Housefit TIRO 100 - krátka recenzia

14. septembra 2021 0
HOUSFIT TIRO 100
 • Skladacia konštrukcia: Nie
 • Typ rotopedu: Vzpriamený
 • Napájanie: Sieťový adaptér
 • Regulácia záťaže: Elektronické (ergometer)
 • Brzdy: Magnetické
 • Nosnosť: 33 kg
 • Displej: Áno
 • Nastaviteľný sklon riadidiel: Áno
 • Počet záťaží: 16
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Rotopédy
466,30 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Ergometer Housefit TIRO 100 z produktovej rady 2018 ponúka elektronickú reguláciu záťaže s možnosťou programovania a bezdrôtové prepojenie s tabletmi a smartfónmi. Nájdete tu množstvo prednastavených tratí ale aj možnosť prepojenia s Google Maps a zvolenie ľubovoľnej trasy kdekoľvek na svete. Kvalitný oceľový rám je zárukou stability a dlhej životnosti. Zotrvačník má hmotnosť 9 kilogramov a záťaž môžete regulovať v 16 stupňoch. Okrem toho je prístroj vybavený programom HRC, ktorý koriguje záťaž podľa aktuálnej tepovej frekvencie a programom RECOVERY, ktorý po ukončení cvičenia vyhodnotí váš fyzický stav.

Výhody

 • možnosť prepojenia s tabletmi a smartfónmi
 • prepojenie s Google Maps
 • tichý chod

Nevýhody

 • nepresný návod

Záver recenzie: Ďalší z radu "smart" rotopédov, na ktorom je cvičenie zábavou.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
466,30 € Do obchodu Heureka.sk

Porovnanie - Dôležité parametre

Dôležité parametre Housefit TIRO 100 v porovnaní s víťazmi testu rotopédov

HOUSFIT TIRO 100
Housefit TIRO 100
Ľudová voľba Azura Comfort rotoped
Klarfit Azura Comfort
Pre náročných Rotoped inSPORTline Gemini B200
inSPORTline Gemini B200
Zlatá stredná cesta Duvlan Keaton Ergo
Duvlan Keaton Ergo
Cena466,30 €119,90 €1 499,00 €349,00 €
Skladacia konštrukciaNieÁnoNieNie
Typ rotopeduVzpriamenýVzpriamenýVzpriamenýVzpriamený
NapájanieSieťový adaptérTužkové batérieBez napájaniaSieťový adaptér
Regulácia záťažeElektronické (ergometer)Elektronické (ergometer)Elektronické (ergometer)Elektronické (ergometer)
BrzdyMagnetickéMagnetickéMagnetickéMagnetické
Maximálna výška jazdca (cm)200--190
Nosnosť (kg)3312054130
Hmotnosť (kg)1501818040
Šírka (cm)58455664
Dĺžka (cm)8985129100
Výška (cm)148114156146

Porovnanie - Funkcie a vlastnosti

Funkcie a vlastnosti Housefit TIRO 100 v porovnaní s víťazmi testu rotopédov

HOUSFIT TIRO 100
Housefit TIRO 100
Ľudová voľba Azura Comfort rotoped
Klarfit Azura Comfort
Pre náročných Rotoped inSPORTline Gemini B200
inSPORTline Gemini B200
Zlatá stredná cesta Duvlan Keaton Ergo
Duvlan Keaton Ergo
Cena466,30 €119,90 €1 499,00 €349,00 €
DisplejÁnoÁnoÁnoÁno
Transportné kolieskaÁnoÁnoÁnoÁno
Vyrovnanie nerovností podlahyÁnoÁnoÁnoÁno
Nastaviteľný sklon riadidielÁnoNieÁnoÁno
Nastavenie sedadla vertikálneÁnoÁnoÁnoÁno
Nastavenie sedadla horizontálneÁnoNieNieÁno
Remienky na pedálochÁnoÁnoÁnoÁno
Počet programov16-2624
Meranie prejdenej vzdialenostiÁnoÁnoÁnoÁno
Zobrazenie rýchlostiÁnoÁnoÁnoÁno
Počítanie spálených kalóriíÁnoÁnoÁnoÁno
Meranie tepovej frekvencieÁnoÁnoÁnoÁno
Počet záťaží168168
Hmotnosť zotrvačníka (kg)93810

Čo o Housefit TIRO 100 píše eshop

Ergometer HOUSEFIT TIRO 100i Train z novej rady HOUSEFIT pre rok 2018, je vybavený elektronickou reguláciou záťaže s možnosťou programovania. Umožňuje bezdrôtové prepojenie s tabletom, ktorý možno zacvaknúť priamo na počítač stroja a využívať aplikáciu pre Android alebo Apple, Táto aplikácia obsahuje množstvo prednastavených tratí, či konanie podľa tepovej frekvencie, aj wattový režim. Zvláštnosťou, ktorú však celkom vybočuje je možnosť, vďaka ktorej je možné nastaviť vlastný trať v systéme GOOGLE MAPS. Vďaka tejto funkcii si môžete zvoliť trasy, ktoré by ste napr. V zime absolvovať nemohli, alebo naopak miesta kam sa normálne nepozriete. Výber je len na Vás! Môžete si zvoliť 3 druhy náhľadu, buď štandardné, vtáčie perspektíva, či pohľad vlastnými očami. Inak aj bez využitia tabletu, ponúka stroj ako jednoduchú manuálnu voľbu záťaže, tak aj kompletné programové vybavenie vrátane profilových tréningov a programov riadených tepovou frekvenciou.

Tento ergometer zákazníkom ponúka kombináciu kvalitného ergonomického, oceľového rámu za veľmi priaznivú cenu. Rámová konštrukcia a výškovo nastaviteľné riadidlá, tak zaistí pohodlné a správne posedenie ľuďom s výškou až 200 cm. Vyvážený zotrvačník s hmotnosťou 9 kg, magnetická brzda a prevod dopínaným remeňom zaručuje komfortné, plynulý a tichý chod aj pri väčších záťažiach, osobám do hmotnosti 150 kg. Ergometer je kompletne na ložiskách (šliapací stred, zotrvačník, dopínací kladka, ...), čo spolu s masívnym rámom zaisťuje dlhú životnosť stroja. Ergometer TIRO 100i Train má elektronicky ovládanú magnetickú brzdu, s reguláciou záťaže v 16 stupňoch.

Prehľadný a ľahko ovládateľný computer je vybavený podsvieteným farebným LCD monitorom. Umožňuje režim manuálny (tlačidlami + / - nastavuje záťaž ručne), profilový tréning (ergometer podľa zvolenej trate mení sám záťaž priebehu jazdy so zobrazením vašej polohy a trate). Ďalej má aj program riadený tepom (H.R.C.), pri ktorom automaticky koriguje záťaž podľa aktuálnej tepovej frekvencie a udržiava vás tak v optimálnej tepovej zóne. To je ideálny pri spaľovaní tukov. Pre túto funkciu je zásadné, že počítač vie komunikovať s hrudným pásom, tým je zaručený komfort a presnosť merania. Počítač je tiež vybavený systémom RECOVERY, ktorý vie vyhodnotiť v tzv. Uskladňujúca fáza po cvičení váš fyzický stav, meraný v závislosti na rýchlosti poklesu tepovej frekvencie bezprostredne po dokončení tréningu.

Počítač: farebne podsvietený LCD displej s funkciou Bluetooth tréningová aplikácia iConsole+ ponúka vďaka bezdrôtovému prepojeniu s tabletom pomocou Bluetooth možnosť nastaviť si vlastnú trať v systéme GOOGLE MAPS (pre Android či iOS) celkom 16 programov manuálny program s ručnou reguláciou a nastavením záťaže v stupni 1-16 12 programov profilových s prednastaveným profilom trate 1 manuálny program možnosť zostavenia individuálneho programu a jeho uloženie do pamäti 4 osôb program riadený tepovou frekvenciou v úrovni 55%, 75%, 90% a v individuálnom nastavení tepovej frekvencie. V závislosti na vloženej informácii o veku cvičenca sa automaticky počas jazdy reguluje záťaž tak, aby sa udržiavala tepová frekvencia vo vybranej zóne program udržiavanie konštantných wattov merané údaje: čas, rýchlosť, vzdialenosť, spotreba (Kcal), pulz, frekvencia otáčok (rpm), záťaž, izbová teplota (pri spánkovom režime)

RECOVERY - test fyzickej kondície meranie tepu: hand pulse (dotykový snímač) možnosť pripojenia hrudného pásu s presnosťou EKG, nie je súčasťou

Popis: elektronicky riadený magnetický brzdný systém bezpečnostný voľnobeh zotrvačník o hmotnosti 9 kg stredy osadené guľôčkovými zapúzdrenými ložiskami elektromotorické nastavenie odporu v stupňoch 1-16 rozsah výkonu: 10 - 350 W plochý remeň s dopínacou kladkou garantuje tichý chod a bezúdržbová prevádzka prevodového mechanizmu rýchle nastavenie výšky sedadla, horizontálny posun sedadla pre optimálny posed nastaviteľné riadidlá plastové pedále s klipsňou stroj je vybavený transportnými kolieskami pre ľahšiu manipuláciu napájanie: externý sieťový adaptér držiak na fľašu

 • nosnosť, rám: 150 kg
 • hmotnosť stroja: 33 kg
 • rozmery: d 89 x š 58 x v 148 cm
 • rozmery balenia: 102 x 29 x 64 cm
 • trieda DIN EN 957-1, -9, HA pre domáce prostredie

Tréning na ergometri - posilňované partie a vplyv na zdravie dolná polovica tela: stehná, lýtka

Jazda na ergometri priaznivo ovplyvňuje kardiovaskulárny systém, zvyšuje kapacitu pľúc a celkovú vytrvalosť. Tento typ tréningu umožňuje predovšetkým komplexné posilňovanie všetkých svalových partií dolných končatín, a je tak vhodný nielen pre udržovanie kondície, spaľovanie tukov a prevenciu zdravotných komplikácií. Vďaka presnému dávkovaniu záťaže sa hodí aj pre lekárske využitie a športovú medicínu. Súčasne je ideálne tiež pri rekonvalescencii po úraze, srdečných príhodách alebo kĺbových problémoch.

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaHousefit
FarbaČerná
Parametre
Hmotnosť33 kg

Vývoj ceny Housefit TIRO 100


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.