Beko HTV 8733 XS0 práčka – bielizeň pekne operie aj vysuší (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
BEKO HTV 8733 XS0
 • Typ plnenia: Predné
 • Energetická trieda: A
 • Trieda pracieho výkonu: A
 • Trieda účinnosti odstreďovania: A
 • Maximálna náplň: 8 kg
 • Počet otáčok: 1400 ot. / min.
 • Hlučnosť pri odstreďovaní: 77 db
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Práčky so sušičkou
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Beko HTV 8733 XS0 je parná práčka so sušičkou, ktorá patrí do energetickej triedy A. Hoci je to spredu plnená práčka, jej rozmery sú kompaktné a nezaberie veľa miesta a preto sa zmestí aj do menších kúpeľní. A o to viac šetrí miesto, keďže je to práčka aj sušička v jednom, teda v mnohých prípadoch ideálne riešenie. Základom tejto práčky je invertorový motor ProSmart, ktorého elektromagnetický režim prevádzky šetrí energiu a zaručuje tichý chod a dlhú životnosť.

Tento model práčky so sušičkou od spoločnosti Beko je ideálny pre bežné domácnosti, pre páry aj pre rodiny s deťmi. Šetrí miesto, váš čas a v konečnom dôsledku aj peniaze. Disponuje mnohými programami, vďaka ktorým operiete všetku vašu bielizeň. Spomenúť môžeme napríklad program pre deti a alergikov s názvom Hygiene+ alebo šetrné pranie textílií vďaka bubnu AquaWave®. Toto a ešte omnoho viac sa dozviete v nasledovnej recenzii.

Základné informácie

Beko HTV 8733 XS0 práčka so sušičkou disponuje invertorovým motorom ProSmart, na ktorý máte až 10 ročnú záruku. Patrí medzi najspoľahlivejšie a najvýkonnejšie motory. Práčka pracuje na maximálnych otáčkach 1400 ot. / min.  Je ideálnou voľbou pre bežné domácnosti s kapacitou bubna pre pranie 8 kg a pre sušenie 5 kg. Ovláda sa prostredníctvom otočného kolieska s veľkým LED displejom, kde si môžete prehľadne skontrolovať navolené údaje. Práčka ponúka 16 programov prania a sušenia, z toho 5 programov pre sušenie. Ročná spotreba energie dosahuje 172 kWh.

Práčka so sušičkou Beko HTV 8733 XS0

 

Objem bubnu v práčke je 47 litrov. Hlučnosť pri praní dosahuje 57 dB, čo je veľmi slušný údaj a nemusíte sa báť, že by ste hoci aj o polnoci niekoho rušili pri praní vašej bielizne. Čo sa týka sušenia, hlučnosť nepresiahne viac ako 64 dB. Určite vás poteší funkcia odloženého štartu. Nastaviť si ho preto môžete presne vtedy, keď to budete potrebovať alebo trebárs v noci, kedy je lacnejšia sadzba za elektrický prúd. Práčka disponuje mnohými praktickými funkciami, vďaka ktorým vaše oblečenie vyperie a vysuší extrémne rýchlo a vy si ho tak môžete po vybratí z práčky ihneď obliecť. A s veľkými dvierkami s priemerom 34 cm už nebudete mať žiadny problém s oblečením, ktoré vkladáte do práčky. Dvierkami pohodlne prejde čokoľvek, či už je to veľký sveter alebo obliečky na posteľ.

 

👉 Technické parametre:

Typ spotrebičapráčka so sušičkou
Typ plnenia práčkyspredu plnená
Umiestnenievoľne stojaca
Maximálna náplň práčky8 kg
Hlučnosť pri praní57 dB
Počet otáčok1400 ot./min
Hlučnosť pri odstreďovaní64 dB
Maximálna náplň sušičky5 kg
Počet programov16
Motorinvertorový
Energetická triedaA
Spotreba el. energie cca.5.44 kWh
Spotreba vody47 litrov
Spotreba energie pranie + sušenie1088 kWh/rok
Hmotnosť69 kg
Rozmery60 x 54 x 85 cm (Š x H x V)
Odložený štartáno
Displejáno
Detská poistkaáno
Aqua Stopáno
Program pre vlnuáno
Program pre alergikováno

 

Funkcie a vlastnosti práčky so sušičkou Beko HTV 8733 XS0

Parná práčka so sušičkou je vybavená nielen vysoko výkonným invertorovým motorom, ale aj mnohými praktickými funkciami, ktoré vyperú a vysušia vaše oblečenie presne podľa vašich predstáv. Tento model má dokopy 16 programov, z ktorých si teraz viaceré predstavíme, aby ste vedeli, s čím môžete pri tejto práčke rátať. A nielen tie, povieme si niečo aj o rôznych funkciách, ktoré vaše oblečenie operú a vysušia nielen rýchlo, ale aj šetrne.

Znak nízkej hlučnosti práčky Beko

 

➡️ Nízka hlučnosť vďaka SilentTech™

Nenechajte sa rušiť pustenou práčkou pri pozeraní obľúbených filmov. Tento model má extra nízku hlučnosť. Zabezpečuje to technológia SilentTech™, ktorá kombinuje výnimočné odhlučnenie, inovované pohyby bubna, a spolu s ProSmart™ invertorovým motorom sa postará o nehlučnú prevádzku práčky bez toho, aby to ovplyvnilo výsledok prania.

 

➡️ Program na ručné pranie

Ruka na hodvábnej látkeV práčke Beko dokážete prať aj tkaniny ako je hodváb či kašmír. Program na ručné pranie je upravený tak, aby šetrne odstránil nečistoty z nejjemnejšieho oblečenia, bez poškodenia a s perfektným výsledkom. Netrápte sa už preto s ručným praním, pohodlne použite aj na tento druh tkaniny práčku so sušičkou, ktorá si s tým hravo poradí.0

 

➡️ Program Hygiene+ pre alergikov a deti

Teplota pri praníProgram Hygiene+ je odborník v odstránení všetkých alergénov. Dokáže odstrániť až 99,9 % baktérií, peľu aj zvyškov prášku, ktoré môžu vadiť alergikom, malým deťom a osobám s citlivou pokožkou. Jeho účinnosť potvrdzuje certifikácia spoločnosti Allergy UK.

 

➡️ Extra rýchly program Xpress Super Short

14 minútový rýchly program na pranieChystáte sa večer na oslavu alebo máte dôležité stretnutie a vaše obľúbené šaty sú práve v koši na bielizeň? Žiadny problém. Pomôže vám program Xpress Super Short, ktorý dokáže vyprať až 2 kg oblečenia a to len za 14 minút, takže ešte kým vy doraňajkujete, šaty sú na vešiaku, a do večera pripravené pre vás.

 

➡️ Šetrné pranie s bubnom AquaWave®

Bubon AquaWave®špeciálne vzorkovanie, s ktorým sa nemusíte báť ani zatrhnutia siloniek. Postará sa o šetrné, ale dôkladné vypranie, aby boli vaše obľúbené kúsky čisté a stále ako nové.

 

➡️ Program Denný Express

28 minútový prací programMáte plný kôš špinavého oblečenia, no málo času? Aj s tým vám tento model práčky dokáže pomôcť. S programom Denný Express môžete vyprať plnú práčku šatstva pri 30 °C už za 28 minút.

 

➡️ Chytré senzory OptiSense®

Práčka Beko HTV 8733 XS0 a jej chytré senzoryAby boli práčky Beko čo najviac úsporné, výrobca ich vybavil chytrými senzormi OptiSense®. Tie prispôsobia pri každom praní množstvo vody a spotrebu energie presne na mieru vášmu oblečeniu tak, aby bola zaručená kvalita prania, ale aj najnižšia možná spotreba.

 

➡️ Výkonný ProSmart™ invertorový motor

Invertorový motor práčky BekoZákladom celej práčky so sušičkou Beko je vysoko výkonný invertorový motor, ktorý svojim elektromagnetickým spôsobom fungovania zaručuje nehlučnú prevádzku, dlhú životnosť a nízku spotrebu. Je tak šetrný k vášmu oblečeniu, peňaženke a životnému prostrediu.

 

➡️ Zrýchlené pranie s funkciou Fast+™

Ručička rýchlostiČas neviete zrýchliť ani spomaliť, avšak pranie viete trošku zrýchliť. A to konkrétne pomocou prídavnej funkcie  Fast+™ je možné sériu programov zrýchliť až o viac ako polovicu, takže môžete prať tak rýchlo, ako práve potrebujete.

 

➡️ Hi-tech ohrevné teleso

Ohrevné tepeso v práčke Beko HTV 8733 XS0Hi-tech ohrevné teleso v práčkach Beko zaručuje dlhú funkčnosť. Proti korózii a vodnému kameňu ho chráni poniklovaná vrstva, vďaka ktorej má až 100-krát dlhšiu životnosť oproti štandardným ohrevným telesám, a vy tak potom aj menej starostí.

 

➡️ Ochrana WaterSafe+™ proti vytečeniu vody

S ochranou WaterSafe+™ sa už nemusíte báť potopy. Pokojne môžete zapnúť práčku aj keď nie ste práve doma a starosti s vytopením susedov zahoďte za hlavu. WaterSafe+™ aktívne chráni váš domov pred prípadným únikom vody z práčky.

 

➡️ AquaFusion technológia pre prací prostriedok

Možno ste to ani netušili, ale z viacerých bežných práčiek uniká časť pracieho prostriedku do odpadu ešte pred začiatkom prania. Práčky Beko majú preto AquaFusion technológiu, vďaka ktorej je využitých 100 % nadávkovaného pracieho prostriedku. Tým ušetrí nielen vašu peňaženku a životné prostredie, ale taktiež dokonale vyperie vaše oblečenie.

 

➡️ Program WoolMark® pre pranie vlny

Klbko modrej vlnyCertifikovaný program WoolMark® pre pranie vlny pomalými a šetrnými pohybmi vyperie váš obľúbený sveter tak, aby si zachoval svoj tvar a zostal stále jemný na dotyk. Nemusíte sa preto báť vložiť do práčky aj takéto textílie.

 

➡️ Automatické pranie po výpadku elektriny

Práčka so sušičkou Beko HTV 8733 XS0 a prívodný kábelUrčite sa môže stať situácia, že vy pustíte práčku a počas pracieho cyklu náhle vypadne elektrický prúd. Čo v tomto prípade? Práčka Beko si pamätá, kde pred výpadkom skončila a v programe bude automaticky pokračovať. Bielizeň sa vyperie tak, ako keby žiadny výpadok neexistoval.

 

➡️ Prehľadný LED displej

Parná práčka so sušičkou Beko HTV 8733 XS0 disponuje samozrejme aj prehľadným LCD displejom, vďaka ktorému máte vždy k dispozícii všetky potrebné informácie o práve prebiehajúcom pracom cykle.

LCD displej práčky Beko HTV 8733 XS0

Symboly na displeji:

a – kontrolka Pranie
b – kontrolka Plákanie
c – kontrolka Žmýkanie
d – kontrolka Sušenie
e – kontrolka Koniec
f – kontrolka Žiadna voda
g – informácie o dĺžke trvania
h – kontrolka Zámok dverí
i – kontrolka Detský zámok

 

 👉 Pre predstavu si pozrite video, ako prebieha program ručné pranie v tejto práčke:

BEKO HTV 8733 XS0 - Hand wash program

 

Údržba a čistenie

Tak ako pri každom inom spotrebiči, aj pri práčke je potrebné jej čistenie. Predĺžite tým jej životnosť a predídete možným nepríjemnostiam s opravami. Ako postupovať pri čistení tejto práčky?

 

Čistenie priehradky na prací prostriedok

Priehradku na prací prostriedok čistite v pravidelných intervaloch (každých 4-5 pracích cyklov), aby ste zabránili nahromadeniu práškového pracieho prostriedku včas. Vyberte sifón, vyčistite ho vodou a handričkou a vráťte späť na miesto. Následne zatlačte jeho prednú časť dole, aby sa zachytili poistné západky. Aj vtedy, ak sa v priestore pre aviváž začne hromadiť viac ako je normálne množstvo zmesi vody a aviváže, je nutné sifón vyčistiť. Umyte aj zásobník aj sifón množstvom vlažnej vody v umývadle. Aby ste predišli tomu, že zvyšky prášku prídu do kontaktu s vašou pokožkou, môžete použiť na čistenie aj kefku. Vložte priehradku späť na miesto po vyčistení, skontrolujte, či správne sedí.

 

Čistenie dverí a bubnu

Vyberte doplnkové funkcie „Ďalšia voda“ alebo „Extra plákanie“.  Použite program Bavlna, bez predpierania. Teplotu nastavte na úroveň odporúčanú na prostriedku na čistenie bubna, ktorý získate v autorizovaných servisoch. Tento postup vykonajte, bez toho aby ste mali v práčke bielizeň. Pred spustením programu dajte do hlavnej priehradky 1 vrecúško špeciálneho čistiaceho prípravku na bubny (pokiaľ nemáte špeciálny prípravok, použite 1 čajovú lyžičku prípravku na odstránenie vodného kameňa (max. 100 g). Ak je prípravok na odstránenie vodného kameňa vo forme tablety, vložte ju do hlavnej priehradky č. “2”. Po ukončení programu vysušte vnútornú časť suchou látkou.

 

Telo práčky

Telo práčky umývajte mydlovým roztokom alebo nekorozívnym jemným gélovým čistidlom a usušte mäkkou handričkou.

Ovládací panel čistite len mäkkou a navlhčenou handričkou.

 

Možné problémy s práčkou a ich riešenia

V spodnej časti uniká voda – Vyskytol sa problém s hadicami alebo filtrom čerpadla. Skontrolujte, či je tesnenie hadíc pre prívod vody bezpečne upevnené. Hadicu pevne pripevnite ku kohútiku. Skontrolujte tiež, či je filter čerpadla bezpečne uzavretý.

⭐ Práčka sa nenapĺňa vodou – Môže to mať niekoľko dôvodov. Kohútik je vypnutý, zapnite ho. Hadica pre prívod vody je nalomená, vyrovnajte ju. Filter na prípravu vody je upchatý, vyčistite ho. Dvere nie sú zatvorené, zatvorte ich.

⭐ Spotrebič nevypúšťa vodu – Buď je upchatá alebo nalomená odtoková hadica, ktorú treba vyčistiť alebo narovnať alebo je upchatý filter, ktorý tiež treba v tomto prípad vyčistiť.

⭐ Práčka vibruje alebo je príliš hlasná – spotrebič môže byť nevyrovnaný, vtedy ho vyrovnajte nastavením nožičiek. Do filtra čerpadla mohol padnúť predmet, preto ho vyčistite. Prepravné skrutky nie sú odstránené, preto ich odstráňte. V práčke môže byť málo prádla, pridajte ho. Môže byť taktiež aj preplnená, vtedy odoberte. Spotrebič môže byť aj v kontakte s pevným povrchom, skontrolujte či sa i niečo neopiera.

⭐ Počas prania nie je v práčke vidieť voda – Hladina vody nie je zvonku v spotrebiči vidieť. Toto nie je chyba.

⭐ Nedajú sa otvoriť dvere – S ohľadom na hladinu vody v produkte sa aktivoval zámok dverí. Vodu vypustite spustením programu Čerpať alebo Žmýkať. Spotrebič ohrieva vodu alebo je vo fáze plákania. Počkajte než sa program ukončí.

⭐ Prací výkon nie je dobrý – Použili ste málo pracieho prostriedku, vložili ste príliš veľa špinavej bielizne do práčky, bol zvolený nesprávny program a teplota, zlý typ pracieho prostriedku alebo je vložený v nesprávnom zásobníku.

⭐ Bielizeň je vlhká aj po sušení – možno nebol vybratý program zodpovedajúci typu prádla alebo ste vložili príliš veľa oblečenia do práčky. Problém môže byť aj ten, že bielizeň nie je dostatočne vyžmýkaná. V kroku prania práčky-sušičky nastavte vyššiu rýchlosť žmýkania.

 

💡 TIP: Preferujete radšej dva samostatné spotrebiče? Vo výbere vám pomôže náš test na Najlepšie sušičky prádla spolu s testom Najlepších práčok.

 

Recenzie na práčku so sušičkou Beko HTV 8733 XS0

Určite vás zaujímajú aj reálne recenzie na tento typ práčky so sušičkou. Pozreli sme sa teda aj na to, čo hovoria zákazníci na kombinovanú práčku od spoločnosti Beko. Prevládajú dobré ohlasy, ľudia si veľmi pochvaľujú nízku hlučnosť, a vysokú variabilitu nastavovania programov. Skutočne, oprať v nej môžete takmer všetko a na programe, ktorý vám práve vyhovuje najviac. Kameňom úrazu je pre niektorých však sušenie. Po ňom zostáva totiž oblečenie až príliš pokrčené. Tu však stačí pár nastavení a treba vychytať ten správny program, teplotu a ulahodiť vášmu odevu. A hlučnosť pri odstreďovaní je trochu vyššia. Zákazníci by tiež uvítali, keby bol návod o niečo viac intuitívny, nakoľko obsluha práčky je pohodlná, návod bol pre niekoho trochu zložitejší.

Recenzie zákazníkov s práčkou Beko HTV 8733 XS0 Skúsenosti užívateľov s práčkou Beko HTV 8733 XS0

Viac recenzií → nájdete tu

 

Zhodnotenie na záver

Parná práčka so sušičkou Beko HTV 8733 XS0 ponúka bohaté množstvo programov, ktoré sa dajú prispôsobiť podľa typu oblečenia. Rovnako viete programy urýchliť a napriek tomu bielizeň kvalitne vyprať. Hlučnosť práčky pri praní je výborná, trochu viac decibelov môžete počuť pri odstreďovaní. Tento model kombinovanej práčky od Beko má viac výhod ako nevýhod a nakoniec aj cena je výborná, vzhľadom na to, že ide o dva spotrebiče v jednom. Zakúpiť si ju môžete za cca 513,00 €. Dobrou a pohodlnou voľbou je kúpa cez internet, kde si môžete jednotlivé aktuálne ceny porovnať.

 

💡 Tip: Odporúčame vám pozrieť si náš test kombinovaných práčok so sušičkami a porovnať si aj ďalšie modely tohto typu spotrebiča.

Výhody

 • dostatočná kapacita aj otáčky pre odstreďovanie
 • kvalitný invertorový motor so zárukou 10 rokov
 • špeciálny program BabyProtect
 • dobrý pomer kapacity náplne sušenia k náplni prania

Nevýhody

 • odstreďovanie a sušenie sú trocha hlučnejšie
 • o niečo vyššia spotreba vody na sušenie

Záver recenzie: Zaujímavá práčka so sušičkou s kvalitným invertorovým motorom a skvelou variabilitou pracích programov.

Hodnotenie autora
 • Pranie
 • Plákanie
 • Odstreďovanie
 • Dĺžka pracieho cyklu
 • Spotreba elektrickej energie
 • Spotreba vody
 • Hlučnosť

Súhrn

Zaujímavá práčka so sušičkou s kvalitným invertorovým motorom a skvelou variabilitou pracích programov.

4.4

BEKO HTV 8733 XS0

✅ Cena: 513,00 €

Chcem Beko HTV 8733 XS0 Heureka.sk
Vývoj ceny Beko HTV 8733 XS0


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.