Electrolux Classic Silence ECS52B – tichý a výkonný pomocník do domácnosti (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 19. októbra 2021 2
Electrolux ECS52B
 • Typ: Vreckový vysávač
 • Príkon: 650 W
 • Objem vrecka / nádoby na prach: 3,5 l
 • Dĺžka prívodného kábla: 9 m
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Vysávače
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Electrolux Classic Silence ECS52B je kvalitný elegantný vreckový vysávač, u ktorého oceníte predovšetkým odolnú konštrukciu, tichý chod a bohaté príslušenstvo. Vysávač je vybavený niekoľkými praktickými prvkami, ktoré vám domáce práce uľahčia a vysávanie už nebude patriť medzi vaše najmenej obľúbené činnosti.

Veľmi veľkým pozitívom je dĺžka prívodného kábla, ktorá je až 9 metrov. O pohon sa stará efektívny 650 W elektromotor, ktorého výkon je možné plynule regulovať pomocou posuvného voliča umiestneného na hornej strane vysávača. Toto a ešte oveľa viac ponúka šikovný vreckový vysávač od značky Elektrolux. Určite by vám tento alebo podobný pomocník v domácnosti nemal chýbať. Prečítajte si, čo všetko tento vysávač zvládne a čím disponuje.

Základné informácie

Vreckový vysávač Electrolux Classic Silence ECS52B sa vyznačuje svojou odolnou konštrukciou a výkonným 650 W elektromotorom, ktorého výkon je možné plynule regulovať pomocou posuvného voliča umiestneného na hornej strane vysávača. Okrem toho má však aj ďalšie výhody. Vďaka kompaktnému dizajnu a ľahkej konštrukcii je skladovanie a manipulácia s vysávačom veľmi šikovná a jednoduchá. Nahromadené nečistoty vysávač ukladá do štandardizovaného vrecka S-Bag s kapacitou 3,5 l. Kapacita vrecka vystačí až na niekoľko mesiacov a v balení dostanete rovno aj jeden náhradný.

Model Classic Silence ECS52B od značky Electrolux má hlučnosť len 69 dB a patrí preto medzi tie tichšie vreckové vysávače. Prívodný kábel má dĺžku skvelých 9 metrov a akčný rádius je dokonca 12 metrov. Dizajnovo nadčasové vreckové vysávače rady Classic Silence patria medzi tichšie vysávače s vysokým výkonom, ktoré vás dokonale zbavia prachu a nečistôt a navyše sa veľmi jednoducho ovládajú. Okrem toho sa vám s ním pri hmotnosti 5,4 kilogramu bude ľahko aj manipulovať.

 

Ďalšie technické informácie:

VýrobcaElectrolux
Typ vysávačavreckový
Vysávaniesuché
Hlučnosť69 dB
Objem vrecka3,5 litra
Druh filtraUmývateľný Hygiene Filter
Hmotnosť5,4 kg
Dĺžka prívodného kábla9 metrov
Príkon650 W
Akčný rádius12 metrov
Energetická triedaA
Napájaniesieťové
Indikátor plnosti vreckaáno
Turbokefanie
Indikátor zanesenia filtranie
Vhodné pre alergikovnie
Soft Startnie
Hubice na tvrdé podlahyáno
Kefa na čalúnenieáno
Typ trubiekteleskopické
Rozmery30,8 x 26,6 x 40,2 cm (Š x V x H)

 

Vlastnosti vysávača Electrolux Classic Silence ECS52B

Pohodlné a jednoduché používanie

Vysávanie nepatrí zrovna medzi tie najobľúbenejšie domáce práce, avšak s týmto pomocníkom to bude pre vás naozaj hračka. Vysávač totiž disponuje rôznymi praktickými prvkami a funkciami, ktoré uľahčia prácu v každej domácnosti. Konkrétne ide napríklad o pojazdné kolieska, ktoré sú chránené špeciálnym mäkčeným povrchom. Tento povrch sa vyznačuje skvelou priľnavosťou a navyše znižuje vibrácie a hlučnosť.

Ďalším šikovným prvkom sú parkovacie úchyty slúžiace pre upevnenie trubice v dobe skladovania, čo vám šetrí často veľmi drahocenný priestor. Nesmieme zabudnúť ani na malý informačný displej umiestnený nad regulátorom výkonu, ktorý vám dá včas vedieť, že je potrebné vymeniť vrecko.

 

Bohaté príslušenstvo

V príslušenstve nájdete okrem už spomínaného náhradného vrecka tiež všemožné nadstavce a hubicu, vďaka ktorej nebudete mať problém vysať snáď akýkoľvek povrch. Najčastejšie budete používať asi hlavnú kombinovanú hubicu DustPro, ktorá je určená na tvrdé podlahy a koberce. Pre upratovanie v rohoch miestnosti či medzi nábytkom poslúži zase špeciálna úzka štrbinová hubica. A medzi príslušenstvom nechýba ani šikovná malá hubica 2 v 1, ktorú možno využiť na čistenie čalúnenia aj vysávania prachu z tvrdých povrchov.

Nízka hmotnosť a kompaktné rozmery sú zárukou jednoduchej obsluhy. Pri upratovaní oceníte i extra dlhý kábel spolu s teleskopickou trubicou. Vysávač tak nebudete musieť presúvať od jednej elektrickej zásuvky k druhej a pohodlne vyčistíte aj vyvýšené miesta. Môžeme teda povedať, že toto príslušenstvo nám vystačí na bežné jednoduché vysávanie, avšak pri lepších modeloch je to určite o niečo bohatšie.

 

Prevádzka vysávača

Hoci má vysávač kompaktné rozmery a nízku hmotnosť pre uľahčenie uskladnenia vysávača i jeho prenášanie z miesta na miesto, jeho výkon je dosť silný na to, aby si poradil s každodenným domácim vysávaním. Vašu domácnosť teda poteší tichým chodom, spomenutým dostatočným výkonom a praktickým spracovaním. A nielen to, pomocou pribalených špeciálnych kief dokážete vyčistiť prach aj na iných miestach, ako na zemi.  S týmto pomocníkom môžete počítať nielen pri čistení tvrdých podláh, ale aj kobercov. Pri vysávaní si môžete regulovať výkon podľa potreby a to veľmi jednoducho, pomocou posuvného voliča umiestneného na hornej strane vysávača.

 

➡️Stručný prehľad obsahu balenia:

 • vysávač Electrolux Classic Silence ECS52B
 • vrecko na prach S-bag® (jedno vo vysávači + jedno náhradnév krabici)
 • umývateľný Hygiene filter™
 • úzka hubica pre ťažko dostupné miesta
 • malá kombinovaná hubica pre nábytok a tvrdé povrchy
 • hubicu na čalúnenie
 • štrbinovú hubicu na čistenie tesných miest
 • kefu na prach na krehké predmety
 • teleskopická tyč pre ergonomické používanie a zvýšený dosah v prípade potreby
 • návod

Na tomto videu môžete vidieť všetky časti vysávača:

Electrolux Classic-Silence Review || Vacuum || Best Brand

 

Funkcie vysávača od Electrolux

Kvalitný vzduchový filter Classic Silent

Vzduchový filter tohto tichého modelu sa postará o skutočne čistý vzduch vo vašej domácnosti, pretože zachytí až 99,5 % škodlivých čiastočiek, ako sú pele, prachové roztoče, zvieracie chlpy a pod.

 

Systém Multi Room™

Kábel, hadica a teleskopická trubica vám poskytnú 12-metrový pracovný dosah, aby ste sa s vysávačom dostali ďalej a povysávali viac.

 

Vrecko na prach S-Bag®

Prachové vrecko sa vysávač s názvom S-Bag®, ktoré má objem 3,5 litra a vystačí vám na niekoľko mesiacov. Zaisťuje tiež dlhú životnosť.

 

Hygiene filter™

Vreckový vysávač disponuje tiež umývateľným filtrom – Hygiene filter™.

 

Indikátor plného vrecka

Malý indikátor na vysávači ukazuje, že je čas pre výmenu vrecka.

 

Integrované parkovacie pozície

Hubica s možnosťou jednoduchého odloženia, vo vertikálnej i horizontálnej polohe.

 

Držadlo UltraSilencer

Pre lepšiu manipuláciu má vysávač praktické UltraSilencer nastaviteľné držadlo.

 

Regulácia výkonu

Regulácia výkonu vám umožňuje použiť výkon, aký potrebujete. Môžete vysávať s minimálnym rušením a šetriť energiu.

 

Opatrenia týkajúce sa kábla napájania

 • Pravidelne kontrolujte, či nie sú zástrčka alebo šnúra poškodené. Nikdy nepoužívajte vysávač, ak je šnúra poškodená.
 • Ak je kábel napájania poškodený, môže ho vymeniť len technik autorizovaného servisného centra spoločnosti Electrolux, aby sa predišlo úrazu. Na poškodenie kábla vysávača sa nevzťahuje záruka.
 • Vysávač nikdy neťahajte ani nezdvíhajte za prívodnú šnúru.
 • Kompletný servis a opravy musí vykonávať autorizované servisné stredisko spoločnosti Electrolux. Vysávač skladujte na čistom a suchom mieste.

 

💡 TIP: V našom článku Test a recenzie najlepších vysávačov nájdete aj ďalšie značky a modely vreckových vysávačov.

 

Recenzie na vysávač

Značka Eletrolux je veľmi známa a obľúbená u zákazníkov, a to nielen čo sa vysávačov týka. Tí, ktorí jej ostali verní a zakúpili si vreckový vysávač z našej recenzie, sa podelili o svoje skúsenosti s produktom s ostatnými na internete. Pozreli sme sa teda, čo hovoria ľudia v recenziách na portáli Heureka. Ako môžete vidieť, prevládajú pozitívne reakcie. Zákazníci si chvália často tichý chod vysávača, jeho kompaktnosť a jednoduché ovládanie. Naopak, negatívom je pre niektorých malé množstvo príslušenstva alebo chýbajúci odkladací priestor pre metličky. Prečítajte si všetky dostupné recenzie aj vy.

Skúsenosti užívateľov s vysávačom Electrolux ECS52BRecenzie zákazníkov na vysávač Electrolux ECS52B

Viac recenzií → nájdete tu

 

Zhodnotenie na záver

Vreckový vysávač Electrolux ECS52B predstavuje ideálny pomer ceny a kvality. Model disponuje množstvom prvkov na uľahčenie vysávania, ovládania i uskladnenia. Zaobstarať si ho môžete už od 109,00 €, čo je vzhľadom na takýto šikovný vysávač naozaj prijateľná cena. Neobsahuje však až toľko príslušenstva, ako iné modely vyššej triedy, čo je samozrejme logické. Značka Electrolux má ale v ponuke aj iné druhy vysávačov. Zaujať by vás mohol napríklad kompaktný akumulátorový vysávač Electrolux EER7ALLRGY ErgoRapido.

Výhody

 • dobrý pomer výkonu a hlučnosti pri bežnej prevádzke
 • nadpriemerná dĺžka prívodného kábla
 • zatváracie vrecká vhodné aj pre alergikov
 • vysoko účinný a umývateľný HEPA filter

Nevýhody

 • pre niekoho trochu väčšie rozmery pre bežné skladovanie
 • rozsah aj spracovanie príslušenstva by mohli byť lepšie
 • určený len na suché vysávanie

Záver recenzie: Domáci vreckový vysávač s veľmi dobrým pomerom ceny a kvality.

Hodnotenie autora
 • Výkon
 • Funkcie
 • Dizajn
 • Manipulácia a ovládanie
 • Cena

Súhrn

Domáci vreckový vysávač s veľmi dobrým pomerom ceny a kvality.

4.3

Electrolux ECS52B

✅ Cena: 109,00 €

Chcem Electrolux Classic Silence ECS52B Hej.sk
Vývoj ceny Electrolux Classic Silence ECS52B


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre

Najhorší vysavač, s akým som kedy vysávala: slabučký výkon, nič nepovysáva, teleskopická rúčka sa sama zasúva, aj po reklámacii, vždy mi prichytí kožu na prstoch, el. šnúra sa sama navíja, aj keď nechcem…

Konkrétne tento vysávač má mama, občas ním vysávam a nič z toho, čo píšete som nespozoroval. Tá rúčka sa zasúva, iba az po zatlačení poistky (potom môže pricviknúť kožu, ale sama od seba sa mi nikdy nezasúvala) a elektrická šnúra sa nenavíja určite. To musela byť náhda vrámci chybných modelov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.