City Boss V5 - krátka recenzia

21. júla 2021 0
City Boss V5
 • Výrobca: City Boss
 • Hmotnosť: 19,2 kg
 • Max.rýchlosť: 35 km/h
 • Výkon: 500 W
 • Nosnosť: 150 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Elektrické kolobežky
639,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Elektrická kolobežka City Boss V5 je vhodná na kratšie aj dlhšie presuny. O stabilitu jazdy sa starajú rozšírené pneumatiky s veľkosťou 2,5" a s priemerom 10", vďaka čomu perfektne priľnú aj k vlhkému povrchu a tlmia nepríjemné vibrácie.

Elektrokolobežku možno voliteľne vybaviť aj skladacím sedlom. Vyvezie vás aj do prudšieho kopca a má zrýchlenie z 0 - 25 km/h za 8 sekúnd pri hmotnosti jazdca 85 kg. Je dosť ťažká na prenášanie, no veľmi ľahko ju poskladáte a uložíte do auta.

Výhody

 • Robustná konštrukcia s vysokou maximálnou nosnosťou
 • Relatívne dobrá skladnosť
 • USB port pre nabíjanie mobilu napájaný centrálnou batériou
 • Multifunkčný displej s transflektívnou vrstvou

Nevýhody

 • Väčšia hmotnosť
 • Odporúčaný vek 16+
 • Vyššia cenová kategória
 • Chýbajú smerovky

Záver recenzie: V celku šikovná a výkonná elektrická kolobežka, ktorá vás pri bežnom používaní určite nesklame.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
639,00 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o City Boss V5 píše eshop

Elektrická kolobežka City Boss V5 čierna

Elektrická kolobežka City Boss V5 vás úsporne dopraví do práce, do školy, po meste či na výlet. S bezpečným skladacím mechanizmom ju zložíte či rozložíte do 5 sekúnd a pri dĺžke zloženého rámu 115 cm a hmotnosťou 19,2 kg ju ľahko preveziete autom, vlakom, MHD alebo uskladníte doma či v garáži.

Bezúdržbový motor 500 W svižne zrýchľuje dokonca pri zaťažení 100 kg a vyvezie vás aj do prudšieho kopca. Zrýchlenie z 0-25 km/h za 8 sekúnd pri hmotnosti jazdca 85 kg.

Tlačidlom na displeji môžete prepínať medzi 3 režimami pre obmedzenie maximálnej rýchlosti. Po zapnutí kolobežky je vždy aktívny naposledy nastavený režim: pomalý 15 km/h - bezpečná rýchlosť pre jazdu za zhoršených poveternostných podmienok; stredný 25 km/h - príjemná cestovná rýchlosť spĺňajúca vyhlášku pre používanie na pozemných komunikáciách; rýchly 35 km/h - pre jazdu na cyklotrase šetriaci váš čas.

Pri dlhších cestách oceníte tempomat, ktorý udržuje výkon kolobežky aj bez stlačeného plynu - jeho funkciu možno prípadne deaktivovať na displeji.

Batériu Li-Ion 15,4 Ah dobijete prenosnou nabíjačkou zo zásuvky 220 V na plnú kapacitu za 6-7 hodín. Pri bežnej prevádzke s kolobežkou na jedno nabitie prejdete približne 45 km - pri kratších cestách ju tak nemusíte zakaždým dobíjať. Celková vzdialenosť môže byť kratšia aj dlhšia; vždy závisí od hmotnosti jazdca, členitosti terénu, štýlu jazdy, vonkajšej teplote a pod. Núdzovo možno na kolobežke dôjsť odrážaním aj s vypnutým motorom.

Na transreflexnom displeji skvele čitateľnom aj na priamom slnku či v noci môžete sledovať aktuálny stav batérie, aktuálnu rýchlosť, dobu jazdy a prejdenú vzdialenosť. USB portom zozadu displeja možno dokonca nabíjať váš mobilný telefón či tablet, a to buď za jazdy alebo pri stojacej kolobežke pomocou 2-hodinového časovača.

Predné a zadné svetlo napájané z centrálnej batérie zapnete spínačom na riadidlách, kde je umiestnené aj tlačidlo húkačky. Počas brzdenia sa navyše rozsvieti zadné brzdové svetlo.

Kolobežku aj pri väčších rýchlostiach spoľahlivo zastavíte nezávislou zadnou a prednou mechanickou kotúčovou brzdou. Robustný rám kolobežky z leteckého hliníka certifikovaný normou ISO znesie zaťaženie až 150 kg. S výškovo nastaviteľnými riadidlami s ergonomickými gripmi je kolobežka vhodná pre jazdcov s postavou 150 - 210 cm. Z dôvodu bezpečnosti je odporúčaný vek pre používanie kolobežky od 16 rokov. Na 50 cm dlhom a 21 cm širokom nášľape sa pohodlne zveziete s chodidlami za sebou či vedľa seba.

Kolobežku je možné voliteľne vybaviť aj skladacím sedlom.

Rozšírené pneu 2,5" (6,4 cm) s priemerom 10" (25,4 cm) výborne priľnú aj k vlhkému povrchu a spoľahlivo tlmia nepríjemné vibrácie. Vzhľadom k ich veľkosti a kvalite nie je potreba dodatočného odpruženia rámu. Kolesá sú chránené blatníkmi.

Vďaka konštrukčnému riešeniu kolobežky možno prepichnutú dušu či opotrebovaný plášť vymeniť aj v domácich podmienkach.

Kolobežka je certifikovaná podľa ISO 12100: 2010, EN 12184: 2014 podľa smernice CE 2006/42 / EC.

Elektrická kolobežka City Boss napĺňa novú víziu ekologického sveta. Vybavená špičkovou technológiou premení každú jazdu mestom v nevšedný zážitok!

Upozornenie: Batériu (prípadne celý produkt vrátane batérie) skladujte v tieni, na suchom mieste v teplotách medzi 10°C a 20°C. Pred dlhším nepoužívaním ju plne nabite a aspoň jedenkrát za mesiac opäť dobite na 100 % kapacity.

Technický popis:

materiál rámu:letecký hliník
typ batérie:Li-Ion
prevádzkové napätie:48 V
typ motora:bezkartáčový jednosmerný
max. otáčky motora:1280/min.
max. krútiaci moment:25 Nm
max. stúpanie:9,5° (17%)
výkon motora:500 W
kapacita batérie:15,4 Ah/48 V
max. rýchlosť:35 km/h
dojazd na 1 nabitie:45 km
rýchlosť nabíjania:6-7 h
max. nosnosť:150 kg
hmotnosť:19,2 kg
veľkosť pneu:10 x 2,5" (25,4 x 6,4 cm)
druh pneu:2x nafukovacie - značky CST
brzdy:kotúčové
3 rýchlostné režimy:15/25/35 km/h
odporúčaný vek:16+
odporúčaná výška jazdca:150-210 cm
výška riadidiel:82-115 cm
šírka riadidiel:56 cm
šírka nášľapu:21 cm
dĺžka nášľapu:50 cm
výška nášľapu - horná:16 cm
výška nášľapu - svetlá:9 cm
rozmery rozloženej kolobežky:115 x 56 x 115 cm
rozmery zloženej kolobežky:115 x 24 x 38 cm
tempomat
multifunkčný displej s transflektívnou vrstvou napájaný centrálnou batériou
húkačka
predné / zadné LED svetlo napájané centrálnou batériou
brzdové LED svetlo napájané centrálnou batériou
USB port pre nabíjanie mobilu / tabletu - napájaný centrálnou batériou
skladací mechanizmus
stojanček
blatníky
nabíjačka súčasťou balenia

Poznámka: Predpokladaný maximálny dojazd je zásadne veľmi závislý na najrôznejších podmienkach. Medzi niektoré z týchto faktorov patrí zvolený stupeň podpory, hmotnosť jazdca, povaha terénu, vietor, tlak pneumatík a ich vzorka a okolitá teplota. Všetky dojazdy platia pre optimálne podmienky. Optimálne či ideálne podmienky sú: používanie ekonomického jazdného režimu, rovný / plochý terén bez protivetru, okolitá teplota 20° C, bezprofilové pneumatiky nahustené na odporúčaný tlak, dodržiavanie odporúčanej nosnosti udávanej výrobcom. Dojazd možno všeobecne tiež zvýšiť, ak budete kolobežke pomáhať odrážaním, napríklad pri rozbiehaní alebo do kopca.

Vývoj ceny City Boss V5


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.