Akupresúrny masážny prístroj na chodidlá Wellneo – instantný relax v súkromí domova

Georgina Babinová Recenzia 23. septembra 2021 0
Akupresúrny masásžny prístroj na chodidlá
 • Výrobca: Wellneo
 • Počet funkcií: 4
 • Ovládanie: dotykové
 • Dizajn: otvorený
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Masážne prístroje
149,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
wellneo.sk

Vyzutie si topánok, keď prídete domov po dlhom dni v práci, je pravdepodobne jedným z najuspokojivejších pocitov vôbec. Ale prísť domov na relaxačnú masáž nôh každý jeden deň? To je splnený sen! Jeden zo spôsobov, ako prežiť túto fantáziu, je vlastniť akupresúrny masážny prístroj na chodidlá. Je to ako keby vás čakal váš osobný masér.  Patrí medzi také aj akupresúrny masážny prístroj na chodidlá Wellneo? Tak to si povieme v tejto recenzii, v ktorej sa mimo iné dozviete aj to, čo je to akupresúra a či je táto technika masáže vhodná konkrétne aj pre Vás.

Čítať viac...

kde kúpiť
wellneo.sk ⭐️ populárne produkty známe z televízie
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
149,99 € Do obchodu wellneo.sk

Akupresúrny masážny prístroj na chodidlá Wellneo – funkcie a vlastnosti

Aj keď pri pohľade na dizajn vám môže ako prvé napadnúť „nadrozmerná papuča“, za týmto nenápadným a jednoduchým zovňajškom sa toho skrýva oveľa viac. Poďme sa teda pozrieť na to, čo dokáže tento multifunkčný masážny prístroj ponúknuť:

 

⭐ Masírovanie reflexných bodov

Je vybavený 3 masážnymi hlavicami a 60 akupresúrnymi uzlami na masírovanie tlakových bodov. Je to terapeutická masáž s trvalým tlakom namiesto širokých záberov ako u klasickej masáže. Jemné výstupky a tlak pôsobia na konkrétne reflexné body a tlačia sa, kým sa neuvoľnia. Masáž môže byť na začiatku neobvyklá a vo výnimočných prípadoch aj bolestivá.

 

⭐ Terapia teplom

Ďalšou funkciou je terapia teplom, ktorú je možné podľa potreby zapínať a vypínať. Znásobuje efekt masáže a navodí pocit uvoľnenia, ako keď si na pláži zaboríte chodidlá do horúceho piesku. Pomáha proti studeným nohám a podporuje krvný obeh. Majte však na pamäti, že funkcia zahrievania vydáva na začiatku iba mierne teplo, trvá niekoľko minút, kým sa poriadne zahreje. Môže to byť dôvod na sťažnosť, ale myslíme si, že je to múdre na základe obáv o bezpečnosť.

 

⭐ Shiatsu masáž

Ponúka hĺbkovú shiatsu masáž hnetením. Pri Shiatsu sú vaše nohy masírované malými masážnymi gombíkmi. Tieto napodobňujú pohyby prstov, takže svaly sú uvoľnené a chodidlá stimulované. Shiatsu masáž má svoj pôvod v Japonsku a je veľmi podobná čínskej akupresúrnej masáži. Táto masáž je veľmi vhodná pre silné napätie chodidiel.

 

⭐ Masáž priehlavkov

Masáž priehlavkov vykonáva prostredníctvom tlaku vzduchu. Táto masážna technika však môže byť pre citlivé nohy nepríjemnou stimuláciou.

Princíp fungovania prístroja

Legenda: 1. shiatsu, 2. masáž tlakom vzduchu, 3. akupresúra, 4. terapia teplom

 

Technické detaily

Ovládací panel má 4 dotykové tlačidlá. Sú veľmi zrozumiteľné vďaka jednoduchému grafickému označeniu jednotlivých funkcií. Naozaj nepotrebujú dodatočné vysvetlenie.

Akupresúrny masážny prístroj na chodidlá Wellneo prichádza s 2 priestrannými komorami, dostatočne veľkými na to, aby sa do nich vošli aj rozmerné pánske nohy. Samotný stroj je kompaktný a nie je problém zobrať si ho so sebou do kancelárie, alebo na dovolenku. Zariadenie vyžaduje veľmi malú údržbu. Poťah je vybavený zipsom. Ak si želáte, môžete ho odstrániť a vyprať.

Technické parametre 
Napätie:12V
Frekvencia:50/60 Hz
Výkon:30 W
Časovač:15 min

 

Akupresúrny masásžny prístroj na chodidlá

Prečo masáž chodidiel?

Krátkodobé efekty, ktoré možno očakávať od takejto masáže sú pocit pozdvihnutej nálady bezprostredne po sedení. Avšak pravidelné masáže, z dlhodobého hľadiska zlepšujú krvný obeh, znižujú krvný tlak, generujú vyššiu toleranciu voči stresu, vynikajúcu kvalitu spánku, zvýšený metabolizmus, silnejší imunitný systém, nižšie hladiny toxínov v tele a redukujú bolesť svalov a kĺbov z fyzických aktivít alebo chorôb, ako je artritída. Štúdium masáže chodidiel sa nazýva reflexológia. Je to vlastne tlaková terapia, ktorá je založená na pôsobení tlaku na určité body chodidla.

Moderný život ponúka dlhý zoznam príležitostí, výziev a vymožeností, ale aby ste z nich mohli ťažiť, budete musieť zaplatiť cenu a táto cena sa volá stres. Stres môže pochádzať z rôznych oblastí života, či už je to práca, peniaze, zamestnanie, deti, rodina, alebo dokonca milostný život. Nájsť si čas na relaxáciu a zbaviť sa stresu môže byť často samo osebe výzva.

Na základe starodávnych princípov reflexológie vám pomôcky, akou je akupresúrny masážny prístroj na chodidlá, pomôžu uvoľniť sa, zmierniť stres a upevniť zdravie, pretože chodidlá sú druhým srdcom tela a sú prepojené so všetkými hlavnými vnútornými orgánmi tela.

 

Masáž chodidiel

zdroj: wellneo.sk

 

⭐ Čo je reflexológia (akupresúra)?

Reflexológia, veda, ktorá inšpirovala vývoj zariadení, ako sú masážne prístroje na chodidlá, je technika pôsobenia mierneho tlaku na chodidlá alebo reflexné oblasti rúk s cieľom vytvoriť hlbokú relaxáciu a pocit pokoja a s cieľom pomôcť telu urýchliť vlastné liečebné procesy. Je to prírodná terapia, ktorá posilňuje imunitný systém, prináša zvýšené množstvo vitálnej energie, upokojuje myseľ a posiľuje telo.

Táto bezpečná prírodná terapia vám môže pomôcť dodať telu to, čo potrebuje, dokonca aj keď by to malo byť donosenie dieťaťa alebo jeho počatie, zníženie symptómov syndrómu dráždivého čreva, pomoc pri chudnutí, alebo len pocit mladšieho a zdravšieho vzhľadu.

Princípy reflexológie pochádzajú zo starovekého Egypta, najstaršia dokumentácia, v ktorej sa spomínajú princípy reflexológie, bola objavená v hrobke Ankmahora, osobného lekára kráľa a jedného z najvplyvnejších ľudí tej doby a je datovaná okolo roku 2500 pred n.l.

Kúpele a masáž chodidiel sú založené na teórii, že reflexné oblasti alebo reflexné body, ktoré sa nachádzajú na chodidlách a rukách, sú spojené so všetkými hlavnými orgánmi, nervami a inými časťami tela. Tieto oblasti sa nachádzajú na chodidlách, hornej časti a bokoch chodidiel.

Priamu odpoveď v súvisiacej oblasti tela môžete dosiahnuť stimuláciou zodpovedajúcej reflexnej oblasti jemnou masážou a použitím kompresnej techniky. Môžete napríklad stimulovať a aktivovať vlastné liečebné procesy tela, aby ste zmiernili bolesti hlavy tým, že pracujete na reflexe hlavy (ktorý sa nachádza na palci veľkých prstov).

Akupresúra

zdroj: wellneo.sk

 

Prečo sa oplatí investovať do prístroja na masáž chodidiel?

Ak si myslíte, že masáže chodidiel sú dobré len pre to, aby ste sa cítili uvoľnenejšie, alebo vás nohy menej boleli, potom budete príjemne prekvapení, že kúpa tohto masážneho prístroja na nohy vám v skutočnosti môže priniesť množstvo zdravotných výhod zameraných na zlepšenie celkovej kvality vášho života.

 •  Redukuje stres a úzkosť – Jeden z najvýznamnejších účinkov masáže chodidiel vám pomôže zbaviť sa stresu po únavných udalostiach vášho dňa. Denná masáž chodidiel asi 10 minút pred spaním môže výrazne znížiť pocity stresu a úzkosti. Môže dokonca pomôcť zmierniť depresiu a zlepšiť náladu.
 • Stimuluje krvný obeh – Ak neustále stojíte alebo sedíte dlhší čas bez toho, aby ste sa hýbali alebo si rozhýbali nohy a chodidlá fyzickou aktivitou, ste jedným z miliónov ľudí, ktorých WHO považuje za nedostatočne aktívnych. Masáž chodidiel po dobu asi 10 až 20 minút môže zlepšiť obeh v nohách, podporiť hojenie tkaniva a zdravie svalov.
 • Priaznivo pôsobí pri bolestiach hlavy a migréne – Reflexná terapia vám môže pomôcť s bolesťami hlavy a migrénami, a to buď znížením závažnosti symptómov, alebo ich úplným zmiznutím.
 • Napomáha lepšiemu spánku – Zvlášť užitočná výhoda masáže chodidiel tesne pred spaním je, že vám pomôže dosiahnuť lepšiu kvalitu spánku. Je to priamy dôsledok upokojujúcich a uvoľňujúcich účinkov masáže chodidiel.
 • Redukuje opuch nôh (edém) – K opuchu, známemu tiež ako edém, dochádza v dôsledku nadmerného zadržiavania tekutín v nohách a členkoch. Je to celkom bežný stav medzi tehotnými ženami, najmä keď dosiahnu posledný trimester. Jemná masáž chodidiel môže prispieť k zníženiu edému tým, že podporí tekutiny, aby sa presunuli späť do obličiek na vylučovanie.

 

⭐ Použite ho pri plantárnej fasciitíde

Jedným z veľmi častých dôvodov, prečo milióny ľudí investujú do masážnych prístrojov na nohy, je pomoc s plantárnou fasciitídou. Ale čo znamená tento stav a ako mu prospieva masáž chodidiel? Plantárna fasciitída je stav chodidla, ktorý zahŕňa závažný zápal tkanivového pásu (nazývaného plantárna fascia), ktorý spája prsty na nohách s pätovou kosťou a prechádza cez spodnú stranu chodidiel. V skutočnosti je to veľmi bežný stav, najmä u starších ľudí vo veku od 45 do 64 rokov.

Príznaky plantárnej fasciitídy pozostávajú hlavne z ostrých bodavých bolestí v oblasti päty, najhoršie ráno, keď robíte prvé kroky. Bolesť potom zmizne počas dňa, ale vráti sa, ak zostanete dlhší čas stáť alebo sedieť. Našťastie masáž a strečing chodidiel sú skvelým spôsobom, ako zmierniť bolesť a pomôcť kontrolovať váš stav, aby sa u vás nevyskytli vážnejšie komplikácie. Presne v tomto bode prichádza na scénu masážny prístroj Wellneo, ktorý vám ponúka riešenie problému na dennej báze, čo je kľúčové pri liečbe plantárnej fasciitídy.

Používanie prístroja

 

Aká je cena?

Zatiaľ čo kedysi boli elektrické alebo batériové masážne prístroje na chodidlá považované za luxusný tovar, dnes to už neplatí. Pokroky v technológiách a konkurenčný boj medzi značkami, zabezpečili, že máte na výber množstvo možností a väčšina z nich má rozumnú cenu. Akupresúrny masážny prístroj na chodidlá s cenou 149,99 € nepatrí k tým úplne najlacnejším. Niektoré modely takých renomovaných značiek ako je Beurer, alebo Medisana nájdete aj v cene pod 100 eur.

 

Recenzie zákazníkov

Hodnotenia zákazníkov sú veľmi užitočným vodítkom pri kúpe akéhokoľvek tovaru. Pokiaľ ide o zdravotnícke pomôcky, napriek tomu, že napovedia veľa, sú vždy predsa len ovplyvnené úspechom, resp. neúspechom riešenia konkrétnych zdravotných problémov a to čo platí v jednom prípade, nemusí platiť v ďalšom. Tento prístroj má online jediné hodnotenie. Je kladné a konštatuje, že bolesť nôh ustúpila. Pozrime si ho aj spoločne.

Recenzia

 

Pre koho nie je vhodný tento prístroj?

V niektorých prípadoch nie je vhodné používať masážny prístroj na nohy:

 • pri zápale chodidla alebo klenby chodidla
 • pri poraneniach alebo otvorených ranách na chodidle
 • u diabetikov
 • v prípade trombózy
 • po operácii chodidla
 • pri kŕčových žilách a flebitíde
 • pri bradaviciach alebo plesni na nohách
 • počas tehotenstva
 • pri nosení kardiostimulátora
 • pri osteoartritíde alebo artritíde (pomalý progresívny rozpad kĺbovej chrupavky)

Pri akýchkoľvek pochybnostiach v súvislosti s používaním konzultuje s vašim ošetrujúcim lekárom.

 

Akupresúrny masážny prístroj na chodidlá Wellneo vs. Wellneo Energizer

 WellneoWellneo Energizer
Počet nastavení:43
Tepelná terapia:ánonie
Diaľkové ovládanie:nieáno
Časovač:ánoáno
Dizajn:otvorenýotvorený

 

Najčastejšie otázky k masážnym prístrojom na chodidlá

❓ 1. Čo môžem očakávať po „prvom stretnutí“ s týmto prístrojom?

Každý prípad je individuálny a neexistuje univerzálny časový harmonogram na zlepšenie stavu. Môžete očakávať, že vás budú nohy trochu bolieť, ale v dobrom.

❓ 2. Ako často by som mal používať masážny prístroj, aby som z neho vyťažil maximum?

Odpoveď na túto otázku nie je vytesaná do kameňa, myslíme tým to, že môžete masáž chodidiel používať tak často, ako chcete, pokiaľ vám to nespôsobuje bolestivé pocity. Väčšinu zdravotných benefitov používania masážneho zariadenia na nohy dosiahnete dodržaním každodenných relácií v trvaní 10 až 30 minút.

❓ 3. Pre koho je masážny prístroj na nohy vhodný?

Masážny prístroj na nohy je vhodný pre všetkých zdravých ľudí. Ľudia z profesionálnych skupín, ktorí stoja alebo chodia mnoho hodín denne, profitujú z priaznivých účinkov masáže nôh. Masáž chodidiel môže mať vplyv na celkové fyzické zdravie. Masáž chodidiel masážnym prístrojom sa odporúča v nasledujúcich prípadoch: na celkovú relaxáciu, na napätie v chodidlách a lýtkach, na spevnenie chodidiel a lýtok, na redukovanie bolesti a napätia spôsobeného nesprávnym držaním tela, po fyzickej námahe.

❓ 4. Môže prístroj poškodiť chodidlá?

Ak sa používa na stimuláciu chodidiel teplo, pacienti s ťažkou necitlivosťou by mali byť opatrní, pretože hrozí popálenie. Masážne zariadenia, ktoré majú funkciu hlbokého miesenia, môžu navyše zhoršiť problémy s krvným obehom.

❓ 5. Prečo nemôžu diabetici používať masážne prístroje?

Potenciálnym nepriaznivým účinkom masáže na cukrovku sa zdá byť riziko vyvolania hypoglykémie u pacientov užívajúcich inzulín. Toto riziko je extrapolované zo štúdií so zdravými dobrovoľníkmi.

 

Zhrnutie na záver

Je niečo viac relaxujúce ako masáž chodidiel na konci dlhého dňa? Myslíme si, že ani nie. Možno k tomu pridajte ešte pohár vína alebo šálku vášho obľúbeného zeleného čaju – a dobré čítanie alebo fantastický film! Podstatné je, že nič nefunguje tak dobre ako správna masáž chodidiel, pokiaľ ide o relaxáciu a revitalizáciu vášho tela a zmyslov zdola nahor. S akupresúrnym masážnym prístrojom na chodidlá Wellneo je to ako mať na dosah ruky osobného maséra 24×7. Je multifunkčný, jednoducho ovládateľný, ľahký a zaberá málo miesta. Je vhodný pre každú vekovú kategóriu a každú domácnosť. Ponúka dobré pokrytie chodidiel, takže aj majitelia rozmerných chodidiel si môžu užívať benefity troch masážnych techník a pôsobivej terapie teplom. A v neposlednom rade určite oceníte aj potrebu minimálnej údržby, ktorá je navyše aj jednoduchá vďaka odnímateľnému poťahu. Menej pôsobivý je však dizajn zariadenia a cena, ktorá napriek tomu, že nie je vyslovene vysoká, nedokáže konkurovať cene niektorých modelov naozaj renomovaných značiek. A keď už je cena takto nastavená, diaľkové ovládanie by bolo za danú hodnotu minimum, čo by malo byť súčasťou balenia.

 

💡 Tip: Masáž chodidiel je nielen príjemná, ale má aj množstvo zdravotných benefitov. Prečo však nedopriať tento zážitok celému telu? Naše Porovnanie masážnych kresiel vám pomôže vo výbere modelu, ktorý poskytne tú najlepšiu rozmaznávajúcu starostlivosť konkrétne vám.

 

Zdroje informácií:

Výhody

 • kombinácia rôznych masážnych techník
 • kompaktný a prenosný
 • jednoduchá údržba
 • jednoduché ovládanie

Nevýhody

 • dizajn nie je veľmi atraktívny
 • cena v porovnaní s konkurenciou

Záver recenzie: Je to jednoduchý masážny prístroj, ktorý sa veľmi ľahko používa a robí presne to čo má, aj keď za mierne vyššiu cenu.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • dizajn
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Prístroj 4v1, ktorého efekt pocítia nielen vaše nohy, ale celé telo.

3.5
Vývoj ceny Akupresúrny masážny prístroj na chodidlá


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.