Garmin vívoActive 3 – inteligentné hodinky, ktoré ponúkajú dostupnú možnosť fitness trackingu (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 20. októbra 2020 0
Garmin vívoActive 3
 • uhlopriečka displeja: 1.2"
 • NFC: áno
 • pohotovostná doba: 13 hod.
 • hmotnosť: 43 g
 • funkcie: GPS, GLONASS, Snímač tepovej frekvencie, Akcelerometer
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Smart hodinky
174,24 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Inteligentné hodinky Garmin vívoActive 3 sú nástupcami populárneho GPS Multisportu Smartwatch Vivoactive HR. Hodinky sú od základu úplne prepracované a nový dizajn zahŕňa množstvo nových funkcií. Patrí medzi ne dotykový Side Swipe panel pre rýchlejšiu navigáciu v menu, alebo vylepšenia hardvéru, ako je napríklad displej s väčším a vyšším rozlíšením.

Garmin vívoActive 3 -- základné informácie

Dobré športové hodinky sú drahé. Garmin vívoActive 3 však má naozaj čo ponúknuť a jeho cena je popritom stále veľmi dostupná. Dnes sa pozrieme na to, čo dokáže -- a čo ho odlišuje od drahších modelov.

Keďže Garmin vívoActive 3 je jedným z lacnejších modelov výrobcu -- priťahuje záujem mnohých zákazníkov. Presvedčí jednoduchším ovládaním pomocou dotykovej obrazovky a niektorými dômyselnými funkciami, ako je napríklad platobný systém, ktorý umožňuje bezkontaktné platby.

fitness inteligentné hodinky Garmin vívoActive 3 v čiernom prevedení

Dôležité parametre: 
Typ displeja:farebný
Uhlopriečka displeja:1.2 palca
Pohotovostná doba:13 hodín
Hmotnosť:43 g
NFC:áno
Funkcie:GPS, GLONASS, akcelometer, snímač tepovej frekvencie

 

Prvý dojem

Keď si hodinky objednáte online do rúk dostanete pomerne kompaktný a ľahký balík s nasledujúcim obsahom: Garmin vívoActive 3 , používateľská príručka (ak pre vás český jazyk neznamená problém, podrobný návod nájdete aj tu), brožúra s informáciami o produkte a bezpečnosti a nabíjací kábel. Toľko je rozsah dodávky a príslušenstvo. Ale aký je prvý dojem z hodiniek?

Na rozdiel od predchodcu modelu Vivoactive HR je tu okrúhly, klasický dizajn hodiniek, ktorý okamžite oslovil mnohých zákazníkov. Pokiaľ ide o materiály, puzdro pozostáva z kombinácie robustnej nehrdzavejúcej ocele a čierneho plastu, čo znamená, že hodinky sa javia ako kvalitné a zároveň ušľachtilé a sú veľmi ľahké (43 gramov). Okrem čierneho variantu so strieborným puzdrom je Garmin vívoActive 3 k dispozícii aj v úplne čiernej farbe, ako aj so strieborným puzdrom a bielym náramkom. Náramok, ktorý je súčasťou balenia, je vyrobený zo silikónu a má vlnitý vzhľad, vďaka ktorému pôsobia hodinky veľmi športovo a zároveň elegantne. Nosí sa pohodlne a veľmi dobre objíma zápästie. Ak sa vám náramok nepáči, môžete ho kedykoľvek zmeniť na inú farbu alebo na kožený náramok. Náhradné náramky v akejkoľvek farbe kúpite na internete, k dispozícii sú aj obľúbené farebné odtiene rose gold alebo white silver.

 

Funkcie

V normálnom stave ukazujú športové hodinky, rovnako ako klasické hodinky, čas. Kliknutím na displej alebo ovládaním gestami sa jas zvýši. Z tohto „hlavného menu“ sa môžete posúvať nahor a nadol a používať rôzne funkcie. K dispozícii sú tieto možnosti:

 • krokomer
 • prehľad aktivít
 • spotreba kalórií
 • informácie o počasí
 • upozornenia smartfónu
 • ovládanie hudby
 • meranie pulzu
 • počítadlo poschodí
 • fázy stresu a uvoľnenia
 • termíny v kalendári

➡️ NFC

Garmin vívoActive 3 nie sú len športové hodinky, ale skutočný multitalent s množstvom inteligentných funkcií. Bezhotovostná, bezkontaktná platba je tiež možná. Na tento účel hodinky poskytujú interný softvér Garmin Pay, ktorý je k dispozícii aj na Slovensku. Službu spustila mBank v októbri 2019 a nasledovala ju Slovenská sporiteľňa aj Poštová banka.

 

➡️ Side Swipe Touchpad

Pre ľahšiu manipuláciu je na okraji puzdra umiestnená tzv. Side Swipe dotyková podložka, pomocou ktorej môžete ľahko prejsť rôznymi položkami ponuky. Najmä pri silnom daždi dotykový displej nie je možné jednoznačne ovládať. Bočné posúvanie to uľahčí a javí sa ako veľmi užitočné.

fitness inteligentné hodinky Garmin vívoActive 3 v bielom prevedení

 

➡️ Športové režimy

Na druhej strane puzdra je tlačidlo z nehrdzavejúcej ocele, pomocou ktorého sa môžete kedykoľvek vrátiť na domovskú obrazovku, t. j. na klasickú obrazovku hodiniek, z uvedených položiek ponuky. Ak odtiaľ znova kliknete na tlačidlo, dostanete sa do tréningového režimu: pravdepodobne najzaujímavejšej časti pre všetkých športovcov. Vďaka 15 športovým režimom hodinky Garmin Vivoactive 3 dokazujú, že nie sú len inteligentnými hodinky, ale aj nástrojom pre fitness.

A teraz nasleduje veľmi dlhý zoznam! K dispozícii sú rôzne spôsoby behu, cyklistiky, chôdze, horolezeckých schodov, plávania, jogy, golfu, silového tréningu, kardio tréningu, crossového tréningu, lyžovania, snowboardingu a veslovania a keby to nestačilo, sú takmer ku všetkým aj podkategórie, napr. beh na bežiacom páse a v prírode. Garmin vívoActive 3 dokáže okrem toho vypočítať váš fitness vek a hodnotu VO2-Max, t. j. hodnotu maximálneho príjmu kyslíka, aby ste mohli sami lepšie posúdiť svoju úroveň fitness. Tieto hodnoty potom môžete porovnať s ostatnými používateľmi Garminu v rovnakej vekovej skupine.

 

➡️ GPS

Pre všetky športové režimy je k dispozícii aj funkcia GPS, ktorá poskytuje informácie o vzdialenosti a rýchlosti a samozrejme vie aj navigovať. Hodinky samozrejme nemôžu siahnuť po údajoch GPS v interiéri, ale pre tieto prípady je k dispozícii snímač zrýchlenia. Trasy sa zaznamenávajú a ukladajú tak, aby ste vždy našli požadovaný cieľ.

 

➡️ Vodotesnosť

Pre mnohých je zaujímavé aj plávanie, a preto otázka, či sa Garmin vívoActive 3 dá teraz použiť aj vo vode je na mieste. Áno, Garmin Vivoactive 3 je vodotesný a bezpečný aj na použitie vo vode! Vo vode, žiaľ, nie je možné meranie pulzu … Hodinky však poskytujú prehľad o intervaloch plávania, jazdných pruhoch, štýloch plávania, pohyboch ramien a hodnote SWOLF, t. j. efektívnosti pri plávaní. Ak vás teda zaujíma odolnosť proti vode, tu je niekoľko informácií: hodinky majú odolnosť 50 ATM, takže sú vodotesné do hĺbky 50 metrov. Ak len nie ste hĺbkový potápač, malo by to stačiť!

 

➡️ Monitorovanie spánku

Garmin poskytuje aj túto funkciu. Prístroj automaticky rozpoznáva vaše spánkové fázy. Štatistiky spánku v aplikácii pre smartfóny potom poskytujú informácie o celkovom počte hodín spánku, fázach spánku a pohybu počas spánku.

 

➡️ Snímanie tepovej frekvencie

Garmin Vivoactive 3 je monitoruje srdcovú frekvenciu bez hrudného pásu. To znamená, že meria váš srdcový rytmus pomocou optického merania pulzu. LED diódy a optoelektronický senzor určujú farebné rozdiely na pokožke v dôsledku zvýšeného prietoku krvi pri vyššom pulze. Mnohí kritizujú tento typ merania srdcovej frekvencie kvôli jeho nepresnosti, ale štúdie ukázali, že monitory srdcovej frekvencie bez hrudného popruhu v súčasnosti dokážu držať krok s osvedčenými hodinkami s hrudným pásom.

Ak ste však skeptickí v otázke merania pulzu bez hrudného popruhu, žiadny problém: Garmin Vivoactive 3 sa dá pripojiť k hrudnému pásu alebo iným senzorom prostredníctvom Bluetooth alebo ANT +.

 

Aplikácia Garmin Connect

V aplikácii smartfónu Garmin Connect pre Garmin Vivoactive 3 získate všetko, čo hodinky počas dňa namerali v podrobnom zobrazení, a môžete vidieť štatistiky a trendy. Pre vaše zdravie tu je definitívne zopár užitočných informácií. Okrem hodnôt pre srdcový rytmus, kroky, podlažia, hladiny stresu a kalórie sú k dispozícii aj rôzne výzvy. Ak ste človek, ktorý ich má rád, zamilujete si ďalšie funkcie aplikácie Garmin Connect. Ak majú vaši priatelia tiež športové hodinky Garmin, môžete s nimi súťažiť, napríklad z hľadiska spálených kalórií alebo počtu krokov.

Nasledujúca vydarená reklama vám tieto hodinky predstaví aj “naživo”:

H2 Hub - Garmin VIVOACTIVE 3 – Advertisement

 

Displej

Displej má veľkosť 1,2 palca a rozlíšenie 240 x 240 pixlov. Toľko k technický údajom, oveľa dôležitejšie je, že displej je ľahko čitateľný aj na slnku. Je to hlavne kvôli tomu, že Garmin nainštaloval do hodiniek tzv. Memory-In-Pixel displej. Na rozdiel od displeja AMOLED zobrazuje iba hrubé úrovne farieb namiesto miliónov tónov farieb, čo má výhodu v tom, že je ľahko čitateľný za každého svetla a šetrí energiu. O batérii sa budeme baviť v nasledujúcej časti. V tme musíte hodinky aktivovať z pokojového stavu, aby ste ich mohli používať, ale potom sú dokonale čitateľné. Farebné podanie Vivoactive 3 je celkovo dobré a všetok obsah vyzerá jasne a do značnej miery farebne verný. Sklo je Corning Gorilla Glass 3 a podľa výrobcu Garmin je odolné proti rozbitiu a poškriabaniu.

 

Výdrž batérie a každodenné používanie

V tomto okamihu si pravdepodobne myslíte, že pri intenzívnom používaní je potrebné nabíjať hodinky každých pár hodín. Nie, vôbec nie! Našťastie. Batéria by mala podľa výrobcu vydržať až 7 dní. Výdrž nie je taká vysoká, ale tri dni nie sú problém.

💡 TIP Životnosť batérie môžete predĺžiť znížením osvetlenia displeja a obmedzením upozornení smartfónu (tu rozhodnite, ktoré informácie skutočne potrebujete).

Garmin Vivoactive 3 by sme určite klasifikovali ako vhodný na bežné použitie. Samotný dizajn robí z hodiniek elegantný každodenným doplnkom. Rozmanitosť možností s mnohými inteligentnými funkciami uľahčia váš každodenný život v mnohých oblastiach. Najmä funkcia kalendára, ovládacie prvky hudby a rýchly prístup k správam vás zbavia pokušenia pozerať sa na svoj mobilný telefón a tráviť tam zbytočný čas.

 

Aké sú slabé stránky Garmin vívoActive 3?

 • po prvé, hodinky nemajú reproduktor, čo znamená, že nevedia prehrávať hudbu, ani poskytovať zvonenie pre prichádzajúce hovory. Keďže nimi však môžete ovládať svoj smartfón, nie je to až taký problém.
 • ďalšou slabou stránkou je citlivosť displeja. Podľa nášho názoru to Garmin trochu prehnal, takže displej niekedy reaguje na oblečenie a v niektorých prípadoch to vedie k nesprávnym pokynom. To sa môže stať najmä vtedy ak máte na zápästí veľmi úzku bundu.
 • meranie výšky a počítadlo podlaží nie na 100 % spoľahlivé. Hodnoty sú trochu nepresné, čo zistíte v paralelnom porovnaní so zariadeniami na meranie skutočnej výšky. Nie je to veľký problém, ak týmto hodnotám neprikladáte osobitný význam. Ak však radi robíte túry po horách a meranie výšky je pre vás prioritou, tieto hodinky nemusia byť tou najlepšou voľbou.

 

Čo sa nám na Garmin vívoActive 3 naozaj páči?

 • obrovská rozmanitosť funkcií
 • silná batéria
 • ľahká obsluha
 • veľmi užitočný tréningový režim
 • smart funkcie
 • sú vodotesné, vhodné aj na plávanie

 

💡 TIP Ak vás Garmin vívoActive 3 z nejakého dôvodu neoslovil, alebo ho chcete porovnať s ďalšími možnosťami, pozrite si veľké porovnanie smart hodiniek aktuálnej ponuky trhu, ktoré nájdete tu.

 

Recenzie zákazníkov

Hodnotenia zákazníkov, ktorých Heureka prináša pomerne veľa, sú na 94 % pozitívne, čo je pri tom množstve naozaj slušné skóre. Aj keď nejde o úplne nový model, predajne, či už je to Alza, Nay, alebo ktorákoľvek iná, ho ešte v ponuke majú. Aktuálna cena hodiniek je 174,24 €, takže, ak vás naša recenzia a nasledujúce recenzie zákazníkov presvedčia, neváhajte a siahnite po týchto hodinkách.

Garmin Vivoactive 3 - recenzie

 

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Rôzne funkcie s veľmi nápomocným režimom tréningu, spoľahlivým meraním pulzu a inteligentnými funkciami v spojení so silnou batériou a dizajnom, ktorý je veľmi príťažlivý, robia z Garmin vívoActive 3 skvelé športové hodinky. Iba meranie výšky a trochu príliš citlivý displej nie sú na 100 % optimálne, ale vďaka ich mnohým ďalším výhodám im to radi odpustíme.

Výhody

 • dlhá výdrž batérie
 • presné meranie tepovej frekvencie
 • sleduje širokú škálu aktivít

Nevýhody

 • nepresné sledovanie spánku
 • žiadne integrované úložisko pre hudbu

Záver recenzie: Nie sú to najinovatívnejšie smart hodinky na trhu, ale ponúkajú vcelku príjemnú užívateľskú skúsenosť.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • motivačný efekt
 • prevedenie
 • komfort používania
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Garmin vívoActive 3 využijete v celom spektre populárnych športov a poskytuje nadšeným hobby športovcom komplexné a zmysluplné hodnoty o ich vlastnom kondičnom stave, workoute a napredovaní. Vďaka modernému dizajnu môžete nosiť Vivoactive aj v kancelárii, nenápadne s oblekom a blúzkou, pričom zaznamenáva zaujímavé údaje o každodenných činnostiach, ako aj o fáze stresu a odpočinku.

4.6

Garmin vívoActive 3

✅ Cena: 174,24 €

Chcem Garmin vívoActive 3
Heureka.sk
Vývoj ceny Garmin vívoActive 3


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.