť tak celý jeho potenciál. Aj tento robot je maximálne bezpečný na používanie a poteší aj jednoduchá údržba.

 

Výhody

 • planetárne miešanie
 • súčasťou balenia je DVD s receptami
 • elegantný dizajn
 • možnosť dokúpenia bohatého príslušenstva

Nevýhody

 • hnetenie cesta nie je úplne dokonalé

Verdikt: Neprehliadnuteľný kuchynský robot, ktorý okrem vzhľadu ponúka aj množstvo funkcií.

Naše hodnotenie:

Cena: 95,00 €

Zobraziť ponuku


5. Bosch MUM57860

maximálny príkon: 900 W ● objem : 3,9 l

Bosch MUM57860

Hoci ide o cenovo náročnejší model, kuchynský robot Bosch MUM57860 toho v kuchyni zvládne skutočne veľa. Jeho výkon 900 W sa postará nielen o miesenie či šľahanie, ale vďaka nemu robot hravo zvládne aj krájanie, mletie či lisovanie citrusov. Spôsob miešania je planetárny, a tak sa suroviny v nerezovej nádobe dokonale spracujú-

Výhodou je aj sedem rýchlostných stupňov, ľahké čistenie a nadčasový dizajn. Navyše tento robot disponuje pulzným spínačom a reguláciou rýchlosti, a tak je práca s ním maximálne efektívna. Protisklzové nožičky a bezpečnostné poistky sú samozrejmosťou. Ak by vám v jeho bohatej výbave predsa len niečo chýbalo, môžete si potrebné príslušenstvo dokúpiť.

 

Výhody

 • elegantný dizajn
 • vysoký výkon
 • množstvo funkcií
 • planetárne miešanie

Nevýhody

 • vyššia cena

Verdikt: Prepracovaný kuchynský robot uspokojí aj tých najnáročnejších. Ak by vám predsa len niečo chýbalo, môžete si k nemu potrebné príslušenstvo dokúpiť.

Naše hodnotenie:

Cena: 319,00 €

Zobraziť ponuku

Pre náročných


6. Bosch MCM 4200

maximálny príkon: 800 W ● objem : 2,3 l

Bosch MCM 4200

Výkonný kuchynský robot s dvoma stupňami rýchlosti zvládne v mise s objemom 2,3 litra na jeden raz premiešať 1,5 kg cesta. Misa je vybavená priehľadným krytom s plniacim otvorom, takže práca bude čistá a zároveň môžete kontrolovať spracovanie surovín. Jeho súčasťou je multifunkčný nôž so 4 vložkami z nerezovej ocele, ktoré sa postarajú o hrubé a jemné krájanie a strúhanie.

Pomocou tohto robota si môžete aj odšťaviť citrusy či dokonca nakrájať hranolčeky. Jednoduchá údržba a maximálna bezpečnosť sú už pri kuchynských robotoch značky Bosch samozrejmou súčasťou.

Výhody

 • vysoký výkon
 • široké množstvo funkcií

Nevýhody

 • nemá planetárny spôsob miešania

Verdikt: Tento kuchynský robot je dokonalým príkladom výborného pomeru ceny a kvality.

Naše hodnotenie:

Cena: 88,20 €

Zobraziť ponuku


7. BOSCH MCM 3200 W

maximálny príkon: 800 W ● objem : 2,3 l

BOSCH MCM 3200 W

Tento model kuchynského robota značky Bosch disponuje silným výkonom a dvoma rýchlostnými stupňami, pričom nechýba ani pulzný spínač. Misa má síce menší objem, no pre menšiu domácnosť viac ako 2,3 litra ani netreba. Súčasťou je aj plastový mixér s objemom jeden liter.

S robotom zvládnete nielen prípravu cesta, ale aj šľahanie bielkov či šľahačky, krájanie zeleniny, strúhanie i sekanie. Vďaka systému SmartStorage môžete všetko príslušenstvo skladovať v mise, a tak vám tento prístroj doma nezaberie veľa miesta. O bezpečnosť sa postarajú gumové nožičky a bezpečnostná poistka.

Výhody

 • kompaktné rozmery
 • ľahko skladovateľný
 • výkonný

Nevýhody

 • misa s menším objemom

Verdikt: Výkonný, cenovo dostupný a kompaktný kuchynský robot, ktorý ocenia menej nároční užívatelia.

Naše hodnotenie:

Cena: 70,30 €

Zobraziť ponuku


8. Bosch MUM 4427

maximálny príkon: 500 W ● objem : 3,9 l

Bosch MUM 4427

Ak hľadáte kuchynského robota kompaktných rozmerov, tento model môže byť pre vás vhodnou voľbou. Disponuje štyrmi rýchlostnými stupňami a poteší planetárnym spôsobom miešania. V nádobe s objemom 3,9 litra môžete bez problémov spracovať až 2,7 kg cesta. Nádoba je vybavená transparentným vekom s plniacim otvorom. Súčasťou prístroja je aj príslušenstvo, medzi ktoré patrí hnetací hák, šľahacie a miešacie metly a tiež priebehový krájač, ktorý možno osadiť štvoricou kotúčov pre rozdielne výsledky.

Čistenie a údržba robota sú jednoduchou záležitosťou, keďže plastové časti je možné umývať v umývačke riadu. Aj tento model je maximálne bezpečný na používanie a vďaka prísavným gumovým nožičkám je veľmi stabilný.

Výhody

 • kompaktné rozmery
 • planetárne miešanie

Nevýhody

 • trošku slabší výkon

Verdikt: Výkonne síce slabší robot, no pre občasné použitie postačujúci. Vhodný pre tých, ktorí hľadajú robot kompaktných rozmerov.

Naše hodnotenie:

Cena: 70,90 €

Zobraziť ponuku


9. Bosch MUM 4855

maximálny príkon: 600 W ● objem : 3,9 l

Bosch MUM 4855

Multifunkčný kuchynský robot sa ľahko obsluhuje a poradí si nielen s miešaním a miesením, ale aj so strúhaním, krájaním a mletím. Z ovocia vylisuje šťavu alebo pripraví pyré pre deti. Zvládne tiež posekať ľad pre osviežujúce nápoje. Unikátny systém planetárneho miešania dôkladne spracuje všetky suroviny. Robot sa ľahko rozoberá a jednoducho sa čistí.

Je kompaktný, a tak ho veľmi ľahko uskladníte. Príslušenstvo je uložené v praktickom stojane. Hladký povrch a zaoblené hrany uľahčujú čistenie robota. Problémom nebude ani výmena nadstavcov. Má štyri rýchlostné stupne a plynulú reguláciu rýchlosti.

Výhody

 • kompaktný
 • planetárne miešanie
 • možnosť dokúpenia príslušenstva

Nevýhody

 • nič sme nenašli

Verdikt: Kompaktný robot, ktorý ľahko zložíte, vyčistíte a odložíte. Používa sa jednoducho a jeho využitie je skutočne široké.

Naše hodnotenie:

Cena: 149,00 €

Zobraziť ponuku


10. Bosch MUM4405

príkon: 500 W ● objem: 3,9 l

Kuchynský robot Bosch MUM4405 biely

Napriek svojej cene prichádza tento kuchynský robot v osvedčenej kvalite Bosch. Výkon motora je 500 W, má 3 druhy pohonu 4 rýchlostné stupne. Príslušenstvo tohto modelu zahŕňa miesiaci hák, šľahacie a miešacie metly. Objem misy je takmer 4l, čiže zvládne spracovať takmer 2 kg cesta. Je možné dokúpiť k nemu ďalšie príslušenstvo.

Robot pracuje systémom  MultiMotion Drive, teda systémom planetárneho miešania. Pre väčšiu stabilitu je vybavený gumovými nožičkami. Ľahko sa čistí a jeho komponenty môžete umývať aj umývačke riadu.

Výhody

 • cena
 • všestranné využitie
 • vhodný do umývačky riadu
 • kvalita BOSCH

Nevýhody

 • je celý z plastu
 • slabší motor

Verdikt: Kuchynský robot za “ľudovú” cenu so všestranným využitím a možno s kratšou životnosťou kvôli plastovému prevedeniu.

Naše hodnotenie:

Cena: 52,30 €

Zobraziť ponuku

Ľudová voľba


Niečo o spoločnosti Bosch

Logo BoschAko sme už v úvode nášho článku spomenuli, história spoločnosti Bosch siaha až do roku 1886. Išlo o spoločnosť zameranú na jemnú mechaniku a elektromachaniku, ktorú založil Robert Bosch v nemeckom Stuttgarte. Hlavnou zásadou, ktorou sa jej zakladateľ riadil, bolo, že poctivo odvedené remeslo je dôležitejšie ako okamžitý zisk. No a aj to môže byť dôvodom, prečo sú produkty značky Bosch už viac ako 130 rokov spájané s kvalitou, spoľahlivosťou a technickou dokonalosťou.

Pozrime sa ešte trošku bližšie na históriu spoločnosti Bosch. Tu sú zaujímavé míľniky z jej histórie:

 • 1886 – založenie spoločnosti
 • 1906 – otvorenie prvej továrne v Stuttgarte
 • 1913 – začína vyrábať svetlomety
 • 1917 – spoločnosť sa transformovala na korporáciu
 • 1926 – Bosch začína vyrábať stierače
 • 1932 – spoločnosť predstavila svoje prvé autorádio
 • 1933 – po vyjednávaniach s národnými socialistami začína Bosch s výrobou zbraní a výzbroje
 • 1942– Robert Bosch, zakladateľ spoločnosti, zomiera vo veku 80 rokov
 • 1952 – prvý kuchynský robot Bosch
 • 1958 – do výroby ide prvá práčka značky Bosch
 • 1964 – prvá umývačka riadu značky Bosch
 • 1972 – prvá kombinovaná práčka so sušičkou a nonstop programom
 • 1976 – spoločnosť vyvinula kyslíkový senzor
 • 1989 – spoločnosť vyvinula chladničku, ktorá zabezpečila dlhšiu čerstvosť potravín
 • 1991 – Bosch vyvíja xenónové svetlomety
 • 1993 – Bosch začína vyrábať chladničky bez freónov

Typy kuchynských robotov Bosch

Značka Bosch má vo svojej ponuke viacero typov kuchynských robotov, a tak si spomedzi nich vyberiete rovnako dobre vtedy, ak hľadáte menšieho a kompaktnejšieho kuchynského pomocníka, ako vtedy, ak potrebujete všestranného robota do kuchyne s množstvom funkcií.

Kuchynské roboty Bosch OptiMUM

Kuchynské roboty s podtitulom OptiMUM potešia aj tých najnáročnejších užívateľov. Vybavené sú integrovanou digitálnou váhou, 3D planetárnym miešaním a ďalšími zaujímavými profesionálnymi funkciami. Misy týchto robotov sú dostatočne veľké, takže ich určite skvelo využijete v prípade viacpočetnej rodiny.

Kuchynské roboty Bosch MUM

Výkonné kuchynské roboty s titulom MUM disponujú príkonom 1000 W a ich výhodou je všestranné použitie a možnosť rozšírenia. Navyše oslovia zaujímavým dizajnom a cenovo patria k zlatej strednej voľbe.

Kompaktné kuchynské roboty Bosch

Pre menej náročných zákazníkov je dostatočne vyhovujúcou a zároveň cenovo dostupnou možnosťou kompaktný kuchynský robot Bosch. Bez problémov ich môžete použiť aj v tej najmenšej kuchyni a vďaka praktickej úložnej zásuvke je toto malé a užitočné kuchynské príslušenstvo vždy po ruke.

Ako si vybrať kuchynský robot

Okrem typu kuchynského robota by vás pri výbere tohto kuchynského pomocníka mali zaujímať aj ďalšie parametre. Poďme sa teda pozrieť na užitočné rady a tipy, ako si vybrať kuchynský robot a čo si pri jeho výbere všímať.

Príkon

Platí, že čím je príkon kuchynského robota vyšší, tým toho robot viac zvládne. Vhodné je zaobstarať si spotrebič s príkonom najmenej 500 W. Myslite však na to, že čím je príkon bližšie k hodnote 1000 W, tým je prístroj lepší. Pravdou síce je, že vysoký príkon sa rovná vyššej spotrebe elektrickej energie, no kuchynské roboty nie sú v prevádzke niekoľko hodín denne, a tak je pri nich táto hodnota v podstate zanedbateľná.

Objem misy

Objem misy je dôležitý z viacerých dôvodov. Napríklad v prípade, že budete robot využívať pri pečení na miesenie cesta či na šľahanie, malá misa vám celý proces môže skomplikovať. Môže sa totiž stať, že nebude možné pripraviť celú dávku cesta na jeden raz a budete ho musieť kvôli malej mise pripravovať zdĺhavejšie. Vhodné preto je, aby sa do misy zmestilo cesto z najmenej kila múky.

Môžeme povedať, že misa s objemom 3 litre by mala byť dostatočne veľká pre potreby trojčlennej domácnosti. Ak je však vaša rodina viacpočetná, určite nič nepokazíte robotom, ktorého misa má 4 a viac litrov. Nevýhodou niektorých veľkých mís je, že príliš malé množstvo cesta v nich jednoducho nevyšľaháte. To je však skôr problém konštrukcie kuchynského robota, nie misy, pretože metličky nedočiahnu až na jej dno.

Rozmery

Rozmery kuchynského robota nie sú zanedbateľným parametrom. V prípade, že máte obmedzené priestorové možnosti, kupovať veľký kuchynský robot nebude najrozumnejšie. Naopak, ak máte veľkú kuchyňu, môžete si pokojne dovoliť veľký spotrebič, ktorý môže byť v podstate permanentne na kuchynskej linke. Myslite aj na to, ako často budete kuchynský robot využívať a či ho budete mať väčšinu času odložený alebo bude na pracovnej doske.

Funkcie a procesy

Kuchynské roboty Bosch majú všestranné využitie a nie sú teda určené len na miešanie či miesenie cesta. Ponúkajú množstvo bežných i menej obvyklých funkcií. K najdôležitejším patrí rozhodne miešanie a miesenie cesta, šľahanie, mixovanie, krájanie, strúhanie a mletie. 

Šľahanie a miesenie

Tieto funkcie využijete predovšetkým pri pečení. K štandardnej výbave kuchynských robotov Bosch patria háky na miesenie a tiež metličky na mixovanie cesta. Spôsob miesenia cesta môže byť buď stredový alebo planetárny. Stredové miešanie vyzerá tak, že buď sa jedna metlička otáča okolo svojej osi alebo dve metličky sa vzájomne obiehajú. Dokonalejším spôsobom je planetárne miešanie, pri ktorom metlička nevynechá ani jedno miesto v mise. Takéto miešanie je maximálne efektívne.

Mletie a mixovanie

Ak chcete mleté mäso, ktorého obsah budete poznať, určite by ste si mali kúpiť robota s funkciou mlynčeka na mäso. Takéto roboty majú aj veľký výkon motora.

Čo sa týka mixovania, nádoba na mixovanie by mala byť z tvrdého a odolného materiálu. To využijete predovšetkým pri mixovaní horúcich jedál, akými sú omáčky alebo polievky.

Krájanie a strúhanie

Niektoré kuchynské roboty majú tiež nadstavce na krájanie a strúhanie, zvyčajne je jeden určený na hrubé a druhý na jemné strúhanie. Možnosť krájania a strúhania je výborná pre tých, ktorí majú radi zeleninové šaláty.

Odšťavovanie

Zvyčajne nie je také dokonalé ako pri odšťavovačoch, no ako doplnková funkcia je to celkom fajn.

Ďalšie funkcie

Okrem bežných funkcií sú mnohé kuchynské roboty vybavené aj viacerými užitočnými a bezpečnostnými funkciami, ako je napríklad bezpečnostná poistka a iné.

 • pulzný spínač – využijete ho pri krátkom sekaní či krájaní. Vtedy zapnete prístroj na krátky čas pri vysokom výkone.
 • bezpečnostná poistka – kuchynské roboty obsahujú ostré nože, ktoré môžu byť nebezpečné predovšetkým pre deti. Preto sú zabezpečené poistkou, ktorá sa postará o to, aby sa prístroj zapol len pri správnom zostavení.
 • poistka pri prehriatí motora – niektoré modely sú chránené pred prehriatím motora poistkou. K prehriatiu môže dôjsť hlavne pri dlhom používaní robota, napríklad ak strúhate veľa zeleniny či meliete viac mäsa.
 • protišmykové nožičky – tie sú už bežnou súčasťou takmer všetkých kuchynských robotov

Aké sú ceny kuchynských robotov Bosch?

Kuchynský robot Bosch si môžete zakúpiť už za niečo vyše 50 eur, pričom v tejto cenovej relácii nájdete modely pre menej náročných. Zvyčajne majú slabší príkon a chýba tu napríklad pulzný spínač.

V cene okolo 100  až 200 eur už nájdete kuchynské roboty Bosch s vyšším príkonom a širším vybavením, ale aj s doplnkovými funkciami, ako je pulzný spínač či plynulá regulácia rýchlosti.

Ak chcete do kuchynského robota Bosch zainvestovať viac ako 300 eur nájdete modely v celokovovom prevedení, ktoré disponujú výkonom aj  viac ako 1000 W a uspokoja aj tých náročnejších kuchynských majstrov.

Do testu sme vybrali Kuchynské roboty Bosch len z overených eshopov

Ohodnoťte náš test:
Kuchynské roboty Bosch – porovnali sme 10 modelov 2019
Autor článku

Keďže mám rád technické veci, kvalitnú a funkčnú spotrebnú elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil som web DoDomácnosti.sk. Tu môžem aplikovať svoje, už vyše 10-ročné skúsenosti v oblasti tvorby obsahu na internete a pritom môžem vychádzať z vlastných skúseností s domácnosťou.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.