Blumfeldt Rising Sun – infračervený ohrievač nielen do exteriéru

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Rising Sun infračervený ohrievač
 • počet stupňov vykurovania: 3
 • diaľkové ovládanie: ano
 • výkon: 2500 W
 • stupeň ochrany: IP34
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Infražiariče, Ohrievače
114,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Electronic-star.sk

Infračervené sálavé ohrievače prichádzajú na scénu, akonáhle sa kalendár preklopí do chladnejších dní a to nielen pre hostí gastronomických zariadení, ale aj v domácnostiach, v záhradách a na terasách. Fungovanie sálavého ohrievača je prepracované. V porovnaní s inými zdrojmi tepla neohrieva vzduch (ako je to v prípade tzv. konvekčného ohrevu), ale povrch, na ktorý dopadá infračervené žiarenie. Blumfeldt Rising Sun je infračervený ohrievač, u ktorého výrobca uvádza, že jeho uhlíkové vykurovacie teleso zaistí vynikajúci vykurovací výkon a že samotný ohrievač dokáže presvedčiť ďalšími veľmi dobrými a pre zákazníka priateľskými vlastnosťami v každodennom živote. Či toto tvrdenie zodpovedá skutočnosti zistíte, ak budete čítať ďalej.

Čítať viac...

kde kúpiť
Electronic-star.sk ⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
⭐️ akciové produkty → nájdete tu
114,90 € Do obchodu Electronic-star.sk

Blumfeldt Rising Sun – princíp fungovania

Vonkajšie infračervené ohrievače je zastrešujúci pojem, ktorý sa bežne používa na označenie širokej škály ohrievačov. Niektoré žiaria, iné nie; niektoré produkujú vysokú hladinu tepla, iné sú veľmi jemné; niektoré odolávajú prívalovému dažďu a zúrivému vetru, iné by sa mali používať iba na krytých miestach.

Všetky tieto ohrievače majú spoločné dve veci. Po prvé, majú rovnaký základný dizajn a výhrevné teleso v tvare tyče chránené kovovou mriežkou. Po druhé, a čo je zásadnejšie, všetky ohrievajú pomocou infračerveného žiarenia.

 

Infračervené kúrenie

Hlavný rozdiel medzi infračervenými ohrievačom a väčšinou ostatných vykurovacích produktov spočíva v tom, že Blumfeldt Rising Sun ohrieva čisto žiarením. Väčšina foriem vykurovania dodáva teplo prúdením: šírením tepla po miestnosti zohrievaním vzduchu – to je oveľa menej priama forma tepla ako žiarenie.

Blumfeldt Rising Sun

 

⭐Čo je tepelné žiarenie?

Tepelné žiarenie je trochu strašidelne znejúca predstava – ale v skutočnosti nemôže byť nič obyčajnejšie. Všetky teplé predmety vyžarujú teplo, keď je ich okolie chladnejšie a absorbujú vyžarované teplo z teplejších predmetov. Poobzerajte sa okolo seba. Skoro všetko, čo uvidíte, bude vyžarovať alebo absorbovať teplo – väčšina vecí bude robiť oboje! Keď sa prechádzate za slnečného zimného dňa, budete absorbovať vyžarované teplo zo slnka a vyžarovať ho do chladného vzduchu.

 

⭐ Čo je to infračervené žiarenie?

Vyžarované teplo teda ohrieva predmety priamo bez ohrevu vzduchu – to robí z infračerveného žiarenia také efektívne riešenie vonkajšieho vykurovania. Ale čo presne je infračervené? Ako to funguje?

Infračervené žiarenie je forma elektromagnetického žiarenia. Elektromagnetické žiarenie pokrýva obrovské spektrum javov, ktoré zahŕňajú všetko od gama lúčov na jednom konci spektra po rádiové vlny na druhom konci. Elektromagnetické žiarenie interaguje s hmotou rôznymi spôsobmi v celom spektre: rádiové vlny, mikrovlnné rúry, infračervené žiarenie, viditeľné svetlo, ultrafialové svetlo, röntgenové lúče a gama lúče sú všetko formy elektromagnetického žiarenia. Infračervená časť elektromagnetického spektra však zahŕňa iba elektromagnetické vlny s frekvenciami medzi 430 THz a 300GHz.

Je bežnou mylnou predstavou, že iba infračervené vlny prenášajú teplo; v skutočnosti môže veľa foriem elektromagnetického žiarenia vyžarovať teplo. Teplota objektu určuje vlnovú dĺžku tepelného žiarenia, ktoré bude vydávať – pri veľmi vysokých teplotách sa vyžarované žiarenie rozširuje do oblasti viditeľného svetla a ďalej. Zamyslite sa nad žiariacim hrotom kováčskeho nástroja – to je príklad objektu, ktorý vydáva teplo vo viditeľnej časti elektromagnetického spektra. Väčšina teplôt, s ktorými sa dennodenne stretávame, však vyžaruje teplo na vlnových dĺžkach, ktoré spadajú do infračervenej časti spektra – od tepla v domácnostiach, až po teplo vydávané našimi vlastnými telami – teda pokiaľ ide o vykurovanie, infračervené žiarenie a tepelné žiarenie sú v podstate to isté.

Hlava ohrievaca

 

Blumfeldt Rising Sun – vlastnosti a funkcie

Sálavý ohrievač Blumfeldt Rising Sun je dodávaný so stojanom, ale je možné ho aj priskrutkovať na stenu. To umožňuje jeho obzvlášť flexibilné začlenenie do balkónového alebo terasového prostredia. Na základni stojana sa dá ľahko zmeniť výška a uhol sklonu vykurovacieho telesa. Výšku je možné voľne nastaviť od 127 do 197 cm nad podlahou v závislosti od toho, či chcete stáť, sedieť alebo ležať pred prístrojom.

Môžete si zvoliť medzi 3 úrovňami vykurovania: 850, 1650 a 2500 wattov. Úrovne kúrenia je možné nastaviť na prístroji aj na dodávanom diaľkovom ovládači (vyžadujú sa 2 batérie AA, ktoré nie sú súčasťou dodávky). Zvolená úroveň vykurovania sa zobrazuje na displeji na prednej strane prístroja a pomocou funkcie časovača sa dá regulovať v rozmedzí až 24 hodín. Pomocou tejto funkcie môžete nastaviť, kedy sa má prístroj sám vypnúť. Ak si chcete pod prístrojom zdriemnuť, môžete sa zahriať na spánok a po príchode do krajiny snov ho nechať vypnúť.

Infračervené teplo iba špecificky ohrieva predmety a ľudí a nespôsobuje vysoké náklady na vykurovanie zbytočnými tepelnými stratami. Podstavec stojana a kryt infračerveného ohrievača sú vyrobené z veľmi kvalitného materiálu a vážia približne 7 kg. Rozmery ohrievača vrátane podstavca sú 95,5 × 127 – 197 x 74 cm. Napájací kábel je dlhý približne 1,5 m.

 

Cena

Tento model je momentálne v ponuke za 114,90 €. Podľa nášho názoru súčet pozitívnych recenzií a zmysluplných údajov o produkte z návodu na použitie sa rovná faktu, že bez akýchkoľvek problémov môžeme hovoriť o výhodnej cene. Výhodná kúpa, ktorá vedie k veľmi priaznivému pomeru ceny a výkonu voči zákazníkovi.

 

Čo sa nám na Blumfeldt Rising Sun páči?

 • 3 úrovne vyhrievacieho výkonu
 • nastaviteľná výška
 • ekonomická prevádzka vďaka sálavej technológii
 • diaľkové ovládanie
 • stabilný
 • praktický časovač

 

Čo sa nám na Blumfeldt Rising Sun nepáči?

 • tlačidlá ovládania na ohrievači sú pomerne malé

 

💡 TIP: Ak sa o technológii infračerveného vykurovania chcete dozvedieť viac a súčasne získať prehľad o ponuke trhu prečítajte si naše porovnanie najlepších infražiaričov roka 2021.

 

Recenzie zákazníkov

Recenzií na slovenských stránkach nie je veľa, ale nemecký Amazon ich má naozaj veľa. Nájdu sa pozitívne aj negatívne. Vo všeobecnosti však môžeme povedať že zákazníci sú s výkonom tohto ohrievača spokojní, negatívne pripomienky sa netýkajú funkčnosti, ale skôr dizajnu, napríklad, že sú malé tlačidlá a plastové nožičky sú náročné na priestor. Na recenzie, ktoré prináša Heureka sa môžeme pozrieť aj spoločne:

 

Blumfeld Rising Sun

 

Zhrnutie na záver

S týmto infračerveným sálavým ohrievačom a jeho uhlíkovým vykurovacím telesom zahrejete váš balkón, alebo terasu za chladných jesenných nocí za rozumnú cenu. Žiadny prach, ktorý by sa víril – ideálny pre alergikov, žiadne predhrievanie, plný výkon v priebehu niekoľkých sekúnd. Produkt boduje svojimi vlastnosťami aj dizajnom a dostáva naše odporúčanie.

 

Najčastejšie otázky k vonkajším infračerveným ohrievačom

❓ 1. Aký veľký vonkajší ohrievač potrebujem?

Veľkosť ohrievača, ktorý by ste si mali zvoliť, závisí od veľkosti vášho priestoru a toho, koľko tepla chcete tomuto priestoru poskytnúť.

❓ 2. Potrebujem viac ohrievačov alebo stačí jeden?

Počet ohrievačov, ktoré potrebujete na zahriatie vášho vonkajšieho priestoru, závisí od veľkosti oblasti, ktorú chcete zahriať.

❓ 3. Je samostatne stojaci ohrievač lepší ako nástenný?

Typ ohrievača, ktorý je pre vás najlepší, závisí od vášho vonkajšieho priestoru a od toho, na čo ho plánujete použiť. Samostatne stojace aj ohrievače montované na stenu alebo strop prinášajú na záhrade rôzne výhody, ktoré je potrebné vziať do úvahy.

❓ 4. Môžem namontovať ohrievač na drevenú stenu, alebo drevený strop?

Závisí to od typu paliva. Napríklad plynové ohrievače spaľujú plyn, preto musia mať väčšie odstupy od horľavín a nemôžu byť zapustené do stropu alebo steny. Elektrické modely môžu byť zapustené alebo namontované, ale líši sa to od výrobcu k výrobcovi. Predtým, ako sa pokúsite namontovať záhradný ohrievač, vždy si prečítajte návod na obsluhu, aby ste zaistili správny odstup od horľavín.

❓ 5. Môžem nechať infračervený ohrievač bez dozoru?

Vo všeobecnosti, infračervené ohrievače sú bezpečné aj keď sa nechajú zapnuté cez noc. Nie sú temperamentné a každý moderný ohrievač, ktorý stojí za to, má bezpečnostné spínače pre prípad, že by spadol alebo bol príliš horúci.

❓ 6. Môžem používať infračervený ohrievač v garáži?

Množstvo infračervených ohrievačov je inštalovaných v zadnej časti garáže a sú nasmerované ku garážovým dverám a potom nadol v 45-stupňovom uhle.

❓ 7. Aká je životnosť infračerveného ohrievača?

Životnosť je okolo 20 000 hodín, čo je dosť ... ak tak dlho vydrží. V mnohých prípadoch sú ohrievače navrhnuté tak, aby žiarovky „odišli“ oveľa skôr. Na druhej strane prvky PTC majú životnosť okolo 80 000 hodín.

❓ 8. Môže infračervený ohrievač spôsobiť požiar?

Pretože infračervené ohrievače nepoužívajú fosílne palivá, ako je petrolej alebo propán, tieto ohrievače nevypúšťajú znečisťujúce látky, ako je oxid uhoľnatý a nespôsobia požiare a výbuchy v dôsledku horľavého zdroja paliva.

Výhody

 • veľmi vysoký tepelný výkon (3 regulovateľné stupne výkonu)
 • efektívne vyhreje aj menší vonkajší priestor (napr. altánok)
 • diaľkové ovládanie
 • nastaviteľná výška

Nevýhody

 • cena
 • napájací kábel by mohol byť dhlší

Záver recenzie: Blumfeldt Rising Sun rozhodne odporúčame, je prenosný, stabilný, variabilný, ľahko ovládateľný a má dostatočný výkon na indoor aj outdoor.

Hodnotenie autora
 • efektivita výkonu
 • hospodárnosť prevádzky
 • funkčnosť
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Rýchle uvoľnenie energie a s tým spojený okamžitý tepelný efekt, úsporná prevádzka a praktický dizajn, tak by sme mohli charakterizovať ohrievač Blumfeldt Rising Sun.

4.7

Rising Sun infračervený ohrievač

✅ Cena: 114,90 €

Chcem Blumfeldt Rising Sun Electronic-star.sk
Vývoj ceny Blumfeldt Rising Sun


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.