Robotický vysávač iRobot Roomba 606 – rozumná cena, spoľahlivosť, ako váš prvý robotický vysávač naozaj fajn (recenzia)

Redakcia DoDomácnosti.sk Recenzia 20. októbra 2020 0
Robotický vysávač iRobot Roomba 606
 • Typ: Robotický vysávač
 • Spôsob vysávania: suché
 • Doba prevádzky: 60 min
 • Objem nádoby na prach: 0,42 l
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Vysávače
199,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
roboticky-vysavac.sk

Robotický vysávač iRobot Roomba 606 je prístroj, ktorý za dobrú cenu toho ponúka naozaj celkom dosť. Ak hľadáte zariadenie do 200 € a s robotickým vysávačom sa chcete najprv bližšie zoznámiť, tak v tejto kategórii niet podľa nás lepšej voľby. Séria 600, do ktorej patrí, je totiž najdostupnejším modelom tejto americkej značky, ktorá sa výrobe robotických vysávačov venuje už cez 20 rokov. Celkom značnou výhodou tohto vysávača je tak aj to, že použitá technológia navigácie má blízko k vyšším modelom tejto značky (ale zase nie najvyšším). Chcete vedieť o iRobot Roomba 606 všetko čo treba? Prečítajte si túto recenziu.

Čítať viac...

Robotický vysávač iRobot Roomba 606 - kde kúpiť najvýhodnejšie
roboticky-vysavac.sk ⭐️ doručenia 1-2 pracovné dni
⭐️ doprava 5 € (objednávky nad 40 € doprava zadarmo)
⭐️ platby: dobierka, prevod, online, kartou
199,00 € Do obchodu roboticky-vysavac.sk
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
209,48 € Do obchodu AndreaShop.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
199,00 € Do obchodu Datart.sk
OKAY.sk ⭐️ veľká predajní elektra v celej SR
⭐️ výnos do poschodia a sprevádzkovanie / odvoz starého spotrebiča
⭐️ doprava od 4,40 €
199,00 € Do obchodu OKAY.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
199,00 € Do obchodu Hej.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
199,00 € Do obchodu Heureka.sk

Základné informácie

Najprv malé predstavenie zariadenia. Robotický vysávač iRobot Roomba 606 je klasický kruhový robot, kde dvojica kolies zabezpečuje trakciu (ťah) a tretie koliesko stabilitu. V rámci balenia k nemu prislúcha aj nabíjacia stanica, kde sa robot vracia po dokončení práce, či v prípade, že je potrebné dobiť batériu. Dôležitým údajom pre vás je objem koša kde sa zberajú nečistoty. V tomto prípade sa jedná o malý kôš s objemom 0,42 litra, ktorý je namontovaný na zadnej strane robota a treba ho po každom použití vysávača vyprázdniť. Aj z toho je zrejmé, že táto Roomba sa hodí skôr do menších domácností.

„606-tka“ je základným modelom momentálne najnižšej série Roomba -- spolu s iRobot Roomba 605 s takmer rovnakými parametrami, rozdiel je vo farbe jednotky, batérii (Li-Ion) a jej kapacite (1800 mAh), hardvérové vybavenie je inak rovnaké. V porovnaní s vyššími modelmi tak absentuje diaľkové ovládanie pomocou aplikácie pre smartfóny, virtuálna stena či časovač. Napriek tomu je základné vybavenie adekvátne a v tejto kategórii aj „nad čiaru“. Takto oceníte rad senzorov, schopnú čistiacu techniku aj nárazníky. Hoci mu chýba laserové mapovanie, i tak dokáže presne zmapovať okolie a pokryť takmer každý centimeter vysávanej miestnosti. Funkcia SPOT zas zabezpečí to, že pomocou vysávača sa vám podarí vyčistiť aj viac znečistená oblasť (po ručnej aktivácii programu robot dôkladne uprace priestor o priemere 1 m²).

 

Sledované parametre

automatické dobíjanie: ÁNOdiaľkové ovládanie: NIE/možnosť dokúpiťHEPA filter: NIE
doba nabíjania: 180 minútWi-Fi: NIEupratovací režim SPOT: ÁNO
typ batérie/kapacita: Li-Ion/1800 mAhobjem zásobníka: 0,42 lhlučnosť: 61 dB
výdrž na jedno nabitie: cca 90 minútindikátor stavu zásobníka: NIEdetekcia nečistôt: NIE
upratovací cyklus: 60 minútplánované upratovanie: NIEvýška robota: 9,2 cm
typ navigácie: senzoryvirtuálna stena: NIEpriemer: 33 cm
rozpoznanie schodov: ÁNOpočet hlavných kief: 2maximálna výška prekážok: 2 cm
snímače prekážok: ÁNOpočet bočných kief: 1pohyb: nesystematický

 

iRobot Roomba -- séria 600 (VIDEO)

iRobot - Představení Roomba série 600

 

💡  Dôležité! Manuál a podrobné informácie o všetkých parametroch tohto modelu nájdete na tomto mieste (pdf).

 

iRobot Roomba 606 -- ako to vyzerá s navigáciou?

Robotický vysávač iRobot Roomba 606 má navigačný systém, ktorý je pre túto kategóriu určite nadpriemer. Nedá sa síce naprogramovať, no vysávač dosahuje relatívne dobré pokrytie bez toho, aby opakovane čistil tú istú plochu. Treba však rátať s tým, že tento systém (navigácia prvej generácie) určite nie je dokonalý a niekedy nevyčistí určitú časť miestnosti (cca 10% podlahovej plochy).

Radar bráni kolíziám a preto robot dokáže zabrániť zrážke s prekážkami typu stena, či skriňa alebo pohovka na úrovni podlahy. Menšie prekážky zase len mierne „oťukne“ -- nárazníkom so spomaleným dotykom. Stopu na nábytku po takejto kolízii budete hľadať márne. Čo sa týka prejazdnosti prahov, tak s tým väčší problém nemá, no na vyššom sa môže zaseknúť (to sa však stáva aj u modelov vyšších tried). Vyriešiť sa to dá zmenšením uhla nájazdu na prah… napríklad.

Nasledujúce video vám predvedie ako funguje navigácia vysávača Roomba 606 (celá rada vysávačov série 600):

iRobot - Roomba série 600 - Navigace iAdapt 1.0 (EN tit)

 

Robotický vysávač iRobot Roomba 606 a sací výkon

Zase nadpriemerné čísla vo svojej kategórii. Roomba 606 má výborný sací výkon a to ako čo sa týka podlahy, tak aj koberca. Dokonca si spoľahlivo poradí aj s väčšími nečistotami ako sú kukuričné lupienky či aj dlhšia mačacia srsť. Na druhú stranu, na dlhodobé zvládanie domácich miláčikov, sa treba poohliadnuť po inom prístroji. Kefa, ktorou je tento robotický vysávač vybavený, totiž nikdy dokonale nenahradí silikónové valčeky vysávačov vyšších tried. Takisto absentuje protialergický filter, takže alergiu vyvolávajúce zvieracie lupiny sa čiastočne šíria v obývanom priestore opäť.

 

Ovládanie robota a tlačidlá

Hoci sa iRobot Roomba 606 dá ovládať aj diaľkovým ovládačom, ten nie je súčasťou základnej výbavy. To ale vôbec nevadí, pretože sa dá jednoducho ovládať tlačidlami, ktoré pokryjú všetko čo treba. Aké to sú?

 • Clean -- slúži pre zapnutie vysávača, pre spustenie a prerušenie upratovania, pri jeho dlhšom stlačení sa vysávač vypne
 • Dock -- stlačením tohto tlačidla robota pošlete do nabíjacej stanice
 • SPOT -- tlačidlo, ktoré spúšťa špeciálny čistiaci režim

 

Ako je to s výdržou batérie a časom nabíjania robota?

Robotický vysávač iRobot Roomba 606 to podľa výrobcu vydrží pri plnej batérii približne jednu hodinu. Čo je celkom dobrý výsledok. Takto by mal na jedno nabitie pokryť a povysávať plochu s výmerou 60 m². V ideálnom priestore bez prekážok. Preto reálne očakávajte skôr 40-50 m² (závisí od zložitosti upratovanej plochy). Preto treba vysávaču nadimenzovať robotu tak, že ju zvládne za 1 hodinku. Ak sa počas upratovania vybije a vráti do dokovacej stanice nabiť, po dobití -- čo mimochodom trvá približne 3 hodiny -- sa nevráti na to miesto kde skončil, ale zase sa pustí upratovať celý priestor odznova.

 

Viacpodlažné domy a schody

Keď vysávate na podlaží, nemusíte sa báť, že Roomba 606 vám padne zo schodov (teda je to nepravdepodobné, nie však úplne nemožné). Robot dokáže rozpoznávať hrany, cez ktoré by mohol prepadnúť a tak pred nimi zastaví. Vysávač nie je schopný zdolávať schody, takže na poschodie ho budete musieť vyniesť sami -- aj s dokovacou stanicou (v tom prípade je ideálne mať ich rovno 2, a prenášať len samotnú Roombu).

 

Hlučnosť vysávača

Robotický vysávač iRobot Roomba 606 toho čo sa týka hlučnosti produkuje toľko čo aj bežné vysávače a pohybuje sa na úrovni 61 decibelov. Pre niekoho normálna hodnota, niekto túto hladinu považuje už za dosť nepríjemnú. V tom prípade stačí zapnúť vysávač nech si pracuje a vy sa vyberiete na prechádzku či nákupy.

 

Údržba vysávača

Údržba robotického vysávača by určite mala byť pravidelná (platí pre všetky značky). Je to totiž nevyhnutný predpoklad správneho fungovania a dlhej životnosti. Na prvom mieste je v prípade iRobot Roomba 606 vyprázdňovanie zásobníka. Jednak nemá indikátor naplnenia a jednak je jeho objem naozaj skromný. Popritom nezabudnite vyčistiť aj filter, ktorý by ste inak mali raz za dva mesiace aj vymeniť.

Pozornosť treba venovať aj bočnej kefke -- po 3-4 vysávaniach ju odskrutkovať a odstrániť namotané nečistoty. Po každom vysávaní by ste mali vyčistiť aj dve hlavné kefy, hlavne od chlpov a vlasov, nezabudnúť na ložiská. Občas treba pozrieť aj predné točivé koliesko, ktoré sa dá vytiahnuť rukou a vyčistiť ho.

Robotický vysávač iRobot Roomba 606, recenzia, pohľad zospodu

Aby ste sa lepšie orientovali pri čistení vysávača, máte k dispozícii aj žlté značenie, ktoré zvýrazňuje časti, na ktoré by ste pri jeho údržbe nemali zabudnúť.

 

Robotický vysávač iRobot Roomba 606: Recenzie a skúsenosti zákazníkov

Hoci sa jedná o najnižšiu radu vysávačov iRobot Roomba, má séria 600 stále dosť vyznavačov a teda aj spokojných zákazníkov. Za dobrú cenu totiž získali adekvátnu protihodnotu. Tu je niekoľko komentárov z Heureky, ktoré naše slová len potvrdzujú. Už celkové hodnotenie zariadenia veľa naznačuje:

Robotický vysávač iRobot Roomba 606 - celkové hodnotenie Heureka

Niekoľko zaujímavých komentárov a recenzií:

iRobot Roomba 606 - skúsenosti, Heureka

 

Krátke zhodnotenie na záver

iRobot Roomba 606 je základný model, od ktorého nemôžete očakávať žiadne zázraky, na druhú stranu sa na nič nehrá a vysáva naozaj spoľahlivo. Poradí si s tvrdými podlahami aj kobercom, a v podstate zvláda aj zvieracie chlpy. Na druhú stranu, škoda, že mu chýba možnosť naprogramovať upratovanie. Zišlo by sa aj madlo na prenášanie, či nejaké príslušenstvo navyše (napríklad ovládač, náhradný filter, virtuálna stena, náhradná bočná kefka, alebo aj nástroje na údržbu).

Výhody

 • ľahká obsluha aj údržba
 • prijateľná cena
 • dobrý sací výkon
 • veľká percentuálna úspešnosť pri upratovaní plochy

Nevýhody

 • hlučnejší chod
 • bez časovača
 • menšia nádobka na odpad
 • nemá HEPA filter
 • „len“ 60 minút práce na 1 nabitie
 • menšia plocha na upratovanie (cca do 50 m²)

Záver recenzie: Robotický vysávač iRobot Roomba 606 ocení každý, kto hľadá inteligentného a spoľahlivého domáceho pomocníka aj pri obmedzenom rodinnom rozpočte.

Hodnotenie autora
 • výkon
 • navigačný systém
 • jednoduchosť používania
 • výdrž batérie
 • hlučnosť

Súhrn

Robotický vysávač pre nenáročných, ideálny do menších priestorov - ako váš prvý vysávací robot na zoznámenie úplne ideálny.

4.6

Robotický vysávač iRobot Roomba 606

✅ Cena: 199,00 €

Chcem iRobot Roomba 606
roboticky-vysavac.sk
Vývoj ceny iRobot Roomba 606


Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.