Klarstein Curve – recenzia na kompaktný kuchynský robot s elegantným dizajnom

Petra Lyžičiarová Recenzia 23. októbra 2021 0
Curve kuchynský robot
 • príkon: 1000 W
 • objem: 5 l
 • počet rýchlostí: 5
 • počet funkcií: 3
 • doplnkové príslušenstvo: áno
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Kuchynské roboty
PREDAJ SKONČIL

Klarstein Curve je kvalitný a dizajnom elegantne pôsobiaci kuchynský robot, ktorého prednosťou je okrem iného aj jednoduchosť používania. Kuchynský robot Klarstein Curve je ergonomický a svojim vzhľadom zapadne do každej kuchyne. Jeho kompaktné rozmery z neho robia pomocníka vhodného aj do menších domácností s obmedzeným priestorom.

Klarstein Curve je vybavený veľkou nádobou na miešanie s objemom 5 litrov, takže v nej zvládne spracovať aj väčšie množstvo cesta. Jeho súčasťou je LED displej slúžiaci na pohodlné ovládanie robota. Kuchynský robot disponuje piatimi nastaveniami rýchlosti a tiež pulznou funkciou. Pracuje s planetárnym systémom miešania, takže suroviny budú dokonale a precízne premiešané. V balení nájdete hnetací hák, miešací nadstavec a metličku na šľahanie snehu. Výhodou je, že robot je možné použiť aj ako mlynček na mäso, avšak je potrebné dokúpiť si potrebný komponent. A to všetko je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a kvalitného hliníka. Z hľadiska ceny patrí k strednej cenovej úrovni.

Základné informácie

Kuchynský robot Klarstein Curve zaujme už na prvý pohľad svojim elegantným dizajnom, ale i kompaktnými rozmermi, vďaka ktorým je vhodný aj do menších kuchýň. Robot sa vyznačuje kvalitným spracovaním – vyrobený je z nehrdzavejúcej ocele a hliníka. Nádoba na miešanie má objem 5 litrov, takže je dostatočne veľká aj na spracovanie väčšieho množstva surovín. Robot Curve má 5 rýchlostí a vybavený aj pulznou funkciou, čo znamená, že vám robot umožňuje aj veľmi rýchle krájanie či miesenie. Vybavený je LED displejom umožňujúcim jednoduché a pohodlné ovládanie.

kuchynský robot Klarstein Curve

Systém miešania je planetárny, takže miešacie nadstavce sa otáčajú okolo seba, ale aj okolo okraja misy. Vďaka tomu sú suroviny dôkladne premiešané. Výkon zariadenia je maximálne 1000 W, dĺžka sieťového kábla je 110 cm a celé zariadenie váži 6,6 kg. Robot má celokovovú hliníkovú konštrukciu, takže je pevný a stabilný.

 

Dôležité parametre:

Výkonmaximálne 1000 W
Objem misy5 litrov
Počet rýchlostí5
Pulzná funkciaáno
Dĺžka pripojovacieho kábla110 cm
Displejáno
Planetárny systém miešaniaáno
Hmotnosť6,6 kg
Rozmery 30 x 36 x 23 cm (V x Š x H)
Materiál nádobynerez

 

Vybavenie a príslušenstvo

Súčasťou výbavy a príslušenstva kuchynského robota Klarstein Curve je miešací nadstavec slúžiaci na suroviny so strednou hustotou, metlička na šľahanie snehu, masla či smotany, ale aj hnetací hák na miesenie hustého cesta.

príslušenstvo kuchynského robota Klarstein Curve

Nechýba ani kryt na misku, vďaka ktorému je práca s robotom bez fŕkancov. V prípade, že by ste chceli robot použiť na mletie mäsa, stačí si len dokúpiť mlynček na mäso.

miešací nadstavec, metlička na šľahanie, hnetací hák - príslušenstvo a výbava

 

Použitie

Vďaka digitálnemu LED displeju s tlačidlami, je ovládanie a používanie robota Klarstein Curve jednoduché a praktické. Pomocou tlačidiel + a – je možné nastaviť si čas, ktorý potrebujete na prípravu. Po uplynutí nastaveného času sa robot automaticky vypne. Okrem nastavenia času máte možnosť aj nastavenia piatich stupňov rýchlosti a pulznej funkcie. V režime časovača je možné prepínať rýchlosť podľa toho, ako potrebujete.

nadstavec na mlynček na mäso

Kuchynský robot obsahuje aj nadstavec na mlynček na mäso

Výrobca neodporúča, aby ste robot používali nepretržite dlhšia ako 10 minút. Po desiatich minútach používania je potrebné robot nechať vychladnúť počas aspoň 30 minút. Dôležité tiež je, aby ste do zariadenia nepridávali viac ako 1 kilogram zmesi.

Ak vás zaujíma, ako vyzerá použitie robota Klarstein Curve, pozrite si video:

Klarstein Curve Küchenmaschine Vorstellung

 

Čistenie a údržba Klarstein Curve

Kuchynský robot Klarstein Curve nie je na údržbu a čistenie vôbec náročný. Samozrejme, samotné telo robota v žiadnom prípade neponárajte do vody ani ho neumývajte pod tečúcou vodou. Radšej zariadenie len pretrite vlhkou handričkou s trochou saponátu. Pri čistení by ste sa mali vyhnúť abrazívnym čistiacim prostriedkom, ktoré by mohli robot poškodiť. Plastové časti nie sú vhodné na umývanie v umývačke riadu, pretože by sa mohli vplyvom vysokej teploty poškodiť. Po umytí nechajte všetky časti dôkladne vysušiť. Podrobnejšie informácie o údržbe tohto spotrebiča nájdete v návode na použitie.

 

Recenzie zákazníkov Klarstein Curve

Zaujímalo nás, ako hodnotia kuchynský robot Klarstein Curve zákazníci a aké sú naň recenzie. Zákazníci si pochvaľujú tichý chod, nízku hmotnosť a tiež pekný celokovový dizajn. Na druhej strane niektorým prekáža, že metličky a háky nie je možné umývať v umývačke riadu.

kuchynský robot klarstein curve - recenzie zákazníkov

Zákazníci vo svojich hodnoteniach považujú za pozitívum i to, že v prípade kuchynského robota Klarstein Curve ide o kvalitný nemecký výrobok za primeranú cenu. 

kuchynský robot klarstein curve - hodnotenia

 

Klarstein Curve –  hodnotenie

Kuchynský robot Klarstein Curve predstavuje kvalitného a spoľahlivého pomocníka v kuchyni, ktorý vám uľahčí množstvo práce a námahy. Má dostatočne silný výkon a vďaka prehľadnému LED displeju sa jednoducho ovláda. Páči sa nám, že disponuje piatimi rýchlosťami a tiež pulznou funkciou. Okrem toho je výhodou, že si na ňom viete nastaviť časovač a po uplynutí nastaveného času sa zariadenie automaticky vypne.

Nádoba na miešanie má objem 5 litrov, čo je dostatočne veľa na to, aby ste v robote pripravili i väčšie množstvo surovín. Súčasťou výbavy sú tri typy nadstavcov na miešanie, a tak pomocou robota pripravíte nielen cesto, ale premiešate i šalát či vyšľaháte šľahačku alebo bielky. Z hľadiska ceny môžeme povedať, že ide o cenovo dostupné zariadenie, pri ktorom ide cena ruka v ruke s kvalitou.

V prípade, že neviete, ako si vybrať kuchynský robot, odporúčame vám náš článok, v ktorom sa jednotlivým parametrom dôležitým pri výbere tohto spotrebiča podrobne venujeme. No a ak by ste chceli dať prednosť lacnejšiemu, no stále kvalitnému kuchynskému robotu, odporúčame vám napríklad Bosch MUM 4880.

Výhody

 • nemecká kvalita
 • atraktívny dizajn
 • celokovová konštrukcia
 • planetárny systém miešania

Nevýhody

 • nie je najlacnejší
 • je dosť ťažký

Záver recenzie: Veľmi pekný kuchynský robot vhodný aj do malých kuchýň vďaka ergonomickému tvaru a malým rozmerom, ktoré však nijako neovplyvňujú "veľký" výkon.

Hodnotenie autora
 • Prevedenie
 • Kvalita
 • Využitie
 • Cena
 • Hlučnosť

Súhrn

Kvalitný a kompaktný kuchynský robot so širokými možnosťami použitia a dostatočne veľkou misou. Oceňujeme aj elegantný dizajn.

4.2

Curve kuchynský robot

✅ Cena: 189,90 €

Chcem Klarstein Curve Klarstein.sk
Vývoj ceny Klarstein Curve

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
Delimano Joy
Mlynček na mäso Delimano Joy
✅ stabilná a pevná konštrukcia
✅ multifunkčné využitie vďaka rôznym nadstavcom
✅ výborný výkon 1800 W
✅ rýchle a jednoduché mletie potravín
✅ ľahká údržba, niektoré diely sú vhodné do umývačky riadu
Delimano.sk - eshop

⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

79,90 €
Chcem vedieť viac
Klarstein GrandPrix
GrandPrix kuchynský robot
✅ veľký rozsah funkcií
✅ bohaté príslušenstvo
✅ jednoduché ovládanie
✅ priaznivá cena
Klarstein.sk - eshop

⭐️ oficiálny eshop značky Klarstein
⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality

239,90 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.