Robotický vysávač iRobot Roomba 976 – vhodná voľba v pomere cena/výkon (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
iRobot Roomba 976
 • Vhodný na koberce: Áno
 • Systematický pohyb robota: Áno
 • Kapacita zásobníka: 0,55 l
 • Maximálne pokrytie plochy: 185 m²
 • Rýchlosť nabíjania: 180 min
 • Maximálna doba upratovania: 75 min
 • HEPA filter: Áno
 • Mop / Mokré čistenie: Nie
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Robotické vysávače
299,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
roboticky-vysavac.sk

Niet pochýb o tom, že robotické vysávače iRobot Roomba stoja za svoju cenu. Modely Roomba, vyvinuté spoločnosťou iRobot a uvedené na trh v roku 2002, sa neustále vyvíjali. Výrobca do nich postupne začleňuje čoraz pokročilejšie funkcie, ktoré z týchto robotov robia viac než len technickú novinku alebo hračku pre technologických nadšencov. Sú plnou náhradou za štandardný vysávač. Keď si však kupujete nový, narazíte na problém: ktorý model zvoliť? Lacný, alebo skôr drahý s rôznymi doplnkovými funkciami? V sérii našich recenzií iRobot vám pre zjednodušenie rozhodovania postupne predstavíme zástupcov oboch kategórií. V tej dnešnej vám predstavíme model pochádzajúci z prémiovej série 900 – iRobot Roomba 976.

Čítať viac...

kde kúpiť
roboticky-vysavac.sk ⭐️ doručenia 1-2 pracovné dni
⭐️ doprava 5 € (objednávky nad 40 € doprava zadarmo)
⭐️ platby: dobierka, prevod, online, kartou
299,00 € Do obchodu roboticky-vysavac.sk

Porovnanie - Najdôležitejšie parametre

Najdôležitejšie parametre iRobot Roomba 976 v porovnaní s víťazmi testu robotických vysávačov

iRobot Roomba 976
iRobot Roomba 976
Ľudová voľba Klarstein Cleanhero
Klarstein Cleanhero
Pre náročných Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ (9558) WiFi
iRobot Roomba s9+
Zlatá stredná cesta Neato Botvac D4 Connected
Neato Botvac D4 Connected
Cena299,00 €239,90 €1 299,00 €592,00 €
Vhodný na koberceÁnoÁnoÁnoÁno
Ďalšie typy povrchuNa všetky druhy podláhNa všetky druhy podláhNa všetky druhy podláhNa všetky druhy podláh
Na zvieracie chlpyÁnoÁnoÁnoÁno
NavigáciaÁnoÁnoÁnoÁno
Pokračovanie v upratovaníÁnoÁnoÁnoÁno
Kapacita zásobníka (l)0,550,370,550,77
Maximálne pokrytie plochy (m²)18520185170
Maximálna výška prahu (cm)2-22
Kapacita batérie (mAh)2 1302 2003 3002 100
Rýchlosť nabíjania (min)180240120100
Maximálna doba upratovania (min)7512012075
Hlučnosť (dB)60556060

Porovnanie - Výbava, funkcie a rozmery

Výbava, funkcie a rozmery iRobot Roomba 976 v porovnaní s víťazmi testu robotických vysávačov

iRobot Roomba 976
iRobot Roomba 976
Ľudová voľba Klarstein Cleanhero
Klarstein Cleanhero
Pre náročných Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ (9558) WiFi
iRobot Roomba s9+
Zlatá stredná cesta Neato Botvac D4 Connected
Neato Botvac D4 Connected
Cena299,00 €239,90 €1 299,00 €592,00 €
HEPA filterÁnoNieÁnoÁno
Ďalšie filtreAeroVacTrvalý filterAero Force-
Signalizácia plného zásobníkaÁnoÁnoÁnoÁno
ČasovačÁnoÁnoÁnoÁno
Počet hlavných kief1111
Počet bočných kief111-
NárazníkÁnoÁnoÁnoÁno
Časový rozvrh upratovaniaÁnoÁnoÁnoÁno
Diaľkový ovládačNieÁnoNieNie
Oddeľovač oblastíV aplikáciiVirtuálna / sonická stenaV aplikáciiV aplikácii
Senzor proti pádu zo schodovÁnoÁnoÁnoÁno
Funkcia proti zamotaniu káblovÁnoNeuvedenéNieNeuvedené
Automatické nabíjanie a dokovanieÁnoÁnoÁnoÁno
Wi-fi pripojenieÁnoNieÁnoÁno
Mop / Mokré čistenieNieNieNieNie
Nádoba na vodu na mokré čistenieNieNieNieNie
Čistiaca kefa na čistenie vysávačaNeuvedenéNeuvedenéNieNeuvedené
Hovorí po česky/slovenskyÁnoNeuvedenéÁnoNeuvedené
Ďalšia výbava a príslušenstvo----
Výška (cm)9,28,09,310,0
Šírka (cm)35,132,033,531,9
Dĺžka (cm)35,132,033,533,5
Hmotnosť (kg)6,03,18,13,4

iRobot Roomba 976 – prvý dojem

Roomba 976 je modelom z radu Roomba 7. generácie série 900 a je robotickým vysávačom strednej, resp. vyššej triedy s niektorými špičkovými funkciami za slušnú cenu. Nie je síce najkrajším kúskom, ale ako väčšina robotických vysávačov, aj Roomba 976 sleduje rovnaký elegantný kruhový tvar. Prichádza v nenápadnom čierno-zlatom prevedení a priťahuje na seba len malú pozornosť. Dizajn rozhodne vyzerá tak, že uprednostňuje funkciu pred formou. Predná strana má pružinový čierny nárazník, ktorý chráni zariadenie pred kolíziami a informuje robota o tom, kedy má zastaviť.

iRobot Roomba 976 - recenzovaný robotický vysávač

Funkčný dizajn vysávača iRobot Roomba 976

 

Vďaka svojmu nízkemu profilu dokáže Roomba upratať miesta, kam štandardný vysávač nedosiahne. Keď uvidíte, ako statočne zmizne v medzere pod šatníkom, v oblasti, do ktorej ste sa doteraz nikdy nedostali, vôbec sa nemusíte obávať, že ste o svojho robota navždy prišli. On sa odtiaľ za chvíľu víťazne vynorí. Model 976 nie je objemný, ani ťažkopádny. Rozmery robota sú 35,0 cm × 9,1 cm a váži 3,9 kg, čo znamená, že nie je ťažké ho zdvihnúť a presunúť, ak ho potrebujete vziať na poschodie. Rozsah balenia zahŕňa: iRobot Roomba 976, nabíjaciu základňu s integrovaným adaptérom, batérii Li-Ion (vnútri robota) a návod na použitie.

bočný pohľad na vysávač iRobot Roomba 976 + rozmery vysávača

Rozmery a váha iRobot Roomba 976 umožňujú jednoduchú manipuláciu a prenášanie vysávača napríklad na poschodie domu.

 

Ovládacie prvky

V blízkosti troch hlavných tlačidiel sú jednoduché indikátory stavu, ktoré vás informujú, či je kôš plný, či je batéria takmer vybitá, či je potrebná údržba alebo či má Roomba problémy s pripojením k sieti wi-fi.

iRobot Roomba 976 sa používa jendoducho a má niekoľko spôsobov ovládania: pomocou aplikácie, hlasovým ovládaním napríklad prostredníctvom Amazon Alexa Echo, alebo pomocou troch tlačidiel, ktoré vydávajú jednoduché príkazy:

 • Home – toto tlačidlo informuje Roombu, aby sa vrátila k dokovacej stanici, kde sa začne nabíjať.
 • Clean/On – jedným stlačením tohto tlačidla sa Roomba zapne, druhým stlačením sa spustí upratovací cyklus.
 • Spot – vďaka nemu Roomba intenzívne čistí lokalizovanú oblasť špirálovite asi 1 m smerom von s plným sacím výkonom a potom sa špirálovite vracia späť. To je užitočné na upratovanie neporiadku v jednej oblasti.
Ovládacie tlačidlá vysávača iRobot Roomba 976

Ovládanie tohto vysávača je naozaj jednoduché a prehľadné.

 

⭐ Aplikácia iRobot Home

Roombu môžete ovládať aj pomocou aplikácie iRobot pre Android a iPhone, ktorá vám umožňuje nastaviť plán upratovania, zastaviť upratovanie, alebo skontrolovať priebeh. To je naozaj užitočné, keď ste mimo domova, pretože môžete upratovať bez toho, aby vám vysávač prekážal a viete, že prichádzate domov do uprataného bytu. Po dokončení aplikácia poskytne podrobnú mapu oblastí, ktoré boli upratané. U modelov Roomba to vyzerá takto:

Mapa povysávaného priestoru

zdroj: domáci archív

 

Aplikácia dokáže odosielať upozornenia push, ktoré informujú keď je kapacita batérie nízka, upratovanie je ukončené, alebo keď je kôš plný. Nevýhodou je, že ak nie ste doma, aby ste ho vyprázdnili, nemôže pokračovať v upratovaní. Keď je kôš plný, zariadenie prejde späť na základňu Home Base a počká na manuálne vyprázdnenie, pretože na rozdiel od série i7 +, ktoré ako vidíte aj hore na obrázku hlási vyprázdnenie koša, tento model žiaľ nemá automatické vyprázdňovanie.

Hlásenie o ukončení upratovania

Notifikácia o ukončení upratovania (zdroj: domáci archív)

 

Kapacita koša Roomba 976 je podľa očakávania menšia ako u štandardného vysávača; v závislosti na množstve nečistôt a prachu sa kôš zaplní alebo bude takmer plný pri každej relácii. Nemusíte sa ľakať, neznamená to, že máte obzvlášť špinavý byt, ale skôr to, že kôš Roomba 976 je príliš skromný, čo znamená, že ho budete musieť častejšie používať alebo veľakrát vyprázdňovať.

Zberná nádoba - kôš vysávača iRobot Roomba 976

Zberná nádoba tohto modelu má menší objem a preto sa naplní pomerne rýchlo.

 

Technické detaily

Vďaka svojej inteligentnej metóde navigácie Roomba systematicky jazdí tam a späť v jazdných pruhoch a po zaregistrovaní pôdorysu sa už len zlepšuje a zlepšuje. Model 976 používa navigačný systém vSLAM (vizuálna simultánna lokalizácia a mapovanie), čo je inteligentná navigácia asistovaná kamerou, na rozdiel od náhodnej navigácie používanej v mnohých lacnejších modeloch. Technológia vSLAM® využíva optický senzor na zachytenie viac ako 230 400 dátových bodov za sekundu, čo umožňuje robotu vytvoriť podrobnú mapu svojho okolia, aby vedel, kde je, kde bol a kde je potrebné upratovať. V aplikácii vidíte že nevynecháva žiadnu oblasť a že je všetko poriadne povysávané.

Napriek prekážkam, ako sú nohy stoličiek, krabice na hračky, hračky, topánky a ďalšie veci, robot svoju úlohu plní skvele. Pomocou bočnej kefy upratuje aj rohy a pozdĺž okrajov. Jedinečne navrhnuté duálne viacpovrchové gumené valce s gumovými behúňmi na zvládnutie rôznych povrchov podláh, odstraňujú všetko od jemného prachu po veľké úlomky. Zvládajú aj huňaté vlnené koberce. Sanie Power-Lifting navyše využíva 5-násobne silný Aero Force systém, takže aj odolné nečistoty sú ľahko odstrániteľné.

Spodná strana vysávača iRobot Roomba 976

Spodná strana vysávača – bočná kefa (upratuje aj rohy a pozdĺž okrajov) a duálne viacpovrchové gumené valce s gumovými behúňmi.

 

Robot je vybavený mnohými senzormi, ktoré ešte viac zefektívňujú jeho prácu: Optické senzory skenujú miestnosti a vytvárajú mapu vášho bytu a indikujú vyššiu koncentráciu nečistôt a prachu – patentované snímače Dirt Detect umožňujú Roombe 976 detekovať silne znečistené oblasti a vyčistiť ich intenzívnejšie – pomocou trojstupňového systému upratovania. Vďaka senzorom prekážok vysávač nekoliduje s vašim nábytkom alebo stenami a záludnosti, ako sú schody, sú rozpoznané a robot sa im vyhne. Vďaka vysoko výkonnému filtru AeroForce® zachytáva Roomba 976 dokonca aj častice, ktoré majú veľkosť iba 10 mikrometrov.

Údržba je veľmi jednoduchá. Zbernú nádobu je možné vybrať a vyprázdniť iba jednou rukou. Dva bezkefové gumové valce sa dajú tiež ľahko vybrať.

Detekcia schodov

Detekcia schodov

 

⭐ Výdrž batérie

Výdrž batérie modelu 976 je asi 1 hodinu 20 minút a nabíjanie trvá 3 hodiny. Roomba však neoddychuje. Automaticky urobí cestu späť na svoju domovskú základňu, aby sa nabila, ak jej dôjde energia a keď sa nabije, obnoví upratovanie tam kde prestala a bude pokračovať kým práca nie je hotová. Malé svetlá na nabíjačke sa počas procesu nabíjania rozsvietia iba prvú minútu. Potom sa vypnú aby šetrili elektrinu. Roomba sa aj tak nabíja. Samotná základňa Home Base je kompaktný plastový podstavec, ktorý musí byť pripojený do zástrčky. Je malý, nenápadný, ale krehký. Pre základňu aj robot musíte zohľadniť priestor, pretože je to miesto, kde bude väčšinu času.

Informácia o stave nabíjania

Informácia o stave nabíjania (zdroj: domáci archív)

 

Nabíjacia stanica vysávača iRobot Roomba 976

Nabíjaciu stanicu umiestnite na miesto, kde vám vysávač nebude zavadzať. Bude tam totiž odstavený väčšinu času.

 

Špecifikácie iRobot Roomba 976 v kocke

 • max. pokrytie až 185 m²
 • účinný HEPA filter
 • dobíjanie počas upratovania
 • Li-Ion batéria
 • systém bočného upratovania v rohoch a pozdĺž stien Wall Follow
 • komunikácia s robotickým mopom iRobot Braava m6
 • systém AeroForce
 • systém ANTITANGLE proti zamotaniu do káblov
 • indikátor plného koša
 • navigácia iAdapt 2.0 s vizuálnou lokalizáciou
 • profilovaný nárazník so spomaleným dotykom
 • senzory proti pádu zo schodov
 • nabíjacia stanica s integrovaným adaptérom
 • ovládanie aplikáciou (iOS a Android)
 • kompatibilné so zariadeniami Google Home a Alexa
 • infračervené snímače – detekcia prekážky, detekcia schodov, detekcia prachu
 • hlučnosť – 60 decibelov
 • farba čierno- zlatá
 • rozmery: 35 x 35 x9,1 cm
 • hmotnosť: 3,9 kg
 • časové programovanie pre každý deň zvlášť (v aplikácii)
 • režimy vysávania: automatické, bodové
 • doba nabíjania 3 hodiny
 • silne znečistené oblasti sú automaticky rozpoznané a intenzívne vyčistené
Jazdné pruhy Roomba 976

Jazdné pruhy Roomba 976

 

Výsledky praktického testu iRobot Roomba 976

Sanie je 5-krát silnejšie ako u Roomba série 600 a výkon je fantastický, či už na koberci, hrubej rohožke, drevených podlahách alebo dokonca na keramike, iRobot Roomba 976 odviedol pozoruhodnú prácu na všetkých povrchoch. Zachytáva všetky zvyšky nečistôt, špiny a neporiadku – dokáže tiež zachytiť vlasy bez akýchkoľvek problémov, alebo zamotania. Je veľmi pohotový keď zisťuje, kde už bol, a pri zameraní sa na oblasti, ktoré je potrebné upratať. Vďaka kombinácii senzorov je robot mimoriadne efektívny, pričom sa vyhýba nebezpečenstvám a manévrovaniu okolo objektov, ktoré jej stoja v ceste.

Roomba namiesto toho, aby náhodne poskakovala okolo a neefektívne vysávala alebo dokonca vynechala niekoľko miest ako väčšina robotických vysávačov, dokázala 976 zmapovať a vyčistiť celý priestor.

A tu si môžete pozrieť Roombu 976 v akcii:

Recenze iRobot Roomba 976 – robotický vysavač

 

Cena

Za iRobot Roomba 976 zaplatíte 299,00 €, čo je v porovnaní so zariadeniami radu 700 navýšenie o cca 100 eur – v závislosti od modelu. A navyše môžu vzniknúť ďalšie náklady na virtuálnu stenu (nie je zahrnutá v rozsahu dodávky). Na oplátku však získate bezúdržbové kefy, diaľkové ovládanie a zvýšený výkon vďaka silnejšiemu saciemu zariadeniu a Aero-Force. Musíte sa rozhodnúť sami, či vám to stačí, ale myslíme si, že tieto funkcie za mierne vyššiu kúpnu cenu určite stoja.

 

💡 TIP: Porovnajte parametre tohto robota s parametrami modelov aj iných značiek a potom sa rozhodnite.

 

Spolupráca s iRobot Braava m6

 

Čo sa nám na iRobot Roomba 976 páči?

 • všestranné ovládanie a kontrola pomocou aplikácie
 • vďaka optickým senzorov vie, kde sa už vysávalo a kde ešte nie
 • 3-stupňový systém čistenia, pomocou ktorého je možné odstrániť aj odolné nečistoty
 • vysokovýkonný filter zachytáva 99% alergénov, peľov a častíc
 • zásobník vyprázdnite jednou rukou
 • automaticky sa nabíja a pokračuje, kým sa úloha nedokončí
 • plynulá a efektívna navigácia – používa vysokoúčinný upratovací vzor a celú sadu senzorov na prispôsobenie sa neporiadku a nábytku v reálnom svete na dôkladné pokrytie
 • používa optické a akustické senzory na detekciu vysokej koncentrácie nečistôt, prachu a chlpov domácich miláčikov. Potom vykoná cielené čistenie tam, kde je to najviac potrebné.
 • vysáva pod pohovkami a kreslami – nízkoprofilový dizajn umožňuje Roombe vysávať pod väčšinou nábytku a pozdĺž soklových líšt, takže nečistoty sa nemajú kam schovať.
 • nepadne zo schodov
 • pripojíte sa a upratujete odkiaľkoľvek – aplikácia iRobot HOME umožňuje upratovanie a plánovanie pohodlne – kedykoľvek a kdekoľvek. Vyberte si vlastné predvoľby upratovania a pozrite si stav úloh. Správy Clean Map ukazujú, kde váš robot upratoval spolu s podrobnosťami, ako je pokrytie a trvanie dokončených úloh. Navyše, dostanete upozornenia push, keď robot dokončí upratovanie – všetko na vašom smartfóne.
 • s vlasmi manipuluje s ľahkosťou – bezkefové extraktory zabraňujú zamotávaniu a zasekávaniu vlasov a iných nečistôt
 • upratuje podľa harmonogramu – Roomba môže byť prednastavená na vysávanie až sedemkrát týždenne
 • dáva vám vedieť, kedy je kôš plný – Roomba má indikátor, ktorý vás informuje, keď sa kôš zaplní a je potrebné ho vyprázdniť. Úroveň a stav koša môžete zobraziť aj prostredníctvom aplikácie iRobot HOME.

 

Čo sa nám na iRobot Roomba 976 nepáči?

 • sporadicky systém ANTITANGLE môže zazmätkovať a vy robot prichytíte pri tom, že útočí na vaše závesy
 • zachytávajúce sa nečistoty (napr. vlasy) na pohyblivých častiach vysávača ako sú kolieska a bočná kefka – tomuto problému sa však nevyhnete ani pri iných modeloch
Nečistoty zachytené na koliesku vysávača iRobot Roomba 976

Nečistoty zachytené na koliesku vysávača.

 

Nečistoty zachytené na kefke vysávača iRobot Roomba 976

Nečistoty zachytené na bočnej kefke vysávača iRobot Roomba 976.

 

Recenzie zákazníkov

Napriek relatívne vyššej cene ide o model, ktorý je medzi zákazníkmi obľúbený a súčasne aj veľmi pozitívne hodnotený. Nakoniec, aj my sme veľmi ťažko hľadali nejaký nedostatok. Na Heureka má skóre 96%  a hodnotenia, ktoré spomínajú negatíva sú skôr subjektívne – robot by mohol byť o niečo nižší, resp. jednému zákazníkovi nefungovala aplikácia. Pozrime si niektoré z recenzií aj spoločne:

iRobot Roomba 976 recenzie

Roomba 976 recenzie

Zhrnutie na záver

Aj keď na scénu robotických vysávačov neustále prichádza mnoho ďalších a ďalších modelov, Roomba zostáva dôveryhodnou a najlepšou voľbou pre riešenia automatizovaného upratovania. Roomba 976 je prémiovým príkladom toho, prečo to tak je. Roomby boli v minulosti odpísané ako novinka, ktorá nenahradí konvenčný vysávač, ale radi oznamujeme, že to tak nie je. Roomba 976 odvádza vynikajúcu prácu a lepšiu ako by niekto zvládol s normálnym vysávačom. Roomba 976 predstavuje dokonalú rovnováhu prijateľnejšej ceny, vynikajúcich vlastností a inteligentnej technológie, ktorá vám spríjemní život a navyše, už nikdy nebudete musieť vyberať vysávač .

 

Najčastejšie otázky k iRobot Roomba 976

❓ 1. Bude Roomba 976 fungovať bez použitia aplikácie iRobot HOME?

Áno, Roomba 976 sa dá používať bez aplikácie iRobot HOME, ale aplikácia vám umožňuje používať inteligentné zariadenie so systémom iOS alebo Android, aby ste mali čo najlepšiu skúsenosť s Roombou 976. S aplikáciou iRobot HOME môžete získať prístup k exkluzívnym funkciám vrátane upratovania mimo domova, správy plánu upratovania, prispôsobenia vašich preferencií pri upratovaní a ďalších.

❓ 2. Dostane sa Roomba 976 cez prahy?

Prahy do výšky cca 1,5 cm pre modely Roomba neznamenajú problém

❓ 3. Zahŕňa dodávka aj virtuálnu stenu alebo si ju treba kúpiť zvlášť?

Stenu je potrebné objednať ako doplnok, nie je súčasťou balenia.

❓ 4. Dajú sa cez aplikáciu nastaviť zakázané zóny?

Zakázané zóny je možné nastaviť na všetkých zariadeniach, ktoré používajú technológiu Imprint ™, t. j. Roomby série I. a série S S Roomba 976 môžete nastaviť zakázané zóny pomocou virtuálnych stien.

Výhody

 • štandardný sací výkon na každej podlahe
 • jednoduchá mobilná aplikácia iRobot HOME
 • pokročilý navigačný systém
 • antitangle funkcia - nezamotáva sa do káblov
 • zmestí sa pod väčšinu gaučov (výška 9,2 cm)
 • cena

Nevýhody

 • na jedno nabitie reálne povysáva cca 50m² (v závislosti od podlahy samozrejme)
 • nie je možnosť v aplikácii nastaviť plochu vysávania
 • menšia nádoba na nečistoty
 • prahy do výšky 1,6 cm

Záver recenzie: Robotický vysávač v prijateľnej cene s mnohými dobrými vlastnosťami a inteligentnou technológiou.

Hodnotenie autora
 • sací výkon
 • jednoduchosť použitia
 • životnosť batérie
 • ovládanie
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Smart zariadenie, s ktorým je život výrazne komfortnejší a s ktorým máte o bod menej na zozname vecí, na ktoré musíte každý deň myslieť.

4.7

iRobot Roomba 976

✅ Cena: 299,00 €

Chcem iRobot Roomba 976 roboticky-vysavac.sk
Vývoj ceny iRobot Roomba 976


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.