Bosch MKM6003 – kávomlynček s kvalitou za rozumnú cenu (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
Bosch MKM6003
 • Typ: Elektrický mlynček na kávu
 • Technológia mletia: trieštivé nože
 • Veľkosť zásobníka: 75 g
 • Hmotnosť: 0,6 kg
 • Regulácia mletia: nie
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Mlynčeky na kávu
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Bosch MKM6003 je elegantný mlynček na kávu, vďaka ktorému si každý deň budete môcť vychutnať arómu a chuť čerstvo zomletých kávových zŕn. Veď čo vás nakopne ráno viac ako šálka vašej obľúbenej lahodnej kávy? Použite tento šikovný a praktický kávomlynček, ktorý si vďaka svojim kompaktným rozmerom nájde miesto v každej domácnosti.

Ak nemáte doma automatický kávovar s mlynčekom na kávu, toto je ideálne riešenie. Kávový mlynček od značky Bosch vás poteší svojou tichou prevádzkou a rýchlym mletím kávových zŕn. Patrí medzi automatické mlynčeky, takže prácu s mletím máte v tomto prípade uľahčenú. Čo všetko ponúka tento šikovný spotrebič?

Základné informácie

Automatický mlynček na kávu Bosch MKM6003 má elegantné čierne prevedenie, ktoré ocenia predovšetkým minimalisti. Zapadne však do každej domácnosti, či už svojím vzhľadom alebo rozmermi, ktoré sú úplne ideálne. Hmotnosť je taktiež výhodou, pretože má len 0,6 kg, skladovanie či prenášanie preto nebude žiadny problém. Príkon 180 W je dostačujúci na jemne zomleté kávové zrná.

Základom celého mlynčeka je špeciálny trieštivý nôž, ktorý zabezpečí, že všetky kávové zrná budú zomleté kvalitne a rovnomerne. Nôž a rovnako tak miešacia misa sú vyrobené z ušľachtilej ocele. Tento kvalitný materiál je predurčený dlhej životnosti. Kávomlynček sa veľmi ľahko obsluhuje a materiál nie je vôbec ťažké vyčistiť.

Technické informácie produktu:

VýrobcaBosch
Farbačierna
Príkon180 W
Hmotnosť0,6 kg
Stupne mletiajeden
Nože na mletieáno
Regulácia jemnosti mletianie
Ručnénie
Obsah zásobníka75 gramov
Typ kávomlynčekas trieštivým nožom
Rozmery9 x 17 x 9 cm (Š x V x H)

 

Vlastnosti mlynčeka na kávu

Elegantný dizajn

Mlynček na kávu má čiernu farbu v elegantnom štýle a zapadne do každej domácnosti. Nôž a miešacia misa sú vyrobené z ušľachtilej ocele. Je to kvalitný materiál, ktorý zabezpečuje spotrebiču dlhú životnosť. Priehľadné veko na vrchu je z plastu.

Kávomlynček Bosch MKM6003

Elegantný dizajn pre každú domácnosť

 

Trieštivý nôž na mletie

180 watový motor poháňa špeciálny trieštivý nôž, ktorý je vyrobený z ušľachtilej ocele. Prístroj sa naozaj veľmi ľahko ovláda.

Trieštivý nôž na mletie kávy

Jemnosť mletia si určujete sami

 

Bezpečnostný spínač

Výrobca myslel aj na bezpečnosť, ktorá je pri práci s akýmkoľvek spotrebičom prvoradá. Preto má kávomlynček aj bezpečnostný spínač. Mlynček sa dá totiž spustiť len v tom prípade, že je dôkladne nasadené veko s týmto bezpečnostným spínačom.

Bezpečnostný spínač na kávomlynčeku

Pri deťoch oceníte aj bezpečnostné prvky

 

Objem nádoby mlynčeka

Do mlynčeka od Bosch môžete nasypať 75 gramov kávových zŕn, ktoré za pár sekúnd premení na čerstvo namletú kávu pripravenú na použitie. Kapacita je dostačujúca hneď pre niekoľko šálok čerstvej kávy. Záleží už len na tom, akú jemnosť mletia zvolíte, resp. na ako jemno si zrná nameliete. Nastaviť na mlynčeku sa to nedá, avšak v závislosti od dĺžky mletia dosiahnete požadovanú jemnosť.

Kávové zrná v nádobe mlynčeka

75 gramov vám vystačí na pár porcií kávy

 

Vybaľovanie a testovanie kávového mlynčeka:

BOSCH MKM 6003 - unboxing and testing

 

Postup pri mletí kávových zŕn

Zomlieť kávové zrná je skutočne hračka. Všetko, čo musíte urobiť je vložiť požadované množstvo kávy do mlynčeka a nasadiť veko s bezpečnostným spínačom. Následne zasuňte zástrčku do zásuvky a spínač stlačte smerom dolu. Jemnosť mletia kávy sa nastavuje množstvom naplnenej kávy a dobou mletia.

Náplň:

 • 10 g meľte max. 20 sekúnd
 • 40 g meľte max. 25 sekúnd
 • 75 g meľte max. 30 sekúnd

Ak budete mlieť kávu v kratších časových intervaloch, dosiahnete hrubšie mletú kávu. Je však odporučené dodržiavať pokyny o stupni mletia v návode na obsluhu vášho kávomlynčeka. Mletie ukončíte tak, že uvoľníte spínač a otvoríte veko, ale až vtedy, keď sa úplne zastavia sekacie nože.

 

Mletie kávy pre kávovary na espreso

Obľúbené espreso mnohých milovníkov kávy si vyžaduje “jemné” mletie bez ohľadu na to, aký druh kávy používate a aký stupeň praženia máte zvolený. Postup je jednoduchý. Vložte kávu na espreso do nádoby kávomlynčeka a meľte nasledovne:

 • 16 g na 2 šálky doba mletia max. 10 sekúnd
 • 32 g na 4 šálky doba mletia max. 15 sekúnd
 • 64 g na 8 šálok doba mletia max. 25 sekúnd

Na dávkovanie zrnkovej kávy môžete použiť odmerku, ktorá je pri kávovare. Náplň odmerky je cca 8 gramov. Filtračný proces pre dve šálky espresa trvá cca 30 sekúnd. Ak trvá dlhšie, musíte predĺžiť dobu mletia kávy. Pri zmene značky espreso kávy je možné, že sa doba mletia zmení.

 

Pozrite si jednu zaujímavú prípravu kávy aj s mletím kávových zŕn:

 

Čistenie mlynčeka na kávu

Už pri prvom pohľade na tento mlynček vám muselo byť jasné, že nejaká údržba alebo čistenie nebude vôbec zložité. V prvom rade musíte pred čistením vytiahnuť zástrčku zo zásuvky, aby ste predišli možným zraneniam. Nádobu a veko vyčistite štetcom alebo suchou utierkou. Veko môžete umyť studenou alebo vlažnou vodou. Plášť nakoniec utrite len vlhkou utierkou.

💡 Pozor: Plášť s motorom a sieťovú šnúru neponárajte do vody a neumývajte pod tečúcou vodou.

 

Bezpečnostné upozornenia od výrobcu

 • V spotrebiči meľte len kávu.
 • Spotrebič sa rozbehne až vtedy, keď je dôkladne nasadené veko s bezpečnostným spínačom.
 • Po trojnásobnom použití spotrebiča bez prerušenia je potrebná prestávka v prevádzke cca 60 minút.
 • Ak spotrebič nepoužívate a taktiež pri čistení odpojte zástrčku od zásuvky.
 • Spotrebič nevyžaduje údržbu. Pri poruche je možná len výmena celého spotrebiča.
 • Výmena samotnej sieťovej šnúry nie je prípustná.

 

Recenzie na kávový mlynček Bosch MKM6003

Kávový mlynček Bosch patrí k najobľúbenejším mlynčekom na kávu. Je malý, šikovný a rýchly. Avšak, niektorí zákazníci sa vyjadrili aj o negatívach mlynčeka. Napríklad spomenuli, že nádoba na kávu je príliš malá alebo že prívodný kábel je krátky, čo obmedzovalo prípravu kávy.

Recenzie zákazníkov na kávomlynček Bosch MKM6003

 

Zaujímavosťou však je, že napriek varovaniu výrobcu, že v mlynčeku sa má mlieť iba zrnková káva, užívatelia sa pochválili, že skúšali pomlieť aj iné pochutiny. Napríklad ľanové alebo chia semienka či dokonca mak. A mlynčeku to nerobilo žiadny problém. Ten bol jedine v tom, že sa po nich ťažšie umýval prístroj alebo zostal po nich mierny pach.

Skúsenosti užívateľov s kávomlynčekom Bosch MKM6003

Viac recenzií → nájdete tu

 

Zhodnotenie na záver

Kávový mlynček Bosch MKM6003 získal ocenenie Produkt Roku 2017, aj roku 2018 a tiež 2019. Tento spotrebič sa pýši skvelým pomerom kvalita / cena, keďže ho môžete kúpiť za cca 19,07 €. Svedčia o tom aj stovky recenzií, ktoré sme si spomenuli už vyššie. Avšak, aj tento produkt má svoje muchy. Kávu treba mlieť len naozaj tých pár sekúnd, ako je uvedené. Ak to preženiete, mlynček aj káva sa začnú prehrievať, čo bude mať v konečnom dôsledku vplyv na chuť kávy. Odporúčame ho teda používať len pre pár porcií denne. Ak máte viacčlennú rodinu a veľkú spotrebu kávy, siahnite radšej po mlynčeku, ktorý má jednak väčší objem na kávové zrná a jednak aj nastavenie jemnosti mletia, čo vám prípravu určite uľahčí. S výberom vám pomôže náš porovnávací test najlepších mlynčekov na kávu.

Výhody

 • krásny a štýlový dizajn v čiernom lesklom prevedení
 • veľmi jednoduché ovládanie mletia
 • kompaktné rozmery aj nízka hmotnosť
 • možnosť použitia aj na ľanové semienka, bylinky a orechy

Nevýhody

 • trocha sa horšie čistí, len vysypanie s oklepaním nestačí
 • hlučnosť je vyššia, najmä pri väčšom množstve
 • krátky prívodný kábel

Záver recenzie: Cenovo výhodný elektrický mlynček na kávu pre bežné použitie v domácnosti.

Hodnotenie autora
 • Kvalita
 • Funkcie
 • Cena
 • Prevedenie
 • Hlučnosť

Súhrn

Cenovo výhodný elektrický mlynček na kávu pre bežné použitie v domácnosti.

4.4

Bosch MKM6003

✅ Cena: 19,07 €

Chcem Bosch MKM6003 Heureka.sk
Vývoj ceny Bosch MKM6003


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.