Robotický mop iRobot Braava jet 240 (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 19. októbra 2021 0
iRobot Braava jet 240
 • Hmotnosť: 1.2 kg
 • Výška robota : 8.4 cm
 • Typ batérie: Li-Ion
 • Typ podláh: tvrdé podlahy
 • Kapacita akumulátora: 1950 mAh
 • Doba nabíjania: 2 h
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Robotické mopy
199,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

iRobot je známy predovšetkým svojím radom robotických vysávačov Roomba. Avšak toto nie sú jediné robotické zázraky, ktoré má v talóne. Spoločnosť ponúka aj rad mopovacích robotov určených na udržanie čistoty vašich tvrdých podláh. Najmenší a najdostupnejší z nich je iRobot Braava jet 240, multimódový robotický mop, ktorý sa ideálne hodí do malých priestorov.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
199,00 € Do obchodu Heureka.sk

iRobot Braava jet 240 prvý dojem

Malý a roztomilý je pravdepodobne najvhodnejší popis pre Braava Jet 240. Okamžite po vybalení z krásne ilustrovaného obalu sa vo vás prebudí smerom k malému robotovi známy „materinský inštinkt“.

Je to jedno z mála zariadení ktoré nie je okrúhle, ale hranaté. Biely robot sa vďaka svojim rozmerom (17 × 17,8 cm) zmestí aj medzi nohy stoličky. To mu umožňuje upratovať bez toho, aby bolo potrebné vopred všetok nábytok posunúť na stranu. So svojou výškou 8,4 cm je však príliš vysoký na to, aby sa zmestil pod väčšinu pohoviek a skríň. Spracovanie je veľmi dobré, nič nevŕzga, ani sa nekýve. Váži 1,2 kilogramu. Robot je možné ľahko premiestniť pomocou praktickej rukoväte. Súčasťou balenia je okrem robota len nabíjačka, batéria, návod na obsluhu a po dve jednorazové utierky na mokré, vlhké a suché utieranie.

Príslušnú handričku stačí len zasunúť do čistiacej hlavy, potom iRobot Braava jet 240 automaticky rozpozná, v akom režime má upratovanie prebehnúť. Na základe rôznych handričiek robot detekuje, aká podlaha sa má utierať a podľa toho nadávkuje vodu, prípadne nepoužíva vôbec žiadnu vodu. Z tohto dôvodu je iRobot Braava Jet 240 vhodný pre všetky tvrdé podlahy vrátane citlivých podláh. Pre prevádzku vo vlhkom a mokrom mopovacom režime stačí do nádrže naplniť iba trochu teplej vody. Hneď po vyčistení miestnosti sa robot automaticky vypne. Majiteľ potom môže jednoducho zlikvidovať čistiacu handričku stlačením tlačidla.

Alternatívne si môžete kúpiť ako príslušenstvo aj opakovane použiteľné utierky od iRobot (2 kusy za cca 20,00 €). K dispozícii sú tiež utierky „bez názvu“, musíte si však dať pozor na pár vecí. Čistiace utierky sú pripevnené na čistiacu hlavu pomocou suchého zipsu. Hlava sa nachádza v spodnej časti iRobot. Pri nákupe musíte dbať na správnu veľkosť a na to, aby materiál spoľahlivo priľnul k doštičke. Tak isto, suchý zips je iba v strede, takže tkanina potrebuje určitú stabilitu, aby sa nedostala pod kolesá. Znovu použiteľné podložky sú k dispozícii napríklad na Amazone za cenu približne 14,00 € / 3 kusy.

iRobot Braava Jet 240

 

iRobot Braava jet 240 v detailoch

Malý robot má na vrchu jediné tlačidlo, ktoré musí vykonávať presne štyri úlohy. Krátkym stlačením prístroj zapnete. Ďalším stlačením začína svoju prácu. Ak ho zobudíte dlhým stlačením tlačidla, keď je vypnutý, vytvorí sa za ním zakázaná zóna, ktorú potom už počas procesu stierania obíde. Po práci ho môžete vypnúť opätovným stlačením tlačidla. Ináč nájdete na vrchu už iba logo iRobot Braava Jet a praktickú rukoväť, ktorá sa pod ním skrýva. Na zadnej strane kormy je výklenok, do ktorého je vložená batéria.

Ak vyklopíte rukoväť, nájdete modrý prívod vody, ktorý je uzavretý gumovým tesnením. Keď otvoríte gumové tesnenie, v nádrži objavíte ďalšie sitko, ktoré zabráni vniknutiu väčších cudzích telies do nádrže. Vedľa neho je tiež modrý pogumovaný spínač na odstránenie utierky z robota. Na prednom nárazníku sa nachádza malý modrý otvor, z ktorého robot pravidelne strieka vodu, aby udržal utierku vlhkú.

Na spodnej strane nájdete veľkú čiernu dosku (vibračná hlava), ktorá vibruje pri vlhkej a mokrej práci. Za ňou sa nachádzajú dve výklopné a mäkko pogumované kolieska. Robot má tiež snímač pádu v každom zo svojich rohov, aby nespadol zo schodov. Malý senzor nájdete aj na čiernej vibračnej doske – identifikuje otvory vyrazené v držiakoch utierok a automaticky tak prispôsobí režim danému materiálu.

Nádrž na vodu

Po vyklopení rukoväte sa objaví nádrž na vodu (zdroj:pinterest.com)

 

Technické špecifikácie

Pokiaľ ide o výkon batérie a spotrebu vody, závisí to úplne od zvoleného režimu. Mopovací robot používa na mokré upratovanie samozrejme viac energie ako na suché. Nádržka na vodu sa tiež vyprázdňuje rýchlejšie pri mokrom čistení ako pri vlhkom čistení.

 • výkon: 20 wattov
 • hmotnosť: 1,2 kilogramu
 • objem nádrže na vodu: 125 ml
 • doba nabíjania: 1,5-2 hodiny
 • batéria: 1 000 mAh lítium-iónová
 • senzory kolízie
 • vibračná čistiaca hlava
 • rozmery (DxŠxV): 17 x 17,8 x 8,4 cm
 • výrobca neposkytuje žiadne informácie o hladine hluku. Merania ukázali približne 85 dB.

Zaťaženie hlukom je dosť silné. Vysoká hodnota bola však nameraná až pri striekaní vody, pretože tu sa úroveň hluku na rozdiel od suchého upratovania dosť zvyšuje. Počas suchého čistenia bola nameraná hladinu hluku približne 73 dB.

Tento robot pracuje na inom princípe ako bežné mopovacie roboty. Rozstrekuje vodu z trysky v prednej časti prístroja a potom pohybuje utierkou po nastriekanej podlahe.

iRobot Braava jet 240 v akcii

 

⭐ Batéria

V prístroji Braava Jet bola nainštalovaná lítium-iónová batéria, ktorá je s veľkosťou 1950 mAh celkom slušná. Batéria musí byť, žiaľ, z robota vybratá a zapojená do nabíjacej stanice, aby sa mohla nabíjať. Bolo by príjemnejšie, keby sa dalo zapojiť celé zariadenie. Batéria sa musí nabíjať asi 2 hodiny a potom vydrží cca 1 hodinu. Robot dokáže na jedno nabitie batérie zvládnuť okolo 20 metrov štvorcových v režime mokrého mopovania. V ostatných režimoch dokáže na jedno nabitie pokryť max. 25 metrov štvorcových.

Nádrž na vodu sa zvyčajne vyprázdni skôr ako sa vybije batéria. Musíte ju znova a znova plniť. Žiaľ tiež nie je k dispozícii žiadny údaj o hladine vody. Keďže je batéria odnímateľná, bez problémov si môžete kúpiť aj druhú, náhradnú batériu. Jedna batéria sa dá nabíjať na nabíjacej stanici, zatiaľ čo druhá batéria udržuje zariadenie v prevádzke.

 

⭐ Utierky

Spoločnosť iRobot navrhla pre prístroj Braava Jet 240 špeciálne jednorazové utierky, ktoré by sa mali kupovať znova a znova. Podľa nás nejde len o extrémne dlhodobé zaťaženie peňaženky, ale aj o neustále znečisťovanie životného prostredia. Z tohto dôvodu odporúčame skôr opakovane použiteľné utierky, hoci aj od výrobcu tretej strany. Aj keď pri stieraní vydávajú výrazne vyšší vibračný hluk, šetria veľa peňazí.

Pre každú úlohu, ktorú musí Braava Jet 240 robiť, je k dispozícii utierka inej farby. K týmto utierkam sú pripevnené držiaky z kartónového papiera, ktoré majú vyrazenú špeciálnu značku. Toto označenie napovie robotu ktorý režim má zvoliť a to aj bez predchádzajúcich nastavení. Samo o sebe dobre premyslené, ale zle implementované kvôli vysokej spotrebe.

Utierky na viacnásobné použitie

 

Funkcie a aplikácia

Toto malé zariadenie získalo dobrý výber funkcií a k dispozícii je dokonca aj ovládanie aplikáciou, ktoré sa trochu líši od známych aplikácií konkurencie. Tu je podrobný prehľad funkcií:

 

⭐ Zakázané zóny

Braava Jet 240 je schopný dlhým stlačením vypínača vo vypnutom stave nastaviť za sebou zónu vylúčenia. To je obzvlášť užitočné, keď je v miestnosti koberec. Necháte ho len začať zadnou časťou otočenou ku kobercu a už cez neho neprejde.

Pomocou virtuálnych stien môžete prístroju Braava Jet 240 povedať, ktoré oblasti má pri upratovaní vynechať. V režime virtuálnej steny môžete vytvoriť neviditeľné ohraničenie, napríklad pre spánkové alebo stravovacie oblasti vašich zvierat. Pretože sa nádrž na vodu po upratovaní asi 20 m² vyprázdni, musí sa znovu naplniť. Virtuálna stena je v tejto situácii tiež mimoriadne užitočná, pretože robot si nepamätá, kde pri čistení skončil. Ak vytvoríte virtuálnu stenu na prvých uprataných 20m² , môžete si byť istí, že iba tieto budú dôkladne upratané. Potom už len vytvoríte novú virtuálnu stenu a upratujete ďalšiu oblasť.

 

⭐ Rozprašovacia tryska

iRobot Braava Jet 240 má vpredu malý modrý slot, ktorý v závislosti od režimu rozstrekuje vodu na podlahu pred ním, aby navlhčil utierku. Robot dôsledne dbá na to, aby nebol ostriekaný žiadny nábytok, steny alebo predmety. Keď je emitovaný vodný lúč, robot vždy trochu ustúpi a potom sa vráti späť po nastriekanej podlahe. Vyriešené jednoducho, ale efektívne.

Rozprašovacia tryska

 

⭐ Mokré vytieranie

S pripojenou modrou vlhčenou utierkou je možné, ako už názov napovedá, utrieť vhodné povrchy naozaj veľmi mokro. Robot sa pohybuje tam a späť v tvare Y a napodobňuje drhnutie. Pri prvých 10 manévroch tam a späť rozstrekuje prúd vody, potom ide 5-krát tam a späť a až potom rozstrekuje znova. Takto koná, až kým miestnosť kompletne nepoupratuje.

Utierky pre mokré upratovanie majú integrovaný jemný čistiaci prostriedok, ktorý sa aktivuje prívodom vody. Sú vhodné na drevené podlahy, dlaždice alebo kamenné podlahy. Nie sú vhodné pre laminátové alebo citlivé podlahy.

 

⭐Vlhké vytieranie

S pripojenou oranžovou vlhkou utierkou už nejazdí po stopách v tvare Y, ale najskôr jazdí kúsok rovno, cúva, postrekuje a jazdí opäť kúsok rovno. Aj tu môžete vidieť, že rozstrekuje vždy prvých 10 cyklov. Potom dlho jazdí rovno cez miestnosť a znova postrekuje. Tento režim je oveľa rýchlejší a dodáva podlahe pekný lesk. Ťažšie však odstraňuje z podlahy odolné nečistoty. Tento režim je ideálny pre laminátové alebo citlivé podlahy.

 

⭐ Suché vytieranie

Súčasťou iRobot sú aj suché utierky, ktoré sú veľmi podobné utierkam Swiffer, ktoré veľmi ľahko absorbujú a držia prach. Suché utierky priťahujú a udržia nečistoty, prach a chlpy domácich miláčikov. S pripevnenou bielou utierkou robot prechádza po miestnosti v lineárnych jazdných pruhoch, až kým sa nedostane do všetkých kútov.

 

⭐ Princíp fungovania

Robot vibruje utierku. Vďaka tomu skutočne utiera a nekĺže iba po podlahe. V praxi zariadenie odstráni aj zaschnuté škvrny. Nevýhoda: Prach a vlasy ležiace okolo sú tlačené pred ním. Predtým, začne robot pracovať, malo by byť veľmi dôkladne povysávané. Inak by mohli zostať mokré vločky prachu. Alternatívne je možné izbu najskôr utrieť suchou utierkou. V takom prípade je však v závislosti od veľkosti miestnosti žiaduca vymeniteľná batéria pre druhý stierací stupeň vlhký alebo mokrý.

Braava Jet 240 je výrobcom inzerovaný na upratovanie jednotlivých malých miestností. Zariadenie nie je určené pre celú domácnosť s mnohými miestnosťami. Ak niečo také potrebuje, mali by ste sa informovať o drahších zariadeniach. Vďaka maximálnej dobe chodu 180 minút je však upratovanie na základe tohto princípu vhodné pre celé menšie byty naraz.

Likvidácia použitej utierky

 

⭐ Nádrž na vodu a likvidácia utierky

Otvor pre vodu z vodovodu, ktorý je potrebný pre rozprašovací prúd, je umiestnený pod rukoväťou. Kapacita nádrže je 150 ml. Vstup je uzavretý gumovým tesnením, ale robot vždy rád vyleje trochu vody, ak ho nakloníte, aj keď je zatvorený. Zbytková voda musí byť zo zariadenia odstránená po každom použití. Použitá jednorazová handrička sa zlikviduje.

Utierky sa môžu použiť iba raz. Alternatívne existujú utierky od spoločnosti iRobot a iných dodávateľov, ktoré je možné použiť viackrát. Tieto však neobsahujú žiadny čistiaci prostriedok. Na mope je modrý pogumovaný spínač, pomocou ktorého môžete po upratovaní ľahko odstrániť utierku. Po aktivácii sa držiaky stierača otvoria a utierka jednoducho spadne. Nemusíte ju teda vyťahovať a špiniť si ruky.

Podľa výrobcu bol prístroj Braava Jet testovaný s tvrdou vodou a zvyčajne sa netvoria vápenaté usadeniny. Nádržku na vodu je možné kvôli čisteniu vybrať. Braava Jet sa môže používať iba s čistou vodou. Čistiace roztoky, vrátane prírodných, môžu podľa výrobcu upchať rozstrekovaciu trysku a rozložiť materiál vo vnútri robota. Z tohto dôvodu sú k dispozícii jednorazové utierky s integrovaným čistiacim prostriedkom.

 

⭐ Navigácia

IRobot Braava Jet 240 je vybavený navigačným systémom iAdapt 2.0. Braava naviguje inteligentne, pohybuje sa jedným smerom, kým nenarazí na múr a manévrovaním okolo prekážok sa vráti na pôvodnú cestu. Rozstrekuje vodu iba na podlahy a nikdy nie na steny, alebo nábytok. V praxi to funguje mimoriadne dobre. Robot vďaka pogumovaným kolieskam málokedy skĺzne, ale chybu navigácie okamžite napraví a udržiava si tak rovné dráhy. Vo veľmi veľkých miestnostiach sa môže stať, že sa trochu posunie. To však nemá vplyv na čistiaci výkon.

Navigácia v miestnosti sa líši v závislosti od pripojenej utierky. So suchými čistiacimi handričkami jazdí po rovných pruhoch po miestnosti. Pri vlhkom utieraní sa prístroj Braava Jet pohybuje dopredu a dozadu. Pri mokrom utieraní idú pohyby doľava a doprava. Ak robot narazí na stenu, otočí sa a hľadá novú cestu. Vďaka detekcii „strží“ Braava Jet 240 nepadá zo schodov, detekuje aj koberce a jazdí okolo nich.

Praktická je aj virtuálna stena. Ak je robot položený chrbtom ku dverám, alebo akejkoľvek oblasti a potom je tlačidlo štart podržané stlačené, kým sa nerozsvietia dve modré čiary, pamätá si, že nesmie vstupovať do oblasti vzadu a utiera iba plochu pred sebou a vedľa seba.

Upratovanie okolo prekážky - umývadla

 

⭐ Detekcia prekážky

Senzorom prekážky a pádu nie je naozaj čo vytknúť. Tieto spoľahlivo detekujú prekážky a schody. V porovnaní s inými robotmi, ktoré niekedy narazia na nábytok, iRobot Braava Jet 240 ho rozpozná vopred. Zaradí nižší prevodový stupeň a zastaví sa skôr, ako sa dotkne prekážok. Vyhýba sa tiež kobercom. Vopred ich rozpozná a nastaví funkciu striekania. Takže po kobercoch sa nejazdí a je zaručené, že nebudú postriekané vodou.

Vďaka svojim malým rozmerom dokáže upratovať aj na ťažko prístupných miestach. Najlepším príkladom je toaleta. Je tam zvyčajne tak málo voľného miesta, že to nezvládnete ani s vysávačom. Bravaa Jet 240 tam veselo poupratuje. Toto zariadenie je ideálne pre veľmi úzke a neprístupné miesta.

 

⭐ Prekonávanie prahov

Robot nie je schopný prekonať vyššie prahy. Vyhýba sa už aj prahom vysokým 3 mm. Rovnako stúpajúca podlaha sa pre neho môže stať problémom.

 

Aplikácia

Braava Jet 240 ponúka ovládanie aplikáciou, ktorá je síce obmedzená v rozmanitosti a funkciách, ale je k dispozícii. Pomocou aplikácie je možné spustiť alebo zastaviť robota, nastaviť zakázanú zónu alebo aktivovať funkciu SpotClean, vďaka ktorej zvýši intenzitu a dôkladne poupratuje priestor o rozlohe 1m2. V nastaveniach je možnosť nastavenia intenzity rozprašovacieho prúdu pre každý režim. Ak je pre vás stieranie príliš vlhké, môžete tam upraviť silu prúdu. Toto je skutočne užitočná funkcia, ktorá zachráni nejednu podlahu.

Cez aplikáciu si môžete objednať čistiace utierky alebo iné doplnky – iné online obchody sú však zvyčajne o niečo lacnejšie. Najväčšia nevýhoda: Nie je možné naplánovať automaticky upratovacie relácie, takže musíte zariadenie vždy spustiť manuálne. V nastaveniach možno zariadenia iRobot teoreticky pripojiť k službám ako Amazon Alexa alebo IFTTT. Pomocou WLAN podporuje Braava Jet iba siete s prevádzkou 2,4 GHz alebo zmiešanou prevádzkou 2,4 / 5 GHz. Čisté bezdrôtové siete 5 GHz nie sú podporované. Inštalácia aplikácie na váš smartphone je naozaj jednoduchá a jej používanie je detská hračka.

Režim Spot Clean

 

iRobot Braava jet 240 v akcii

Pred použitím prístroja Braava Jet 240 by ste mali miestnosti povysávať, pretože ho nemožno použiť ako robotický vysávač. Iba by tlačilo špinu pred sebou a nezachytával ju.

Po pripevnení čistiacej handričky pod zariadenie naplňte nádržku na vodu. Do vody sa nepridávajú čistiace prostriedky, pretože sú už obsiahnuté v utierkach. Prístup na plnenie je pod rukoväťou a ľahko sa otvára. Nádržku na vodu je možné naplniť pod kohútikom, čo je veľmi praktické. Ak ste stlačili tlačidlo Clean, prístroj z čistiacej utierky načíta, aký stupeň vlhkosti je potrebné zvoliť a podľa toho koľko vody z trysky vystrekne.

Zariadenie sa teraz spustí a systematicky prechádza miestnosťami po jazdných pruhoch, rozstrekuje vodu pred sebou a utiera ju handričkou z mikrovlákna. S vibračnou čistiacou hlavou a presným rozprašovacím lúčom robotický mop rýchlo a bezo zvyšku odstráni zaschnuté škvrny a stopy. Čistiaca hlava počas čistenia vibruje a kombinácia vibrovania a stierania tak nečistoty uvoľní. Ak ste si predtým vytvorili virtuálnu stenu, robot sa jej spoľahlivo drží a vyčistí iba miestnosti, ktoré sú k nej priradené. Vďaka svojim malým rozmerom a ovládateľnosti sa iRobot Braava jet 240 dostane do veľmi ťažko prístupných oblastí a tiež tu veľmi dôkladne a do najmenších rohov vyčistí. Steny nie sú pre Braava Jet 240 žiadnym problémom, pretože vďaka svojmu hranatému tvaru môže jazdiť priamo pozdĺž steny.

 

⭐ Výsledok

Tryska z prístroja Braava Jet 240 distribuuje veľa vody na utierku. Najmä v režime mokrého stierania býva podlaha niekedy veľmi vlhká. To má však ten efekt, že zaschnuté škvrny, napríklad od kávy alebo limonády, sa uvoľnia natoľko, že sa dajú jednoducho zotrieť. Musíme tiež spomenúť, že kolesá robota sú za utierkou a tým zanecháva stopy kolies na podlahe. Výsledok je obzvlášť viditeľný na podlahách citlivých na pruhy. Toto sa však nestane v režime vlhkého stierania, pretože handrička je navlhčená iba natoľko, že na podlahe zostane ľahký a rovnomerný film. Na záver treba povedať, že režim mokrého mopu je na dokonalé čistenie podlahy perfektný. Jednorazové utierky dobre nasiaknu vodou a ľahko absorbujú všetky nečistoty.

A takto to vyzerá naživo:

iRobot - Představení Braava jet 240

 

Cena

Pre tých, ktorí nemajú problémy s tým, že robot bude upratovať keď sú doma, keď sú doma, a ktorí tiež nemajú problémy s tým, že robot upratuje jednu izbu po druhej namiesto celého bytu v jednej relácii, pre nich je tento roztomilý robot skutočne dobrou a lacnou alternatívou k drahým robotickým mopom. Za 199,00 € ponúka iRobot Braava Jet 240 vydarenú pomoc v domácnosti, ktorá dokáže vyčistiť aj ťažko dostupné miesta a má pre každú podlahu vlastný režim.

 

💡 TIP: Doplňte svoj robotický mop robotickým vysávačom a čistý domov si môžete užívať bez akejkoľvek vynaloženej námahy.

 

Čo sa nám na iRobot Braava jet 240 páči?

 • malé, kompaktné rozmery
 • výsledok stierania je takmer dokonalý
 • jednoduché ovládanie
 • dostupná cena
 • dokonale plní aj v stiesnených priestoroch
 • tichá prevádzka
 • tri režimy upratovania pre každý typ podlahy

 

Čo sa nám na iRobot Braava jet 240 nepáči?

 • nutnosť pravidelne dokupovať utierky
 • upratovanie trvá dlhšie
 • pre upratanie celého bytu naraz byt sú potrebné aspoň dve batérie
 • absencia nabíjacej stanice
 • virtuálna stena je zmazaná po každom upratovaní

 

Recenzie zákazníkov

Je ich relatívne veľa a sú zväčša pozitívne. Prevažná väčšina kupujúcich je s iRobot Braava jet 240 úplne spokojná a dáva 100% odporúčanie. Obzvlášť oceňujú skutočnosť, že podlahy sú spoľahlivo spracované, jednoducho sa ovláda aj udržiava a je mimoriadne tichý. Pozrime sa na niektoré z recenzií, ktoré Heureka prináša aj spoločne:

 

iRobot Braava jet 240 recenzie

iRobot Braava 240 - recenzie

 

Zhrnutie na záver

IRobot Braava Jet 240 je veľmi vhodný pre malé domácnosti a pre ľahšie znečistenie, avšak nie pre veľké domácnosti s kobercami, alebo veľmi citlivými tvrdými podlahami. Zariadenie jazdí pomaly a čistenie miest, ktoré mu boli určené, niekedy trvá dlhšie. Virtuálne steny obmedzujú plochu, ktorá sa má upratovať – je to veľmi ľahké a nekomplikované. Obsluha zariadenia je veľmi jednoduchá a rýchlo sa to naučíte. Používanie aplikácie tiež nepredstavuje žiadne zásadné problémy. Je škoda, že čistiace utierky nie sú opakovane použiteľné, bolo by to veľmi praktické a vyhli by sme sa množstvu odpadu. Potreba vyňatia batérie pre nabíjanie je zlé riešenie. Bola by praktickejšia možnosť pripojenia celého zariadenia.

 

Najčastejšie otázky k iRobot Braava jet 240

❓ 1. Je robot použiteľný aj bez aplikácie?

Braava jet 240 sa dá ovládať aj bez aplikácie. Používanie aplikácie nie je pre prevádzku zariadenia úplne nevyhnutné.

❓ 2. Ako dlho trvá mopu mokré upratanie miestnosti s rozlohou 25 metrov štvorcových?

Na toto sa nedá jednoznačne odpovedať, pretože to prirodzene závisí od toho, koľko prekážok (t.j. nábytku) v miestnosti je. Ak je veľa prekážok, zmenší sa prvá skutočná oblasť a navigácia (cúvanie, hľadanie trasy) potom tvrá najdlhšie! Na otázku teda nemožno všeobecne odpovedať. Plocha 25 metrov štvorcových bez prekážok by mala byť hotová za približne 20 - 30 minút.

❓ 3. Ako si spotrebič poradí s rozstriekaným tukom po varení? Ide to aj s vlhkým mopovaním, alebo iba s mokrým, alebo vôbec?

Ak si vezmete handru a rýchlo tuk sami utriete, má to určite väčší zmysel.

❓ 4. Dokáže robot vytierať aj nerovné kamenné dlaždice?

Áno, dokáže, ale nie je to efektívne, pretože hlavica je tuhá a handrička stráca pri stieraní po nerovnostiach kontakt s podlahou.

❓ 5. Funguje aj na tmavých podahách?

Aj na čierno - čiernych podlahách funguje úplne spoľahlivo, hoci návod na obsluhu naznačuje, že môžu nastať problémy s orientáciou.

Výhody

 • malý a kompaktný, ideálny pre malé priestory
 • vynikajúce výsledky
 • dostupná cena
 • jednoduché ovládanie

Nevýhody

 • nepraktické nabíjanie
 • nie je vhodný pre veľké priestory
 • nutnosť kupovania utierok

Záver recenzie: Malý a kompaktný robotický mop sa rýchlo stane naplneným snom tých, pre ktorých je upratovanie nutným zlom.

Hodnotenie autora
 • efektivita upratovania
 • funkcie
 • jednoduchosť ovládania
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Braava Jet 240 spoľahlivo odstráni aj hrubšie nečistoty a v správnom režime dodá podlahe dokonale lesklý povrch.

4.8

iRobot Braava jet 240

✅ Cena: 199,00 €

Chcem iRobot Braava jet 240 Heureka.sk
Vývoj ceny iRobot Braava jet 240


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.