Garmin Forerunner 45 Optic - krátka recenzia

27. októbra 2020 0
Garmin Forerunner 45 Optic
 • hmotnosť: 36 g (32 g model 45s)
 • výdrž na jedno nabitie: 1 týždeň
 • podpora tréningových plánov Garmin Coach
 • funkcie: GPS, GLONASS a Galileo, Bluetooth, Akcelerometer
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Smart hodinky
188,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Alza.sk

Inteligentné hodinky Garmin Forerunner 45 Optic sú podľa nás momentálne najlepšie na trhu medzi bežeckými (športovými) hodinkami čo sa týka pomeru ceny a kvality (áno aj vrátane Forerunner 245, ktoré sú o viac ako tretinu drahšie). Samozrejme sa nejedná o produkt pre profesionálov ale skôr pre rekreačných športovcov, ktorí to však s behom myslia úplne vážne.

Oproti predošlej verzii (Forerunner 35) môžete očakávať hneď niekoľko vylepšení - k tým najdôležitejším patrí určite nový optický senzor tretej generácie, farebný displej s lepším rozlíšením, Garmin Coach, Connect IQ, Safety Features, meranie úrovne stresu a Body battery. K dispozícii máte dva veľkostné varianty - 45 majú priemer 42 mm, vážia 36 g a sú vhodné pre zápätia s obvodom 129 - 197 mm, menšie hodinky 45s majú priemer 39,5 mm, vážia 32 g a sú vhodný pre zápästia s obvodom 124 - 185 mm.

Garmin Forerunner 45 majú všetky potrebné funkcie, ktoré moderné bežecké hodinky aj majú mať - to znamená prejdené kroky (a vzdialenosť), bluetooth prepojenie s mobilom (notifikácie, predpoveď počasia, find my phone, ovládanie hudby v mobile...), merač tepu na zápästí (ktorý funguje 24/7), monitoring spánku, odhad hodnoty VO2 Max atď., atď... Okrem behu však môžete využiť aj ďalšie preddefinované športy ako cyklistika, bežecký pás, chôdza a kardio.

Hodinky Forerunner 45 sú teda viac „športtester“ než smartwatch. Ak hľadáte elegantnejšie hodinky skôr na každodenné nosenie než na športové výkony, budú pre vás vhodnejšie asi iné. Garmin ich má aj v tejto kategórii viac než dosť - napríklad zo série „vívomove“.

 

Výhody

 • presné sledovanie aktivít
 • dizajn, farebný displej
 • množstvo funkcií
 • ideálny pomer cena / kvalita
 • upozornenie na volanie a čítanie SMS
 • vodeodolné prevedenie - do 5 ATM
 • ovládacie menu v slovenčine

Nevýhody

 • chýba vstavaný barometer
 • nie sú veľmi na bežné nosenie

Záver recenzie: Športové (bežecké) smart hodinky, ktoré musí mať každý vyznavač aktívneho životného štýlu.

Čítať viac...

Garmin Forerunner 45 Optic - v ktorých eshopoch nakupovať najvýhodnejšie
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
188,90 € Do obchodu Alza.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
146,12 € Do obchodu Heureka.sk
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
185,17 € Do obchodu Pilulka.sk
Muziker.sk ⭐️ cena dopravy 3,50 €, nad 49 € je cena dopravy zdarma
⭐️ držiteľ európskych certifikátov kvality (od SAEC, APEK, TRUSTED SHOPS)
⭐️ aktuálne prebiehajúce zľavy → nájdete tu
199,00 € Do obchodu Muziker.sk

Čo o Garmin Forerunner 45 Optic píše eshop

Forerunner 45 sú jednoduché bežecké GPS hodiny s podporou tréningových plánov Garmin Coach. Pomocou vstavaného GPS sledujú tempo, prejdenú vzdialenosť a iné veličiny. Snímač pulzu na zápästí monitoruje srdcový tep počas celého dňa. Bežecký alebo cyklistický tréning máte priamo na zápästí, a okrem toho, že vás hodiny prevedú jednotlivými časťami tréningu, upozornia vás na tempo, rýchlosť, vzdialenosť či tep. Máte svojho trénera stále pri sebe. Po spárovaní so smartfónom sa na displeji zobrazia smart notifikácie textových správ a hovorov. Vzhľad obrazovky si kedykoľvek môžete zmeniť pomocou aplikačného obchodu Connect IQ Store.

Používateľské rozhranie

Garmin Forerunner 45 sa ovláda tlačidlami umiestnenými na stranách jasného farebného displeja. Displej poskytuje ideálny prehľad o nameraných dátach bez jeho zbytočného zakrývania pri ovládaní hodiniek dotykom. Samozrejmosťou je ovládacie menu v slovenčine.

Meranie osobnej aktivity

Garmin hodinky Forerunner 45 majú vstavaný senzor akcelerometer, ktorý počas dňa počíta vaše prejdené kroky a v noci sleduje kvalitu vášho spánku. Športové hodinky teda plnia aj funkciu monitora osobnej aktivity. Na displeji sa zobrazuje aktuálny počet krokov, koľko krokov ešte zostáva na splnenie vášho denného cieľa a spálené kalórie. Zostala zachovaná aj funkcia upozornenia na neaktivitu počas dňa – Garmin Activity Bar. V noci počas spánku hodinky automaticky merajú kvalitu spánku - dĺžku, plytký, hlboký spánok a prerušenia.

Meranie srdcového tepu

Garmin Forerunner 45 je vybavený vstavaným optickým snímačom srdcového tepu Garmin Elevate technology, pomocou ktorého dokáže merať tep 24/7. Táto technológia využíva zelené svetlo z fotodiód, ktoré preniká do pokožky. Prietok krvi je sprevádzaný absorbovaním zeleného svetla a tento úbytok zaznamenávajú fotodiódy.

Výsledkom je relatívne presné meranie tepu, ktoré má svoje limity, odchýlky a na rozdiel od bežného hrudného snímača (pulzomera) nedokáže zaznamenávať variabilitu srdcovej frekvencie. Optický senzor teda nedokáže poskytovať potrebné údaje na úrovni vyšších modelov bežeckých hodiniek, ktoré využívajú snímanie prostredníctvom hrudného snímača. Intenzita svetla sa automaticky prispôsobuje tmavej pokožke, ale napríklad tetovanie v mieste snímania môže spôsobiť problém.

Body Battery

Monitoruje zásoby energie vášho tela. Monitor energie využíva údaje o strese, variabilitu srdcivej frekvencie (HRV), údaje o spánku a aktivitách na odhad zásob energie tela kedykoľvek. Môžete si tak naplánovať deň a optimalizovať časy pre aktivitu a odpočinok. Vyššie číslo znamená, že ste pripravení byť aktívni, zatiaľ čo nižšie číslo naznačuje, že by ste potrebovali relaxovať a trochu si odpočinúť pred tréningom. Body Battery™ vám pomáha tiež sledovať vzory v priebehu niekoľkých týždňov, takže pochopíte, ako posledné dni ovplyvňujú to, ako sa cítite dnes.

Výpočet odhadovanej hodnoty VO2 max

VO2 max. je jeden s najlepších ukazovateľov aeróbnej vytrvalosti - maximálne využitie kyslíku. VO2 Max uvádza objem spotrebovaného kyslíku v mililitroch na kilogram telesnej hmotnosti za minútu. Všeobecne: čím vyššie číslo, tým viac kyslíka sa dostáva do svalov a výsledkom je rýchlejší a dlhší beh alebo iná aktivita. Funkcia pre odhad VO2 max. je poskytnutá a podpororová spoločnosťou Firstbeat® Technologies Ltd.

Detekcia nehody (incident detection)

Funkcia sa aktivuje napr. pri páde z bicykla. Po pripojení kompatibilného smartfónu, umožňuje Forerunner 45 nastavenie a aktiváciu funkcie prostredníctvom mobilnej aplikácie Connect Garmin. Keď integrovaný akcelerometer detekuje pád z bicykla, tak aplikácia automaticky odošle SMS so súradnicou na vopred zadefinované (núdzové) mobilné číslo. Dostupné služby "asistenta" po pripojení kompatibilného smartfónu je možné nastaviť a aktivovať prostredníctvom mobilnej aplikácie Connect Garmin. Následné budete schopný jednoducho a okamžite zdielať informácie o vašej aktuálnej polohe v prípade potreby na vopred zadefinované (núdzové) mobilné číslo.

Podpora multišport

Stačí zapnúť hodinky a spustiť jednu z predinštalovaných športových aplikácií: kardio, stepping, eliptický trenažér, beh, beh na páse, beh na dráhe, bicyklovanie, stacionárny bicykel a ďalšie profily si môžete pridať v aplikácii Garmin Connect. Pre detailnejšie informácie o vašom výkone stačí pripojiť k hodinkám ten správny snímač spomedzi kompatibilného príslušenstva.

Napájanie je zabezpečené nabíjateľnou lítium - iónovou batériou s výdržou približne 7 dní v režime hodiniek so smart notifikáciami a monitorovaním pulzu 24/7.

Až 13 hodín pri použití počas aktivity v režime s GPS.

Použitie môže prebiehať aj v nepriaznivom počasí. Dážď, sneh, blato už nie sú nijakou prekážkou, nakoľko zariadenie je vodotesné - odolné voči namočeniu, postriekaniu vodou. Hodinky sú vodotesné do 5ATM* - odoláva tlaku, ktorý zodpovedá hĺbke 50m.

Smart funkcie

Okrem sledovania vášho aktívneho životného štýlu vás po pripojení ku kompatibilnému smartfónu vás Forerunner 45 diskrétne upozorní na prichádzajúce hovory, sms, e-maily, pripomienky z kalendára a ďalšie udalosti z iných mobilných aplikácií. Počúvajte hudbu zo svojho smartfónu a ovládajte prehrávanie pomocou hodiniek. Do hodiniek si môžete inštalovať rôzne ciferníky, ktoré sú dostupné na aplikačnom shope Garmin Connect IQ.

Kompatibilné smartfóny

Základné parameter vášho smartfónu (Ak nie je v zozname):

 • Apple iOS 7.0 a vyšší
 • Android 4.3 OS a vyšší - viac info priamo na tomto odkaze
 • nutná podpora Bluetooth 4.0

Technické parametre:

 • výbava senzorov - GPS, GLONASS, Galileo, Garmin Elevate™ snímač tepu, Akcelerometer
 • sklíčko displeja chemicky tvrdené
 • rozlíšenie displeja 208 x 208 pixelov
 • hmotnosť 32 (s)/ 36 g
 • vodotesnosť WR 5Om - na plávanie
 • interná pamäť na 200 hodín záznamu
 • možnosť pripojenie ANT+ kompatibilných zariadení

Príslušenstvo

Garmin FoodPod - nožný bezdrôtový snímač, ktorý meria aktuálnu rýchlosť, vzdialenosť, tempo behu, frekvenciu a počet krokov.

Pomocou technológie ANT+ podporuje Forerunner 45 pripojenie kompatibilného ANT+ kadenčného senzora alebo senzora rýchlosti.

Obsah balenia

 • Hodinky Forerunner 45 s ovládaním v Slovenčine (rozmer remienka - obvod zápästia 129-197 mm a 124-185 mm - verzia S)
 • USB nabíjací/dátový kábel na pripojenie k PC
 • manuál v SK jazyku

Autor ©Fitendo.sk

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaGarmin
Hmotnosť36 g
UrčenieMuži
Funkcie
Kompasnie

Vývoj ceny Garmin Forerunner 45 Optic


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.