iRobot Roomba i7+ – recenzia najinteligentnejšieho robotického vysávača

Veronika Štrbová Recenzia 24. októbra 2020 0
iRobot Roomba i7+
 • Typ: robotický vysávač
 • Doba prevádzky: 75 minút
 • Hlučnosť: 58 dB
 • Kapacita batérie: 1800 mAh
 • Navigácia: iAdapt 3.0
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Vysávače
799,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
roboticky-vysavac.sk

iRobot Roomba i7+ je najmodernejší a najinteligentnejší robotický vysávač na trhu. Je až neuveriteľné, čo všetko dokáže. Sám sa zorientuje v priestore, povysáva a dokonca aj automaticky vysype zberný kôš. Jednoducho je to špička vo svojej triede. Samozrejme, všetky inteligentné funkcie, vlastnosti a ďalšie vymoženosti sa odzrkadľujú v jeho cene. Avšak, za kvalitu sa platí, čo v tomto prípade úplne zodpovedá skutočnosti.

Robotický vysávač iRobot i7+ dokáže upratať akékoľvek priestory. Ak sa vybije, sám sa nabije a v upratovaní pokračuje. Ak má plný zberný kôš nečistôt, automaticky sa vyprázdni a taktiež pokračuje ďalej. V neposlednom rade treba na úvod spomenúť aj chytrú navigáciu iAdapt 3.0 s inteligentným mapovaním Imprint. Prečítajte si, čo všetko dokáže tento perfektný robotický vysávač.

Čítať viac...

IRobot Roomba i7+ - kde kúpiť najvýhodnejšie
roboticky-vysavac.sk ⭐️ doručenia 1-2 pracovné dni
⭐️ doprava 5 € (objednávky nad 40 € doprava zadarmo)
⭐️ platby: dobierka, prevod, online, kartou
799,00 € Do obchodu roboticky-vysavac.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
799,01 € Do obchodu Heureka.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
799,00 € Do obchodu Datart.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
799,00 € Do obchodu Hej.sk

O značke iRobot

Spoločnosť iRobot Corporation bola založená v roku 1990 Colinom Anglom, Helen Greinerovou a Dr. Rodney Brooksom. Všetkých troch spájala smelá vízia, že sa roboti stanú realitou všedného dňa a praktickými pomocníkmi v domácnostiach. A ich víziu sa im podarilo uskutočniť. V súčasnej dobe používa roboty iRobot viac než 20 miliónov zákazníkov z Európy, USA i Ázie. iRobot je svetový líder vo vývoji domácich, vojenských a priemyselných robotov. Vyhráva väčšinu komerčných súťaží v robotike a patrí medzi významných vývojárov robotov pre NASA.

 

Základné informácie

Robotický vysávač Roomba i7+ sa stane nevyhnutnou súčasťou vašej domácnosti. Ak si ho zaobstaráte, už sa ho nebudete chcieť vzdať. Je vhodný pre upratovanie všetkých typov tvrdých podláh i kobercov. S vychytanou mobilnou aplikáciou iRobot HOME ho môžete ovládať odkiaľkoľvek. Dokonca si môžete nastaviť časový plán upratovania pre jednotlivé miestnosti podľa vašich potrieb. Robot je schopný uložiť až 10 rôznych máp.

Robotický vysávač iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7+ vás neprestane udivovať v tom, čo všetko dokáže. Vďaka unikátnemu systému navigácie iAdapt 3.0 s inteligentným mapovaním Imprint sa dokonale zorientuje v priestore a zvolí vždy najlepšiu techniku upratovania. Robotický vysávač je pritom naozaj tichý, pretože dosahuje maximálne 58 dB, takže jeho prevádzkou nebudete určite rušiť vašich susedov.

 

➡️ Ďalšie informácie:

VýrobcaiRobot
Hlučnosť58 dB
Doba nabíjania1,5 hod.
Virtuálna zábranaáno
Wifiáno
Mopovanieáno
Typ batérieLi-Ion
HEPA filteráno
Výška robota9 cm
Hmotnosť3,4 kg
Rozmery34 x 9 x 34 cm (Š x V x H)
Dĺžka prevádzky75 minút
Objem nádoby0,6 l

 

Vlastnosti a funkcie vysávača iRobot Roomba i7+

Dokonale čistá domácnosť

Vysávač rozpoznáva nečistoty pomocou akustických a optických nástrojov, ktoré sú súčasťou systému Dirt Detect. Prémiový 3-stupňový systém čistenia využíva dve gumené kefy na rôzne povrchy a prináša až 10-krát vyšší výkon vysávania na vyčistenie usadenej špiny, nečistôt a zvieracích chlpov z každej podlahy. Senzory Dirt Detect upozornia Roombu, že sa na podlahe nachádza väčšie množstvo znečistenia a tá strávi viac času čistením týchto viac znečistených oblastí, až kým nie sú úplne čisté.

Funkcia dirt detect

 

Inteligentné vysávanie

Vďaka unikátnemu systému navigácie iAdapt 3.0 s inteligentným mapovaním Imprint sa dokonale zorientuje v priestore a zvolí vždy najlepšiu techniku upratovania. Roomba i7 tak dokáže upratať akékoľvek veľké priestory. Vďaka inteligentnému mapovaniu Imprint sa vysávač naučí rozoznať jednotlivé miestnosti a vy si tak môžete zvoliť konkrétne priestory, kedy a kde má robot upratovať. Automaticky prispôsobí zdvih čistiacej hlavy pre zabezpečenie optimálneho výkonu a plynulo prechádza medzi pevnými podlahami, menšími rohožami, dlažbou, kobercami a inými typmi podláh.

Inteligentné mapovanie Imprint

 

Upratuje, nech ste kdekoľvek, s aplikáciou iRobot HOME

Kvôli upratovania už viac nemusíte zostávať doma. Svoj robotický vysávač môžete pohodlne ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie iRobot HOME zo svojho mobilného telefónu alebo tabletu. Táto aplikácia ponúka celý rad ďalších užitočných informácií a funkcií. Jednoducho si môžete nastaviť časový plán upratovania pre jednotlivé miestnosti. Nastavte si tiež vlastnosti vysávania, alebo cez report Clean Map sledujte, kde všade vaša Roomba vysávala. Nechýbajú ani štatistiky, história a push správa po ukončení vysávania.

Aplikácia iRobot Home

 

3-stupňový systém čistenia

Robotický vysávač iRobot Roomba i7+ dokonale uprace vo všetkých kútoch vašej domácnosti. Patentovaný trojstupňový čistiaci systém AeroForce sústredí prúd vzduchu do úzkej štrbiny medzi rotujúce kefy. Tým dochádza k mimoriadnej akcelerácii vzduchu a v kombinácii s vysokoúčinným motorom sa sací výkon zvyšuje až na desaťnásobok. Vďaka bočnej kefke efektívne vyčistí aj miesta okolo nábytku, pozdĺž stien i rohy. Dve proti sebe rotujúce kefy ženú nečistoty priamo do zberného koša. Vysávanie jemného prachu zabezpečuje výkonný sací motor.

Vysávanie popri stene iRobot

 

Automatické vysypávanie zberného koša

Vysávač Roomba i7+ v kombinácii s nabíjacou stanicou Clean Base vám dopraje maximálny komfort bez starostí o vysávanie. Funkcia automatického vysypávania zberného koša v nabíjacej stanici umožňuje až týždne bez nutnosti meniť sáčok. Jednorazový sáčok vnútri stanice pojme až 30 zberných košov robota. Jeho praktické spracovanie znemožňuje únik prachu a nečistôt späť do okolia. O nutnosti vrecko vymeniť vás informuje pomocou indikátora. Zásobník robota a usadený prach v ňom sa dá ešte jednoduchšie očistiť opláchnutím zásobníka pod tečúcou vodou.

iRobot automaticky vysypáva nečistoty

 

Nemá problém ani so zvieracími chlpmi

Dve gumené kefy na rôzne povrchy zachytia dlhé a krátke zvieracie chlpy bez toho, aby sa na kefy namotali. Výkonné vysávanie spolupracuje s vysokoúčinným filtrom, ktorý zachytí až 99 % psích a mačacích alergénov.

Robotický vysávač a pes

 

Dvojité upratovanie

Roomba všetky plochy uprace dvakrát. Dôkladnejšie upratovanie oceníte predovšetkým v domácnostiach s malými deťmi alebo domácimi zvieratami.

 

Program SPOT

Roomba i7+ je viac ako len vysávač, poslúži aj ako metlička a lopatka. Program SPOT slúži k lokálnemu upratovaniu, ideálne na vysávanie rohožiek alebo vysypaného korenia. Po ručnej aktivácii robot dôkladne uprace priestor s priemerom napríklad aj 1 m².

 

Inteligentné senzory proti pádu

Senzory umiestnené na spodnej časti robota rozoznajú voľný priestor pod sebou, a tým vylúčia možnosť pádu zo schodov alebo iných vyvýšených miest. Pomocou virtuálnej steny Dual Mode vytvoríte dokonca neviditeľnú bariéru, ktorú Roomba neprekročí, alebo vytvoríte ochrannú zónu, do ktorej Roomba nevstúpi.

Senzory robotického vysávača

 

Nárazník so spomaleným dotykom

Nárazník so spomaleným dotykom je šetrný k vášmu nábytku. Dokáže rozpoznať zdanlivé prekážky ako prehoz cez posteľ či závesy, a upratať tak efektívne aj pod posteľou, či práve okolo záclon a závesov. Systém proti zamotaniu do káblov iRobot myslí na bežnú domácnosť, preto svoje robotické vysávače vybavil funkciou, ktorá zabraňuje zamotaniu robota do káblov či strapcov od koberca.

 

Umývateľný zberný kôš AeroForce

Roomba disponuje umývateľným zberným košom a jeho údržba je tak oveľa jednoduchšia. Má veľkú kapacitu, kam sa dostanú aj tie najjemnejšie častice prachu.

Umývateľný zásobník robota

 

Nápoveda v aplikácii

Sekcia pomocníka v mobilnej aplikácii vám poskytne napríklad odpovede na najčastejšie otázky, inštruktážne videá alebo kontakty na technickú podporu. Pre úvodné zoznámenie s robotom alebo neskoršie pripomenutie funkciou je tu tiež príručka pre rýchle použitie vrátane obrazového manuálu.

 

➡️ Rozsiahla recenzia robota aj s ukážkou upratovania:

iRobot Roomba i7+ - recenze špičkového robotického vysavače

 

Obsah balenia

 • 1x iRobot Roomba i7+ (súčasťou je aj batéria Li-Ion)
 • 1x Nabíjacia stanica
 • 1x Náhradný HEPA filter
 • 1x Virtuálna stena Dual Mode
 • 2x Batéria typu AA
 • 1x Náhradná bočná kefka
 • 2x Jednorázový sáčok na nečistoty do Clean Base
 • 1x Používateľský SK manuál

 

Údržba robota

Aplikácia vás upozorní, kedy je potrebné vyčistiť kefy alebo ďalšie časti robota. Nájdete tu tiež inštruktáž, ako takú údržbu vykonať. Telo robota jednoducho utrite navlhčenou handričkou a jednotlivé časti čistite podľa návodu.

Čistenie filtru -- vyberte zberný kôš, vyberte filter tak, že uchopíte oba konce a vytiahnete ho. Nečistoty odstráňte poklepaním filtru o odpadkový kôš. Znovu vložte filter rebrovanými držadlami smerom von. Umiestnite zberný kôš naspäť do robota.

 

iRobot Roomba i7+ recenzie na robotický vysávač

Každý produkt má svoje výhody aj nevýhody. V tomto prípade prevládajú výhody, aj keď nejaké nedostatky ľudia popísali aj v recenziách. Vysoká cena sa odráža na kvalite a moderných funkciách robota. Inteligentná aplikácia má podľa skúseností užívateľov nejaké medzery, avšak celkovo hodnotia produkt veľmi kladne. Presvedčte sa sami. Recenzií na iRobot Romba i7+ heureka ponúka hneď niekoľko.

Recenzie zákazníkov na iRobot Roomba i7 Skúsenosti ľudí s iRobot Roomba i7

Viac recenzií → nájdete tu

 

💡 TIP: Chcete si vybrať iný robotický vysávač? Odporúčame pozrieť náš aktuálny test.

 

Zhodnotenie na záver

iRobot Roomba i7+ je najmodernejší a najinteligentnejší robotický vysávač dnešnej doby. Aj napriek jeho vysokej cene si ho zákazníci obľúbili a niektorí si už nevedia predstaviť svoju domácnosť bez neho. Dokáže upratovať úplne sám, môžete si ho jednoducho naprogramovať a domov prídete do krásne uprataného domu. Nenarazí, sám sa vyprázdni a keď treba, tak sa aj dobije. Ovládať ho môžete dokonca aj cez mobil. Čo viac si priať? Jedinou prekážkou pri kúpe tohto pomocníka môže byť jeho cena, ktorá sa pohybuje okolo 799,00 €. Ak vám to však vaša finančná situácia dovoľuje, určite sa nebojte investovať do vysávača iRobot Roomba i7+.

Výhody

 • automatické vysypávanie zberného koša v stanici Clean Base
 • múdra navigácia iAdapt 3.0 s inteligentným mapovaním Imprint
 • senzory proti pádu zo schodov a proti zamotaniu do káblov
 • trojstupňový čistiaci systém
 • nabíjanie počas upratovania
 • veľkokapacitný zberný kôš AeroForce
 • aplikácia iRobot Home

Nevýhody

 • vysoká cena
 • hlučnejší pri vysypávaní nečistôt
 • aplikácia má menšie nedostatky

Záver recenzie: Inteligentný a moderný robotický vysávač, ktorý predčí vaše očakávania.

Hodnotenie autora
 • Kvalita
 • Prevedenie
 • Funkcie
 • Cena
 • Hlučnosť

Súhrn

Najinteligentnejší a najmodernejší robotický vysávač dnešnej doby, ktorý predčí vaše očakávania.

4.8

iRobot Roomba i7+

✅ Cena: 799,00 €

Chcem iRobot Roomba i7+
roboticky-vysavac.sk
Vývoj ceny iRobot Roomba i7+


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.