Delimano Elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 l – multifunkčný pomocník modernej kuchyne (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 17. októbra 2021 0
Delimano Elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 l
 • Výkon: 1000 W
 • Kapacita: 5,5/4 l
 • Počet automatických programov: 15
 • Displej: áno
 • Funkcie: odložený štart, udržiavanie teploty
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Tlakové hrnce
119,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Delimano.sk

Elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 l  obľúbenej značky Delimano je investícia, ktorá sa rýchlo vráti, nielen čo sa úspor týka, ale aj vášho zdravia. Stane sa jedným z najdôležitejších doplnkov na prípravu skvelých, chutných a ľahkých jedál vo vašej kuchyni a vďaka objemu 5,5 litra využijú jeho výhody aj veľké rodiny.

Čítať viac...

porovnanie cien
Delimano.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
119,90 € Do obchodu Delimano.sk
TopShop.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
119,90 € Do obchodu TopShop.sk
wellneo.sk ⭐️ populárne produkty známe z televízie
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
119,90 € Do obchodu wellneo.sk

Elektrický tlakový hrniec Delimano Pro, 5,5 l – základné informácie

Keď sa povie tlakový hrniec, pravdepodobne si väčšina z nás spomenie na tradičné modely, ktoré hrmotali a syčali na sporáku. Tieto myšlienky však odložte bokom, pretože elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 l patrí k novej generácii tlakových hrncov, ktoré boli updatované tak, aby vyhoveli požiadavkám modernej kuchyne. Vďaka 15 prednastaveným programom sa varenie stáva detskou hračkou. Hrniec je vybavený odizolovanými rukoväťami pre bezpečnosť pri manipulácii aj servírovaní, ktoré môžete odložiť až o dve hodiny – zabezpečí to funkcia udržiavania teploty.

Delimano Elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 l

Dôležitzé parametre: 
Výkon:1000 W
Kapacita:5,5 l
Automatické programy:15
Funkcie:odložený štart, udržiavanie teploty,
Bezpečnostné systémy9

 

Funkcie a vlastnosti

Jedným z hlavných rozdielov medzi elektrickým a tradičným tlakovým hrncom je zabudovaný vyhrievací mechanizmus. Zatiaľ čo tradičný hrniec potrebuje samostatný zdroj tepla, elektrický je nezávislý, pretože má zabudovaný vlastný integrovaný vykurovací prvok. Vynikajúcou vlastnosťou elektrického tlakového hrnca je komfortná technológia digitálneho časovania. To znamená, že s predvoleným digitálnym časovačom môžete variť jedlá od začiatku do konca bez toho, aby ste museli dohliadať na celý proces. Elektrický tlakový hrniec tiež reguluje teplo a tlak, takže nemusíte manuálne nastavovať teplotu na varnej doske.

Elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 l  však nie je iba tlakovým hrncom. V skutočnosti je to multifunkčné zariadenie, ktorý ponúka 15 funkcií varenia vrátane tlakového, pomalého varenia, naparovania, prípravy obilnín, kaše, polievok, kari, varenia ryže, smaženia, aj ohrievania. A čo je úplne najlepšie, dokáže pripraviť vaše jedlo o 70% rýchlejšie v porovnaní s obvyklým varením na varnej doske.

 

➡️ Displej a ovládací panel

Ovládací panel ponúka 15 prednastavených programov na varenie pre najbežnejšie používané recepty, ako sú polievky, dusené mäso, ovsená kaša, chili, atď. Umožňuje vám pohodlnú prípravu jedla stlačením jediného tlačidla. Na ovládacom paneli sa nachádzajú aj tlačidlá časovača, automatického udržiavania teploty, odloženia štartu až o 24 hodín. Ponúka aj možnosť manuálneho nastavenia hrnca.

 

➡️ Integrovaný počítač

Vo vnútri prístroja sú zabudované mikroprocesory, ktoré sledujú čas varenia a tlak v hrnci. Proces prípravy nemusíte kontrolovať, hrniec to spraví za vás.

 

➡️ Kapacita

Elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 l, ako je už aj z názvu zrejmé, ponúka objem 5,5 l. Kapacita vyberateľného vnútorného hrnca s nepriľnavou povrchovou úpravou sú 4 litre.  Je to ideálna veľkosť pre priemernú rodinu s 3 až 5 členmi. Dokáže pojať kompletné jedlo, ale pritom nie je príliš objemný na uloženie.

Vyberateľný vnútorný hrniec

 

➡️ Bezpečnostné prvky

Bezpečnostné funkcie sú pri obsluhe elektrických tlakových hrncov skutočne dôležité. Je to hlavne preto, že tlakové hrnce fungujú na princípe zvýšeného tlaku a veľké množstvo tlaku a pary môžu v kuchyni vyvolať ničivý výbuch. Dnešné tlakové hrnce sú oveľa bezpečnejšie ako v minulosti. Tlakový hrniec Delimano je vybavený hneď niekoľkonásobným bezpečnostným systémom:

 • ochranou proti prehriatiu
 • ochranou proti výpadku prúdu
 • ochranou proti náhodnému zapnutiu
 • zatváracím systémom, ktorý zabráni otvoreniu a popáleniu parou
 • odizolovanými rukoväťami pre bezpečnú manipuláciu

 

💡 TIP Keďže súčasťou balenia nie je kniha receptov, čo by u zariadenia takéhoto typu mohlo byť samozrejmosťou, možno uvítate receptár “Z tlakového hrnce”, ktorý vám v začiatkoch napovie ako pripraviť vaše obľúbené pokrmy v tlakovom hrnci. Nájdete ho tu.

 

Prečo potrebujete elektrický tlakový hrniec?

Tu sú dôvody prečo musí mať každá kuchyňa tlakový hrniec:

⭐ Rýchlejšia príprava

Pravdepodobne hlavným dôvodom, prečo vlastniť tlakový hrniec, je to, že urýchľuje varenie. Varenie pomocou tlakového hrnca trvá iba tretinu času, ktorý je potrebný na prípravu rovnakých ingrediencií vo vnútri tradičného hrnca na sporáku. Vezmite si napríklad pečené mäso, ktorého príprava za normálnych okolností trvá 2 až 3 hodiny. Rovnaké pečené mäso bude pripravená do 30 minút, ak ho pripravíte pod tlakom. A čo kurča? Dokonalá príprava bude trvať menej ako 15 minút. Namočený cícer máte uvarený za 10 minút.

⭐ Energeticky efektívne

Prípravou jedál o 70% rýchlejšie v porovnaní s inými spôsobmi varenia tlakový hrniec šetrí aj veľa energie. Presnejšie povedané, šetrí až 40% energie v porovnaní s elektrickým alebo plynovým sporákom, zatiaľ čo až 70% energie v porovnaní s konvenčnou rúrou. Túto výhodu si uvedomíte, keď si všimnete pozoruhodné zníženie poplatkov za energie. Cena, ktorú teraz zaplatíte za nákup, sa čoskoro vráti vo forme nižších faktúr za energiu.

⭐ Zdravšie stravovanie

Tlakový hrniec vám okrem úspory peňazí a času dopomôže aj k zdravšiemu stravovaniu.. Pretože varí jedlo rýchlejšie ako všetky ostatné techniky varenia a spotrebuje menej vody, veľká časť vitamínov a živín ingrediencií sa zachová. Tradične uvarené jedlá, ktoré sa pripravujú hodiny, majú veľmi nízku nutričnú hodnotu, pretože čím dlhšie sa jedlo varí, tým viac živín stráca. Tlakový hrniec prípravou potravín v uzavretom prostredí uchová všetky živiny. Tak prečo nevyťažiť maximum z čerstvých organických produktov tlakovým varením namiesto použitia techník, ktoré zabijú všetok ich prospešný obsah.

⭐ Viac chuti

Podobne ako hrniec šetrí živiny varením v uzavretej nádobe, šetrí aj cenné chute a prírodné farby ingrediencií. Tlakový hrniec zachytáva všetku vlhkosť a chuť surovín vo vnútri hrnca, čo pri príprave jedla na sporáku nie je možné.

⭐ Menej neporiadku

Celý dom nemusí byť cítiť vôňou cesnaku a cibule, keď sa varí v kuchyni, čo je normálne prípad, ak žijete v malom byte a varíte jedlá tradičným štýlom. Rozhodnite sa pre tlakové varenie a hrniec udrží pachy, pary, teplo a všetko ostatné. A pretože medzi nádobou na varenie a vekom je tesnenie, nevzniká žiadna šanca na prebublávanie a rozstrekovanie potravín na kuchynskom pulte, takže po príprave jedla bude vaša kuchyňa vyzerať, akoby sa v nej ani nevarilo. Jednoducho musíte umyť len tlakový hrniec a je hotovo.

⭐Bezpečné varenie

Keby ste nás pýtali pred dvadsiatimi rokmi, či by ste mali kúpiť tlakový hrniec, pravdepodobne by sme to neodporúčali. Tlakové hrnce neboli v tom čase bezpečné a vyskytli sa niektoré veľmi nepríjemné skúsenosti s výbuchmi hrncov, čo úplne stačilo pre racionálne rozhodnutie. To už neplatí. Vďaka viacerým bezpečnostným prvkom začleneným do dizajnu tlakového hrnca sa stáva úplne bezpečným aj pre amatérskych kuchárov. Je dokonca bezpečnejší ako obvyklé hrnce a panvice, na ktorých varíte bez akýchkoľvek obáv.

Varenie len stlačením gombíka

 

Pre koho je elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 l priam ideálnou voľbou?

 • pre tých, ktorí sú nervózni z nastavovania správnych teplôt – Delimano to spraví automaticky
 • zaneprázdnených rodičov, ktorí potrebujú naplánovať obed, aby bol pripravený, keď deti vstúpia do dverí –  ocenia funkciu oneskorenia štartu a udržiavania teploty
 • vysokoškolských študentov s obmedzenými možnosťami varenia na internáte – elektrický tlakový hrniec Delimano je kompletný kuchynský nástroj, ktorý pečie, opeká, dusí smaží, varí tlakom aj pomaly…
 • pre seniorov alebo zdravotne postihnuté osoby – nemusíte myslieť na to, či ste zapli, alebo vypli sporák a navyše hrniec je možné umiestniť v akejkoľvek výške
 • kuchárov – expertov, ktorí varia už len tlakom a často majú spustený viac ako jeden hrniec – Delimano je skvelým doplnkom súpravy

 

💡 TIP Ak máte z tlakového hrnca predsa len (tak ako ešte mnohí) strach, komfortu rýchleho a jednoduchého varenia sa napriek tomu nemusíte vzdať. Delimano má vo svojej ponuke multifunkčný hrniec 18v1, ktorý vám ponúka širokú škálu možností varenia len stlačením gombíka – okrem tlaku. Jeho recenziu nájdete tu.

 

Elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 l  – čo sa nám na ňom páči?

 • multifunkčné použitie
 • sofistikované a nekomplikované ovládanie
 • vybavený viacnásobným bezpečnostným systémom
 • 15 automatických programov
 • jednoduchá údržba
 • dostatočne veľká kapacita
 • šetrí čas aj energiu
 • v balení je zahrnuté aj príslušenstvo – naberačky, odmerky, naparovacia vložka

 

Elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 l  – čo sa nám na ňom nepáči?

 • chýba kniha receptov

 

Recenzie zákazníkov

Sú bez výnimky pozitívne. Majitelia tohto tlakového hrnca oceňujú predovšetkým rýchlu prípravu pokrmov a tým aj úsporu času a energie. Veď nakoniec, presvedčte sa sami:

Delimano elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 - recenzie

Ďalšiu recenziu → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Tento multifunkčný tlakový hrniec je navrhnutý veľmi premyslene, aby vyhovoval rôznym typom varenia. To je aj dôvodom, prečo je tak populárnou voľbou – je schopný nahradiť množstvo spotrebičov vo vašej kuchyni. Jeho všestrannú funkčnosť ovládate prostredníctvom prehľadného ovládacieho panela s digitálnym displejom. Kapacitne je dokonale vhodný pre rodinu s 3 až 5 členmi. Rukoväte na oboch stranách sú na dotyk chladné a zámerne krátke pre kompaktné uloženie zariadenia. Veko disponuje bezpečnostným zámkom a viacerými bezpečnostnými prvkami, ktoré zaručujú užívateľovi absolútne bezpečný zážitok z varenia.

Výhody

 • veľká kapacita
 • kompaktný dizajn
 • multifunkčné použitie
 • úspora času a energie

Nevýhody

 • absencia knihy receptov

Záver recenzie: Elektrický tlakový hrniec Pro výrazne skracuje čas varenia a ponúka najrýchlejšiu metódu prípravy nielen chutných, ale aj zdravých jedál.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • dizajn
 • jednoduchosť obsluhy
 • cena

Súhrn

Praktické kuchynské zariadenie, ktoré si vás získa svojou všestrannosťou a zvýši komfort varenia vo vašej kuchyni.

4.8
Vývoj ceny Delimano Elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 l


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.