Kärcher WD 3 – multifunkčný vysávač na suché aj mokré vysávanie (recenzia)

Redakcia DoDomácnosti.sk Recenzia 22. septembra 2021 0
Kärcher WD 3
 • Typ: Bezvreckový vysávač
 • Príkon: 1000 W
 • Objem nádoby na prach: 17 l
 • Dĺžka prívodného kábla: 4 m
 • Hlučnosť: 75 dB
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Vysávače
64,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
AndreaShop.sk

Kärcher WD 3 P, vhodný na mokré aj suché upratovanie, je výkonný vysávač vyrobený v kompaktnom dizajne. Ide o multifunkčné zariadenie vhodné na suché aj mokré vysávanie s extra režimom fúkania. Aký je jeho výkon v porovnaní s inými multifunkčnými vysávačmi? Poskytuje adekvátnu hodnotu za vaše peniaze? Pokračujte v čítaní našej recenzie a dozviete sa viac.

Čítať viac...

porovnanie cien
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
64,00 € Do obchodu AndreaShop.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
60,20 € Do obchodu Heureka.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
64,26 € Do obchodu Datart.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
64,30 € Do obchodu Hej.sk

Kärcher WD 3 P v skratke

 • univerzálny mokrý a suchý vysávač
 • výkonné sanie a vynikajúci čistiaci výkon
 • jediný filter pre mokré aj suché čistenie
 • kapacita 17 litrov
 • 4 m napájací kábel
 • skladovanie príslušenstva na “palube”
 • 2-ročná záruka 

 

Bližší pohľad na vlastnosti WD 3 P

WD 3 je okamžite rozpoznateľným zástupcom značky Kärcher. Výrazná žltá a čierna farebná schéma nemusí byť najatraktívnejšia, ale vyzerá profesionálne a je vhodná pre malé pracoviská a domácnosti. Napriek relatívne kompaktnej konštrukcii má WD3 nádobu s objemom až 17 litrov, ktorá poskytuje dostatok priestoru dokonca aj pre sutiny, úlomky a samozrejme kvapaliny.

Sporným bodom vysokého, ale štíhleho dizajnu je, že WD 3 P sa relatívne ľahko prevráti. Nie je to problém, ak ste opatrní, ale je to niečo, na čo je potrebné pamätať.

Jedným z najlepších vlastností Kärcher WD 3 je, že môžete pomocou toho istého filtra nasať suché nečistoty aj rozliate tekutiny. Mnoho podobných vysávačov má oddelené filtre pre tieto dve úlohy, čo je menej pohodlné a časovo náročnejšie. Mať jeden filter však má aj jednu nevýhodu: akonáhle filter navlhne, pred použitím na suché nečistoty je potrebné ho vysušiť. Bonusom je, že Kärcher má povesť spoľahlivosti. Ak hľadáte multifunkčný vysávač, ktorý niečo aj vydrží, je to skvelá voľba.

Dôležité parametre: 
Typ vysávačamultifunkčný
Hmotnosť5,5 kg
Hlučnosť75 dB
Dĺžka napájacieho kábla4 m
Príkon1000 W
Sací výkon200 W
Filterpatrónový
Objem nádoby17 l

Podrobné informácie o funkciách a parametroch vysávača Kärcher WD 3 P nájdete aj v manuáli, ktorý si môžete pozrieť tu.

 

Výkon a sacia sila

Ako by ste aj očakávali od multifunkčného vysávača s motorom s výkonom 1000 W, Kärcher WD 3 poskytuje vynikajúci sací výkon. Je to tiež odolný model, vhodný aj na odpratanie sutín a iné ťažké práce.

Na multifunkčné vysávače (mokrý a suchý) sa nevzťahujú predpisy EÚ, ktoré obmedzujú maximálny príkon na 900 W. Kärcher urobil všetko pre to, aby zvýšil energetickú účinnosť WD3 a tvrdí, že poskytuje sací výkon motora s výkonom 1400 W. Sme vždy skeptickí voči takýmto tvrdeniam, ale v tomto prípade Kärcher WD 3 nepochybne poskytuje dostatok sacieho výkonu pre väčšinu úloh.

Čistiaci výkon však nie je len sanie – dôležitú úlohu hrá aj hlava vysávača. Kärcher redizajnoval hlavu pre KD3, aby zabezpečil jej skvelý výkon na mokrom aj suchom povrchu. Je tiež schopná odstrániť jemný prach spolu s väčšími nečistotami.

Súčasťou balenia sú aj dva nadstavce na hlavu vysávača. Kefový nadstavec sa používa hlavne na suché vysávanie. Gumový nadstavec je určený pre mokré čistenie. Problém s kefovým nadstavcom je ten, že sa ťažko tlačí po koberci. Je to kvôli silnému saniu. Aj keď je extra sací výkon dobrá vec, mohol by existovať spôsob ako ho ovládať – najmä na hrubých kobercoch. Na druhej strane, ak chcete použiť Kärcher WD 3 na tekutiny, nesklame vás. Odvedie skvelú prácu na kobercoch, tvrdých podlahách a dokonca aj vonku. 

Kärcher WD3 P je možné použiť aj na odblokovanie výleviek. Je daná tiež možnosť synchronizácie vysávača s elektrickým náradím (napríklad značky DEWALT), takže ho môžete použiť aj ako odsávač pilín.

Napriek silnému čistiacemu výkonu je Kärcher na míle ďaleko od najhlasnejšieho vysávača na trhu. S hodnotením hluku 75dB určite nie je tichý, ale zaručene nepoškodí vaše ušné bubienky!

 

Príslušenstvo

Kärcher WD3 sa dodáva s dvojmetrovou sacou hadicou s priemerom 35 mm. Okrem hadice, Kärcher pribalil aj dve 0,5 metrové sacie trubice pre extra predĺženie. Jediným ďalším príslušenstvom je štrbinová hubica, ideálna pre ťažko dostupné, úzke priestory.

Treba však poznamenať, že Kärcher predáva rad doplnkového príslušenstva pre WD3. Patrí medzi ne nadstavec na auto, kefa s tvrdými štetinami (pre odolné nečistoty) a ďalšie predlžovacie trubice. Bolo by skvelé, keby boli súčasťou balenia, ale keďže nie každý ich potrebuje, Kärcher ich predáva samostatne a udrží tak aj nízku cenu.

 

Jednoduchosť používania

Už sme sa zmienili o niekoľkých problémoch pri používaní WD3, ale má aj niekoľko užitočných funkcií, ktoré zjednodušia prácu s ním. Príkladom je „parkovací“ systém. Keď si prajete prestávku, môžete dočasne “odparkovať” hlavu vysávača s trubicou bez toho, aby sa zvalili.

Ďalšou vlastnosťou Kärcher WD 3 P je funkcia fúkača. Ak sa vysávaním nepodarí uvoľniť nepoddajné nečistoty z kobercov alebo tesných priestorov, môže to byť užitočný nástroj. Je obzvlášť praktický pri čistení radiátorov. Môžete ho použiť aj vo vašej záhrade, aj keď odporúčame skôr vhodný záhradný vysávač lístia.

 

Filter

WD3 P je dodávaný s odnímateľným filtrom. Ako sme už uviedli, umožní vykonávať mokré aj suché čistenie bez nutnosti jeho výmeny. Kärcher WD3 P má silný sací výkon, takže filter má tendenciu relatívne rýchlo sa upchávať. Na rozdiel od cyklónových vysávačov, výrazne sa tým znižuje výkon. Filter pravidelne čistite, aby ste požadovaný sací výkon udržali.

 

Recenzie zákazníkov

Recenzie a skúsenosti užívateľov sú vždy osvedčenou pomocou pri rozhodovaní o nákupe akéhokoľvek produktu, alebo služby. Prinášame vám preto názory zákazníkov Heureky, ktorí tento vysávač otestovali v praxi:

Recenzie Kärcher WD 3

A takto hodnotia vysávač českí zákazníci:

RRecenzie českých zákazníkov

Recenzie českých zákazníkov

 

Zhrnutie na záver recenzie

Kärcher je známy výrobou vysoko kvalitných a odolných domácich spotrebičov a WD3 P je toho ďalším skvelým príkladom. Či už potrebujete odstrániť prebytočnú vlhkosť z koberca, vyčistiť sutiny po stavebných prácach alebo zlikvidovať prach z radiátorov, odvedie vynikajúcu prácu. Nevýhodou je, že filter musí vyschnúť po mokrom čistení predtým, ako ho začnete používať na suché vysávanie.

Celkovo je Kärcher WD 3 P vysávač, ktorý odporúčame napriek jeho malým nedostatkom. Vynikajúci sací a čistiaci výkon nechávajú na ne zabudnúť a za vynaložené peniaze získate naozaj skvelú hodnotu.

A úplne na záver máme pre vás video, ktoré vám Kärcher WD 3 P predvedie do detailov:

Best affordable Wet And Dry Vacuum Cleaner? Kärcher WD3 P - Review

 

Výhody

 • mimoriadny sací výkon aj pre veľké znečistenie
 • vynikajúca cena
 • nízka hmotnosť a mobilita vďaka kolieskam
 • robustná a nárazuvzdorná nádoba s objemom 17 litrov
 • možnosť mokrého aj suchého vysávania

Nevýhody

 • príliš krátky prívodný kábel znižujúci akčný rádius
 • vyššia hlučnosť oproti konkurencii

Záver recenzie: Cenovo dostupný vysávač známej značky pre univerzálne využitie

Hodnotenie autora
 • Sací výkon
 • Hlučnosť
 • Jednoduchosť používania
 • Príslušenstvo
 • Pomer cena/výkon

Súhrn

Naša recenzia hodnotí multifunkčný vysávač Kärcher WD 3 P ako vynikajúci výkon a funkcie za rozumnú cenu.

4.4

Kärcher WD 3

✅ Cena: 64,00 €

Chcem Kärcher WD 3 AndreaShop.sk
Vývoj ceny Kärcher WD 3


Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.